Maksymalna kwota pożyczki
Max. okres spłaty pierwszej pożyczki
Ocena: 98%
Maksymalna kwota pożyczki
Max. okres spłaty pierwszej pożyczki
Ocena: 95%
Rozwiń całą listę

Pożyczki ratalne dla firm to świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy mają problemy finansowe lub po prostu potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki. Dzięki nim nie musisz martwić się zbyt wieloma formalnościami i długim czasem oczekiwania. Czym charakteryzuje się pożyczka dla firm? Dlaczego warto korzystać z pożyczki dla firm? Mamy dla Ciebie najważniejsze informacje!

Spis treści:

Pożyczka dla firm

Pożyczka dla firm jest dostępna zarówno w przypadku instytucji bankowych, jak i firm pożyczkowych. Na powyższej liście znajdziesz wsparcie finansowe z możliwością rozłożenia spłaty na równe raty miesięczne. Jeżeli zdecydujesz się na złożenie wniosku w firmie pożyczkowej, możesz otrzymać niższe kwoty niż te dostępne w bankach. Nie ulega jednak wątpliwości, że pozabankowa oferta zdobywa przewagę poprzez skrócenie czasu oczekiwania na decyzję kredytową oraz ograniczenie formalności do minimum. Pożyczka dla firm pomoże Ci zrealizować plany biznesowe oraz utrzymać płynność finansową w przypadku problemów. Jakie zalety gwarantują pożyczki dla firm pozabankowe? Jeżeli masz wątpliwości, pomożemy Ci je rozwiać.

Pożyczki dla firm pozabankowe – zalety

Pożyczki dla firm pozabankowe to oferta proponowana przez firmy pożyczkowe, które działają na polskim rynku już od kilkudziesięciu lat. Warto zwrócić uwagę, że jest to bezpieczne rozwiązanie. Działalność firm pożyczkowych jest regulowana przez akty prawne oraz kontrolowana przez KNF. Nie każdy może założyć firmę pożyczkową. Taki podmiot musi otrzymać zgodę KNF. Jedną z największych zalet pożyczki dla firm pozabankowej jest ograniczenie formalności do minimum. Nie musisz dostarczać do swojego pożyczkodawcy zbyt wielu dokumentów. Jedyne, czego wymagają pozabankowe instytucje pożyczkowe, to wpis do CEIDG, dowód osobisty wnioskodawcy oraz poprawnie wypełniony wniosek. 

Co ważne, nie musisz dostarczać żadnych zaświadczeń z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędu Skarbowego. Najczęściej firmy pożyczkowe umożliwiają również zwolnienie z obowiązku dostarczania wyciągów z rachunku bankowego. Czas oczekiwania na decyzję kredytową nie przekracza zazwyczaj 48 godzin. Wszystko zależy od tego, w jakim dniu zdecydujesz się dopełnić wszelkich formalności. Co więcej, na stronie pożyczkodawcy otrzymujesz dostęp do wirtualnego kalkulatora. Za pomocą suwaków możesz ustalić kwotę i termin spłaty. Po ich wprowadzeniu otrzymasz informację o kosztach związanych z wybraną pożyczką.

Dodatkowo to ty decydujesz o kwocie i okresie kredytowania. Po przeanalizowaniu wniosku pożyczkodawca może zaproponować Ci nieco inne rozwiązanie i przykładowo wydłużyć okres kredytowania lub obniżyć kwotę. Pamiętaj, że nie musisz zgadzać się na tę propozycję! Pożyczka ratalna online to przede wszystkim elastyczna oferta dopasowana do potrzeb klienta.

Dla kogo pożyczka dla firm online?

