Netcredit – recenzja oferty i opinie klientów

Przeczytasz w ciągu 7 minut

Net Credit to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie przy ulicy Grzybowskiej 87. Na polskim rynku jest obecna od 2011 roku, oferując klientom szeroko pojęte rozwiązania finansowe. Dzięki innowacyjnym działaniom, firma może pochwalić się wprowadzeniem na rynek wirtualnej karty kredytowej, która przy współpracy z Mastercard ma jeszcze lepiej spełniać potrzeby klientów. W związku ze wspomnianymi zmianami, Net Credit nie oferuje obecnie pożyczek w dosłownym tego słowa znaczeniu, a udziela limit na wirtualnej karcie kredytowej. Dzięki temu, klient płaci za wykorzystaną w danym okresie, a nie całość zadłużenia.

Net Credit to zespół ponad 50 specjalistów, którzy dbają o obsługę klientów, spełniając ich wymagania. Potwierdzeniem jest chociażby ponad 1 350 000 udzielonych dotychczas pożyczek.

Net Credit – dane adresowe

Siedziba firmy: ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa

Telefon: 22 598 77 99

Godziny pracy: od poniedziałku do piątku 08:00 – 20:00, sobota 08:00 – 17:00

Adres e-mail: kontakt@netcredit.pl 

Informacje o ofercie

Wspomnieliśmy już, że Net Credit nie oferuje już standardowych pożyczek online, które znane są z szerokiej oferty konkurencji. Mamy tutaj do czynienia z limitem na wirtualnej karcie kredytowej, którego koszt jest uzależniony od kilku czynników. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę to, czy z usługi chcemy skorzystać po raz pierwszy, czy też jesteśmy powracającymi klientami, którzy do tej pory korzystali już z oferty firmy. Wspomniano już, że Net Credit wprowadził innowacyjną kartę wirtualną i to właśnie ona, wraz z firmą Fincard, pośredniczy niejako w zaciąganiu zadłużenia.

Oferta dla nowych osób pozwala na zaciągnięcie limitu w kwocie do 3000 zł, natomiast dotychczasowi klienci mogą wnioskować aż o 5000 zł. Co ciekawe, kosztem jest prowizja w wysokości min. 16%, która obliczana jest od wykorzystanego limitu w danym okresie. Oznacza to, że aby zmniejszyć wysokość kwoty do zapłaty za wykorzystany limit, wystarczy skorzystać z mniejszej ilości gotówki. Osoby, które w danym okresie rozliczeniowym nie wykorzystają ani złotówki, nie poniosą natomiast dodatkowych kosztów.

Pożyczka dla nowych osób

W przypadku pożyczki dla nowych osób możemy spotkać się z wieloma udogodnieniami. Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, że w Net Credit można skorzystać z bezpłatnego, 30-dniowego okresu rozliczeniowego. Kolejne okresy są już płatne, zgodnie z dostępną na stronie internetowej tabelą opłat. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) kształtuje się na poziomie 356,6%, niezależnie od wnioskowanej kwoty. Maksymalny limit wynosi z kolei 3000 zł.

Pożyczka dla powracających klientów

Powracający klienci, czyli Ci, którzy do tej pory korzystali z usług Net Credit nie mogą skorzystać z preferencji, jaką jest darmowy, 30-dniowy okres rozliczeniowy. Na szczęście, do dyspozycji pozostaje wyższy limit, nawet do 5000 zł. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania kształtuje się na poziomie 485,25%.

Czy zaciągnięcie pożyczki jest bezpieczne?

Rynek usług pozabankowych pełni dziś istotną rolę dla wielu gospodarstw domowych. Szybka gotówka, często bez zbędnych formalności, jest w wielu przypadkach tym, z czego chcemy skorzystać. Niestety, ze względu na wiele podobnych podmiotów, niektórzy z nas tracą zaufanie do tego typu usług. W takich przypadkach powstaje pytanie, czy korzystanie z takich rozwiązań jest bezpieczne? Otóż w przypadku Net Credit nie powinniśmy mieć większych obaw, zarówno co do oferty, jak i bezpieczeństwa całej transakcji.

Przedsiębiorstwo dba o prawidłowy poziom zaufania, oferując m.in. dwustopniową weryfikację użytkownika. Ta polega nie tylko na wpisaniu adresu e-mail i hasła, ale też kodu SMS. Co więcej, również i w tym przypadku możemy skorzystać z pewnego udogodnienia. Jeśli każdorazowe wysyłanie wiadomości tekstowej jest dla nas uciążliwe, to po zalogowaniu do panelu klienta możemy oznaczyć urządzenie jako zaufane, unikając tym samym tego procederu.

