Tanie prezenty świąteczne – co kupić na święta?

Przeczytasz w ciągu 7 minut

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi czas wytężonych poszukiwań wymarzonych prezentów dla najbliższych. Pytania: „co kupić?”, „gdzie kupić?” oraz „za ile kupić?” będą w najbliższych tygodniach zaprzątały myśli niejednej osoby. Nie jest trudno znaleźć prezent, mając do dyspozycji nieograniczoną pulę środków. Ale czy o to chodzi?

Czy nie chodzi raczej o to, aby po prostu uszczęśliwić bliską osobę, dając jej do zrozumienia, że ofiarowany jej podarek został wybrany po prostu z myślą o niej? Oszczędzanie nie musi przecież oznaczać skąpstwa. Może po prostu oznaczać rozsądne gospodarowanie ciężko zarobionymi pieniędzmi. A prezent z serca nie musi mieć na metce określonej ilości zer. Czym kierować się w wyborze niezbyt drogiego, ale wyrażającego miłość podarunku?

Tanie prezenty świąteczne – uważne słuchanie

Poszukiwanie prezentu najlepiej jest zacząć od spędzenia trochę czasu z osobą, która ma zostać obdarowana i uważnego słuchania jej.  To najprostszy sposób, aby poznać jej marzenia, pragnienia czy potrzeby. Czasem ludzie godzinami chodzą od sklepu do sklepu, wypatrując czegoś, czym mają nadzieję zrobić piorunujące wrażenie.

A niejednokrotnie ten wymarzony prezent to mały drobiazg, który bardziej cieszy niż drogi markowy gadżet. Przed podjęciem pierwszych kroków w poszukiwaniach warto więc zrobić taki mały rekonesans, może to przynieść zarówno więcej radości, jak i oszczędności.

Tanie prezenty świąteczne – zacznij jak najszybciej

Oczywistą sprawą jest, że okres przedświąteczny wiąże się nieodłącznie ze zwiększoną ilością pracy. Czasem wynika to z przymusu związanego ze specyfiką wykonywanego zawodu, a czasem jest to świadomy wybór, mający na uwadze wzmożone dla tego okresu wydatki. Niezależnie od okoliczności, należy pamiętać, że pozostawienie poszukiwania prezentów na tak zwaną ostatnią chwilę, może być równoznaczne z ich większym kosztem.

Wszak czas przedświąteczny charakteryzuje się między innymi niemal drastycznym wzrostem cen. Dlatego warto się nieco bardziej wysilić i czynności poszukiwawcze rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem, przykładowo w okresie jesiennych promocji. W tym przypadku czekanie na okres świąteczny jest okolicznością, w której czas zdecydowanie nie działa na naszą korzyść.

A może zrobić coś własnoręcznie…

Obecne czasy nazywane są przez niektórych erą konsumpcjonizmu. Człowiek jest przesycony towarami, które są w jego zasięgu. Ich ilość oraz fakt niemal nieograniczonego dostępu powoduje, iż nie sprawiają mu one tak wielkiej radości. Dlatego coraz częściej w kontekście prezentów świątecznych powraca motyw, aby taki prezent został zrobiony własnoręcznie.

A jeszcze lepiej, gdyby wykonany został z materiałów zbędnych, odłożonych gdzieś na strych jako stare i niepotrzebne. Coraz częściej ludzie zwracają uwagę na to, by takie rzeczy dostawały „drugie życie”. Pomysł wydaje się wspaniały – jest działaniem nie tylko na rzecz matki ziemi, ale też na rzecz domowych finansów (a dodatkowo wymusza rozwój wyobraźni i kreatywności).

Tanie prezenty świąteczne – Konkurs

Zazwyczaj czas dawania prezentów świątecznych jest czasem, w którym każdy chce zrobić jak najlepsze wrażenie, „wstrzelić ” się w gust obdarowanego i patrzeć na jego pełną euforii reakcję. Przyjęło się, że najłatwiej jest ten efekt osiągnąć uszczuplając znacząco swój portfel.

Może więc wprost przeciwnie, ciekawym rozwiązaniem było by ogłoszenie wśród członków rodziny konkursu na najciekawszy i jednocześnie najtańszy prezent. Każdy miałby dążyć do tego, aby wydać jak najmniej pieniędzy, ale z myślą, by mimo wszystko było to coś niezwykłego i niepowtarzalnego. Dla osoby wygranej oczywiście trzeba by przewidzieć nagrodę, np. podwójną porcję ulubionego świątecznego ciasta.

