W co inwestować 2021 roku?

Przeczytasz w ciągu 11 minut

Zastanawiasz się, gdzie warto zainwestować pieniądze w aspekcie 2021 roku? Przede wszystkim na samym początku należy wiedzieć jedno, jest wiele sposobów oraz metod aby w najbliższym czasie pomnażać nasz kapitał.

Jednak zawsze w takiej sytuacji powinniśmy się zastanowić nad ewentualnym ryzykiem, a tym samym wybrać wyłącznie jak najbardziej optymalne metody na inwestowanie naszych pieniędzy.

W co inwestować – fundusze inwestycyjne

W nadchodzącym roku, fundusze inwestycyjne mogą przynieść jeszcze większe zyski, stanowią zresztą nader popularne rozwiązanie na ulokowanie posiadanego przez nas kapitału. Dodatkową zaletą jest fakt, iż naszymi pieniędzmi nie obracamy samodzielnie, ale robią to osoby posiadające odpowiednią wiedzę, doświadczenie a tym samym potrafiący je w adekwatny sposób inwestować.

Znacznie większe zyski, które można wypracować w nadchodzącym 2021 roku, powinny nie tylko wzbudzić nasze zainteresowanie gdy chodzi o fundusze inwestycyjne, lecz znacząco do nich przekonać.

Najlepszą ofertę funduszy inwestycyjnych według ankietowanych posiada Inpzu gdzie możemy zacząć inwestować już od 100 zł a przy wyborze funduszu pomaga nam system po podaniu kilku podstawowych informacji.

WAŻNE aby podczas zakładania konta w serwisie, podać takie same dane, jakie mamy podane na naszym koncie bankowym (głównie chodzi o adres zamieszkania). Gwarantuje to nam weryfikację naszego konta online bez wysyłania skanu dowodu osobistego czy wizyty w oddziale. Po pozytywnym zweryfikowaniu  naszych danych dostajemy dostęp do wszystkich funkcji serwisu dzięki którym, wybór funduszu staje się prosty i bezpieczny.

Inwestowanie w domeny internetowe

Niewątpliwie domeny internetowe są dobrą opcją, na zainwestowanie pieniędzy. Jest to temat mało popularny ale zyskuje coraz więcej zainteresowania głównie dlatego, że inwestując niewielkie kwoty możemy liczyć na duży zwrot. Domenami obracamy na giełdzie domen a na ich pozyskanie jest kilka sposobów: rejestracja, przechwycenie, zakup i przejęcie poprzez opcję. Ceny sprzedaży domen osiągają nawet kwoty milionowe.

W co inwestować – nieruchomości

inwestowanie w nieruchomosciNic nie wskazuje na to, aby inwestowanie w nieruchomości straciło na popularności, zresztą w 2020 roku wspomina się o jeszcze większych możliwościach generowania zysków. Jest to efektem wciąż rosnących cen nie tylko samych mieszkań ale również lokali przeznaczonych pod działalność, a więc typowo komercyjnych.

Oczywiście niejednokrotnie o inwestowaniu w nieruchomości mówi się jako o długofalowym procesie ulokowania posiadanego przez nas kapitału i powolnego czerpania zysków. Warto tutaj jednak wspomnieć, iż w 2021 przewiduje się stopę zwrotu nawet na poziomie 9%, zatem jest ona dosyć wysoka gdy chodzi o samo bezpieczeństwo takiej inwestycji.

Pamiętajmy jednak, iż przy inwestowaniu w nieruchomości bardzo ważne jest ocenienie jej pod względem atrakcyjności, lokalizacji, sytuacji jaka panuje na lokalnym rynku jednocześnie spojrzenia na nią z perspektywy czasu (a więc czy zyska ona na wartości w aspekcie najbliższych kilku lat). Na pewno jednak przyszły rok dla wszystkich inwestorów działających na rynku nieruchomości, może się okazać nader ciekawy a nawet pozwolić na wypracowanie jeszcze większych zysków.

Duże znaczenie ma tutaj kwestia stabilizacji całego rynku, sytuacji jaka zachęca inwestorów do ulokowania swojego kapitału. Ciekawostką jest również fakt, iż coraz częściej inwestujemy nie tylko w mieszkania, ale również bardziej prestiżowe biurowce, apartamenty oraz lokale o podwyższonym do tego standardzie.

Dużą zaletą nieruchomości jest to, że mogą generować dla Ciebie stały dochód i ich wartość tylko w ekstremalnych przypadkach spada do zera. Jeśli zdecydujesz się wynająć lud dzierżawić nieruchomość co miesiąc będziesz miał dodatkowe pieniądze, które możesz inwestować dalej.

