Ubezpieczenie dla psa – czy warto?

Przeczytasz w ciągu 7 minut

Ubezpieczenia zwierząt domowych nie należą do popularnych w naszym kraju. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w ogóle istnieje taka możliwość. Jednakże, jeżeli nasz czworonożny przyjaciel jest członkiem rodziny, kochamy go i stanowi dla nas wartość nadrzędną, to czy nie warto zaczerpnąć wiedzy o możliwości ubezpieczenia go?

Tym bardziej, że w przypadku zwierząt nie jesteśmy w stanie do końca przewidzieć wszystkich reakcji i sytuacji, jakie mogą się im zdarzyć. Dodatkowym argumentem przemawiającym za skorzystaniem z takiej możliwości, są rosnące ceny usług weterynaryjnych, które potrafią bardzo mocno zubożyć portfel.

Zatem wniosek nasuwa się sam. Ubezpieczenie dla psa czy kota jest świetnym rozwiązaniem zabezpieczającym przede wszystkim przed nieprzewidzianymi wydatkami.

Ubezpieczenia dla psa – pakiety ubezpieczeń

W Polsce na dzień dzisiejszy ubezpieczenie dla zwierząt domowych proponują między innymi: Link4, Aviva, Generali, Warta, Compensa, PZU, Ergo Hestia oraz Alinz. Dostępne pakiety ubezpieczeń mogą obejmować między innymi ubezpieczenia zdrowotne, w tym:

 • pokrycie kosztów wizyty w gabinecie weterynaryjnym,
 • kosztów pobytu w szpitalu dla zwierząt,
 • pokrycie wydatków związanych z badaniami, zabiegami, zakupem leków i środków opatrunkowych,
 • rekompensaty zabiegów operacyjnych,
 • pokrycie wydatków związanych z uśpieniem i kremacją zwierzęcia.

Oczywiście całość rekompensaty przysługuje do wysokości sumy ubezpieczenia, na jaką została zawarta umowa.

Ubezpieczenie dla psa – OC

Umowa ubezpieczenia dla psa czy kota może również obejmować OC dla opiekuna, które chroni od odpowiedzialności finansowej za szkody powstałe z winy naszego czworonoga. Z reguły są one zawierane w formie ubezpieczenia dodatkowego do głównej polisy.

Przykładem może być ubezpieczenie dla psa wykupione w ramach ubezpieczenia domu lub mieszkania. Ubezpieczenie OC jest gwarancją pomocy w sytuacji, w której pies mógłby zaatakować inną osobę lub innego psa.

Ubezpieczenie NNW

Inną opcją jest ubezpieczenie naszego psa czy innego zwierzęcia od NNW. W tym wypadku mamy do wyboru możliwość ubezpieczenia od:

 • szkód wyrządzonych przez zwierzaka, takich jak pogryzienie lub zniszczenie mienia osoby trzeciej
 • rekompensatę kosztów leczenia w razie poniesionych przez psa urazów, będących wynikiem zdarzenia losowego, takiego jak pożar, zalanie, kradzież, włamanie czy rozbój
 • pokrycie kosztów leczenia w następstwie zachorowania zwierzaka lub nieszczęśliwego wypadku, w tym rekompensata kosztów badań, leków, zabiegów i środków opatrunkowych.

Ubezpieczenie dla psa – Assistance

Assistance jest specyficznym ubezpieczeniem wartym szczególnej uwagi. Głównie z uwagi na fakt, iż w razie pobytu opiekuna w szpitalu, gwarantuje opiekę nad psem. Ubezpieczenie obejmuje między innymi wyprowadzanie psa na spacer, karmienie oraz zabiegi pielęgnacyjne.

Assistance może również pokrywać:

 • koszty związane z kremacją i pochówkiem pupila
 • w przypadku zaginięcia psiaka, pomoc w poszukiwaniu
 • transport czworonoga.

Ponadto niektóre polisy umożliwiają dostęp do infolinii weterynaryjnej.

Ubezpieczenie dla psa – gdzie kupić polisę?

Ubezpieczenie dla psa można kupić w ramach ubezpieczenia domu lub mieszkania. Polisy takie obejmują z reguły jedynie koszty leczenia weterynaryjnego, ewentualnie jeszcze NNW dla psa. Dodatkową wadą takiego ubezpieczenia jest skąpy zakres terytorialny, ponieważ polisy takie terenem ubezpieczenia obejmują jedynie dom i jego teren lub mieszkanie.