Pożyczka dla firm online sprawdzi się doskonale w przypadku przedsiębiorców planujących dużą inwestycję lub po prostu obawiających się o swoją stabilność finansową. Wszystkie formalności zajmą Ci dosłownie kilka minut. Dlatego będzie to również doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na ekspresowym dostępie do potrzebnych pieniędzy. Przedsiębiorcy to bardzo zajęte osoby, a każda minuta jest u nich na wagę złota. Dlatego też niebywałą zaletą pożyczki dla firm online może być możliwość składania wniosku w dowolnym momencie. Formularze są dostępne na stronach internetowych przez całą dobę. Wystarczy wejść na stronę pożyczkodawcy i gotowe. Nie musisz martwić się umawianiem spotkaniem z konsultantem czy doradcą finansowym. 

Warto również zwrócić uwagę, że większość firm pożyczkowych udostępnia pożyczki dla nowych firm. Bez wątpienia jest to bardzo duża przewaga w porównaniu z ofertą banków. W przypadku wnioskowania o kredyty w bankach obowiązują często kryteria związane ze stażem prowadzenia działalności. Zazwyczaj wymaga się co najmniej kilkuletniego lub rocznego okresu działalności na rynku.

Jak złożyć wniosek o pożyczki dla firm pozabankowe?

Wniosek o pożyczki dla firm pozabankowe możesz złożyć w dowolnym momencie. Jak wspomnieliśmy, jedyne, co musisz zrobić, to przejść na stronę pożyczkodawcy i wypełnić niezbędny formularz. Jak dopełnić wszelkich formalności? Oto instrukcja krok po kroku.

Po pierwsze przejdź na stronę wybranego pożyczkodawcy. Znajdziesz tam najważniejsze informacje na temat oferty oraz wirtualny kalkulator.

Po drugie musisz za pomocą suwaków wybrać okres kredytowania oraz kwotę. W odpowiedzi otrzymasz informacje o kosztach oraz wysokości miesięcznej raty. Jeżeli jest ona zbyt wysoka, pomyśl o wprowadzeniu dłuższego okresu kredytowania. 

Po trzecie uzupełnij niezbędne rubryki w formularzu wniosku. Do Twoich obowiązków należy uzupełnienie danych osobowych, adresowych, kontaktowych i finansowych.

Po czwarte zweryfikuj swoją tożsamość i wyślij wniosek. 

Ostatni krok to oczekiwanie na decyzję kredytową. W tym czasie pożyczkodawca przeanalizuje Twoją zdolność kredytową. 

Jak rozpoznać szybkie pożyczki pozabankowe dla firm?

Szybkie pożyczki pozabankowe dla firm charakteryzują się przede wszystkim ekspresowymi metodami weryfikacji. Należą do nich natychmiastowy przelew weryfikacyjny, który pomoże Ci ominąć opóźnienia spowodowanego sesjami Elixir. Innym rozwiązaniem może być weryfikacja za pomocą aplikacji weryfikacyjnej. Dzięki niej pożyczkodawca otrzyma również dostęp do podstawowej historii przelewów, co ułatwi mu ocenę zdolności kredytowej. Oprócz tego zwróć uwagę sposób dostarczania pożyczki. Jeżeli odbywa się to za pomocą ekspresowego przelewu, pieniądze trafią na Twoje konto nawet w ciągu kilku minut  po wydaniu decyzji kredytowej. Pozabankowe pożyczki dla przedsiębiorców to rozwiązanie, które z pewnością warto rozważyć.

Co oznacza pożyczka dla firm bez BIK?

Pożyczka dla firm bez BIK to oferta przeznaczony dla przedsiębiorców, którzy nie mają doskonałej historii kredytowej. Jeżeli miałeś w przeszłości problemy ze spłatą swoich zobowiązań, to rozwiązanie może być dla Ciebie niesamowitą pomocą. Pamiętaj, że wszystko zależy od scoringu wprowadzonego przez daną firmę pożyczkową. Pożyczka dla firm bez BIK nie jest dla każdego. Jeżeli masz zbyt dużo aktywnych zobowiązań lub poważne opóźnienia w spłacie, pożyczkodawca może odrzucić Twój wniosek.