600 000 złMaksymalna kwota pożyczki
-Max. okres spłaty pierwszej pożyczki
Ocena: 97%
300 000 złMaksymalna kwota pożyczki
-Max. okres spłaty pierwszej pożyczki
Ocena: 94%
450 000 złMaksymalna kwota pożyczki
-Max. okres spłaty pierwszej pożyczki
Ocena: 95%
100 000 złMaksymalna kwota pożyczki
6 miesięcyMax. okres spłaty pierwszej pożyczki
Ocena: 89%
200 000 złMaksymalna kwota pożyczki
36 miesięcyMax. okres spłaty pierwszej pożyczki
Ocena: 90%
1 000 000 złMaksymalna kwota pożyczki
24Max. okres spłaty pierwszej pożyczki
Ocena: 99%
1 000 000 złMaksymalna kwota pożyczki
36Max. okres spłaty pierwszej pożyczki
Ocena: 99%
12 000 złMaksymalna kwota pożyczki
6Max. okres spłaty pierwszej pożyczki
Ocena: 98%
Rozwiń całą listę

Pożyczki ratalne dla firm to świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy mają problemy finansowe lub po prostu potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki. Dzięki nim nie musisz martwić się zbyt wieloma formalnościami i długim czasem oczekiwania. Czym charakteryzuje się pożyczka dla firm? Dlaczego warto korzystać z pożyczki dla firm? Mamy dla Ciebie najważniejsze informacje!

Spis treści:

Pożyczka dla firm

Pożyczka dla firm jest dostępna zarówno w przypadku instytucji bankowych, jak i firm pożyczkowych. Na powyższej liście znajdziesz wsparcie finansowe z możliwością rozłożenia spłaty na równe raty miesięczne. Jeżeli zdecydujesz się na złożenie wniosku w firmie pożyczkowej, możesz otrzymać niższe kwoty niż te dostępne w bankach. Nie ulega jednak wątpliwości, że pozabankowa oferta zdobywa przewagę poprzez skrócenie czasu oczekiwania na decyzję kredytową oraz ograniczenie formalności do minimum. Pożyczka dla firm pomoże Ci zrealizować plany biznesowe oraz utrzymać płynność finansową w przypadku problemów. Jakie zalety gwarantują pożyczki dla firm pozabankowe? Jeżeli masz wątpliwości, pomożemy Ci je rozwiać.

Pożyczki dla firm pozabankowe – zalety

Pożyczki dla firm pozabankowe to oferta proponowana przez firmy pożyczkowe, które działają na polskim rynku już od kilkudziesięciu lat. Warto zwrócić uwagę, że jest to bezpieczne rozwiązanie. Działalność firm pożyczkowych jest regulowana przez akty prawne oraz kontrolowana przez KNF (czyli Komisję Nadzoru Finansowego). Nie każdy może założyć firmę pożyczkową. Taki podmiot musi otrzymać zgodę KNF. Jedną z największych zalet pożyczki dla firm pozabankowej jest ograniczenie formalności do minimum. Nie musisz dostarczać do swojego pożyczkodawcy zbyt wielu dokumentów. Jedyne, czego wymagają pozabankowe instytucje pożyczkowe, to wpis do CEIDG, dowód osobisty wnioskodawcy oraz poprawnie wypełniony wniosek.

Co ważne, nie musisz dostarczać żadnych zaświadczeń z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędu Skarbowego. Najczęściej firmy pożyczkowe umożliwiają również zwolnienie z obowiązku dostarczania wyciągów z rachunku bankowego. Czas oczekiwania na decyzję kredytową nie przekracza zazwyczaj 48 godzin. Wszystko zależy od tego, w jakim dniu zdecydujesz się dopełnić wszelkich formalności. Co więcej, na stronie pożyczkodawcy otrzymujesz dostęp do wirtualnego kalkulatora. Za pomocą suwaków możesz ustalić kwotę i termin spłaty. Po ich wprowadzeniu otrzymasz informację o kosztach związanych z wybraną pożyczką.