Zatem na spacerze, czyli poza domem lub mieszkaniem, ubezpieczenie nie obejmuje już psa asekuracją. Dodatkowym problemem jest uzależnienie OC właściciela psa od wykupu ubezpieczenia nieruchomości OC w życiu prywatnym. W takiej sytuacji ubezpieczyciel pokryje jedynie szkody pod warunkiem, że polisa OC posiada odpowiednie zapisy w OWU. Zatem przed zawarciem takiej umowy warto dobrze zapoznać się z jej warunkami.

Wniosek jest oczywisty. Zawarcie polisy dla psa w ramach ubezpieczenia nieruchomości zawiera “haczyki” i brak dokładnego rozeznania w OWU może skutkować przykrymi niespodziankami.

Ubezpieczenie dla psa online

Generali jest jednym z pierwszych ubezpieczycieli umożliwiających zakup ubezpieczenia dla psa online.  W tym przypadku ubezpieczeniem może zostać objęty pies w wieku od 2 miesięcy do 8 lat. Ubezpieczenie takie zawierane jest na okres 1 roku i można je co roku przedłużać, aż do momentu zgonu pupila. Należy się jednak liczyć z corocznym wzrostem składki, ponieważ wraz z wiekiem psa wzrasta ryzyko wystąpienia różnego typu urazów.

Pod uwagę należy też wziąć sześciomiesięczny okres karencji na wypadek śmierci pupila. Oznacza to, że śmierć psa w tym okresie nie będzie objęta ubezpieczeniem, a co za tym idzie wypłata odszkodowania nie będzie przysługiwała. Z ubezpieczenia wykluczone są psy z hodowli, psy myśliwskie biorące czynny udział w polowaniach, a także psy pracujące w służbach mundurowych. Dodatkowo do zawarcia umowy ubezpieczenia wymagane jest zachipowanie psa.

Ubezpieczenie dla psa a rasa

Ubezpieczenie dla psa jest dostępne zarówno dla psów rasowych, jak i dla mieszańców, zwanych potocznie kundelkami. Jednakże składka ubezpieczeniowa może być wyższa w przypadku ras zaliczanych do agresywnych.

Droższa składka będzie też naliczana dla ras psów o dużej masie ciała, a także ras genetycznie bardziej narażonych na urazy i choroby. Do ras takich należą między innymi owczarki niemieckie, często zapadające na dysplazję (bolesna choroba stawów biodrowych), a także buldogi, u których spłaszczony pyszczek często wywołuje poważne schorzenia dróg oddechowych i beagle, które nierzadko zapadają na padaczkę.

Do ras podwyższonego ryzyka należą także yorkshire terriery, cocker spaniele, golden retrievery, bernardyny, basset houndy, labrador retrievery, nowofunlandy, rottweilery, chow chowy, dogi niemieckie, boksery, setery irlandzkie czy shih tzu.

Wyjazd z psem na wakacje

Planując wyjazd na wakacje z pupilem, warto przemyśleć możliwość zawarcia polisy turystycznej obejmującej także czworonoga. Wprawdzie ten typ ubezpieczeń nie jest popularny w Polsce, jednakże gwarantuje finansowe poczucie bezpieczeństwa w razie:

 • konieczności leczenia psa za granicą
 • transportu do kliniki
 • konieczności dokonania eutanazji.

Ubezpieczenia dla psa – koszty

Ceny za polisę dla psa, wykupioną w ramach ubezpieczenia nieruchomości wahają się w granicach od 100 złotych do kilkuset złotych rocznie.  Wysokość opłacanej składki jest przede wszystkim uzależniona od zakresu ochrony i sumy ubezpieczenia.

Nie bez znaczenia jest też wiek pupila i jego rasa. W przypadku wielu polis mieszkaniowych, ubezpieczenie OC czy Assistance można jedynie wykupić w formie dodatku do polisy głównej.

Podsumowanie

Najczęściej spotykaną możliwością ubezpieczenia pupila jest ubezpieczenie w ramach polisy na dom lub mieszkanie. Oznacza to, że czworonóg jest chroniony jedynie na terenie posesji lub mieszkania. Zatem w przypadku wspólnego wyjazdu należy wykupić oddzielną polisę turystyczną.

Warto to uczynić zgodnie z powiedzeniem ”strzeżonego, Pan Bóg strzeże”. Poprzez wykup polisy gwarantujemy sobie poczucie bezpieczeństwa finansowego w razie nieprzewidzianych wydatków. Ponadto pies to członek rodziny, niezastąpiony i bezcenny przyjaciel. W związku z tym, skoro ubezpieczamy mające znaczenie mienie, to czy ukochany towarzysz życia tym bardziej na to nie zasługuje?