Jak zaciągnąć kredyt w Net Credit?

Aby skorzystać z limitu zadłużenia, jaki omawialiśmy do tej pory, wystarczy przejść przez kilka bardzo prostych kroków. Przede wszystkim niezbędne będzie złożenie wniosku za pośrednictwem strony internetowej. Wszystkie czynności nie powinny zająć zbyt wiele czasu. Procedura jest dość prosta – sprowadza się do wypełnienia jednego dokumentu. Kolejnym krokiem jest analiza klienta przez firmę pod kątem zdolności kredytowej. Pozytywna decyzja wiąże się jeszcze tylko z wykonaniem drobnego przelewu weryfikującego naszą tożsamość. Kwota przelewu wynosi najczęściej jeden złoty lub jeden grosz.

Alternatywą dla powyższej metody jest zaciągnięcie pożyczki przez telefon. W tym celu wystarczy skontaktować się z konsultantem na podany powyżej numer. Z kolei Ci, którzy odwiedzili stronę mogą skorzystać z prostego kalkulatora i bezpośrednio wpisać wnioskowaną kwotę oraz skorzystać z pomarańczowego przycisku, który przeniesie nas do dalszych etapów weryfikacji.

Net Credit – minimalna kwota do zapłaty

W przypadku oferty Net Credit możemy spotkać się z pojęciem, jakim jest minimalna kwota do zapłaty. Na jej wartość składa się kilka czynników. Przede wszystkim jest to prowizja za pierwszy okres rozliczeniowy. W przypadku nowych klientów, pierwsze 30-dni są bezpłatne, w związku z czym jest to 0 zł. Analizując koszty w przypadku klientów powracających, przy kwocie 3000 zł, minimalna kwota do zapłaty wynosi 480 zł. Oczywiście, powyższa kwota ma uzasadnienie wówczas, gdy klient wykorzysta udzielony limit, jednocześnie nie przekraczając go.

Spłata limitu w Net Credit

Spłata wykorzystanego limitu w terminie to jedna z najistotniejszych czynności, która pozwoli uniknąć nam m.in. odsetek za nieterminową spłatę. Aby uregulować wszelkie należności w Net Credit, mamy do wyboru dwa podstawowe rozwiązania:

  • spłata przy pomocy Panelu Klienta, gdzie do wyboru jest mnóstwo opcji, takich jak skorzystanie z płatności BLIK-iem czy skorzystanie z szybkich płatności;
  • wykonanie tradycyjnego przelewu na znajdujący się w umowie numer konta. Jest to najmniej wygodna forma spłaty zadłużenia, nie tylko ze względu na czasochłonność, ale też okres księgowania środków na koncie odbiorcy.

Zalety i wady skorzystania z Net Credit

Oferta firmy Net Credit to innowacyjne rozwiązanie, które ma wiele zalet. Jednym z najważniejszych plusów jest szybki okres weryfikacyjny, który polega na wypełnieniu jednego wniosku. Po pozytywnej weryfikacji otrzymujemy dostęp do gotówki przez 360 dni. Poza tym, firma nalicza opłaty tylko za wykorzystany limit, a gotówka jest dostępna nieprzerwanie, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Oznacza to, że jeżeli nie korzystamy z dostępnego limitu, to nie płacimy nic. Standardowe koszty kształtują się natomiast w wysokości 16% prowizji od wykorzystanego limitu w konkretnym okresie rozliczeniowym. Poza tym, Net Credit oferuje dostęp do wirtualnej karty kredytowej, która umożliwia m.in. darmowe płatności internetowe czy zbliżeniowe.

Do głównych minusów należy zaliczyć to, że Net Credit przed udzieleniem limitu na karcie sprawdza naszą możliwość do spłaty zadłużenia. Co więcej, osoby unikające spłaty kredytu przez dłuższy czas muszą liczyć się z konsekwencjami, takimi jak wpisanie do BIK.

Czy Net Credit weryfikuje zdolność kredytową?

Osoby zainteresowane ofertą firmy Net Credit z pewnością chciałyby się dowiedzieć, jak przebiega proces weryfikacji przez udzieleniem limitu kredytowego. Otóż Net Credit, za pośrednictwem Fincard dokonuje weryfikacji klienta w jednej z poniższych baz:

  • Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor;
  • Krajowy Rejestr Długów;
  • Biuro Informacji Kredytowej S.A.;
  • Rejestr Dłużników ERIF.

Weryfikacja może odbyć się za pośrednictwem jednej, kilku lub wszystkich z wymienionych powyżej baz.