Dodatkowo to Ty decydujesz o kwocie i okresie kredytowania. Po przeanalizowaniu wniosku pożyczkodawca może zaproponować Ci nieco inne rozwiązanie i przykładowo wydłużyć okres kredytowania lub obniżyć kwotę. Pamiętaj, że nie musisz zgadzać się na tę propozycję! Pożyczka ratalna online to przede wszystkim elastyczna oferta dopasowana do potrzeb klienta.

Dla kogo pożyczka dla firm online?

Pożyczki ratalne dla firm online sprawdzą się doskonale w przypadku przedsiębiorców planujących dużą inwestycję lub po prostu obawiających się o swoją stabilność finansową. Wszystkie formalności zajmą Ci dosłownie kilka minut. Dlatego będzie to również doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na ekspresowym dostępie do potrzebnych pieniędzy. Przedsiębiorcy to bardzo zajęte osoby, a każda minuta jest u nich na wagę złota. Dlatego też niebywałą zaletą pożyczki dla firm online może być możliwość składania wniosku w dowolnym momencie. Formularze są dostępne na stronach internetowych przez całą dobę. Wystarczy wejść na stronę pożyczkodawcy i gotowe. Nie musisz martwić się umawianiem spotkania z konsultantem czy doradcą finansowym.

Warto również zwrócić uwagę, że większość firm pożyczkowych udostępnia pożyczki dla nowych firm. Bez wątpienia jest to bardzo duża przewaga w porównaniu z ofertą banków. W przypadku wnioskowania o kredyty w bankach obowiązują często kryteria związane ze stażem prowadzenia działalności. Zazwyczaj wymaga się co najmniej kilkuletniego lub rocznego okresu działalności na rynku.

Jak złożyć wniosek o pożyczki dla firm pozabankowe?

Wniosek o pożyczki dla firm pozabankowe możesz złożyć w dowolnym momencie. Jak wspomnieliśmy, jedyne, co musisz zrobić, to przejść na stronę pożyczkodawcy i wypełnić niezbędny formularz. Jak dopełnić wszelkich formalności? Oto instrukcja krok po kroku.

Po pierwsze przejdź na stronę wybranego pożyczkodawcy. Znajdziesz tam najważniejsze informacje na temat oferty oraz wirtualny kalkulator.

Po drugie musisz za pomocą suwaków wybrać okres kredytowania oraz kwotę. W odpowiedzi otrzymasz informacje o kosztach oraz wysokości miesięcznej raty. Jeżeli jest ona zbyt wysoka, pomyśl o wprowadzeniu dłuższego okresu kredytowania.

Po trzecie uzupełnij niezbędne rubryki w formularzu wniosku. Do Twoich obowiązków należy uzupełnienie danych osobowych, adresowych, kontaktowych i finansowych.

Po czwarte zweryfikuj swoją tożsamość i wyślij wniosek.

Ostatni krok to oczekiwanie na decyzję kredytową. W tym czasie pożyczkodawca przeanalizuje Twoją zdolność kredytową. Czas oczekiwania na decyzję nie powinien wynieść więcej niż 48 godzin.

Jak rozpoznać szybkie pożyczki pozabankowe dla firm?

Szybkie pożyczki ratalne dla firm charakteryzują się przede wszystkim ekspresowymi metodami weryfikacji. Należą do nich natychmiastowy przelew weryfikacyjny, który pomoże Ci ominąć opóźnienia spowodowane sesjami Elixir. Innym rozwiązaniem może być weryfikacja za pomocą aplikacji weryfikacyjnej. Dzięki niej pożyczkodawca otrzyma również dostęp do podstawowej historii przelewów, co ułatwi mu ocenę zdolności kredytowej. Oprócz tego zwróć uwagę na sposób wypłaty pożyczki. Jeżeli odbywa się to za pomocą ekspresowego przelewu, pieniądze trafią na Twoje konto nawet w ciągu kilku minut  po wydaniu decyzji kredytowej. Pozabankowe pożyczki dla przedsiębiorców to rozwiązanie, które z pewnością warto rozważyć.

Jakie są rodzaje pożyczek dla firm?