Warto otoczyć dodatkową ochroną psa, który obdarza nas miłością całym swoim jestestwem. W końcu jego zdrowie i życie stanowią wartość nadrzędną, której się nie da wycenić i określić kwotowo.

Oceń artykuł

Sprawdź ranking pożyczek

500 - 6000 złKwota
0złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 100%
Maksymalna wartość RRSO - 688,69%. Przykład pożyczki: 2000 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 2370,01 zł
100 - 5000 złKwota
4000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Maksymalna wartość RRSO - 1915,52%. Przykład pożyczki: 2 500 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 3 200 zł.
100 - 3 000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 99%
Minimalne RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 485,25%. Przykład pożyczki: 5000 zł na 365 dni. Suma do zapłaty: 14 600 zł.
100 - 5000 złKwota
5000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 89%
Przykład pożyczki: 2000 zł na 60 dni. RRSO: 3,65%. Suma do zapłaty: 2018 zł
500 - 6000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 92%
Maksymalna wartość RRSO - 476,71%. Przykład pożyczki: 5000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 5 774,50 zł
500 - 15 000 złKwota
5 000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 96%
Maksymalna wartość RRSO - 1410,33% Przykład pożyczki: 3000 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 3750,00 zł.
100 - 7 500 złKwota
3 000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 94%
Pierwsza darmowa pożyczka RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 819,12%. Przykład pożyczki: 5900 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 7080 zł.
300 - 3000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 91%
Pierwsza pożyczka RRSO 0%. Maksymalna wartość RRSO - 268,71%. Przykład pożyczki: 1000 zł na 6 miesięcy. Suma do zapłaty: 1 441,61 zł
100 - 8000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 92%
Maksymalna wartość RRSO - 517,31%. Przykład pożyczki: 8000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 9287.21 zł
500 - 15000 złKwota
5000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 97%
Maksymalna wartość RRSO - 1926,41%. Przykład pożyczki: 3000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 3841,70 zł.
200 - 15000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Pierwsza darmowa pożyczka RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 1913,99%. Przykład pożyczki: 1000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 1 279,92 zł. Minimalny okres spłaty 30 dni, maksymalny okres spłaty 30 dni.
600 - 20 000 złKwota
0złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Maksymalna wartość RRSO - 513,37%. Przykład pożyczki: 3000 zł na 3 miesiące. Suma do zapłaty: 4024,98 zł
Rozwiń całą listę
Kontakt z redakcją: kontakt@pozyczkolog.pl

Chwilówki mogą być tanie, a nawet darmowe - wiemy, gdzie ich szukać i tą wiedzą się dzielimy. W naszym serwisie znajdziesz zawsze aktualne oferty chwilówek i pożyczek na raty, porównasz je ze sobą i wybierzesz najlepszą dla siebie. Nasi eksperci publikują obiektywne, rzetelne i obszerne recenzje pożyczkodawców, które staną się dla Ciebie źródłem wiedzy, a narzędzie „Mój portfel” sprawi, że nigdy nie zapomnisz o terminie spłaty swojej chwilówki. Naszą misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie mądrego pożyczania.

Główną funkcją serwisu jest porównywanie oraz promocja ofert finansowych takich jak pożyczki pozabankowe, kredyty bankowe, konta bankowe oraz inne produkty finansowe.
Pozyczkolog.pl działa we współpracy z systemami partnerskimi, firmami pożyczkowymi oraz firmami o profilu działalności pośrednictwa finansowego.

Pozyczkolog.pl podaje koszty pożyczek, reprezentatywne przykłady oraz inne dane dla poszczególnych pożyczek, wzorując się na informacjach o ofercie, podawanych bezpośrednio na stronach poszczególnych pożyczkodawców.

Kalkulator w serwisie Pozyczkolog.pl służy do symulacji kosztów pożyczek. Informacje w serwisie Pozyczkolog.pl nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Podawane dane na temat pożyczek mają charakter orientacyjny. Szczegółowe parametry pożyczki, użytkownik może sprawdzić po kliknięciu w link "wypełnij wniosek" i przejściu bezpośrednio na stronę pożyczkodawcy. Faktyczne koszty poszczególnych pożyczek mogą nieznacznie różnić się od kosztów podawanych przez Pozyczkolog.pl ze względu na bieżącą aktualizację ofert na stronach pożyczkodawców.

Wszystkie Prawa Zastrzeżone © 2021