Mikroratka – recenzja oferty i opinie klientów

Przeczytasz w ciągu 8 minut

Nieoczekiwane wydatki są czymś, co niestety prędzej czy później dopadnie każdego z nas w trakcie dorosłego życia. Zepsuty samochód, wycieczka szkolna twojego dziecka, a może potrzeba znalezienia nieoczekiwanej gotówki na leczenie. Co, jeżeli w takim przypadku bank nie chce udzielić pożyczki?

Na szczęście z pomocą przyjdą nam parabanki, czyli tak zwane instytucje pożyczkowe. Tacy dostawcy mogą ocalić nasz krótkoterminowy kłopot finansowy dzięki chwilówce. Jednym z takich pożyczkodawców jest właśnie firma Mikroratka.

Wysokie zainteresowanie takimi pożyczkami w naszym kraju sprawia, że coraz więcej firm pragnie świadczyć usługi kredytowe w alternatywie do banków. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat usług świadczonych przez firmę Mikroratka, jesteście w odpowiednim miejscu!

Najważniejsze informacje o pożyczkodawcy

Strona internetowa marki Mikroratka jest dopracowana, łatwa w obsłudze i nieskomplikowana. Widzimy, że firma jest rzetelna i zwraca uwagę na każdy aspekt tego, co oferuje i jak wchodzi w interakcje ze swoimi obecnymi i potencjalnymi klientami. Nawet jeśli strona Mikroratki nie jest przesadnie szczegółowa, można na niej znaleźć wszystkie istotne informacje dotyczące pożyczki, jej warunków oraz wydatków (przede wszystkim wskaźnik RRSO, który wyświetla wszystkie opłaty w danym roku).

Podstawowym celem usługodawcy jest umożliwienie klientom pożyczania pieniędzy w najbardziej dogodnym dla nich miejscu, jakim jest ich dom. Oznacza to, że klienci są w stanie uzyskać pożyczkę bez konieczności udawania się do placówki pożyczkodawcy, a także mają swobodę, by zrobić to wtedy, kiedy mają czas. Spłata rat również odbywa się całkowicie zdalnie za pośrednictwem konta klienta założonego na stronie. Firmą będącą właścicielem marki Mikroratka, jest Hype Marketing Sp. z o.o. z siedzibą przy Placu Bankowym 2. Klienci mogą znaleźć te informacje przy stopce na stronie internetowej Mikroratka.

Zalety i wady usługodawcy

Zalety

 • Nie napotkamy skomplikowanych formalności (wszystkie reguły udzielania pożyczki są czytelnie opisane);
 • Możliwość pożyczenia pieniędzy długoterminowo (istnieją do wyboru opcje spłaty rozłożone na 35, 44 i 52 tygodnie);
 • Szybki proces weryfikacji i wypłaty gotówki w razie zatwierdzenia wniosku;
 • Spłata pożyczki rozłożona na wygodne raty;
 • W celu zaciągnięcia pożyczki potrzebujemy jedynie dowodu osobistego oraz stałego miejsca zamieszkania na terenie naszego kraju.

Wady

 • Pożyczki nie są udzielane osobom powyżej 74 roku życia;
 • Warto pamiętać o tym, że Mikroratka jest pośrednikiem pożyczkowym, który jedynie łączy oferty innych usługodawców;
 • Firma nie pozwala swoim klientom refinansować pożyczki w razie braku pieniędzy na spłatę raty.

Dane kontaktowe

Firma Mikroratka nie prowadzi telefonicznego biura obsługi klienta. Jedynym połączeniem z konsultantem jest formularz kontaktowy znajdujący się na stronie głównej.

W jaki sposób można skontaktować się z firmą Mikroratka?

Wygodne połączenie klienta z firmą pożyczkową ma kluczowe znaczenie. Wiarygodny pożyczkodawca nigdy nie będzie trzymał informacji kontaktowych w tajemnicy, a obecny lub potencjalny klient nie powinien mieć trudności w skontaktowaniu się z kimś z firmy pożyczkowej. Ważne jest, aby sprawdzić, czy informacje kontaktowe są dostępne na stronie internetowej i czy jest kilka sposobów na skontaktowanie się z nimi. Podstawowym sposobem jest kontakt telefoniczny. Niestety, strona Mikroratki nie oferuje takiej opcji. Popularne jest również wysyłanie wiadomości przez formularz. W tym przypadku operator nie ma z tym problemów. Na dole strony znajduje się link „Kontakt”, a po jego kliknięciu otwiera się strona z formularzem, w którym można wysłać wiadomość bezpośrednio do działu obsługi klienta.

Biuro obsługi klienta znajdziemy także pod adresem mailowym kontakt@mikroratka.pl. Konsultanci firmowi pracują od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 – 19:00. W niedzielę mają jednak wolne.