Podczas podejmowania decyzji odnośnie wyboru pożyczki ratalnej dla firm warto jest wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów takich pożyczek. Nie zawsze są one jednak dostępne w każdej instytucji pożyczkowej. Jako przedsiębiorca możesz mieć do wyboru pożyczkę inwestycyjną, pożyczkę obrotową, pożyczkę płatniczą lub pożyczkę technologiczną. Taki wybór umożliwia dużo lepsze dopasowanie warunków zaciągnięcia takiej pożyczki do naszych celów oraz oczekiwań. Pamiętaj jednak, aby nie zaciągać zbyt pochopnie takich pożyczek. Brak rozsądku może nieść przykre konsekwencje, jak np. wpadnięcie w długi. W przypadku zaciągania pożyczki ratalnej dla firmy staraj się więc racjonalnie ocenić swoje możliwości finansowe i na ich podstawie znaleźć odpowiednią ofertę pożyczki. Pomocny w wyborze może okazać się powyższy ranking pożyczek ratalnych dla firm, dzięki któremu szybciej porównasz firmy pożyczkowe i wybierzesz najkorzystniejszą ofertę.

Co oznacza pożyczka dla firm bez BIK?

Pożyczki ratalne dla firm bez BIK to oferta przeznaczony dla przedsiębiorców, którzy nie mają doskonałej historii kredytowej. Jeżeli miałeś w przeszłości problemy ze spłatą swoich zobowiązań, to rozwiązanie może być dla Ciebie niesamowitą pomocą. Pamiętaj, że wszystko zależy od scoringu wprowadzonego przez daną firmę pożyczkową. Pożyczka ratalna dla firm bez BIK nie jest dla każdego. Jeżeli masz zbyt dużo aktywnych zobowiązań lub poważne opóźnienia w spłacie, pożyczkodawca może odrzucić Twój wniosek.


ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA KLIENTÓW 

CO TO JEST POŻYCZKA RATALNA?

Pożyczka ratalna dla firm jest jednym z produktów firm pozabankowych. Taka pożyczka pozwala na uzyskanie niezbędnych środków finansowych. Pożyczka ratalna może być potocznie nazywana kredytem bankowym – należy jednak pamiętać o tym, że jest ona zupełnie innym produktem niż ten oferowany przez banki. Działanie pożyczek ratalnych dla firm lub tych dedykowanych dla klientów indywidualnych, regulowane jest przez kodeks cywilny i ustawę z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim. Z tego też powodu pożyczki ratalne mogą być udzielane przez banki oraz instytucje pozabankowe, w których procedury wzięcia takiej pożyczki nie podlegają ścisłym ograniczeniom prawnym. Decydując się na wzięcie pożyczki ratalnej w banku należy jednak liczyć się z wydłużonym czasem oczekiwania na otrzymanie środków. Banki bardzo skrupulatnie weryfikują każdego klienta, na skutek tego czas oczekiwania na otrzymanie pożyczki zostaje wydłużony. W przypadku pożyczki ratalnej zaciąganej w firmie pożyczkowej czas ten jest znacznie krótszy, ponieważ weryfikacja klientów w tych instytucjach jest skrócona do absolutnego minimum.

JAKIE WYMAGANIA TRZEBA SPEŁNIĆ, ABY OTRZYMAĆ POŻYCZKĘ RATALNĄ DLA FIRM?

Poszczególne wymagania względem zaciągnięcia pożyczki ratalnej dla firm mogą różnić się pomiędzy instytucjami oferującymi taki produkt. Lista wymagań oraz niezbędnych dokumentów potrzebnych do otrzymania pożyczki ratalnej dla firm podana jest z reguły na stronie internetowej danego pożyczkodawcy. W przypadku starania się o pożyczkę ratalną instytucje wymagają od swoich klientów posiadania dowodu osobistego, aktywnego numeru telefonu oraz adresu e-mail oraz zdolności kredytowej.

Osoba, która stara się o pożyczkę ratalną dla firm jest zobligowana do wypełnienia wniosku, w którym należy podać dane osobowe, adresowe, kontaktowe oraz finansowe niezbędne do analizy zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Jeśli zastanawiasz się w jaki sposób znaleźć odpowiednią firmę, która udzieli Ci pożyczki ratalnej dla firmy – skorzystaj z powyższego rankingu, w którym porównane zostały pożyczki ratalne dla firm. Dzięki temu szybciej i łatwiej znajdziesz najkorzystniejszą ofertę takiej pożyczki, która pomoże Ci podjąć właściwe inwestycje w Twojej firmie.

