0 złProwadzenie konta
0 złKarta
TAKDarmowe bankomaty
Ocena: 96%
0 złProwadzenie konta
0 złKarta
TakDarmowe bankomaty
Ocena: 91%
0 złProwadzenie konta
0 złKarta
TAKDarmowe bankomaty
Ocena: 96%
0 złProwadzenie konta
0 złKarta
TAKDarmowe bankomaty
Ocena: 94%
0 złProwadzenie konta
0 złKarta
TAKDarmowe bankomaty
Ocena: 88%
0 złProwadzenie konta
0 złKarta
TAKDarmowe bankomaty
Ocena: 97%
0 złProwadzenie konta
0 złKarta
TAKDarmowe bankomaty
Ocena: 93%
0 złProwadzenie konta
0 złKarta
TAKDarmowe bankomaty
Ocena: 98%
0 złProwadzenie konta
0 złKarta
TAKDarmowe bankomaty
Ocena: 95%
Rozwiń całą listę

Ranking kont osobistych to zestawienie, które obejmuje najlepsze rachunki bankowe na rynku. Dzięki temu możesz rozeznać się w sytuacji i porównać dostępne produkty bez przechodzenia na stronę każdego banku. Sprawdź, jak działa ranking kont osobistych!

Spis treści:

Ranking kont osobistych

Ranking kont osobistych obejmuje najlepsze rachunki bankowe przeznaczone dla klientów indywidualnych. Jeżeli nie masz pewności, jaka oferta będzie dla Ciebie najkorzystniejsza, to zestawienie pomoże Ci dokonać właściwego wyboru. Zwróć uwagę na najważniejsze parametry takie jak: koszt prowadzenia rachunku, konieczność wykupienia ubezpieczenia czy też korzystania z dodatkowych produktów. Warto mieć na uwadze, że coraz więcej banków oferuje swoim klientom atrakcyjne promocje. Część z nich zakłada obniżone koszty prowadzenia konta bankowego wyłącznie przez określony czas. Następnie wracają one do standardowych stawek. Dlatego też należy zwrócić uwagę na szczegółowe zapisy w warunkach umowy.

Dla kogo ranking kont osobistych będzie dobrym rozwiązaniem?

Ranking kont osobistych to doskonałe rozwiązanie dla osób, które planują otworzenie nowego rachunku bankowego lub chcą zmienić dotychczasowy produkt. Nasi eksperci przeanalizowali dostępne na rynku produkty pod kątem kosztów, dodatkowych usług, obsługi klienta oraz formalności koniecznych do załatwienia. Na tej podstawie stworzyli powyższe zestawienie ofert. Zanim jednak zdecydujesz się na skorzystanie z konkretnego konta bankowego, musisz mieć na uwadze, że produkt znajdujący się na pierwszym miejscu w tym zestawieniu niekoniecznie będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.

Przed otworzeniem konta bankowego przeanalizuj swoje preferencje. Zastanów się, na czym Ci najbardziej zależy. Przemyśl sobie, z jakich dodatkowych produktów będziesz korzystał na co dzień, a które wydają się zbędne. Następnie wykonaj porównanie najlepszych kont bankowych.

Porównanie najlepszych kont bankowych – jak to zrobić?

Ranking kont osobistych obejmuje najważniejsze informacje na temat każdej usługi. Dzięki temu możesz wstępnie zdecydować, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze, bez konieczności przechodzenia na strony internetowe banków. Pamiętaj, że porównanie najlepszych kont bankowych powinno odnosić się przede wszystkim do Twoich potrzeb i oczekiwań. Jeżeli weźmiesz je pod uwagę, z pewnością uda Ci się wybrać najlepszą z dostępnych ofert. Jednym z czynników, na podstawie których możesz analizować dostępne produkty bankowe, są promocje.

