Pożyczki ratalne online bez BIK – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Przeczytasz w ciągu 9 minut

Pożyczki pozabankowe to kuszące rozwiązanie dla osób, które nie mają stałego zatrudnienia, czy borykają się z negatywną historią kredytową – ale nie tylko. Jest to popularna alternatywa dla kredytów bankowych, które z reguły są trudne do uzyskania. Z tego względu pożyczki ratalne online bez BIK stały się popularnym wyborem. Zobowiązanie to pozwala na uzyskanie dodatkowych środków przy minimum formalności.  Zobacz, czym wyróżnia się pożyczka ratalna online bez BIK i kto może z niej skorzystać.

Czym jest BIK i dlaczego jest ważny?

Zanim dojdziemy do tego, czym jest pożyczka ratalna bez BIK, warto na wstępie rozwinąć tytułowy skrót. BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, która gromadzi informacje o wszystkich kredyto i pożyczkobiorcach. Co ważne, w bazie pojawiamy się od razu po zaciągnięciu pierwszego zobowiązania finansowego. BIK gromadzi zarówno pozytywne, jak i negatywne informacje o klientach. Jeśli więc nie mamy problemów ze spłatą zobowiązania, to odnotowania w bazach BIK nie należy się obawiać.

źródło: https://www.ipbbs.org.pl/bik-prawie-7-mln-polakow-ma-doskonaly-scoring/

Kłopot pojawia się dopiero w momencie, kiedy zaczynamy mieć problem ze spłatą zobowiązania i występują znaczące opóźnienia. Negatywny wpis w bazach BIK znacznie obniża zdolność kredytową i odbija się na decyzji banku lub instytucji pożyczkowej. Banki bardzo rygorystycznie podchodzą do kwestii udzielania zobowiązań. Dokładnie weryfikują każdego wnioskodawcę, między innymi w bazach Biura Informacji Kredytowej. BIK przekazuje natomiast informacje o sposobie spłaty zobowiązań, wszelkich opóźnieniach, czy zaległościach. Ponadto instytucja wydaje punktową ocenę wiarygodności klienta, czyli tak zwany scoring. Jeśli Twój scoring jest niski, to niestety, ale możesz spodziewać się odmowy banku w sprawie udzielenia kredytu.

Pożyczka ratalna online bez BIK – co to jest?

W sytuacji niskiej zdolności kredytowej z pomocą przychodzą pożyczki ratalne online bez BIK. Zobowiązania tego typu oferują instytucje pozabankowe. Firmy pożyczkowe nierzadko korzystają z innych form weryfikacji wnioskodawcy. Dzięki temu negatywny wpis w bazach BIK nie zaważy na ich decyzji.

Problemy ze spłatą zobowiązania mogą dotyczyć każdego z nas. Nagła utrata pracy, źle dopasowana oferta, obciążająca budżet domowy, lub inny wypadek. Różne są powody, dla których spłata zobowiązania zaczyna być wyzwaniem. Jeśli jednak potrzebujesz dodatkowych pieniędzy i boisz się, że bank odmówi Ci udzielenia kredytu, to najpewniejszą opcją są pożyczki ratalne online bez BIK.

źródło: https://www.ipbbs.org.pl/bik-prawie-7-mln-polakow-ma-doskonaly-scoring/

Pożyczki ratalne bez BIK dostępne są online. Oznacza to, że w sieci nie tylko znajdziesz najkorzystniejsze oferty, ale także masz możliwość złożenia wniosku przez stronę internetową. Cały proces uzyskiwania zobowiązania odbywa się online bez wychodzenia z domu. To duże ułatwienie i oszczędność czasu. Z tego względu pożyczki ratalne online bez BIK, stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Co ważne, jak sama ich nazwa wskazuje, spłata zobowiązania odbywa się w ratach, co pozwala na odciążenie budżetu domowego.

Do kogo jest skierowana pożyczka ratalna bez BIK?

Pożyczka ratalna bez BIK skierowana jest do klientów, którzy borykają się z niską zdolnością kredytową, ale potrzebują dodatkowej gotówki. Tak naprawdę jest to korzystne rozwiązanie dla każdej osoby, która chce skorzystać z wyższej kwoty pożyczki, ale spłacać ją w wygodnych ratach. Jest to dobra alternatywa dla kredytów bankowych i chwilówek. Dodatkowe środki z pożyczki możesz przeznaczyć na dowolny cel konsumpcyjny. Na przykład zakup nowego sprzętu RTV, czy AGD, remont mieszkania oraz inne potrzebne rzeczy.