CZY MOŻLIWE JEST WYDŁUŻENIE OKRESU SPŁATY POŻYCZKI RATALNEJ?

W przypadku pożyczki ratalnej dla firm (lub tej kierowanej do klientów indywidualnych) możliwe jest wydłużenie okresu spłaty takiej pożyczki. Na taki krok decydują się najczęściej te osoby, które z jakiegoś powodu nie są w stanie spłacić swojej pożyczki ratalnej dla firm w terminie zgodnym z harmonogramem spłaty. Będąc w takiej sytuacji najwłaściwszym wyjściem jest zdecydowanie się na wydłużenie okresu spłaty pożyczki ratalnej dla firm. Zasada ta tyczy się także każdej innej pożyczki zaciąganej w każdej instytucji. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasz pożyczkodawca dobierze dla nas odpowiednie rozwiązanie i rozłoży spłatę rat na terminy dogodne dla nas. Tym samym nie będziemy narażeni na popadnięcie w długi, które mogą nieść dla nas przykre konsekwencje.

Podczas podejmowania decyzji odnośnie wydłużenia spłaty pożyczki ratalnej dla firm, należy pamiętać o tym, że takie prolongowanie rat w nieskończoność jest niedopuszczalne. Sama procedura wydłużenia okresu spłaty pożyczki ratalnej dla firm jest uzależniona od zasad i reguł panujących w danej firmie pożyczkowej. Przykładowo firma Wonga daje trzykrotną możliwość wydłużenia okresu spłaty pożyczki dla swoich klientów, natomiast Provident – umożliwia tylko jednorazowe przesunięcie.

CZYM RÓŻNI SIĘ POŻYCZKA RATALNA OD KREDYTU ZACIĄGNIĘTEGO W BANKU?

Pomimo tego, że niektóre firmy pożyczkowe określają potocznie oferowaną przez siebie pożyczkę ratalną dla firm jako kredyt gotówkowy – należy pamiętać, że produkty te nie są tym samym. Główne różnice pomiędzy pożyczką ratalną, a kredytem gotówkowym wynikają z konstrukcji polskiego prawa. Rozbieżności pomiędzy tymi produktami jest jednak znacznie więcej. Oprócz podstawy prawnej różnią się one również praktykami ich przyznawania.

Pożyczka ratalna może być udzielana przez banki oraz instytucje pozabankowe – natomiast kredyt gotówkowy wyłącznie w bankach. Pożyczki ratalne są regulowane przez kodeks cywilny i ustawę o kredycie konsumenckim – kredyt gotówkowy ogranicza dodatkowo prawo bankowe. Ważną kwestią są różnice w opłatach. W przypadku pożyczki ratalnej mogą one wynosić 0 zł – natomiast w przypadku kredytu w banku, produkt ten jest zawsze płatny. Oprócz tego instytucje pożyczkowe (w przeciwieństwie do banków) nie wymagają od klientów określenia celu wzięcia takiej pomocy finansowej. Wielu klientów firm pożyczkowych oferujących pożyczkę ratalną dla firm ceni je także za dużo prostsze procedury i mniejszą liczbę wymaganych zaświadczeń, niż w przypadku banków, które dokładnie weryfikują swoich klientów.

KIEDY WNIOSKOWAĆ O POŻYCZKĘ RATALNĄ DLA FIRM?

Wiele osób słusznie uważa, że wnioskowanie o pożyczkę ratalną dla firm pozwala na dużo szybsze uzyskanie niezbędnych środków finansowych na realizację celów związanych z rozwojem i inwestycjami w firmę. Jeśli chodzi o procedurę weryfikującą przedsiębiorców, to pożyczka ratalna dla firm nie stawia aż tak rygorystycznych wymagań, jak w przypadku ubiegania się o kredyt w banku. Dzięki temu możliwe jest znacznie szybsze dopełnienie samych formalności. Co ważne możesz ich dopełnić nawet bez wychodzenia z domu – zaledwie w kilkanaście minut. Dzięki błyskawicznemu  rozpatrzeniu Twojego wniosku, pieniądze na Twoje konto bankowe pojawią się w ciągu 48 godzin.  Warto wiedzieć, że czas oczekiwania na niezbędne środki finansowe zależny jest od godzin pracy firmy pożyczkowej.

