200 000 złMaksymalna kwota kredytu
120 miesięcy Max. okres spłaty kredytu
Ocena: 97%
30 000 złMaksymalna kwota kredytu
60 miesięcyMax. okres spłaty kredytu
Ocena: 96%
100 000 złMaksymalna kwota kredytu
120 miesięcyMax. okres spłaty kredytu
Ocena: 97%
200 000 złMaksymalna kwota kredytu
120 miesięcyMax. okres spłaty kredytu
Ocena: 94%
Rozwiń całą listę

Ranking kredytów gotówkowych to zestawienie najlepszych produktów oferowanych przez banki. Dzięki niemu możesz z łatwością porównać oferty i wybrać tę najkorzystniejszą. Na co zwrócić uwagę? Jak złożyć wniosek? Sprawdź ranking kredytów gotówkowych i dowiedz się więcej!

Spis treści:

Ranking kredytów gotówkowych

Ranking kredytów gotówkowych to zestawienie stworzone przez ekspertów, którzy przeanalizowali oferty dostępne na rynku i wybrali spośród nich te najkorzystniejsze. Podczas analizy wzięli pod uwagę między innymi: dostępny okres kredytowania, kwotę, formalności, jakość obsługi klienta, a także czas oczekiwania na decyzję. Należy jednak zaznaczyć, że ranking kredytów gotówkowych ma być jedynie pomocą. Nie jest powiedziane, że oferta znajdująca się na pierwszym miejscu będzie najlepsza dla każdego. Podczas analizy zestawienia należy wziąć pod uwagę przede wszystkim swoją indywidualną sytuację.

W rankingu kredytów online znajdują się produkty oferowane przez największe banki na rynku. Dzięki temu możesz mieć pewność, że za każdą z nich stoi doświadczenie doradców kredytowych oraz wiarygodny instytucja bankowa. Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Jaki kredyt gotówkowy wybrać?

Podczas analizy produktów znajdujących się w zestawieniu musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim swoje potrzeby i oczekiwania. Przeanalizuj budżet domowy i wyznacz na tej podstawie kwotę, jaką jesteś w stanie przeznaczyć na spłatę zobowiązania każdego miesiąca. Zdefiniuj również swoje potrzeby, czyli kwotę, o jaką musisz wzmocnić swój budżet domowy. Następnie na tej podstawie przeanalizuj dostępne oferty. Dopiero kolejnym krokiem powinna być analiza kredytów pod kątem kosztów. Warto zwrócić uwagę na oprocentowanie, opłaty i prowizje. Co ważne, przeanalizuj również warunki związane z ubezpieczeniem. Upewnij się, że jest ono niezbędne i czy obejmuje wszystkie sytuacje związane z ryzykiem braku terminowej spłaty.

W życiu zdarzają się różne sytuacje, a ubezpieczenie kredytu gotówkowego pomoże Ci uniknąć komplikacji. Parametrem, na jaki należy zwrócić uwagę, jest również RRSO. To przedstawione w formie procentowej wszystkie koszty obowiązujące w ciągu jednego roku. Dlaczego jest to tak ważny parametr?

Najlepszy kredyt gotówkowy online 

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy online? To proces, u którego podstaw leżą powyższe kroki. Po wykonaniu tej analizy przychodzi czas do porównania ofert pod względem parametru RRSO. Co ważne, takie porównanie będzie miarodajne wyłącznie w przypadku ustalenia dla wszystkich produktów tego samego okresu kredytowania oraz wysokości kredytu. Dzięki temu dowiesz się, który kredyt gotówkowy jest najkorzystniejszy pod względem obowiązujących kosztów. Należy jednak podkreślić, że najtańszy nie zawsze znaczy najlepszy.  Weź pod uwagę również formalności, jakich musisz dopełnić w przypadku konkretnych produktów. Jeżeli zależy Ci na szybkiej decyzji oraz niezbyt skomplikowanej dokumentacji, warto postawić na oferty, które zwalniają z obowiązku dostarczania zaświadczeń z miejsca pracy.

Coraz więcej banków udostępnia swoim klientom alternatywne rozwiązania, wśród których znajdują się: oświadczenie będące częścią wniosku, deklaracja podatkowa PIT, wyciąg z konta bankowego. To wszystko sprawia, że przygotowanie do wnioskowania zajmuje znacznie mniej czasu i nie wymaga tak dużego wysiłku od klienta banku.

Czy istnieje kredyt gotówkowy dla zadłużonych?

Kredyt gotówkowy dla zadłużonych to oferta, której nie znajdziesz w żadnym banku. Głównym kryterium podczas analizy wniosków jest zdolność kredytowa. Na ostateczną ocenę wpływają nie tylko dochody oraz ich źródło, ale również historia kredytowa. Jeżeli wnioskodawca posiada negatywne wpisy w bazach, nie otrzyma akceptacji wniosku kredytowego. Kredyt dla zadłużonych można otrzymać jedynie w nielicznych firmach pożyczkowych. Co ważne, jeżeli wnioskodawca nie ma żadnej historii kredytowej, również może mieć problem z otrzymaniem pozytywnej decyzji. 

Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy?

Proces wnioskowania zależy w dużej mierze od ustaleń obowiązujących w danym banku. Większość instytucji umożliwia swoim klientom wnioskowania przez internet. Należy jednak podkreślić, że ostatni krok, jakim jest podpisanie umowy, odbywa się zazwyczaj już w placówce banku. Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy online?

Pierwszy krok to przejście na stronę internetową. Za pomocą suwaków w wirtualnym kalkulatorze należy określić kwotę i okres kredytowania.

Kolejny krok to weryfikacja kosztów. Jeżeli wszystko się zgadza, możesz przejść do wypełnienia wniosku.

Formularz na stronie banku należy wypełnić danymi osobowymi, kontaktowymi, adresowymi i finansowymi. Pamiętaj również o dołączeniu do wniosku niezbędnych dokumentów.

Następnie musisz zweryfikować swoją tożsamość. Kiedy to zrobisz, bank przejdzie do weryfikacji Twojej zdolności kredytowej. To od jej wyniku zależy w dużej mierze, czy wniosek zostanie zaakceptowany.

Jeżeli wniosek będzie zaakceptowany, doradca klienta skontaktuje się z Tobą telefonicznie w celu umówienia wizyty w banku i podpisania umowy.