Crezu – recenzja oferty i opinie klientów

Przeczytasz w ciągu 8 minut

Crezu: co warto wiedzieć?

Coraz więcej Polaków decyduje się na pożyczki internetowe od instytucji pozabankowych. Bardzo pomocny na tej płaszczyźnie jest serwis online Crezu. Jak on działa? Jakie są warunki, aby otrzymać pożyczkę? Poznaj najważniejsze zalety i wady tego internetowego serwisu.

Czym jest Crezu?

Crezu to darmowy serwis internetowy. Jest to swego rodzaju pośrednik pomiędzy Klientami szukającymi szybkich pożyczek, a podmiotami, które ich na co dzień udzielają. W związku z powyższym Crezu nie jest żadną instytucją finansową, bankiem lub pożyczkodawcą. Jeśli ktoś ma zamiar pożyczyć pieniądze w ten sposób, to może wejść na stronę internetową https://crezu.pl i przedstawić tam swoje oczekiwania (czyli wypełnić wniosek). Serwis internetowy Crezu na tej podstawie wskaże usługi od instytucji finansowych, które oferują w danym momencie najlepsze warunki (np. pod kątem RRSO itd.). Twórcy tego podmiotu zaznaczają, że kooperują tylko z profesjonalnymi, licencjonowanymi firmami, które posiadają doświadczenie, renomę i bardzo dobre opinie. Warto dodać, że Crezu jest zastrzeżonym znakiem towarowym Fininity Ltd (numer rejestracyjny to 14523902). Aktualny adres stacjonarny tego podmiotu to Tallinn, 10112 Estonia. Jest on zlokalizowany przy ul. Tartu 84a. Ten serwis internetowy pomaga wybierać pożyczki przez internet tak naprawdę na dowolny cel (trzeba go określić w czasie wypełniania formularza, ale Klient nie spotka się tutaj z żadnymi odmowami). Crezu jest czynny dla zainteresowanych 24 godziny na dobę (przez siedem dni w tygodniu).

Jak działa Crezu?

Korzystanie z tego serwisu internetowego jest proste i intuicyjne. Osoby zainteresowane pożyczkami przez internet powinny w pierwszej kolejności wypełnić formularz na stronie. Co ważne, serwis online Crezu dokładnie analizuje dane Klienta. Na tej podstawie spersonalizowany algorytm wyszukuje najlepsze oferty, które w tym momencie znajdują się na rynku. Dzięki temu Klienci błyskawicznie dowiedzą się, gdzie warto brać pożyczki online. W ten sposób można na pewno zaoszczędzić sporo czasu. Nie trzeba bowiem samodzielnie przeglądać ofert poszczególnych instytucji pozabankowych itp. Wszystko masz tutaj w jednym miejscu.

Cała analiza oferty rynkowej trwa zaledwie… kilka minut. Następnie Klient powinien na spokojnie zapoznać się z poszczególnymi opcjami. Tutaj nie można się spieszyć. Warto dokładnie przeczytać, co oferują konkretne instytucje itd. Dzięki temu finalnie wybierzesz takie warunki, które istotnie będą dla Ciebie najlepsze. Jeśli zaś na nic się nie zdecydujesz, to nie ma problemu. Pamiętaj, że serwis online Crezu jest całkowicie darmowy. Za skorzystanie z jego usług (nawet jeśli ostatecznie pożyczka niedojdzie do skutku) nic zatem nie zapłacisz.

Załóżmy jednak, że pewna oferta Ci się spodobała. Wówczas możesz wejść na oficjalną stronę wybranego pożyczkodawcy i zdecydować odnośnie tego, jak odebrać pieniądze. Firmy z tej branży starają się, aby Klienci mieli jak największe pole do manewru. Pieniądze można zatem odebrać nie tylko po wykonaniu przelewu bankowego na podane konto, ale także np. zdecydować się na gotówkę. Wydaje się, że ta pierwsza opcja jest jednak lepsza. Wybierając ją będziesz miał bezpiecznie pieniądze na swoim koncie bankowym. W dowolnym momencie możesz je oczywiście wypłacić.

O jakie pożyczki przez internet można się ubiegać?

Przedział niestety nie jest zbyt obszerny. Z serwisu internetowego Crezu powinny zatem korzystać osoby, które chcą uzyskać pożyczki online od 100 PLN do 5000 PLN. Jeśli interesują Cię takie kwoty, to warto wejść na https://crezu.pl/. Na stronie głównej tego serwisu internetowego znajduje się suwak. Można nim swobodnie operować, aby wybrać odpowiednią kwotę. Selekcjonowane są pożyczki o okresach spłaty wynoszących od trzech do 12 miesięcy. Warto dodać, że maksymalna rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi zaś na ten moment 36%. Od czego zależą zaproponowane wartości? Stopy procentowe różnią się m.in. w zależności od konkretnych pożyczkodawców. Każda instytucja ma bowiem tutaj swoje autonomiczne warunki. Dodatkowo zaoferowane stawki będą zależeć od danego przypadku (każdy jest tutaj traktowany indywidualnie), jak i historii kredytowej Klienta. Jeśli ktoś zatem brał kiedyś takie pożyczki i nie miał problemów ze spłacaniem rat, to może liczyć na większy wybór i zarazem bardziej atrakcyjne warunki finansowe.