DLACZEGO PRZEDSIĘBIORCY ZACIĄGAJĄ POŻYCZKI RATALNE DLA FIRM?

Firmy pozabankowe oferują swoje produkty zarówno dla klientów indywidualnych, jak również dla przedsiębiorców. W przypadku osób, posiadających własną działalność gospodarczą możliwe jest zaciągnięcie pożyczki ratalnej dla firm. Najczęstszym powodem dla którego właściciele firm decydują się na taką pożyczkę jest kryzys finansowy. Na skutek pandemii koronawirusa wielu przedsiębiorców zdecydowało się na skorzystanie z oferty pożyczki ratalnej dla firm. Dzięki jej zaciągnięciu wiele firm przetrwało kryzys spowodowany pandemią. Należy jednak pamiętać o tym, że pożyczka ratalna dla firm jest dość specyficznym produktem, dlatego nie wszystkie instytucje pożyczkowe posiadają ją w swojej ofercie. Właśnie dlatego warto jest skorzystać z powyższej listy pożyczek ratalnych dla firm, która porównuje dostępne na rynku oferty. Dzięki niemu możesz dużo szybciej i łatwiej znaleźć odpowiednią pożyczkę dla swoich firmowych potrzeb.

POŻYCZKI RATALNE DLA FIRM – ILE CZEKA SIĘ NA JEJ PRZYZNANIE?

Jeśli z jakiegoś powodu zależy Ci na błyskawicznym przyznaniu gotówki to zwróć uwagę na dwie kwestie podczas wybierania firmy pożyczkowej. Pierwszą kwestią są godziny pracy danej firmy pożyczkowej. Złożony wniosek zostanie rozpatrzony nawet w kilkanaście minut, pod warunkiem, że złożysz go online w godzinach pracy takiej instytucji. Drugą kwestią jest posiadanie konta bankowego w tym samym banku co firma pożyczkowa. Dzięki temu możliwe jest zlecenie natychmiastowego przelewu. Warto wiedzieć, że niektóre z firm pożyczkowych stosują przelewy błyskawiczne. Sprawdź zatem czy interesująca Ciebie firma wykonuje takie natychmiastowe przelewy. Dzięki temu będziesz mógł od razu przystąpić do realizacji potrzeb swojej firmy.

POŻYCZKA RATALNA NA START FIRMY – CZY TO DOBRY POMYSŁ?

Posiadanie pomysłu na biznes przy braku środków do jego realizacji stanowi jeden z najczęstszych powodów dla którego decydujemy się na pożyczkę. W takich sytuacjach początkujący przedsiębiorcy zwracają się o pomoc finansową do banku. Zanim jednak podejmiesz ten krok warto jest przeanalizować potencjalne korzyści, jakie możesz zyskać.

Banki nie lubią ryzyka. To właśnie dlatego tak skrupulatnie weryfikują każdego klienta, który prosi o wsparcie finansowe np. na otwarcie firmy. Musisz jednak wiedzieć, że kredyt na start firmy nie jest taki łatwy do uzyskania. Musisz posiadać zdolność kredytową, nie posiadać zadłużenia, a także wypełnić wiele dokumentów. Łatwo jest w tym wszystkim się pogubić i przeoczyć pewne ukryte koszty zapisane małym druczkiem na umowie z bankiem. Jest jednak sposób na to, aby uniknąć zbędnej biurokracji, a przy tym otrzymać bardziej przejrzyste warunki. Szanse na uzyskanie dodatkowych środków na rozwój nowej firmy uzyskasz dzięki pożyczce ratalnej na start firmy. Wystarczy, że skorzystasz z powyższego rankingu, dzięki któremu znajdziesz najkorzystniejszą ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb. Pamiętaj, że pożyczki ratalne dla firm zaciągane w instytucjach pożyczkowych nie wymagają aż tak dokładnej weryfikacji Twojej osoby, dzięki czemu dużo szybciej uzyskasz niezbędne środki na rozwój.

