Feniko – recenzja oferty i opinie klientów

Przeczytasz w ciągu 8 minut

Platforma internetowa Feniko jest własnością Feniko Finanse Sp. z o.o. Spółka została utworzona w 2018 roku w Tychach. Ukierunkowana jest na działania wokół klienta internetowego. W rezultacie nie został stworzony żaden punkt obsługi. Procedura udzielania pożyczki przebiega wyłącznie w trybie online, dlatego konieczny jest dostęp do Internetu, aby skorzystać z oferowanych usług finansowych. Przelew środków wykonywany jest na rachunek bankowy klienta. Feniko cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród społeczności. Przedstawiamy aktualną ofertę Feniko oraz analizujemy powody dla których są tak często wybierani.

Feniko – pożyczki wyłącznie przez Internet

Powody skorzystania z pożyczek są bardzo różne, jednak niewątpliwie każdej osobie zależy na jak najkrótszym czasie uzyskania środków. Oferta firmy jest reklamowana jako „szybka pożyczka przez Internet”, w czym pożyczkodawca doskonale się wyspecjalizował. Umożliwia uzyskanie środków, bez zbędnych formalności, w wysokości od 300 do 3000 zł. Cała procedura jest przeprowadzana przez Internet, co pozwala na zapewnienie oczekiwanej dyskretności.

Strona internetowa Feniko charakteryzuje się czytelnością i przejrzystością. Na pierwszy plan wysuwają się dwa suwaki interaktywne, które pozwalają na określenie kwoty pożyczki i czasu spłaty środków. Po wskazaniu potrzebnej kwoty i deklarowanego czasu spłaty, system wykonuje kalkulację, która wskazuje wysokość prowizji, szacowaną ratę. Ponadto pojawia się tam informacja o całkowitej kwocie do zwrotu i wysokości RRSO. Potencjalny klient musi wskazać, czy jest to jego pierwsza czy kolejna pożyczka. W przypadku, gdy jest to pierwsza pożyczka do 1000 zł, można skorzystać z promocji. Wówczas pożyczenie środków nie wiąże się z jakimikolwiek kosztami, jeżeli spłata nastąpi w ciągu 30 dni. Przedstawienie bardzo przejrzystych warunków spłaty sprawia, że osoby znajdujące się w pilnej potrzebie bardzo chętnie korzystają z oferty. Szczególnie, jeżeli są świadomi przyszłego uzyskania środków umożliwiających pełną spłatę zobowiązań we wskazanym czasie.

Feniko – Warunki otrzymania pożyczki krótkoterminowej

Proces wnioskowania o pożyczkę został uproszczony, aby trwał jak najkrócej. Z pożyczki przez Internet oferowanej przez Feniko mogą skorzystać osoby, które:

 • są obywatelami Polski, w wieku od 20 do 75 lat,
 • posiadają aktualny dowód osobisty,
 • mają stałe miejsce zameldowania lub zamieszkania,
 • uzyskują udokumentowany dochód (m.in. umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, emerytura, renta, świadczenie przedemerytalne)
 • posiadają zdolność kredytową,
 • przeszły pozytywnie proces weryfikacji w bazach dłużników.

Firma Feniko w prowadzonej działalności w szczególności przestrzega trzech poniższych warunków, dlatego należy o nich pamiętać podczas wnioskowania o udzielenie pożyczki:

 • udzielenie kolejnej pożyczki nie jest możliwe, jeżeli nie została spłacona dotychczasowa pożyczka w Feniko,
 • nie występuje możliwość przesunięcia ostatecznego terminu zapłaty, klient musi przestrzegać wskazanego i zadeklarowanego przez siebie terminu,
 • deklarowany rachunek do wypłaty musi być tożsamy z rachunkiem, z którego dokonano weryfikacji tożsamości

Dokumenty niezbędne do wzięcia pożyczki Feniko

Do uzyskania pożyczki Feniko niezbędny jest dowód osobisty, który jednocześnie stanowi jedyny dokument wymagany przez pożyczkodawcę. Nie zachodzi konieczność przedstawiania zaświadczeń o zatrudnieniu lub dochodach, czy też innych, dodatkowych dokumentów. Ich weryfikacja i ewentualne uzupełnianie braków, znacząco wydłużyłoby proces udzielania pożyczki, co jest sprzeczne z polityką firmy.

Feniko a bazy zadłużonych

Na stronie internetowej firmy Feniko widnieje informacja, że przed udzieleniem pożyczki analizowana jest historia klienta w bazach tj.: Biurze Informacji Kredytowej S.A., Krajowym Rejestrze Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A., ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A.,CRIF sp. z o. o., Krajowym Biurze Informacji Gospodarczej S.A. W przypadku nieterminowej spłaty, Feniko, przekazuje informacje do właściwych rejestrów.