Pożyczka ratalna online to także propozycja dla osób, którym zależy na szybkiej decyzji. Zobowiązania tego typu wyróżniają się szybą weryfikacją wnioskodawcy i odpowiedzią. Pozytywną decyzję możesz otrzymać jeszcze tego samego dnia. Co więcej, cały proces składania wniosku odbywa się online, więc nie będziesz musiał nawet wychodzić z domu.

Z pożyczki ratalnej online mogą skorzystać również osoby, które nie posiadają historii kredytowej. Uzyskanie pierwszego kredytu jest nie lada wyzwaniem. Banki niechętnie udzielają zobowiązań osobom, których nie mogą zweryfikować w bazach danych. Brak historii kredytowej jest częstą przyczyną decyzji odmownej. Pożyczka ratalna online jest więc rozwiązaniem, które pozwoli Ci na uzyskanie dodatkowych środków i jednoczesne budowanie historii kredytowej.

Gdzie szukać pożyczki ratalnej bez BIK?

Bogatą ofertę pożyczek ratalnych znajdziesz online. W dobie, kiedy większość biznesów przenosi się do sieci, jest to najlepsze źródło różnych produktów. Instytucje pożyczkowe również oferują swoje usługi online. Jeśli więc chcesz mieć dostęp do obszernej listy ofert pożyczkowych, to najlepiej jest szukać ich w sieci. Warto jednak pamiętać, żeby nie zadowalać się pierwszą lepszą ofertą. Jest to przepis na niedopasowane zobowiązanie. Z tego względu pamiętaj o weryfikacji i porównywaniu ofert.

Szukasz dodatkowych pieniędzy? Zobacz najlepsze oferty pożyczek bez BIK.

W tym celu możesz skorzystać z darmowych porównywarek pożyczkowych, które również znajdziesz online. Warto także zwracać uwagę na współczynnik RRSO. Zawiera on informację o całkowitym koszcie zobowiązania. Porównując więc ten czynnik, możemy z łatwością określić, która pożyczka ratalna będzie dla nas najkorzystniejsza. Oprócz oprocentowania i całkowitego kosztu kredytu bardzo ważny jest okres spłaty. Jeśli nie chcesz obciążyć swojego budżetu domowego, to postaw na dłuższy okres spłaty. Dzięki mniejszym ratom będziesz mógł wygodniej spłacać zobowiązanie. Obecnie na rynku możesz znaleźć oferty pożyczek ratalnych, których termin spłaty wynosi nawet 5 lat (do 60 rat).

Jak uzyskać pożyczkę ratalną bez BIK?

Pożyczki ratalne online bez BIK charakteryzują się uproszczonymi formalnościami. Przekłada się to nie tylko na brak weryfikacji baz BIK przez pożyczkodawcę, ale także zmniejszoną ilość niezbędnych dokumentów. Dzięki temu uzyskanie pożyczki ratalnej online jest znacznie prostsze, niż kredytu w banku. Musisz jednak liczyć się z weryfikacją danych, więc Twoja zdolność kredytowa zostanie sprawdzona, natomiast w inny niż tradycyjnie sposób. Pożyczkodawca musi upewnić się, że będziesz w stanie spłacić zobowiązanie. Mimo wszystkich ułatwień, pożyczki ratalne nie są udzielane w ciemno.

Żeby móc ubiegać się o pożyczkę ratalną online, przede wszystkim musisz mieć ukończony 18 rok życia. W niektórych przypadkach ograniczenia wiekowe obejmują nawet 25 rok życia. Warto więc sprawdzić, jakie wymagania posiada wybrana przez Ciebie firma pożyczkowa. Kolejnym wymogiem jest posiadanie obywatelstwa polskiego oraz aktualnego dowodu osobistego. To właśnie dowód osobisty jest najważniejszym dokumentem w całym procesie.

źródło: https://eurocent.pl/pozyczka-bez-bik

Pożyczkodawca może wymagać także posiadania aktywnego rachunku osobistego. Na niego zostaną przelane środki z zobowiązania. Nierzadko we wniosku trzeba podać także numer telefonu oraz adres e-mail. I na tym formalności się kończą. Z reguły pożyczka ratalna online nie wymaga okazywania zaświadczeń o zarobkach, ani innych dokumentów potwierdzających zatrudnienia. To duże ułatwienie dla osób, które nie posiadają umowy o pracę, lub nieregularne zarobki. Dzięki pożyczce ratalnej online możesz uzyskać dodatkowe środki, nawet jeśli nie masz stałego zatrudnienia.