Jak wygląda oferta Mikroratki?

Mikroratka jest wyjątkową platformą pożyczkową, ponieważ nie udziela pożyczek bezpośrednio, a raczej pośredniczy pomiędzy klientami a wieloma firmami pożyczkowymi. Platforma jest bezpłatna dla klienta, a wszelkie rozliczenia odbywają się pomiędzy firmami pożyczkowymi a właścicielem marki Mikroratka. Za pośrednictwem Mikroratki klienci mogą nabyć pożyczki ratalne, których maksymalna kwota wynosi 2 000 zł. Pożyczkę można spłacić w 35, 44 lub 52 tygodnie, dzięki czemu okres spłaty jest dość długi, a tym samym łatwiejszy do spłacenia. Dodatkowo klienci mają swobodę w wykorzystaniu pieniędzy na dowolny cel.

Koszty pożyczki w Mikroratce

Jeśli założymy konto w serwisie pożyczkowym online Mikroratka, mamy prawo do otrzymania pierwszej pożyczki za darmo w okresie 30 dni kalendarzowych. Oznacza to, że nie jesteśmy obciążeni żadnymi kosztami związanymi z umową. Dodatkowo nie musimy płacić żadnych odsetek ani prowizji. Zostają one ustalone na poziomie 0 zł. Innymi słowy, jeśli pożyczymy 1000 zł na 30 dni, to zwrócimy dokładnie taką samą kwotę. Promocja obowiązuje tylko pierwszą pożyczkę.

Kto kwalifikuje się do otrzymania pożyczki?

Aby móc ubiegać się o pożyczkę za pośrednictwem Mikroratki, należy mieć minimum 18, a maksimum 74 lata i posiadać stały dochód (na przykład pochodzący z pracy lub emerytury). Do uzyskania pożyczki niezbędny jest dowód osobisty, a pożyczkobiorca musi również podać dokładne miejsce, w którym pracownik pożyczkodawcy będzie mógł odbierać regularne wpłaty.

Uzyskanie pożyczki w Mikroratce jest proste. Nie trzeba przechodzić przez żaden skomplikowany proces. Po pierwsze, musisz wypełnić wniosek na stronie głównej Mikroratki. Wymaga to podania imienia, nazwiska, numeru telefonu, adresu e-mail, PESEL-u oraz kodu pocztowego. Gdy już to zrobisz, wystarczy zaznaczyć odpowiednie zgody. Następnie trzeba czekać na kontakt doradcy, który przedstawi Ci ofertę (pamiętaj, aby mieć przy sobie dowód osobisty). Po zaakceptowaniu pożyczki, gotówka zostaje przelana do na podane przez Ciebie konto bankowe.

Jak klienci, którzy skorzystali z oferty oceniają współpracę?

Trudno o jednoznaczną opinię na temat Mikroratki, ponieważ jej właścicielem jest Hype Marketing Sp. z o.o. Ponadto trudno odróżnić ją od podobnych podmiotów jak firmy Mikrorata czy Mikrokasa. Niemniej jednak udało nam się znaleźć kilka informacji. Dostawca pożyczek otrzymał całkiem sporo opinii od portali branżowych i forów internetowych z ocenami od 4 do 1,6 na 5 gwiazdek. Większość osób aprobuje niską kwotę spłaty, która zgodnie odzwierciedla tytuł usługi. Pożyczkodawca rozkłada swoim klientom raty na bardzo małe tygodniowe spłaty, co wiąże się z długim okresem kredytowania.

Niestety, użytkownicy zwracają uwagę na to, że nie ma jasnych wytycznych, dotyczących tego, w jaki sposób ubiegać się o pożyczkę z maksymalną kwotą. Strona internetowa jest zbyt skąpa w podawaniu informacji, co sprawia, że trudno czuć się pewnie, podając dane osobowe. Z całą pewnością działa to na niekorzyść dostawcy. Produkt mógłby być bardziej obiecujący, gdyby więcej informacji było dostępnych na samym początku procesu aplikacji, a nie dopiero po założeniu konta klienta.

Czy Mikroratka sprawdza informacje o potencjalnych klientach w BIK?

Kiedy złożymy wniosek o pożyczkę w Mikroratce, zostanie sprawdzone Biuro Informacji Kredytowej (BIK). Każda osoba, która nie będzie w stanie spłacić pożyczki chwilówki w ciągu 30 dni, zostanie odnotowana w BIK. Za sprawą tej adnotacji nasza zdolność kredytowa spadnie, co utrudni nam uzyskanie dodatkowych pożyczek w przyszłości. Im dłużej będziemy odsuwać spłatę zobowiązania, tym będzie ono droższe, ponieważ firmy pożyczkowe mogą pobierać od nas nie tylko prowizje od zadłużenia, ale także obciążą nas kosztami korespondencji z ponagleniami pisemnymi.

