Profi Credit – recenzja oferty i opinie klientów

Przeczytasz w ciągu 8 minut

Profi Credit to firma pożyczkowa, która działa na rynku od 2004 roku i uznawana jest za największego tego typu usługodawcę w Polsce. Sprawdź, jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać tam pożyczkę. Dowiedz się też, jakie korzyści wiążą się ze skorzystania z usług tej firmy pożyczkowej.

Profi Credit – podstawowe informacje o firmie

Firma pożyczkowa Profi Credit działa na polskim rynku od blisko 20 lat. Jej oddziały można znaleźć niemal w całym kraju – łącznie jest to ponad 130 oddziałów. Główna siedziba firmy mieści się w Bielsku – Białej. Główną dziedziną działalności Profi Credit stanowią oczywiście pożyczki przyznawane na korzystnych i przejrzystych warunkach. Klientem tego usługodawcy może zostać zarówno osoba prywatna, jak i firma. Profi Credit udziela też pożyczek dla klientów biznesowych. Ponadto – co warto podkreślić – Profi Credit udziela się także czynnie w różnego rodzaju akcjach charytatywnych i dobroczynnych.

Dlaczego warto skorzystać z usług Profi Credit?

Z usług tego pożyczkodawcy warto skorzystać głównie ze względu na bogate doświadczenie zatrudnianej kadry pracowniczej. Firma przykłada do tej kwestii ogromną wagę. Pracownicy są starannie dobierani, a stawiane przed nimi warunki zatrudnienia dość wysokie. Ponadto kadra pracownicza jest doskonale wyszkolona. W efekcie każdy zainteresowany wzięciem pożyczki Profi Credit może liczyć na:

 • fachowe doradztwo;
 • indywidualne podejście;
 • pełen profesjonalizm obsługi.

Pozostałe zalety wiążące się z wzięciem kredytu w Profi Credit prezentują się następująco:

Pożyczki udzielane są na jasnych i zrozumiałych zasadach

Oznacza to przejrzystą umowę oraz możliwość skonsultowania jej niezrozumiałych punktów z osobistym doradcą.

Stacjonarne oddziały

Profi Credit to profesjonalne biura konsultacyjne w różnych zakątkach Polski. Dzięki temu firma nabiera wiarygodności, a to niezwykle istotne w przypadku zawierania przez firmę nowych umów. Lokalne oddziały Profi Credit zlokalizowane zostały m.in. w Łodzi, Kaliszu, Poznaniu, Wrocławiu czy Warszawie.

Wysokie kwoty udzielanych pożyczek

Ten usługodawca, jako do tej pory jedyny na rynku oferuje pożyczkę do 25000 zł – dla osób prywatnych. Zobowiązanie rozkładane jest przy tym na dogodne i łatwe do spłaty raty. Firmy mogą wnioskować nawet o kredyt wysokości 12000zł. Pożyczka przyznawana jest na korzystnych warunkach.

Krótki czas oczekiwania na decyzję

Firma dba o wygodę Klientów, dlatego po złożeniu wniosku decyzję o przyznaniu pożyczki kredytobiorca poznaje telefonicznie – nierzadko jeszcze tego samego dnia.

Atrakcyjne oferty kolejnych pożyczek

Jeśli Klient spłaci w określonym czasie zaciągnięte zobowiązanie, każde kolejne otrzyma na o wiele bardziej korzystnych dla siebie warunkach. Oznacza to w praktyce niższe, przyjaźniejsze dla portfela raty. Istnieje też możliwość przystąpienia do specjalnego Klubu Dobrego Klienta, dzięki czemu firma

Indywidualne doradztwo

Profi Credit to coś więcej niż tylko firma pożyczkowa. To także doradztwo finansowe na wysokim poziomie. Oznacza to w praktyce, że wysokość rat są ściśle dopasowywane do realnych możliwości finansowych pożyczkobiorcy.

Pożyczka udzielana całkowicie on-line

Wychodząc naprzeciwko potrzebom Klientów – zwłaszcza osób starszych – firma umożliwia przeprowadzenie całej procedury związanej z uzyskaniem kredytu bez konieczności wychodzenia z domu. Dzięki temu firma zyskuje jeszcze większą popularność.

Proste formalności

Aby złożyć wniosek potrzebne są najbardziej podstawowe dokumenty, co znacznie ułatwia i przyspiesza całą procedurę.

Weryfikacja bazy danych na bieżąco

Dzięki temu firma zyskuje jeszcze bardziej na swojej wiarygodności i profesjonalizmie.

Jakie są minusy tej pożyczki?

Przede wszystkim pierwsza pożyczka wiążę się z licznymi formalnościami. To dość kłopotliwe, zwłaszcza dla osób, którym zależy na szybkim otrzymaniu określonej sumy na realizację danego celu. Poza tym pożyczka Profi Credit łączy się też z dość wysokimi kosztami.