Opinie o firmie Net Credit

Przeglądając opinie w internecie na temat oferty Net Credit można spotkać się z wieloma pozytywami. Innowacyjna oferta, w połączeniu ze sprawną obsługą, to dobra alternatywa dla tradycyjnych firm pożyczkowych. Co więcej, pod uwagę należy wziąć to, że płaci się za wykorzystany limit, a pieniądze dostępne są nieprzerwanie przez cały rok. Dzięki decyzji o skorzystaniu z oferty nie musimy z góry zakładać kwoty, jaką potrzebujemy dysponować.

Oceń artykuł

Sprawdź ranking pożyczek

500 - 6000 złKwota
0złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 100%
Maksymalna wartość RRSO - 688,69%. Przykład pożyczki: 2000 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 2370,01 zł
100 - 5000 złKwota
4000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Maksymalna wartość RRSO - 1915,52%. Przykład pożyczki: 2 500 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 3 200 zł.
100 - 3 000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 99%
Minimalne RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 485,25%. Przykład pożyczki: 5000 zł na 365 dni. Suma do zapłaty: 14 600 zł.
100 - 5000 złKwota
5000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 89%
Przykład pożyczki: 2000 zł na 60 dni. RRSO: 3,65%. Suma do zapłaty: 2018 zł
500 - 6000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 92%
Maksymalna wartość RRSO - 476,71%. Przykład pożyczki: 5000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 5 774,50 zł
500 - 15 000 złKwota
5 000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 96%
Maksymalna wartość RRSO - 1410,33% Przykład pożyczki: 3000 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 3750,00 zł.
100 - 7 500 złKwota
3 000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 94%
Pierwsza darmowa pożyczka RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 819,12%. Przykład pożyczki: 5900 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 7080 zł.
300 - 3000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 91%
Pierwsza pożyczka RRSO 0%. Maksymalna wartość RRSO - 268,71%. Przykład pożyczki: 1000 zł na 6 miesięcy. Suma do zapłaty: 1 441,61 zł
100 - 8000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 92%
Maksymalna wartość RRSO - 517,31%. Przykład pożyczki: 8000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 9287.21 zł
500 - 15000 złKwota
5000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 97%
Maksymalna wartość RRSO - 1926,41%. Przykład pożyczki: 3000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 3841,70 zł.
200 - 15000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Pierwsza darmowa pożyczka RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 1913,99%. Przykład pożyczki: 1000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 1 279,92 zł. Minimalny okres spłaty 30 dni, maksymalny okres spłaty 30 dni.
600 - 20 000 złKwota
0złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Maksymalna wartość RRSO - 513,37%. Przykład pożyczki: 3000 zł na 3 miesiące. Suma do zapłaty: 4024,98 zł
Rozwiń całą listę
Kontakt z redakcją: kontakt@pozyczkolog.pl

Chwilówki mogą być tanie, a nawet darmowe - wiemy, gdzie ich szukać i tą wiedzą się dzielimy. W naszym serwisie znajdziesz zawsze aktualne oferty chwilówek i pożyczek na raty, porównasz je ze sobą i wybierzesz najlepszą dla siebie. Nasi eksperci publikują obiektywne, rzetelne i obszerne recenzje pożyczkodawców, które staną się dla Ciebie źródłem wiedzy, a narzędzie „Mój portfel” sprawi, że nigdy nie zapomnisz o terminie spłaty swojej chwilówki. Naszą misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie mądrego pożyczania.

Główną funkcją serwisu jest porównywanie oraz promocja ofert finansowych takich jak pożyczki pozabankowe, kredyty bankowe, konta bankowe oraz inne produkty finansowe.
Pozyczkolog.pl działa we współpracy z systemami partnerskimi, firmami pożyczkowymi oraz firmami o profilu działalności pośrednictwa finansowego.

Pozyczkolog.pl podaje koszty pożyczek, reprezentatywne przykłady oraz inne dane dla poszczególnych pożyczek, wzorując się na informacjach o ofercie, podawanych bezpośrednio na stronach poszczególnych pożyczkodawców.

Kalkulator w serwisie Pozyczkolog.pl służy do symulacji kosztów pożyczek. Informacje w serwisie Pozyczkolog.pl nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Podawane dane na temat pożyczek mają charakter orientacyjny. Szczegółowe parametry pożyczki, użytkownik może sprawdzić po kliknięciu w link "wypełnij wniosek" i przejściu bezpośrednio na stronę pożyczkodawcy. Faktyczne koszty poszczególnych pożyczek mogą nieznacznie różnić się od kosztów podawanych przez Pozyczkolog.pl ze względu na bieżącą aktualizację ofert na stronach pożyczkodawców.

Wszystkie Prawa Zastrzeżone © 2021