W przypadku inwestycji w nieruchomości warto jest skorzystać z profesjonalnej pomocy np. Home Broker.

Inwestowanie w waluty

Dalej rynek FOREX kusi potencjalnych inwestorów, co chyba nie stanowi żadnego zaskoczenia, w końcu bądź co bądź właśnie dzięki niemu możemy w bardzo szybki sposób pomnożyć nasze pieniądze. Wedle niektórych ekspertów, w 2020 roku zapanuje prawdziwe zainteresowanie możliwością kupowania obcych walut, oraz możliwości zarabiania pieniędzy nie tylko na wzrostach ich kursu ale również ewentualnym spadku.

Właśnie to jest domeną rynku walutowego, a mianowicie umiejętnie opracowanie możliwości, generowania zysków wynikających nie tylko ze sprzedaży waluty ale również patrzenia w przyszłość i zdecydowania się na jej zakup. Oczywiście znacznie bezpieczniejszą metodą na inwestowanie pieniędzy w zagraniczne waluty, może być wykorzystanie kantorów internetowych oraz możliwości jakie w tym zakresie generują.

W co inwestować – obligacje

Już w tym roku okazało się, iż inwestowanie w obligacje przynoszą coraz większe zyski, a wedle wszelkich prognoz najlepsze lata maja dopiero przed sobą. Pewnie, iż ulokowanie kapitału w obligacjach zakłada pozyskanie papierów wartościowych, jakie emitują ich potencjalni wierzyciele, jacy gwarantują ich wykupienie w jasno określonym do tego czasie.

Obligacje do pozyskania inwestorów wykorzystują nie tylko banki czy podmioty prowadzące działalność, ale również gminy oraz miasta. Dlatego nie musimy się obawiać o wysokie ryzyko inwestowania pieniędzy w taki a nie inny sposób, tym samym warto rozważyć możliwość ulokowania kapitału w 2021 roku właśnie w obligacje.

W co inwestować – lokaty bankowe

W dalszym ciągu lokaty bankowe będą miały swoich zwolenników, a tym samym przede wszystkim ogromne znaczenie ma tutaj kwestia bezpieczeństwa naszych pieniędzy. Jednak w 2021 roku raczej nie zmieni się nic w kontekście samej stopy zwrotu i oprocentowania, a więc nader ważnych kwestii gdy chodzi o ewentualne korzyści wynikające z faktu inwestowania pieniędzy w produkty bankowe.

Niech nie dziwi sytuacja, iż 3% stopa zwrotu z kapitału jaki ulokujemy a tym samym chociażby samego podatku Belki, powoduje że coraz częściej poszukujemy zupełnie innych form i metod na inwestowanie pieniędzy.

W co inwestować – bitcoin

Inwestowanie w kryptowaluty jest jednym z najnowszych sposobów na inwestowanie. Inwestycja w bitcoin wzbudza wiele kontrowersji i zrobiła niezłe zamieszanie w świecie finansów. Wirtualne pieniądze dla wielu ludzi do tej pory są zagadką, a dla drugich dobrym pomysłem na pomnażanie swojego kapitału. Trzeba jednak pamiętać, że inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z dużym ryzykiem a kurs m.in. bitcoina jest bardzo zmienny i podatny na spekulacje.

Jeśli nie przeszkadza Ci to, że swoje pieniądze inwestujesz w bardzo nieoczywisty sposób i lubisz ryzyko to w nadchodzącym roku możesz spróbować swoich sił na rynku kryptowalut. Na dzień dzisiejszy obrót kryptowalutami nie jest regulowany i nie podlega kontroli organów nadzorczych.

Inwestycja w siebie

Jednym z najlepszych sposobów na lokowanie swojego kapitału jest inwestowanie w siebie. Ciężko nie zgodzić się z tym, ze ten sposób na inwestowanie jest bardzo bezpieczny i praktycznie zawsze przynosi zyski. Ucząc się nowych rzeczy, podwyższając swoje kompetencje zawodowe i rozwijając się możesz oczekiwać zwrotu z inwestycji i to czasem w bardzo szybkim tempie.

Jak inwestować w siebie? Możesz to zrobić na wiele sposobów i wszystko zależy od tego co sprawi Ci największą przyjemność. Oto kilka propozycji:

Inwestowanie w swoje zdrowie poprzez dobrą dietę i ćwiczenia na siłowni. Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie i ruch może Ci przynieść wiele korzyści.

Inwestowanie w swoją edukację. Mając wyższe wykształcenie, masz większe szanse na zdobycie dobrze płatnej pracy i wykonywanie zawodu, który lubisz.