Aktualnie coraz więcej instytucji bankowych wprowadza dla swoich klientów brak opłat z tytułu prowadzenia rachunku. Dlatego zazwyczaj warto patrzeć na inne parametry, które będą decydujące. Wśród nich znajdują się:

 • opłata za kartę,
 • ilość bankomatów w okolicy,
 • koszt za korzystanie z bankomatów innych placówek,
 • oprocentowanie,
 • aplikacja mobilna,
 • możliwość płatności BLIK, telefonem i inne innowacje w płatnościach.

Najlepsze konta bankowe: promocje

Jak wspomnieliśmy, najlepsze konta bankowe wyróżniają się między innymi dostępnymi promocjami. W zależności od banku mogą przybierać one inną formę. Jedną z najczęściej wprowadzanych promocji jest możliwość zdobycia wysokich premii. Polega to na realizacji konkretnych celów, na przykład:

 • wykonanie transakcji bezgotówkowych na określoną kwotę,
 • osiągnięcie regularnego miesięcznego wpływu na konto bankowe,
 • wykonanie określonej liczby transakcji za pomocą BLIKA.

Dodatkowo możesz również skorzystać z promocji obejmujących atrakcyjne oprocentowanie produktów oszczędnościowych, na przykład nawet do 2% w skali roku za konto oszczędnościowe Millennium.

Oprócz tego niektóre banki wprowadzają możliwość wypłacania pieniędzy za darmo w bankomatach w całej Polsce. Nierzadko istnieje również szansa na skorzystanie z darmowych wpłat, a także atrakcyjne warunki programu cashback, czyli zwrotu pieniędzy za zakupy.

Jak otworzyć konto bankowe?

Coraz więcej banków wprowadza możliwość założenia konta przez internet. Aby to zrobić, musisz mieć przede wszystkim urządzenie z dostępem do sieci, a także dowód osobisty. Jak założyć konto bankowe przez internet? Oto instrukcja krok po kroku:

Po pierwsze przejdź na stronę wybranego banku za pomocą przycisku na naszej stronie.

Następnie rozpocznij wypełnianie wniosku. Do wybranych pól musisz wpisać między innymi: imię i nazwisko, dane adresowe, kontaktowe, PESEL, podstawowe informacje z dowodu osobistego.

Kolejny krok to wybór karty płatniczej. Na tym etapie dowiesz się również, z jakich promocji możesz skorzystać.

Następnie zaakceptuj wszystkie zgody i wyślij wniosek. W tym momencie pozostaje Ci czekać na wizytę kuriera w celu podpisania umowy lub udanie się do placówki stacjonarnej banku.

ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA KLIENTÓW

CZYM JEST KONTO OSOBISTE?

Konto osobiste to imienny rachunek bankowy, przypisany konkretnej osobie. Prowadzeniem konta osobistego zajmuje się bank, który wykonuje poszczególne operacje (m.in. przelewy) na zlecenie klienta indywidualnego. Konto osobiste umożliwia wygodne korzystanie z posiadanych pieniędzy. To właśnie na nie wpływa wynagrodzenie otrzymane od pracodawcy.

Konto osobiste może zostać założone przez osobę fizyczną, która spełni określone wymagania stawiane przez bank. Obecnie możliwe jest otworzenie rachunku bankowego również dla osób niepełnoletnich, które na przykład ukończyły 13 rok życia. Dostępne oferty kont osobistych posiadają wiele rozmaitych funkcji i udogodnień. Ranking kont osobistych pomoże Ci znaleźć odpowiedni bank, który sprosta Twoim oczekiwaniom związanym z kontem osobistym.

CZYM POWINNO WYRÓŻNIAĆ SIĘ IDEALNE KONTO OSOBISTE?

