0 złProwadzenie konta
0 złKarta
TAKDarmowe bankomaty
Ocena: 98%
0 złProwadzenie konta
0 złKarta
TAKDarmowe bankomaty
Ocena: 97%
0 złProwadzenie konta
0 złKarta
TAKDarmowe bankomaty
Ocena: 96%
0 złProwadzenie konta
0 złKarta
TAKDarmowe bankomaty
Ocena: 95%
Rozwiń całą listę

Ranking kont osobistych to zestawienie, które obejmuje najlepsze rachunki bankowe na rynku. Dzięki temu możesz rozeznać się w sytuacji i porównać dostępne produkty bez przechodzenia na stronę każdego banku. Sprawdź, jak działa ranking kont osobistych!

Spis treści:

Ranking kont osobistych

Ranking kont osobistych obejmuje najlepsze rachunki bankowe przeznaczone dla klientów indywidualnych. Jeżeli nie masz pewności, jaka oferta będzie dla Ciebie najbardziej korzystna, to zestawienie pomoże Ci dokonać właściwego wyboru. Zwróć uwagę na najważniejsze parametry takie jak: koszt prowadzenia rachunku, konieczność wykupienia ubezpieczenia czy też korzystania z dodatkowych produktów. Warto mieć na uwadze, że coraz więcej banków oferuje swoim klientom atrakcyjne promocje. Część z nich zakłada obniżone koszty prowadzenia konta bankowego wyłącznie przez określony czas. Następnie wracają one do standardowych stawek. Dlatego też należy zwrócić uwagę na szczegółowe zapisy w warunkach umowy.

Dla kogo ranking kont osobistych będzie dobrym rozwiązaniem?

Ranking kont osobistych to doskonałe rozwiązanie dla osób, które planują otworzenie nowego rachunku bankowego lub chcą zmienić dotychczasowy produkt. Nasi eksperci przeanalizowali dostępne na rynku produkty pod kątem kosztów, dodatkowych usług, obsługi klienta oraz formalności koniecznych do załatwienia. Na tej podstawie stworzyli powyższe zestawienie ofert. Zanim jednak zdecydujesz się na skorzystanie z konkretnego konta bankowego, musisz mieć na uwadze, że produkt znajdujący się na pierwszym miejscu w tym zestawieniu niekoniecznie będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie. 

Przed otworzeniem konta bankowego przeanalizuj swoje preferencje. Zastanów się, na czym Ci najbardziej zależy. Przemyśl sobie, z jakich dodatkowych produktów będziesz korzystał na co dzień, a które wydają się zbędne. Następnie wykonaj porównanie najlepszych kont bankowych.

Porównanie najlepszych kont bankowych – jak to zrobić?

Ranking kont osobistych obejmuje najważniejsze informacje na temat każdej usługi. Dzięki temu możesz wstępnie zdecydować, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze, bez konieczności przechodzenia na strony internetowe banków. Pamiętaj, że porównanie najlepszych kont bankowych powinno odnosić się przede wszystkim do Twoich potrzeb i oczekiwań. Jeżeli weźmiesz je pod uwagę, z pewnością uda Ci się wybrać najlepszą z dostępnych ofert. Jednym z czynników, na podstawie których możesz analizować dostępne produkty bankowe, są promocje. 

Aktualnie coraz więcej instytucji bankowych wprowadza dla swoich klientów brak opłat z tytułu prowadzenia rachunku. Dlatego zazwyczaj warto patrzeć na inne parametry, które będą decydujące. Wśród nich znajdują się: 

  • opłata za kartę, 
  • ilość bankomatów w okolicy, 
  • koszt za korzystanie z bankomatów innych placówek,
  • oprocentowanie, 
  • aplikacja mobilna, 
  • możliwość płatności BLIK, telefonem i inne innowacje w płatnościach. 

Najlepsze konta bankowe: promocje

Jak wspomnieliśmy, najlepsze konta bankowe wyróżniają się między innymi dostępnymi promocjami. W zależności od banku mogą przybierać one inną formę. Jedną z najczęściej wprowadzonych promocji jest możliwość zdobycia wysokich premii. Polega to na realizacji konkretnych celów, na przykład:

  • wykonanie transakcji bezgotówkowych na określoną kwotę,
  • osiągnięcie regularnego miesięcznego wpływu na konto bankowe,
  • wykonanie określonej liczby transakcji za pomocą BLIKA.

Dodatkowo możesz również skorzystać z promocji obejmujących atrakcyjne oprocentowanie produktów oszczędnościowych, na przykład nawet do 2% w skali roku za konto oszczędnościowe Millennium. 

Oprócz tego niektóre banki wprowadzają możliwość wypłacania pieniędzy za darmo w bankomatach w całej Polsce. Nierzadko istnieje również szansa na skorzystanie z darmowych wpłat, a także atrakcyjne warunki programu cashback, czyli zwrotu pieniędzy za zakupy.

Jak otworzyć konto bankowe?

Coraz więcej banków wprowadza możliwość założenia konta przez internet. Aby to zrobić musisz mieć przede wszystkim urządzenie z dostępem do sieci, a także dowód osobisty. Jak założyć konto bankowe przez internet? Oto instrukcja krok po kroku:

Po pierwsze przejdź na stronę wybranego banku za pomocą przycisku na naszej stronie. 

Następnie rozpocznij wypełnianie wniosku. Do wybranych pól musisz wpisać między innymi: imię i nazwisko, dane adresowe, kontaktowe, PESEL, podstawowe informacje z dowodu osobistego.

Kolejny krok to wybór karty płatniczej. Na tym etapie dowiesz się również, z jakich promocji możesz skorzystać.

Następnie zaakceptuj wszystkie zgody i wyślij wniosek. W tym momencie pozostaje Ci czekać na wizytę kuriera w celu podpisania umowy lub udanie się do placówki stacjonarnej banku.