Wspólne wyjście

Trzeba również pamiętać, że prezent świąteczny nie zawsze musi mieć formę materialną. Dla niejednej mamy spędzającej codzienny czas głównie na pracy i opiece nad dziećmi, najbardziej wyjątkowym prezentem w życiu może być wspólne wyjście z mężem i spędzenie czasu tylko z nim. Niewykluczone, że wtedy nawet zwykły wieczorny spacer warszawską starówką. przyozdobioną świątecznymi lampkami, wywoła łzy wzruszenia i radości.

Do tego nie potrzeba żadnych pieniędzy, tylko trochę wysiłku, aby zapewnić opiekę pociechom i móc się wymknąć tylko we dwoje. Co więcej. pomysł prezentu w formie wspólnego spędzenia czasu świetnie sprawdzi się nie tylko w relacjach damsko-męskich, ale też przyjacielskich. Warto o tym pomyśleć w obecnym zabieganym świecie – może ktoś marzy o takim właśnie podarunku.

Wełniany szalik albo domowy sernik

Babcie mają tę przypadłość, że swoim wnukom najchętniej uchyliłyby nieba. Okres świąteczny to czas, w którym przypadłość ta nabiera na sile. Ale czyż nie najpiękniejszy prezent, jaki mogą zrobić, to wełniany szalik i pyszne pachnące domowe ciasto?

Kosztuje niewiele, a daje tylko radości, ciepła i smaku, jak niewiele rzeczy na świecie. Należałoby życzyć każdemu, aby takie prezenty od babci cieszyły najbardziej.

Tanie prezenty świąteczne – Nieodkryte talenty

Każdy człowiek ma w sobie jakieś talenty. Nie każdy jednak potrafi je w sobie dostrzec, albo skupia się jedynie na tych wybiórczych, przynoszących konkretne korzyści finansowe. Patrząc natomiast na święta nieco filozoficznie, można zarekomendować, aby ofiarowywany prezent miał być efektem odkrytej w danym roku zdolności. Wówczas święta nie będą tylko komercyjnym przeżyciem spotkania rodzinnego w towarzystwie choinki i Świętego Mikołaja.

Będą natomiast inspiracją do całorocznego poszukiwania ukrytych w sobie darów dla świata (albo przynajmniej dla bliskich). Prezent taki nie wymaga żadnych większych materialnych kosztów, a może wiązać się z bezcennym bogactwem osobistym. Możliwości jest wiele – nagranie rodzinnego filmu, wykonanie zdjęć i stworzenie tematycznego albumu, napisanie wiersza, nagranie amatorskiej płyty z coverami ulubionych piosenek we własnej tonacji głosowej. Czyż w wielu przypadkach nie byłaby to nie lada niespodzianka dla bliskich? A być może nie tylko dla bliskich…

Postanowienia

Wspaniałym prezentem świątecznym może być również poproszenie bliskich o napisanie postanowień na każdy miesiąc Nowego Roku, a następnie umieszczenie ich w przygotowanej wcześniej skrzynce. Postanowienia miałyby na celu umacnianie więzi rodzinnych, więc ich treścią byłoby przykładowo:

  • przynajmniej raz w tygodniu wykonanie telefonu z miłym słowem
  • raz w miesiącu wybranie się gdzieś z całą rodziną (na łyżwy, na spacer do parku, latem nad pobliską wodę na plażowanie, jesienią na grzyby do lasu, zimą na ulepienie bałwana)
  • raz w miesiącu wybranie się ze słodkościami do kogoś bliskiego.

Rok takich spełnionych postanowień z pewnością byłby prezentem, dzięki któremu na twarzy niejednej osoby zagościłby uśmiech a w jej sercu radość. Ciekawe jest to, że najpiękniejsze prezenty niewiele kosztują.

Podsumowanie

Tanie prezenty świąteczne bywają trudniejsze niż te, za które można zapłacić kartą płatniczą. Ale wielu przyzna, że są więcej warte niż wszystkie marki świata. Finanse we współczesnym świecie są jednak tematem, po który człowiek sięga coraz mniej chętnie. Pogoń za pieniądzem jest wyczerpująca, a dodatkowo okazuje się, że fakt posiadania coraz więcej dóbr materialnych wcale nie napawa wielkim szczęściem.