Znalezienie idealnej oferty konta osobistego nie jest takie proste. To dlatego, że w ofercie niemal każdego banku znajdują się różnorodne i często bardzo atrakcyjne produkty tego typu. Jedno, uniwersalne i idealne konto bankowe nie istnieje. To dlatego, że każdy z klientów jest inny, a więc potrzebuje nieco innego produktu. W przypadku studentów (i zdecydowanej większości osób) idealne konto osobiste będzie charakteryzowało się możliwością bezpłatnego założenia konta, wykonywania przelewów oraz korzystania z bankomatów i wpłatomatów. Cechy te nie koniecznie musi spełniać konto osoby, która często podróżuje za granicę Polski, a więc oczekuje swobodnych płatności kartą płatniczą poza granicą Rzeczypospolitej Polskiej. Wygodnym rozwiązaniem pozwalającym na szybkie i skuteczne znalezienie interesującego Cię produktu to konta osobiste ranking, które znajduje się powyżej. Dzięki takiemu rozwiązaniu wybranie swojego idealnego konta osobistego nie będzie aż takie trudne.

CZY MOŻNA POSIADAĆ WIĘCEJ NIŻ JEDNO KONTO OSOBISTE?

Pełnowymiarowa dostępność do wszelkiego rodzaju aplikacji bankowych sprawiła, że coraz trudniej jest zdecydować się na posiadanie wyłącznie jednego konta osobistego. Nic zatem dziwnego, że większość klientów banków decyduje się na otwieranie wielu różnych rachunków bankowych, które dostosowane są do rozmaitych potrzeb i oczekiwań. W żadnej placówce nie odmawiają utworzenia nowego konta osobistego z powodu posiadania rachunku w innym banku. Klienci mają zatem pełną dowolność do posiadania różnych kont. I nic dziwnego, że korzystają z takiej możliwości. Posiadanie kilku kont w różnych bankach ma sporo plusów – jedno konto może np. zaspokajać potrzebę oszczędzania dzięki atrakcyjnemu oprocentowaniu, podczas gdy drugie pozwoli na szybkie dokonywanie zagranicznych płatności. Jeszcze inne konto może kusić darmowymi usługami i operacjami. Pamiętaj, że w znalezieniu odpowiedniej oferty pomoże Ci powyższy ranking kont osobistych 2021.

CZYM JEST RANKING KONT OSOBISTYCH?

Ranking konto osobiste jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu na dokładną analizę ofert dostępnych rachunków bankowych. To dlatego, że lista porównuje najbardziej atrakcyjne oferty dostępnych kont osobistych, które można otworzyć w polskich bankach. Powyższy ranking kont osobistych uwzględnia najważniejsze parametry dla potencjalnych klientów, którzy szukają nowego albo kolejnego rachunku bankowego. Ranking kont osobistych 2021 uwzględnia najważniejsze opłaty związane z prowadzeniem konta, a także opłatą za kartę. Co więcej, lista zawiera informację o dostępności darmowych bankomatów z oferty danego banku. Dodatkowe wzbogacenie rankingu o średnią ocen ułatwia podjęcie decyzji związanej z wyborem najlepszego dla danego klienta konta osobistego.

DLACZEGO WARTO KORZYSTAĆ Z RANKINGU KONT OSOBISTYCH?

Ranking banków kont osobistych został stworzony z myślą o wszystkich osobach, które mają problem ze znalezieniem odpowiedniego rachunku bankowego. Przykładowa lista, którą znajdziesz powyżej, zawiera wiele cennych informacji związanych z najważniejszymi z punktu widzenia klienta opłatami za prowadzenie konta osobistego. Ranking uwzględnia także opłaty za kartę oraz dostępność  darmowych bankomatów. Stworzona lista dostępnych i aktualnych rachunków bankowych pozwala na szybsze i łatwiejsze wybranie właściwej oferty. Co więcej, po wybraniu atrakcyjnej oferty można w prosty sposób przejść do złożenia wniosku. Wystarczy, że na powyższej liście klikniesz przycisk „wypełnij wiosek”, aby zostać przeniesionym na oficjalną stronę banku działającego na terenie Polski. Ranking konto osobiste stworzono z myślą o klientach, którzy czują się zagubieni w gąszczu dostępnych na polskim rynku ofert kont osobistych.