Jakie informacje trzeba podać?

Wybrałeś już kwotę, która Cię interesuje? Następnie musisz określić cel pożyczki. Aktualnie (stan na 16 stycznia 2023 roku) do dyspozycji jest osiem rozmaitych wariantów. To konsolidacja długów, spłata karty kredytowej, wydatki medyczne, zapłata za mieszkanie, naprawa samochodu, remont domu/mieszkania, wakacje lub podróże oraz inne. Na potrzeby dzisiejszej recenzji złóżmy, że wyselekcjonujesz tutaj konsolidację długów. Potem musisz podać imię i nazwisko, a także kliknąć przycisk „Kontynuuj”. Kolejnym krokiem jest określenie daty urodzenia. Co ważne, trzeba być osobą pełnoletnią (czyli mieć minimum 18 lat). Występuje tutaj także górny limit. Obecnie wynosi on zaś 70 lat. Następnie trzeba podać adres e-mail oraz numer telefonu. W tym okienku pojawia się także kwadracik „Potwierdzam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin, Politykę prywatności i Politykę plików cookies”. Aby przejść dalej, musisz go zaznaczyć. Jeśli podasz wszystkie niezbędne informacje (są to także m.in. numer pesel, adres, zaświadczenie o zarobkach), to serwis internetowy Crezu przedstawi Ci ofertę podmiotów, które są godne zainteresowania. Dodatkowo te propozycje będą odpowiednio posortowane. Dzięki temu szybko dowiesz się, która opcja jest dla Ciebie w danym momencie najlepsza.

Crezu: najważniejsze zalety

Crezu to bardzo popularny serwis internetowy. Jego twórcy chwalą się, że z usług skorzystało już ponad 50 tysięcy użytkowników. Liczba pożyczek, które zostały załatwione przy pomocy tej strony internetowej, zbliża się już do 900 000, chociaż te dane tak naprawdę trudno do końca zweryfikować. Opinie odnośnie Crezu są zazwyczaj bardzo dobre. Klienci, którzy już mieli styczność z tym serwisem internetowym, doceniają m.in. możliwość bardzo szybkiego załatwienia formalności. Wypełnienie wniosku, przedstawienie propozycji oraz skorzystanie z tej, która jest w danym momencie najlepsza, docelowo nie powinno trwać nawet jednego kwadransa. Twórcy tego serwisu oszacowali, że jest to około 14 minut. Co ważne, podmiot Crezu współpracuje z licencjonowanymi podmiotami udzielającymi pożyczek. Działają one legalnie i proponują uczciwe, jasne warunki. Na stronie internetowej https://crezu.pl/ możemy dowiedzieć się, że aż 94% ze wszystkich wniosków jest rozpatrywanych pozytywnie. Co ważne, Klienci mogą posiadać „dowolną historię kredytową”. Im jednak ona lepsza, tym więcej propozycji na bardziej atrakcyjnych warunkach finansowych. Serwis internetowy Crezu zaznacza, że za swoje usługi nie pobiera żadnych prowizji. Z oferty mogą zaś skorzystać wszystkie osoby pełnoletnie, które mają maksymalnie 70 lat.

Czy serwis internetowy Crezu ma jakieś wady?

Przede wszystkim nie jest to instytucja, która zajmuje się udzielaniem pożyczek przez internet. To pośrednik pomiędzy Klientami i podmiotami z tego sektora. Na stronie internetowej Crezu jest wzmianka, że „Nasz serwis nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek umowy pożyczek”. Ogólnie ten podmiot współpracuje z porządnymi firmami, natomiast koniec końców to Klient odpowiada za to, co podpisze. Trzeba mieć tego świadomość przed podejmowaniem ostatecznych decyzji. Warto zaznaczyć, że Crezu nie ponosi też żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek działania, brak działań lub chociażby wysokość odsetek ze strony konkretnego pożyczkodawcy. Aby uzyskać informację o konkretnych ofertach, trzeba podać naprawdę wiele danych na swój temat (w tym pesel, źródło dochodów itp.). Na stronie internetowej nie ma także żadnego kalkulatora, aby można było samodzielnie porównać rozmaite oferty. Kwestią sporną jest również brak prowizji. Najprawdopodobniej Crezu zarabia na kooperacji z konkretnymi pożyczkodawcami, którzy znajdują się w bazie. Na tej podstawie pojawiają się wątpliwości, czy finalnie zaproponowane pożyczki rzeczywiście będą najlepsze… W razie czego warto to jeszcze samodzielnie sprawdzić. Np. korzystając z oferty innej porównywarki pożyczek online.