Jakich konsekwencji możemy się spodziewać, gdy nie spłacimy zobowiązania na czas?

 • Przede wszystkim rośnie kwota naszego zadłużenia za każdy dzień zwłoki ze spłatą zobowiązania finansowego;
 • Jeżeli od terminu zapłaty minęło 30 dni, a kwota naszego zobowiązania przekracza dwieście złotych, firma pożyczkowa może zgłosić nas do rejestru dłużników BIG (Biuro Informacji Gospodarczej);
 • Historia kredytowa zostaje pogorszona, przez co inni pożyczkodawcy nie będą chcieli współpracować z nami w przyszłości.
Oceń artykuł

Sprawdź ranking pożyczek

500 - 6000 złKwota
0złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 100%
Maksymalna wartość RRSO - 688,69%. Przykład pożyczki: 2000 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 2370,01 zł
100 - 5000 złKwota
4000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Maksymalna wartość RRSO - 1915,52%. Przykład pożyczki: 2 500 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 3 200 zł.
100 - 3 000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 99%
Minimalne RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 485,25%. Przykład pożyczki: 5000 zł na 365 dni. Suma do zapłaty: 14 600 zł.
100 - 5000 złKwota
5000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 89%
Przykład pożyczki: 2000 zł na 60 dni. RRSO: 3,65%. Suma do zapłaty: 2018 zł
500 - 6000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 92%
Maksymalna wartość RRSO - 476,71%. Przykład pożyczki: 5000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 5 774,50 zł
500 - 15 000 złKwota
5 000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 96%
Maksymalna wartość RRSO - 1410,33% Przykład pożyczki: 3000 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 3750,00 zł.
100 - 7 500 złKwota
3 000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 94%
Pierwsza darmowa pożyczka RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 819,12%. Przykład pożyczki: 5900 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 7080 zł.
300 - 3000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 91%
Pierwsza pożyczka RRSO 0%. Maksymalna wartość RRSO - 268,71%. Przykład pożyczki: 1000 zł na 6 miesięcy. Suma do zapłaty: 1 441,61 zł
100 - 8000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 92%
Maksymalna wartość RRSO - 517,31%. Przykład pożyczki: 8000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 9287.21 zł
500 - 15000 złKwota
5000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 97%
Maksymalna wartość RRSO - 1926,41%. Przykład pożyczki: 3000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 3841,70 zł.
200 - 15000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Pierwsza darmowa pożyczka RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 1913,99%. Przykład pożyczki: 1000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 1 279,92 zł. Minimalny okres spłaty 30 dni, maksymalny okres spłaty 30 dni.
600 - 20 000 złKwota
0złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Maksymalna wartość RRSO - 513,37%. Przykład pożyczki: 3000 zł na 3 miesiące. Suma do zapłaty: 4024,98 zł
Rozwiń całą listę
Kontakt z redakcją: kontakt@pozyczkolog.pl

Chwilówki mogą być tanie, a nawet darmowe - wiemy, gdzie ich szukać i tą wiedzą się dzielimy. W naszym serwisie znajdziesz zawsze aktualne oferty chwilówek i pożyczek na raty, porównasz je ze sobą i wybierzesz najlepszą dla siebie. Nasi eksperci publikują obiektywne, rzetelne i obszerne recenzje pożyczkodawców, które staną się dla Ciebie źródłem wiedzy, a narzędzie „Mój portfel” sprawi, że nigdy nie zapomnisz o terminie spłaty swojej chwilówki. Naszą misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie mądrego pożyczania.

Główną funkcją serwisu jest porównywanie oraz promocja ofert finansowych takich jak pożyczki pozabankowe, kredyty bankowe, konta bankowe oraz inne produkty finansowe.
Pozyczkolog.pl działa we współpracy z systemami partnerskimi, firmami pożyczkowymi oraz firmami o profilu działalności pośrednictwa finansowego.

Pozyczkolog.pl podaje koszty pożyczek, reprezentatywne przykłady oraz inne dane dla poszczególnych pożyczek, wzorując się na informacjach o ofercie, podawanych bezpośrednio na stronach poszczególnych pożyczkodawców.

Kalkulator w serwisie Pozyczkolog.pl służy do symulacji kosztów pożyczek. Informacje w serwisie Pozyczkolog.pl nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Podawane dane na temat pożyczek mają charakter orientacyjny. Szczegółowe parametry pożyczki, użytkownik może sprawdzić po kliknięciu w link "wypełnij wniosek" i przejściu bezpośrednio na stronę pożyczkodawcy. Faktyczne koszty poszczególnych pożyczek mogą nieznacznie różnić się od kosztów podawanych przez Pozyczkolog.pl ze względu na bieżącą aktualizację ofert na stronach pożyczkodawców.

Wszystkie Prawa Zastrzeżone © 2021