KTO I KIEDY MOŻE OTWORZYĆ KONTO OSOBISTE BEZ OPŁAT?

Konto osobiste bez opłat cieszy się największą popularnością wśród klientów w różnym wieku i z różnych grup społecznych. Spośród dostępnych ofert można znaleźć nawet takie, które pozwalają na otworzenie rachunku bankowego dla osób od 13 roku życia. Konto bankowe bez opłat cieszy się jednak największą popularnością wśród osób poniżej 18 roku życia, a także studentów. To dlatego, że osoby te (z racji na bycie uczniami) nie zawsze mają stałą pracę i stałe źródło dochodów. Oferta darmowego konta osobistego przyciąga zatem młodych. Nic w tym dziwnego, skoro brak opłat w skali całego roku pozwala na zaoszczędzenie nawet kilkudziesięciu złotych.

Nie trzeba długo szukać, aby znaleźć konto osobiste bez opłat. Wystarczy, że skorzystasz z powyższego rankingu kont osobistych 2021, który został przygotowany z myślą o osobach, którym ciężko jest wygospodarować sobie czas na rzetelne sprawdzanie oferty każdego banku z osobna. Konta osobiste ranking uwzględnia darmowe prowadzenie konta, brak opłat za kartę, a także dostępność darmowych bankomatów. Aby uzyskać więcej informacji, o danej ofercie należy przejść na oficjalną stronę banku. Możesz to zrobić poprzez kliknięcie przycisku „wypełnij wniosek” znajdującego się w powyższym rankingu kont osobistych.

ILE KOSZTUJE PROWADZENIE KONTA OSOBISTEGO?

Oferta dostępnych kont bankowych jest dość mocno rozbudowana. Praktycznie każdy bank posiada w swojej ofercie bezpłatne konto osobiste, jak i również takie, za którego prowadzenie trzeba zapłacić. Opłata za prowadzenie rachunku bankowego może dotyczyć także dodatkowych funkcji konta. Płatne udogodnienia z reguły są związane z dostępnością do wszystkich bankomatów na terenie całej Polski, zleceniami zagranicznych przelewów albo przewalutowaniami itp. Aby zachęcić potencjalnego klienta do otworzenia konta osobistego, banki stawiają pewne warunki, po których spełnieniu można cieszyć się bezpłatnymi (zazwyczaj podstawowymi) usługami. Do takich warunków zalicza się:

 • comiesięczny wpływ na rachunek, w określonej kwocie (od kilkuset do tysiąca złotych);
 • realizacja określonej liczby transakcji (3-5 płatności kartą w miesiącu);
 • dokonanie płatności kartą na określoną kwotę, która jest sumą płatności kartą z całego miesiąca.

Niespełnienie tego typu warunków powoduje, że za nasze konto osobiste zostaje pobrana opłata. Dość często dotyczy ona opłaty za kartę. Przed otworzeniem rachunku bankowego warto zatem dokładnie sprawdzić ofertę banku. W znalezieniu darmowego konta bankowego pomoże Ci powyższy ranking kont osobistych 2021. Lista zawiera informacje o bezpłatnych usługach przypisanych do oferty konkretnego banku.

CZY KAŻDE KONTO OSOBISTE POSIADA KARTĘ PŁATNICZĄ?

Niemal każde konto osobiste posiada kartę płatniczą. Podczas otwierania nowego rachunku bankowego z góry zakłada się, że niezbędna dla klienta będzie karta płatnicza. Nic w tym dziwnego, skoro zdecydowana większość klientów otwiera konto w banku po to, aby otrzymywać na nie comiesięczne wynagrodzenie i dokonywać wygodnie, i szybko płatności bezgotówkowych. Warto jednak wiedzieć, że posiadanie karty płatniczej przypisanej do konta osobistego nie jest wymogiem koniecznym. Spokojnie można z niej zrezygnować – zanim jednak to zrobisz, dobrze się zastanów, czy faktycznie jej nie potrzebujesz. Pamiętaj przy tym, że karta płatnicza służy także do wypłat i wpłat pieniędzy z bankomatów. Co więcej, umożliwia bezpłatne korzystanie z konta bankowego po spełnieniu konkretnych warunków (np. dokonania płatności z jej użyciem). W razie wątpliwości pamiętaj, że ranking banków konta osobiste pomoże Ci znaleźć darmowe konto osobiste.