Czy Profi Credit jest dla każdego?

Z pożyczki tej na pewno nie będą mogły skorzystać osoby, które widnieją w rejestrze osób zadłużonych. Mają one prawo wnioskować o kredyt, ale muszą liczyć się z odmowną decyzją. O pożyczkę nie mogą też ubiegać się osoby powyżej 75 r.ż.

Pożyczki nie otrzymają też osoby, których dochód nie będzie pozwalał na swobodną spłatę całego zobowiązania. Decyzja odmowna może również pojawić się wtedy, gdy wnioskodawca poda błędne dane kontaktowe czy inne ważne informacje. W tym wypadku istnieje jednak opcja weryfikacji danych i ponownego ubiegania się o przyznanie pożyczki.

Bez względu jednak na powód odrzucenia wniosku – czyli odmowy udzielenia kredytu – Klient jest zawsze informowany o zaistniałych przeszkodach przez doradcę.

Na jakich warunkach Profi Credit udziela pożyczek?

Aby móc wnioskować o pożyczkę Profi Credit należy spełnić następujące warunki:

 • wiek kredytobiorcy – od 25 – 75 lat;
 • kredytobiorca nie może posiadać złej historii kredytowej – każda osoba składająca wniosek o pożyczkę jest weryfikowana dokładnie w bazach: BIK, BIG InfoMonitor oraz KBIG;
 • kredytobiorca musi posiadać ważny dokument potwierdzający jego tożsamość oraz numer PESEL.

O jaką kwotę można ubiegać się po raz pierwszy w Profi Credit?

Wiele zależy od tego, czy kredytobiorca jest osobą prywatną, czy potrzebuje pożyczki firmowe. Pierwsza pożyczka dla osób prywatnych to minimum 1000zł. Każda kolejna – o ile poprzednie świadczenie zostanie spłacone w terminie – może być odpowiednio wyższa. Należy jednak pamiętać, że im wyższa kwota kredytu, tym wyższa rata. W przypadku pożyczki firmowej minimalna kwota to 500zł.

Czy kredytobiorca musi określić cel pożyczki?

Firma Profi Credit nie wymaga od swoich Klientów informacji na temat tego, w jakim celu zaciągają oni swoje zobowiązanie. Dzięki temu pożyczka ta jawi się, jako wszechstronna. Środki pozyskane w ten sposób mogą pomóc w realizacji dawno odkładanych planów. Można je również wykorzystać na spłatę innego zobowiązania itp..

Jak długi jest czas oczekiwania na otrzymanie przyznanych środków?

Tak naprawę wszystko uzależnione jest od dwóch czynników:

 • termin, w którym zdecydujemy się na spotkanie z doradcą terenowym – jest to obowiązkowy i podstawowy element całej procedury; w czasie spotkania dochodzi do podpisania umowy, ale nigdy do przekazania pieniędzy, te zawsze docierają na konto wskazane przez kredytobiorcę; spotkanie jest obowiązkowe przy pierwszorazowym składaniu wniosku – kolejne pożyczki udzielane są już drogą on-line;
 • księgowanie w banku – jeżeli kredytobiorca nie należy do tego samego banku co pożyczkodawca (czyli firma Profi Credit), należy liczyć się nawet z kilkudniowym oczekiwaniem na przelew; jeśli kredytobiorca należy do tego samego banku, pieniądze mogą pojawić się niemal natychmiast po otrzymaniu pozytywnej decyzji o przyznaniu pożyczki.

Kiedy nie należy wnioskować o kredyt Profi Credit?

Należy pamiętać, że chociaż Profi Credit oferuje indywidualne podejście do każdego Klienta, to nadal mamy do czynienia z firmą kredytową. Stąd też ma ona prawo wyegzekwować niespłacone w terminie zobowiązanie takimi samymi metodami, jak bank czy każdy inny wierzyciel. Dlatego nie należy wnioskować o pożyczkę, wtedy gdy:

 • nie posiadamy stałego źródła dochodu;
 • jesteśmy niepewni, czy firma przedłuży z nami umowę o pracę;
 • mieliśmy w przeszłości problemy z terminowym regulowaniem innych zobowiązań, mimo że je spłaciliśmy w całości;
 • potrzebujemy środków na spłatę innej pożyczki – jest to prosta droga do wpadnięcia w tzw. spiralę kredytową, z której niezwykle trudno się uwolnić;
 • nie do końca jesteśmy pewni celu, na który chcemy przeznaczyć zaciągniętą pożyczkę.