Feniko – jak wziąć pożyczkę?

Obowiązkowym elementem jest konieczność rejestracji na stronie Feniko.pl. Podczas rejestracji należy podać prawidłowe dane, a następnie całość zweryfikować za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Konieczne jest podanie następujących informacji:

 • Imię i nazwisko,
 • Telefon kontaktowy,
 • PESEL,
 • Seria i numer dowodu osobistego wraz z datą ważności,
 • Imiona ojca i matki,
 • Adres e-mail.

Dodatkowo zachodzi konieczność przygotowania silnego hasła, które będzie umożliwiało zalogowanie do Panelu Klienta. Ostatnim elementem, który należy zorganizować jest numer posiadanego rachunku bankowego. Na niego zostaną przelane środki. Kluczowe jest, aby podać ten sam numer rachunku, z którego został wykonany przelew weryfikacyjny. Feniko współpracuje z systemem szybkich płatności Blue Media, co pozwala na szybkie potwierdzenie danych, a jednocześnie umożliwia zapewnienie bezpieczeństwa przeprowadzonej transakcji.

Po ukończeniu rejestracji i uzyskaniu pozytywnej weryfikacji przedstawionych danych, można przejść do złożenia wniosku o pożyczkę. Analizowanie przekazanych dokumentów przez Feniko trwa maksymalnie 3 dni robocze, a odmowy udzielenia pożyczki zdarza się bardzo rzadko. Informacje o decyzji klient otrzymuje w wiadomości e-mail , a także przez wiadomość SMS, dlatego ważne jest podanie prawidłowego adresu e-mail i numeru telefonu. Po zaakceptowaniu przygotowanej umowy pożyczki znajdującej się w Panelu Klienta, wypłata pieniędzy następuje w ciągu kilkunastu minut.

W rzeczywistości proces ten składa się z trzech etapów: złożenie wniosku, analizowanie informacji oraz wypłata gotówki. Klient posiada nieustanny wgląd do informacji o swojej pożyczce za pomocą Panelu Klienta. Logowanie do niego jest możliwe przy pomocy smartfonu, tabletu lub komputera. Znajdują się tam wszystkie dokumenty związane z zawartą umową jak i także harmonogram spłat.

Wady i zalety oferty Feniko

Zalety pożyczek Feniko:

 • Przygotowanie przejrzystej oferty,
 • Bazowanie na innowacyjnych technologiach umożliwiających uzyskanie środków bez wychodzenia z dom w sposób szybki i prosty,
 • Łatwa weryfikacja tożsamości przy wykorzystaniu bezpiecznego systemu Blue Media,
 • Dla nowych klientów przewidziana jest oferta promocyjna, umożliwiająca spłatę pożyczki bez ponoszenia dodatkowych kosztów,
 • Obsługa klienta na wysokim poziomie wraz z łatwym w obsłudze Panelem Klienta, w którym znajdują się wszystkie informacje o zobowiązaniu,
 • Pożyczka może być wydatkowana na dowolny cel,
 • Gotówka może być dostępna na koncie nawet w 15 minut po zaakceptowaniu umowy przez Klienta.

Wady pożyczek Feniko:

 • Weryfikowanie zdolności pożyczkobiorcy w bazach dłużników,
 • Brak możliwości na wydłużenie terminu spłaty zobowiązania,
 • Brak czynnej infolinii podczas weekendów.

Feniko – koszty pożyczki

Na koszty pożyczki Feniko wpływ posiadają kilka czynników. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o często organizowanych promocjach, które umożliwiają pożyczenie środków i oddanie ich w określonym terminie bez żadnych dodatkowych kosztów czy opłat. W aktualnej ofercie występuje możliwość spłaty zatrudnienia w ciągu dwóch miesięcy. Feniko umożliwia uzyskanie pożyczki w wysokości od 300 do 3000 zł. Wysokość RRSO uzależniona jest od długości spłaty i wynosi od 0 do 318,98%.

Przedstawione informacje posiadają charakter podglądowy i w ostatecznych wyliczeniach mogą ulec zmianie.

Feniko pożyczki – opinie

Firma Feniko posiada bardzo dobre opinie wśród swoich klientów, co potwierdzają bardzo wysokie średnie na licznych portalach. Wśród komentarzy dominują głosy wskazujące, że klienci doceniają aspekty związane z szybkością rozpatrywania wniosków i czas realizowania wypłat. Jednocześnie w komentarzach można spotkać informacje, że firma w rzeczywistości stara się o jak najszybszą wypłatę środków i w niektórych przypadkach przelanie środków następowało w czasie krótszym niż 15 minut. Niejednokrotnie, osoby komentujące wskazują, że Feniko jest dla nich pewnym rozwiązaniem i nierzadko jedyną alternatywą w przypadku odmowy pożyczki ze strony banków. Analizując opinie można dostrzec także kwestię, że według klientów maksymalna kwota jest zbyt niska.