Jak skontaktować się z Crezu?

Na stronie internetowej jest podany tylko adres stacjonarny tego podmiotu. Nie ma osobnej zakładki „kontakt”. W ramach tego serwisu internetowego udało nam się znaleźć tylko jeden adres e-mail: compliance@crezu.com. Zasadniczo służy on do cofania zgód na przetwarzanie danych osobowych, usuwania ich z zasobów oraz składania skarg. Jeśli masz jakieś pytania, to także warto spróbować napisać na ten adres.

Oceń artykuł

Sprawdź ranking pożyczek

500 - 6000 złKwota
0złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 100%
Maksymalna wartość RRSO - 688,69%. Przykład pożyczki: 2000 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 2370,01 zł
100 - 5000 złKwota
4000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Maksymalna wartość RRSO - 1915,52%. Przykład pożyczki: 2 500 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 3 200 zł.
100 - 3 000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 99%
Minimalne RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 485,25%. Przykład pożyczki: 5000 zł na 365 dni. Suma do zapłaty: 14 600 zł.
100 - 5000 złKwota
5000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 89%
Przykład pożyczki: 2000 zł na 60 dni. RRSO: 3,65%. Suma do zapłaty: 2018 zł
500 - 6000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 92%
Maksymalna wartość RRSO - 476,71%. Przykład pożyczki: 5000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 5 774,50 zł
500 - 15 000 złKwota
5 000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 96%
Maksymalna wartość RRSO - 1410,33% Przykład pożyczki: 3000 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 3750,00 zł.
100 - 7 500 złKwota
3 000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 94%
Pierwsza darmowa pożyczka RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 819,12%. Przykład pożyczki: 5900 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 7080 zł.
300 - 3000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 91%
Pierwsza pożyczka RRSO 0%. Maksymalna wartość RRSO - 268,71%. Przykład pożyczki: 1000 zł na 6 miesięcy. Suma do zapłaty: 1 441,61 zł
100 - 8000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 92%
Maksymalna wartość RRSO - 517,31%. Przykład pożyczki: 8000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 9287.21 zł
500 - 15000 złKwota
5000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 97%
Maksymalna wartość RRSO - 1926,41%. Przykład pożyczki: 3000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 3841,70 zł.
200 - 15000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Pierwsza darmowa pożyczka RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 1913,99%. Przykład pożyczki: 1000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 1 279,92 zł. Minimalny okres spłaty 30 dni, maksymalny okres spłaty 30 dni.
600 - 20 000 złKwota
0złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Maksymalna wartość RRSO - 513,37%. Przykład pożyczki: 3000 zł na 3 miesiące. Suma do zapłaty: 4024,98 zł
Rozwiń całą listę
Kontakt z redakcją: kontakt@pozyczkolog.pl

Chwilówki mogą być tanie, a nawet darmowe - wiemy, gdzie ich szukać i tą wiedzą się dzielimy. W naszym serwisie znajdziesz zawsze aktualne oferty chwilówek i pożyczek na raty, porównasz je ze sobą i wybierzesz najlepszą dla siebie. Nasi eksperci publikują obiektywne, rzetelne i obszerne recenzje pożyczkodawców, które staną się dla Ciebie źródłem wiedzy, a narzędzie „Mój portfel” sprawi, że nigdy nie zapomnisz o terminie spłaty swojej chwilówki. Naszą misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie mądrego pożyczania.

Główną funkcją serwisu jest porównywanie oraz promocja ofert finansowych takich jak pożyczki pozabankowe, kredyty bankowe, konta bankowe oraz inne produkty finansowe.
Pozyczkolog.pl działa we współpracy z systemami partnerskimi, firmami pożyczkowymi oraz firmami o profilu działalności pośrednictwa finansowego.

Pozyczkolog.pl podaje koszty pożyczek, reprezentatywne przykłady oraz inne dane dla poszczególnych pożyczek, wzorując się na informacjach o ofercie, podawanych bezpośrednio na stronach poszczególnych pożyczkodawców.

Kalkulator w serwisie Pozyczkolog.pl służy do symulacji kosztów pożyczek. Informacje w serwisie Pozyczkolog.pl nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Podawane dane na temat pożyczek mają charakter orientacyjny. Szczegółowe parametry pożyczki, użytkownik może sprawdzić po kliknięciu w link "wypełnij wniosek" i przejściu bezpośrednio na stronę pożyczkodawcy. Faktyczne koszty poszczególnych pożyczek mogą nieznacznie różnić się od kosztów podawanych przez Pozyczkolog.pl ze względu na bieżącą aktualizację ofert na stronach pożyczkodawców.

Wszystkie Prawa Zastrzeżone © 2021