Inwestowanie w pasje. Może to być jazda na rowerze, taniec, pływanie, rękodzieło i wiele innych. Pasja jest niezbędnym elementem w życiu każdego człowieka, ponieważ to właśnie ona pozwala się nam oderwać od obowiązków dnia codziennego i zrelaksować. Warto inwestować w rzeczy, które wspierają naszą pasję, ponieważ dobrze wpływa to na nasze samopoczucie.

Inwestowanie w naukę języków obcych. W dzisiejszych czasach ciężko jest się obejść bez znajomości obcych języków – szczególnie języka angielskiego. Jeśli do tej pory potrafiłeś posługiwać się jedynie naszym ojczystym językiem to czas to zmienić i zapisać się na kurs językowy.

Inwestowanie w szkolenia i kursy, które podnoszą kwalifikacje zawodowe. Ambitny pracownik, który stale chce poszerzać swoją wiedzę, jest bardzo pożądany na rynku pracy. Jeśli stale będziesz uczył się nowych rzeczy, które sprawią, że będziesz pracował bardziej efektywnie i wydajnie to Twój pracodawca z pewnością to doceni (a jeśli nie on, to zrobi ktoś inny). Inwestowanie w swoje kwalifikacje zawodowe jest dobrym pomysłem i może przynieść regularne zyski w postaci wysokiego wynagrodzenia.

Zarabianie na Amazon

Zakupy na Amazonie pokochały miliony ludzi – szczególnie za granicą. Obecnie jest to jedna z najbardziej dochodowych firm na świecie, a jej właściciel zasila grono najbogatszych ludzi świata. Na szczęście również i my mamy szansę, aby wziąć udział w zarabianiu na tej stronie i jest to dobry pomysł na zainwestowanie swoich pieniędzy.

Jeśli chcesz zarabiać przez internet, to Amazon jest miejscem, w którym możesz zacząć swoją przygodę i dobrze zainwestować pieniądze. Jak zarabiać na Amazonie? Pierwszym sposobem będzie sprzedawanie produktów, zarówno nowych, jak i używanych. Wiele osób inwestuje w zakupy na chińskich stronach aukcyjnych i sprzedaje je na Amazonie za wyższą cenę. Jeśli chcesz mieć pewność, że ludzie będą kupować Twoje produkty, to sprawdź, co aktualnie najlepiej się sprzedaje i na co jest największy popyt. Dobrym pomysłem będzie też napisanie e-booka i sprzedawanie go za pośrednictwem Amazona.

Jeśli nie chcesz mieć magazynu w swoim domu to możesz skorzystać z usługi FBA od Amazon. Chodzi w niej o to, że przesyłasz produkty do magazynu Amazon, a jego pracownicy zajmują się przechowywaniem i pakowaniem produktów. Jedyne co musisz zrobić to tak naprawdę pozyskać i wysłać tam produkty, resztą zajmą się inni.

Sprzedaż online rozwija się z roku na rok coraz bardziej dlatego rok 2020 to doskonały moment na to, aby zainwestować w produkty i sprzedawać je online.

W co inwestować – czym handlować w internecie?

inwestowanie w bitcoinyJeśli spodobał Ci się pomysł na inwestowanie pieniędzy w produkty, które później możesz sprzedać na Amazon, to zobacz jaki asortyment najlepiej sprzedaje się online. Są to przede wszystkim ubrania, dodatki i akcesoria ubraniowe. Wiele osób chętnie też kupuje przez internet sprzęty elektroniczne AGD i RTV. Bardzo dobrze plasują się też książki.

Czym handlować w internecie w 2020 roku? Warto postawić przede wszystkim na odzież, która ma zdecydowanie największy popyt w internecie. Jest to jednak dość konkurencyjna branża i początkującym w tej chwili może być bardzo ciężko się na niej wybić. Jeśli obawiasz się konkurencji, to możesz postawić na bardziej niszowe produkty, jednak musisz liczyć się z tym, że zapotrzebowanie na nie może być mniejsze.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, gdy chodzi o inwestowanie pieniędzy w 2021 roku

Na pewno każdy kto zamierza pomnażać swoje pieniądze w nadchodzącym roku, a tym samym zdecydować się na ich ulokowanie powinien uwzględnić kilka ważnych kwestii związanych z inwestowaniem pieniędzy.

Mianowicie na samym początku sprecyzować jaki rodzaj inwestycji nas interesuje, czy jesteśmy w stanie powierzyć nasze pieniądze potencjalnym inwestorom, ewentualnie mamy w planach zamrozić sam kapitał na znacznie dłuższy okres, przy założeniu mniejszego ryzyka jego utraty.

Nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż już dziś mówi się o możliwościach inwestowania pieniędzy na wiele nowych i ciekawych do tego sposobów, zakup złota czy też wirtualne waluty to tylko część z pomysłów jakie zapewne znajdą swoich zwolenników. Warto zatem na inwestowanie pieniędzy w 2021 roku, spojrzeć z perspektywy sprawdzonych oraz skutecznych metod, jednocześnie także tych które dopiero się pojawiły.

Oceń artykuł

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Sprawdź ranking pożyczek

500 - 6000 złKwota
0złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 100%
Maksymalna wartość RRSO - 688,69%. Przykład pożyczki: 2000 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 2370,01 zł
100 - 5000 złKwota
4000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Maksymalna wartość RRSO - 1915,52%. Przykład pożyczki: 2 500 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 3 200 zł.
100 - 3 000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 99%
Minimalne RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 485,25%. Przykład pożyczki: 5000 zł na 365 dni. Suma do zapłaty: 14 600 zł.
100 - 5000 złKwota
5000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 89%
Przykład pożyczki: 2000 zł na 60 dni. RRSO: 3,65%. Suma do zapłaty: 2018 zł
500 - 6000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 92%
Maksymalna wartość RRSO - 476,71%. Przykład pożyczki: 5000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 5 774,50 zł
500 - 15 000 złKwota
5 000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 96%
Maksymalna wartość RRSO - 1410,33% Przykład pożyczki: 3000 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 3750,00 zł.
100 - 7 500 złKwota
3 000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 94%
Pierwsza darmowa pożyczka RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 819,12%. Przykład pożyczki: 5900 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 7080 zł.
300 - 3000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 91%
Pierwsza pożyczka RRSO 0%. Maksymalna wartość RRSO - 268,71%. Przykład pożyczki: 1000 zł na 6 miesięcy. Suma do zapłaty: 1 441,61 zł
100 - 8000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 92%
Maksymalna wartość RRSO - 517,31%. Przykład pożyczki: 8000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 9287.21 zł
500 - 15000 złKwota
5000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 97%
Maksymalna wartość RRSO - 1926,41%. Przykład pożyczki: 3000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 3841,70 zł.
200 - 15000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Pierwsza darmowa pożyczka RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 1913,99%. Przykład pożyczki: 1000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 1 279,92 zł. Minimalny okres spłaty 30 dni, maksymalny okres spłaty 30 dni.
600 - 20 000 złKwota
0złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Maksymalna wartość RRSO - 513,37%. Przykład pożyczki: 3000 zł na 3 miesiące. Suma do zapłaty: 4024,98 zł
Rozwiń całą listę
Kontakt z redakcją: kontakt@pozyczkolog.pl

Chwilówki mogą być tanie, a nawet darmowe - wiemy, gdzie ich szukać i tą wiedzą się dzielimy. W naszym serwisie znajdziesz zawsze aktualne oferty chwilówek i pożyczek na raty, porównasz je ze sobą i wybierzesz najlepszą dla siebie. Nasi eksperci publikują obiektywne, rzetelne i obszerne recenzje pożyczkodawców, które staną się dla Ciebie źródłem wiedzy, a narzędzie „Mój portfel” sprawi, że nigdy nie zapomnisz o terminie spłaty swojej chwilówki. Naszą misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie mądrego pożyczania.

Główną funkcją serwisu jest porównywanie oraz promocja ofert finansowych takich jak pożyczki pozabankowe, kredyty bankowe, konta bankowe oraz inne produkty finansowe.
Pozyczkolog.pl działa we współpracy z systemami partnerskimi, firmami pożyczkowymi oraz firmami o profilu działalności pośrednictwa finansowego.

Pozyczkolog.pl podaje koszty pożyczek, reprezentatywne przykłady oraz inne dane dla poszczególnych pożyczek, wzorując się na informacjach o ofercie, podawanych bezpośrednio na stronach poszczególnych pożyczkodawców.

Kalkulator w serwisie Pozyczkolog.pl służy do symulacji kosztów pożyczek. Informacje w serwisie Pozyczkolog.pl nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Podawane dane na temat pożyczek mają charakter orientacyjny. Szczegółowe parametry pożyczki, użytkownik może sprawdzić po kliknięciu w link "wypełnij wniosek" i przejściu bezpośrednio na stronę pożyczkodawcy. Faktyczne koszty poszczególnych pożyczek mogą nieznacznie różnić się od kosztów podawanych przez Pozyczkolog.pl ze względu na bieżącą aktualizację ofert na stronach pożyczkodawców.

Wszystkie Prawa Zastrzeżone © 2021