GDZIE ZNALEŹĆ NAJLEPSZE POŻYCZKI RATALNE DLA FIRM?

Samodzielne szukanie najlepszej pożyczki ratalnej dla firmy może być dość czasochłonne. Często decydujemy się na skorzystanie z oferty pożyczki, której reklama wyjątkowo zapadała nam w pamięci. Musisz jednak być świadomy tego, że dobra i zapadająca w pamięci reklama wcale nie musi oznaczać, że reklamowana oferta jest dla Ciebie najlepsza. Zamiast więc wybierać pierwszą lepszą firmę – skorzystaj z internetowego rankingu, w którym porównano poszczególne oferty pożyczki ratalnej dla firm. Taki przykładowy ranking znajdziesz powyżej. Dzięki skorzystaniu z takiej pomocy dużo łatwiej będzie Ci podjąć decyzję odnośnie wyboru odpowiedniej pożyczki. Przejrzyste porównanie najistotniejszych kwestii, takich jak choćby maksymalna kwota pożyczki lub też okres spłaty pozwoli Ci na podjęcie trafnej decyzji, której nie będziesz żałował.

JAK WYBRAĆ DOBRĄ POŻYCZKĘ DLA FIRMY?

Pożyczka ratalna dla firmy to bez wątpienia duża szansa na rozwinięcie skrzydeł i otworzenie własnego biznesu. Musisz jednak wiedzieć, że wiąże się to także ze sporym ryzykiem. Musisz racjonalnie oszacować potencjalne problemy, które możesz napotkać jako początkujący przedsiębiorca. Jeżeli już na początku prowadzenia własnej działalności będziesz mieć problemy finansowe, to musisz liczyć się z tym, że będą one mogły ciągnąć się za Tobą latami. Aby więc nie popaść w niepotrzebne długi zachowaj zdrowy rozsądek. Zestaw potencjalne koszty oraz przychody, dzięki czemu otrzymasz kwotę jaką możesz przeznaczyć na spłatę pożyczki ratalnej dla firm. Pamiętaj zatem o tym, aby w sposób realny patrzeć na szansę nowego przedsiębiorstwa. Analizuj swój budżet tak, aby pożyczka ratalna dla firmy była do niego odpowiednio dostosowana. Dzięki temu łatwiej rozdzielisz kwestię spłaty swojej pożyczki jak również dalszego rozwoju firmy.

CZY POŻYCZKI DLA FIRM SĄ DROGIE?

Każdy przedsiębiorca, który choć raz znalazł się w trudnej sytuacji finansowej wie, jak ważne jest zdobycie natychmiastowych środków niezbędnych do ratowania biznesu. W takiej sytuacji można zdecydować się na kredyt w banku. Musisz jednak liczyć się z długim i dokładnym procesem weryfikacyjnym. Choć i to nie gwarantuje otrzymania niezbędnych środków. Warto także pamiętać o tym, że umowy zawierane z bankami często zawierają dodatkowe koszty związane np. z ubezpieczeniem kredytu. Alternatywnym wyjściem jest więc skorzystanie z pożyczki ratalnej dla firm. Taką pożyczkę można uzyskać znacznie szybciej i łatwiej. Samo wypełnienie takiego wniosku nie wymaga od Ciebie rezerwowania kilku godzin. Procedura ta zajmuje zazwyczaj kilkanaście minut. Po szybkiej weryfikacji Twojej osoby firma pożyczkowa może przyznać Ci niezbędne środki – nawet w ciągu doby. Pożyczki ratalne dla firm pozwalają na uzyskanie korzystnego oprocentowania, bez ponoszenia drogich i ukrytych kosztów. Pamiętaj, aby wybrać ofertę pożyczki ratalnej dla firm na korzystnych zasadach i dopasowanym okresie spłaty. Dzięki temu przeznaczenie wydatków na miesięczną ratę nie nadwyręży Twojego budżetu.

5/5 - (4 votes)