12 500 złMaksymalna kwota pożyczki
50Max. okres spłaty pożyczki
Ocena: 98%
20 000 złMaksymalna kwota pożyczki
48Max. okres spłaty pożyczki
Ocena: 99%
20 000 złMaksymalna kwota pożyczki
48Max. okres spłaty pożyczki
Ocena: 96%
10 000 złMaksymalna kwota pożyczki
24Max. okres spłaty pożyczki
Ocena: 96%
60 000 złMaksymalna kwota pożyczki
60Max. okres spłaty pożyczki
Ocena: 90%
Rozwiń całą listę

Pożyczki bez sprawdzania baz dłużników to świetna propozycja dla osób, które mają problemy ze zdolnością kredytową. Jeżeli w przeszłości miałeś opóźnienia związane z zobowiązaniami finansowymi lub nadal je masz, nie otrzymasz pozytywnej decyzji w banku. W takiej sytuacji pożyczki bez baz online mogą być doskonałą alternatywą. Jak to działa?

Spis treści:

Pożyczki bez baz online

Pożyczki bez baz dla zadłużonych to doskonała alternatywa dla osób, które nie mają doskonałej historii kredytowej. Jeżeli ten problem dotyczy również Ciebie, na powyższej liście znajdziesz idealne rozwiązanie dla siebie. Pożyczki bez baz online charakteryzują się łagodniejszymi kryteriami wobec wnioskodawców. Dzięki nim możesz złożyć wniosek i mieć szansę na pozytywną decyzję kredytową mimo wpisów w bazach. Warto zaznaczyć, że historia kredytowa to jeden z elementów scoringu. Jeżeli banki widzą negatywne wpisy w rejestrach, odrzucają po prostu wniosek potencjalnego pożyczkobiorcy. Firmy pożyczkowe wprowadzają nieco inne zasady, które nie zamykają drogi do potrzebnych pieniędzy również dłużnikom.

Czy istnieją pożyczki bez sprawdzania baz dłużników?

Pożyczka bez sprawdzania baz dłużników to produkt, który może być trudny do znalezienia na rynku. Każdy pożyczkodawca ma obowiązek zweryfikować swojego klienta pod względem zdolności kredytowej. Mówią o tym przepisy w ustawie z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim (Dz. U. 2011 Nr 126 poz. 715). Aby zweryfikować zdolność kredytową klienta, pożyczkodawcy biorą pod uwagę: informacje z wniosku, dane dostępne w bazach informacji kredytowej i gospodarczej oraz zdobyte przez siebie informacje na podstawie dostarczonych przez pożyczkobiorcę dokumentów. Pożyczkodawca może poprosić o udostępnienie wyciągów z konta bankowego czy zaświadczeń.

Większość firm pożyczkowych weryfikuje swoich klientów w bazach dłużników, by uniknąć nawiązania umowy z niewypłacalnymi pożyczkobiorcami. Pożyczki bez sprawdzania baz dłużników mogą oznaczać brak weryfikacji w poszczególnych rejestrach, na przykład: KRD, ERIF czy BIG InfoMonitor. Należy jednak podkreślić, że jedną z najczęściej sprawdzanych baz jest BIK. 

Dla kogo pożyczki bez baz na raty będą dobrym rozwiązaniem?

Pożyczki bez baz na raty to rozwiązanie skierowane do osób, które nie mają doskonałej zdolności kredytowej. Jeżeli miałeś w przeszłości problemy ze spłatą swoich zobowiązań, bardzo prawdopodobne, że Twoje dane trafiły do rejestru dłużników. W takiej sytuacji nie otrzymasz pozytywnej decyzji kredytowej w banku. Firmy pożyczkowe dopuszczają jednak taką możliwość. Wśród klientów pozabankowych instytucji pojawiają się również osoby, które aktualnie mają problemy ze spłatą swoich zobowiązań. Należy jednak podkreślić, że nawet firma pożyczkowa nie zaakceptuje wniosku od osoby, wobec której są prowadzone postępowania windykacyjne czy komornicze.

Ciekawą propozycją są również pożyczki bez baz na raty dla osób, które nie mają żadnej historii kredytowej. Warto zwrócić uwagę, że w takiej sytuacji może również pojawić się problem z otrzymaniem akceptacji wniosku w banku. Pożyczka ratalna daje jednak możliwość rozłożenia spłaty na wygodne raty nawet do 60 miesięcy.

Jak złożyć wniosek o pożyczki bez baz online?

Pożyczki online bez baz to doskonała propozycja dla osób, które chcą otrzymać wsparcie finansowe bez konieczności składania wniosku w oddziale stacjonarnym. Dzięki przeniesieniu procedury wnioskowania do internetu masz szansę na oszczędność czasu oraz szybszą decyzję kredytową. Jak złożyć wniosek o pożyczki bez baz online? Oto kilka prostych kroków, które musisz wykonać.

Pierwszy krok to przejście na stronę wybranego pożyczkodawcy. Za pomocą wirtualnego kalkulatora musisz wprowadzić kwotę oraz okres kredytowania. W odpowiedzi otrzymasz potencjalne koszty zobowiązania i wysokość raty.

Drugi krok to wypełnienie formularza wniosku. W tym celu musisz udostępnić dane osobowe, kontaktowe, adresowe i finansowe. Na tej podstawie pożyczkodawca będzie mógł ocenić, czy pożyczka online bez baz będzie dla Ciebie dostępna.

Trzeci krok to weryfikacja tożsamości. Możesz ją wykonać za pomocą ekspresowego przelewu online lub aplikacji do weryfikacji tożsamości. To najszybsze z dostępnych rozwiązań.

Teraz musisz poczekać na decyzję kredytową. Dowiesz się, czy pożyczka bez baz online została Ci przyznana.

Jakie warunki musisz spełniać, by pożyczka bez baz online była dla Ciebie dostępna?

Każda firma pożyczkowa ma prawo wprowadzić dla swoich klientów warunki, które musi spełniać każdy wnioskodawca, by móc złożyć wniosek. Wśród nich znajduje się kilka kryteriów, które dotyczą wszystkich klientów. Są to między innymi:

  • posiadanie ważnego dowodu osobistego,
  • ukończenie co najmniej 18 lat, choć często limit ten jest podnoszony nawet do 25 lat,
  • posiadanie miejsca zamieszkania na terytorium Polski,
  • posiadanie stałego źródła dochodu,
  • pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej.

Ostatni warunek determinuje to, czy pożyczka bez baz online znajdzie się na Twoim koncie. Ponadto niektóre firmy pożyczkowe wymagają od swoich klientów dostarczenia zaświadczenia z miejsca pracy czy wyciągów z konta bankowego. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz na stronie pożyczkodawcy.