Pożyczka Profi Credit to duże udogodnienie dla osób, którym bank z różnych względów odmawia udzielenia kredytu. Zazwyczaj chodzi tu o niskie dochody lub ograniczenia wiekowe. Profi Credit jest mniej wymagającym kredytodawcą, chociaż też posiada pewne obwarowania. Zaciągając pożyczkę u tego usługodawcy, należy pamiętać o terminowej spłacie. Nie tylko dlatego, że firma nagradza lojalność i sumienność oferując kolejne pożyczki na o wiele dogodniejszych warunkach. Profi Credit ma prawo domagać się zwrotu pożyczki wykorzystując wszelkie dostępne metody – łącznie z telefonem do obecnego pracodawcy oraz procesem windykacyjnym.

Dane kontaktowe:
Główna siedziba firmy
Ul. Browarna 2; 43-300 Bielsko Biała
Tel.: 33 496 00 60
e-mail: info@proficredit.pl

Oceń artykuł

Sprawdź ranking pożyczek

500 - 6000 złKwota
0złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 100%
Maksymalna wartość RRSO - 688,69%. Przykład pożyczki: 2000 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 2370,01 zł
100 - 5000 złKwota
4000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Maksymalna wartość RRSO - 1915,52%. Przykład pożyczki: 2 500 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 3 200 zł.
100 - 3 000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 99%
Minimalne RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 485,25%. Przykład pożyczki: 5000 zł na 365 dni. Suma do zapłaty: 14 600 zł.
100 - 5000 złKwota
5000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 89%
Przykład pożyczki: 2000 zł na 60 dni. RRSO: 3,65%. Suma do zapłaty: 2018 zł
500 - 6000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 92%
Maksymalna wartość RRSO - 476,71%. Przykład pożyczki: 5000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 5 774,50 zł
500 - 15 000 złKwota
5 000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 96%
Maksymalna wartość RRSO - 1410,33% Przykład pożyczki: 3000 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 3750,00 zł.
100 - 7 500 złKwota
3 000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 94%
Pierwsza darmowa pożyczka RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 819,12%. Przykład pożyczki: 5900 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 7080 zł.
300 - 3000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 91%
Pierwsza pożyczka RRSO 0%. Maksymalna wartość RRSO - 268,71%. Przykład pożyczki: 1000 zł na 6 miesięcy. Suma do zapłaty: 1 441,61 zł
100 - 8000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 92%
Maksymalna wartość RRSO - 517,31%. Przykład pożyczki: 8000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 9287.21 zł
500 - 15000 złKwota
5000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 97%
Maksymalna wartość RRSO - 1926,41%. Przykład pożyczki: 3000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 3841,70 zł.
200 - 15000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Pierwsza darmowa pożyczka RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 1913,99%. Przykład pożyczki: 1000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 1 279,92 zł. Minimalny okres spłaty 30 dni, maksymalny okres spłaty 30 dni.
600 - 20 000 złKwota
0złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Maksymalna wartość RRSO - 513,37%. Przykład pożyczki: 3000 zł na 3 miesiące. Suma do zapłaty: 4024,98 zł
Rozwiń całą listę
Kontakt z redakcją: kontakt@pozyczkolog.pl

Chwilówki mogą być tanie, a nawet darmowe - wiemy, gdzie ich szukać i tą wiedzą się dzielimy. W naszym serwisie znajdziesz zawsze aktualne oferty chwilówek i pożyczek na raty, porównasz je ze sobą i wybierzesz najlepszą dla siebie. Nasi eksperci publikują obiektywne, rzetelne i obszerne recenzje pożyczkodawców, które staną się dla Ciebie źródłem wiedzy, a narzędzie „Mój portfel” sprawi, że nigdy nie zapomnisz o terminie spłaty swojej chwilówki. Naszą misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie mądrego pożyczania.

Główną funkcją serwisu jest porównywanie oraz promocja ofert finansowych takich jak pożyczki pozabankowe, kredyty bankowe, konta bankowe oraz inne produkty finansowe.
Pozyczkolog.pl działa we współpracy z systemami partnerskimi, firmami pożyczkowymi oraz firmami o profilu działalności pośrednictwa finansowego.

Pozyczkolog.pl podaje koszty pożyczek, reprezentatywne przykłady oraz inne dane dla poszczególnych pożyczek, wzorując się na informacjach o ofercie, podawanych bezpośrednio na stronach poszczególnych pożyczkodawców.

Kalkulator w serwisie Pozyczkolog.pl służy do symulacji kosztów pożyczek. Informacje w serwisie Pozyczkolog.pl nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Podawane dane na temat pożyczek mają charakter orientacyjny. Szczegółowe parametry pożyczki, użytkownik może sprawdzić po kliknięciu w link "wypełnij wniosek" i przejściu bezpośrednio na stronę pożyczkodawcy. Faktyczne koszty poszczególnych pożyczek mogą nieznacznie różnić się od kosztów podawanych przez Pozyczkolog.pl ze względu na bieżącą aktualizację ofert na stronach pożyczkodawców.

Wszystkie Prawa Zastrzeżone © 2021