Niektórzy klienci banków nie chcą mieć karty płatniczej, ponieważ wolą ją mieć w wirtualnej wersji w telefonie. Rozwiązanie wybierane jest z uwagi na ekologiczność.

CZYM JEST KARTA DEBETOWA?

Karta debetowa jest niewielką plastikową kartą, dzięki której klienci banku mogą korzystać z wielu dodatkowych usług bankowych. Jest ona wydawana w momencie otworzenia rachunku bankowego, czasem zostaje odesłana do klienta na wskazany we wniosku adres – zwykle w ciągu tygodnia. Dzięki niej w prosty, szybki i wygodny sposób można dokonywać płatności zbliżeniowych bez wpisywania kodu PIN na terminalu płatniczym (do określonych kwot – 50 lub 100 zł). Karta debetowa umożliwia zatem wygodne korzystanie ze zgromadzonych środków na przypisanym rachunku bankowym. Co więcej, karta debetowa będzie także potrzebna do wypłat pieniędzy z bankomatu i wpłat z wpłatomatu.

Posiadanie karty debetowej niesie ze sobą znacznie więcej korzyści. Pozwala ona na zaciąganie zobowiązań wobec banku, a wydanie takiej karty nie wiąże się z koniecznością posiadania zdolności kredytowej, sprawdzanej podczas udzielania kredytów. Warto pamiętać, że ujemne saldo na rachunku bankowym może pojawić się, jeśli skorzystasz z dopuszczalnego w określonym czasie salda debetowego. Usługa związana jest ściśle z posiadaniem samej karty debetowej.

CZYM JEST BLIK?

BLIK to popularny standard wyróżniający płatności mobilne. Bezpieczne korzystanie z BLIK-a otwiera dostęp do zróżnicowanych usług bankowych. Pozwala na błyskawiczne dokonywanie płatności mobilnych tylko przy pomocy numeru telefonu, regulowanie należności w internecie przy pomocy wygenerowanego kodu BLIK, a także szybkiej autoryzacji mobilnej. Co więcej, BLIK pozwala na dokonywanie opłat za zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych, a także wypłaty z bankomatów znajdujących się na terenie Polski bez użycia karty płatniczej.

BLIK jest chętnie używanym standardem w bankowości, ponieważ pozwala na zminimalizowanie ryzyka skopiowania danych ze swojej karty debetowej. Warto korzystać z takiej nowoczesnej funkcji bankowej, ponieważ jest ona bezpieczna i niesie wiele korzyści.

JAK ZADBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO KONTA OSOBISTEGO?

Bezpieczeństwo zgromadzonych środków na koncie osobistym jest najważniejsze. Niestety, w dobie cyfryzacji nie trudno paść ofiarą przestępstwa w internecie. Najczęściej dochodzi do wyłudzeń danych do logowania przez przestępców, którzy starają się podszyć pod pracownika banku. W takiej sytuacji proszą o pobieranie różnych aplikacji, logowanie na konto lub podawanie otrzymanych kodów. Mimo nagłaśniania problemu ciągle zdarzają się nieostrożni klienci, którzy dają się złapać na tego typu sztuczki. Nic w tym dziwnego, skoro oszuści stosują coraz bardziej wyrafinowane metody – nawet potrafią przejąć numer należący do pracowników banku.