Odkrycie tej prawdy budzi nadzieję, że w niedługim czasie nastąpi powrót do jednej pewnej rzeczy, o którą warto zabiegać. Jest nią rodzina i czas z nią spędzany, uśmiech bliskich i radość z ich obecności. Wartości nabierze stare powiedzenie, że pieniądze szczęścia nie dają. A przygotowania świąteczne nie będą czasem spędzonym w centrach handlowych na poszukiwaniu wyszukanych drogich podarunków, ale czasem spędzonym w gronie rodzinnym, na wspólnym strojeniu choinki, przygotowywaniu wigilijnego stołu i prawdziwych serdecznych życzeń. To najlepsze świąteczne prezenty.

5/5 - (2 votes)

Sprawdź ranking pożyczek

500 - 6000 złKwota
0złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 100%
Maksymalna wartość RRSO - 688,69%. Przykład pożyczki: 2000 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 2370,01 zł
100 - 5000 złKwota
4000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Maksymalna wartość RRSO - 1915,52%. Przykład pożyczki: 2 500 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 3 200 zł.
100 - 3 000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 99%
Minimalne RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 485,25%. Przykład pożyczki: 5000 zł na 365 dni. Suma do zapłaty: 14 600 zł.
100 - 5000 złKwota
5000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 89%
Przykład pożyczki: 2000 zł na 60 dni. RRSO: 3,65%. Suma do zapłaty: 2018 zł
500 - 6000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 92%
Maksymalna wartość RRSO - 476,71%. Przykład pożyczki: 5000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 5 774,50 zł
500 - 15 000 złKwota
5 000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 96%
Maksymalna wartość RRSO - 1410,33% Przykład pożyczki: 3000 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 3750,00 zł.
100 - 7 500 złKwota
3 000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 94%
Pierwsza darmowa pożyczka RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 819,12%. Przykład pożyczki: 5900 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 7080 zł.
300 - 3000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 91%
Pierwsza pożyczka RRSO 0%. Maksymalna wartość RRSO - 268,71%. Przykład pożyczki: 1000 zł na 6 miesięcy. Suma do zapłaty: 1 441,61 zł
100 - 8000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 92%
Maksymalna wartość RRSO - 517,31%. Przykład pożyczki: 8000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 9287.21 zł
500 - 15000 złKwota
5000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 97%
Maksymalna wartość RRSO - 1926,41%. Przykład pożyczki: 3000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 3841,70 zł.
200 - 15000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Pierwsza darmowa pożyczka RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 1913,99%. Przykład pożyczki: 1000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 1 279,92 zł. Minimalny okres spłaty 30 dni, maksymalny okres spłaty 30 dni.
600 - 20 000 złKwota
0złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Maksymalna wartość RRSO - 513,37%. Przykład pożyczki: 3000 zł na 3 miesiące. Suma do zapłaty: 4024,98 zł
Rozwiń całą listę
Kontakt z redakcją: kontakt@pozyczkolog.pl

Chwilówki mogą być tanie, a nawet darmowe - wiemy, gdzie ich szukać i tą wiedzą się dzielimy. W naszym serwisie znajdziesz zawsze aktualne oferty chwilówek i pożyczek na raty, porównasz je ze sobą i wybierzesz najlepszą dla siebie. Nasi eksperci publikują obiektywne, rzetelne i obszerne recenzje pożyczkodawców, które staną się dla Ciebie źródłem wiedzy, a narzędzie „Mój portfel” sprawi, że nigdy nie zapomnisz o terminie spłaty swojej chwilówki. Naszą misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie mądrego pożyczania.

Główną funkcją serwisu jest porównywanie oraz promocja ofert finansowych takich jak pożyczki pozabankowe, kredyty bankowe, konta bankowe oraz inne produkty finansowe.
Pozyczkolog.pl działa we współpracy z systemami partnerskimi, firmami pożyczkowymi oraz firmami o profilu działalności pośrednictwa finansowego.

Pozyczkolog.pl podaje koszty pożyczek, reprezentatywne przykłady oraz inne dane dla poszczególnych pożyczek, wzorując się na informacjach o ofercie, podawanych bezpośrednio na stronach poszczególnych pożyczkodawców.

Kalkulator w serwisie Pozyczkolog.pl służy do symulacji kosztów pożyczek. Informacje w serwisie Pozyczkolog.pl nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Podawane dane na temat pożyczek mają charakter orientacyjny. Szczegółowe parametry pożyczki, użytkownik może sprawdzić po kliknięciu w link "wypełnij wniosek" i przejściu bezpośrednio na stronę pożyczkodawcy. Faktyczne koszty poszczególnych pożyczek mogą nieznacznie różnić się od kosztów podawanych przez Pozyczkolog.pl ze względu na bieżącą aktualizację ofert na stronach pożyczkodawców.

Wszystkie Prawa Zastrzeżone © 2021