Feniko – kontakt

Konsultanci firmy Feniko pozostają do dyspozycji klientów od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00. Występuje możliwość kontaktu za pomocą infolinii pod numerem: 22 123 03 03 jak i także mailowo: kontakt@feniko.pl. Trzecia forma kontaktu opiera się na poczcie tradycyjnej. Siedziba firmy Feniko Finanse Sp. z o.o. mieści się pod adresem: ul. Towarowa 23, 43-100 Tychy.

Oceń artykuł

Sprawdź ranking pożyczek

500 - 6000 złKwota
0złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 100%
Maksymalna wartość RRSO - 688,69%. Przykład pożyczki: 2000 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 2370,01 zł
100 - 5000 złKwota
4000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Maksymalna wartość RRSO - 1915,52%. Przykład pożyczki: 2 500 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 3 200 zł.
100 - 3 000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 99%
Minimalne RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 485,25%. Przykład pożyczki: 5000 zł na 365 dni. Suma do zapłaty: 14 600 zł.
100 - 5000 złKwota
5000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 89%
Przykład pożyczki: 2000 zł na 60 dni. RRSO: 3,65%. Suma do zapłaty: 2018 zł
500 - 6000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 92%
Maksymalna wartość RRSO - 476,71%. Przykład pożyczki: 5000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 5 774,50 zł
500 - 15 000 złKwota
5 000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 96%
Maksymalna wartość RRSO - 1410,33% Przykład pożyczki: 3000 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 3750,00 zł.
100 - 7 500 złKwota
3 000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 94%
Pierwsza darmowa pożyczka RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 819,12%. Przykład pożyczki: 5900 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 7080 zł.
300 - 3000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 91%
Pierwsza pożyczka RRSO 0%. Maksymalna wartość RRSO - 268,71%. Przykład pożyczki: 1000 zł na 6 miesięcy. Suma do zapłaty: 1 441,61 zł
100 - 8000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 92%
Maksymalna wartość RRSO - 517,31%. Przykład pożyczki: 8000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 9287.21 zł
500 - 15000 złKwota
5000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 97%
Maksymalna wartość RRSO - 1926,41%. Przykład pożyczki: 3000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 3841,70 zł.
200 - 15000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Pierwsza darmowa pożyczka RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 1913,99%. Przykład pożyczki: 1000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 1 279,92 zł. Minimalny okres spłaty 30 dni, maksymalny okres spłaty 30 dni.
600 - 20 000 złKwota
0złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Maksymalna wartość RRSO - 513,37%. Przykład pożyczki: 3000 zł na 3 miesiące. Suma do zapłaty: 4024,98 zł
Rozwiń całą listę
Kontakt z redakcją: kontakt@pozyczkolog.pl

Chwilówki mogą być tanie, a nawet darmowe - wiemy, gdzie ich szukać i tą wiedzą się dzielimy. W naszym serwisie znajdziesz zawsze aktualne oferty chwilówek i pożyczek na raty, porównasz je ze sobą i wybierzesz najlepszą dla siebie. Nasi eksperci publikują obiektywne, rzetelne i obszerne recenzje pożyczkodawców, które staną się dla Ciebie źródłem wiedzy, a narzędzie „Mój portfel” sprawi, że nigdy nie zapomnisz o terminie spłaty swojej chwilówki. Naszą misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie mądrego pożyczania.

Główną funkcją serwisu jest porównywanie oraz promocja ofert finansowych takich jak pożyczki pozabankowe, kredyty bankowe, konta bankowe oraz inne produkty finansowe.
Pozyczkolog.pl działa we współpracy z systemami partnerskimi, firmami pożyczkowymi oraz firmami o profilu działalności pośrednictwa finansowego.

Pozyczkolog.pl podaje koszty pożyczek, reprezentatywne przykłady oraz inne dane dla poszczególnych pożyczek, wzorując się na informacjach o ofercie, podawanych bezpośrednio na stronach poszczególnych pożyczkodawców.

Kalkulator w serwisie Pozyczkolog.pl służy do symulacji kosztów pożyczek. Informacje w serwisie Pozyczkolog.pl nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Podawane dane na temat pożyczek mają charakter orientacyjny. Szczegółowe parametry pożyczki, użytkownik może sprawdzić po kliknięciu w link "wypełnij wniosek" i przejściu bezpośrednio na stronę pożyczkodawcy. Faktyczne koszty poszczególnych pożyczek mogą nieznacznie różnić się od kosztów podawanych przez Pozyczkolog.pl ze względu na bieżącą aktualizację ofert na stronach pożyczkodawców.

Wszystkie Prawa Zastrzeżone © 2021