Niestety nie ma jednej, sprawdzonej zasady, której użytkownicy kont osobistych powinni się trzymać, aby ocalić zgromadzone oszczędności przed rabusiami. Nic nie gwarantuje stuprocentowego bezpieczeństwa. Istnieją jednak ogólne zasady, których należy się trzymać. Przede wszystkim pamiętaj, aby:

 • nigdy i nikomu nie przekazywać swoich danych do logowania;
 • nie otwierać podejrzanych załączników;
 • nie pobierać niesprawdzonych aplikacji;
 • korzystać tylko z zaufanego sprzętu;
 • ustawić powiadomienia SMS dotyczących każdego logowania na konto;
 • ustawić dzienny limit transakcji.

JAKIE DOKUMENTY TRZEBA PRZYGOTOWAĆ DO ZAŁOŻENIA KONTA OSOBISTEGO?

Konto osobiste możemy otworzyć w placówce danego banku albo poprzez złożenie elektronicznego wniosku. W znalezieniu najlepszej oferty pomoże Ci ranking konto osobiste, dzięki któremu szybciej znajdziesz ofertę z darmowymi usługami bankowymi. Powyższa lista zawiera także przycisk przekierowujący na stronę konkretnego banku, gdzie złożysz wniosek online. Przed przystąpieniem do wypełniania wniosku o otwarcie konta osobistego, warto przygotować niezbędne dokumenty, aby dopełnić wszelkich formalności jeszcze szybciej. Niezbędny będzie do tego dokument potwierdzający Twoją tożsamość wraz ze zdjęciem. Możesz zatem przygotować dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport. Do otwarcia konta osobistego nie będziesz potrzebował żadnych innych dokumentów.

JAK DŁUGO TRWA OTWIERANIE RACHUNKU DLA KONTA OSOBISTEGO?

Procedura otwarcia nowego konta osobistego nie trwa długo. Decydując się na założenie konta osobistego online, znacznie skracasz czas jego otwarcia. To dlatego, że nie tracisz cennego czasu na dojazd do placówki danego banku. Wniosek o otwarcie konta osobistego możesz także złożyć, korzystając z powyższego rankingu banków kont osobistych. Wystarczy, że znajdziesz najlepszą ofertę i przejdziesz na stronę z wnioskiem danego banku, klikając w przycisk „wypełnij wniosek”. Warto wcześniej przygotować dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Dzięki temu cała procedura zostanie skrócona nawet do kilkunastu minut. Jedyne co Ci po tym pozostanie, to czekanie na kuriera, który przywiezie umowę do Twojego domu. Czas oczekiwania może wtedy zostać wydłużony do kilku dni. Na szczęście banki oferują także możliwość osobistego odebrania karty i podpisania umowy na inne sposoby – np. osobiste stawienie się w placówce.

Wniosek o otwarcie rachunku bankowego możesz także złożyć osobiście w placówce banku. Wtedy jednak musisz sprawdzić godziny otwarcia banku i liczyć się z tym, że będziesz czekał w kolejce.

JAK ZAMKNĄĆ KONTO BANKOWE?

Banki co jakiś czas zmieniają oferty i dostosowują je do potrzeb klientów. Nic zatem dziwnego, że spora część klientów posiada więcej niż jedno konto bankowe. Dzięki takiej różnorodności można korzystać z wielu ciekawych ofert kont osobistych. Najkorzystniejsze z nich możesz znaleźć np. w powyższym rankingu kont osobistych.

Czasem jednak zdarza się, że otwarty rachunek w banku przestaje być nam potrzebny. Nieużywany może generować opłaty za niespełnienie warunków, które gwarantują jego bezpłatność. Warto zatem zamknąć takie konto – możesz tego dokonać niemal w dowolnym momencie. Zamknięcia konta osobistego możemy dokonać podczas osobistej wizyty w placówce banku, telefonicznie lub poprzez złożenie wniosku w bankowości elektronicznej. W niektórych sytuacjach zamknięcie konta osobistego jest jednak niemożliwe – np. podczas prowadzenia egzekucji komorniczej. Informacje o innych sytuacjach, w których nie możesz zamknąć konta osobistego, znajdziesz w umowie swojego konta osobistego, albo na infolinii banku.

 

 

5/5 - (1 vote)