Wady i zalety pożyczki ratalnej online bez BIK

Nie da się zaprzeczyć, że pożyczka ratalna online posiada wiele zalet. Przede wszystkim pozwala sfinansować dowolny cel oraz wyróżnia się uproszczonymi formalnościami. Dzięki temu mogą skorzystać z niej osoby, które posiadają negatywny wpis w bazach BIK, nie mają stałego zatrudnienia lub z innych przyczyn spotykają się z odmową banku. Żeby otrzymać potrzebne pieniądze, nie musisz nawet wychodzić z domu. Wniosek o pożyczkę ratalną składa się online, natomiast decyzja zwrotna pojawia się nawet po kilkunastu minutach. Tym sposobem dodatkowe środki mogą pojawić się na naszym koncie jeszcze tego samego dnia. Co więcej, spłata pożyczki rozłożona jest na raty. Dzięki temu nie obciąża ona budżetu domowego.

Warto jednak pamiętać, że pożyczki ratalne online mają także swoje ciemne strony. Zobowiązania tego typu obciążone są wysokimi kosztami. Nieprzemyślana decyzja może więc wpędzić Cię w kłopoty finansowe. Z tego względu dokładnie przeanalizuj swoją sytuację i dopasuj ofertę pożyczki do realnych możliwości finansowych.

Pożyczki ratalne online bez BIK – podsumowanie

Pożyczki ratalne online bez BIK to korzystne rozwiązanie dla wielu osób. Jest to szybki sposób na uzyskanie dodatkowych środków. Mogą z niego skorzystać osoby, które borykają się z negatywną historią kredytową, czy te, które w ogóle jej nie posiadają. To także korzystna alternatywa dla kredytów bankowych i chwilówek. Możliwość spłaty w nawet 60 ratach sprawia, że pożyczka nie obciąża budżetu domowego, a jej spłata nie powinna stanowić większego problemu.

Pamiętaj jednak, że pożyczka ratalna obciążona jest wysokimi kosztami. Dlatego nie decyduj się na pierwszą lepszą ofertę, za to dokładnie przeanalizuj różne propozycje. Tym sposobem unikniesz sytuacji, w której spłata zobowiązania Cię przerośnie. Dobrze dopasowana pożyczka ratalna może być za to korzystnym zastrzykiem gotówki.

Oceń artykuł

Sprawdź ranking pożyczek

500 - 6000 złKwota
0złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 100%
Maksymalna wartość RRSO - 688,69%. Przykład pożyczki: 2000 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 2370,01 zł
100 - 5000 złKwota
4000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Maksymalna wartość RRSO - 1915,52%. Przykład pożyczki: 2 500 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 3 200 zł.
100 - 3 000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 99%
Minimalne RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 485,25%. Przykład pożyczki: 5000 zł na 365 dni. Suma do zapłaty: 14 600 zł.
100 - 5000 złKwota
5000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 89%
Przykład pożyczki: 2000 zł na 60 dni. RRSO: 3,65%. Suma do zapłaty: 2018 zł
500 - 6000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 92%
Maksymalna wartość RRSO - 476,71%. Przykład pożyczki: 5000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 5 774,50 zł
500 - 15 000 złKwota
5 000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 96%
Maksymalna wartość RRSO - 1410,33% Przykład pożyczki: 3000 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 3750,00 zł.
100 - 7 500 złKwota
3 000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 94%
Pierwsza darmowa pożyczka RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 819,12%. Przykład pożyczki: 5900 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 7080 zł.
300 - 3000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 91%
Pierwsza pożyczka RRSO 0%. Maksymalna wartość RRSO - 268,71%. Przykład pożyczki: 1000 zł na 6 miesięcy. Suma do zapłaty: 1 441,61 zł
100 - 8000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 92%
Maksymalna wartość RRSO - 517,31%. Przykład pożyczki: 8000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 9287.21 zł
500 - 15000 złKwota
5000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 97%
Maksymalna wartość RRSO - 1926,41%. Przykład pożyczki: 3000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 3841,70 zł.
200 - 15000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Pierwsza darmowa pożyczka RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 1913,99%. Przykład pożyczki: 1000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 1 279,92 zł. Minimalny okres spłaty 30 dni, maksymalny okres spłaty 30 dni.
600 - 20 000 złKwota
0złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Maksymalna wartość RRSO - 513,37%. Przykład pożyczki: 3000 zł na 3 miesiące. Suma do zapłaty: 4024,98 zł
Rozwiń całą listę
Kontakt z redakcją: kontakt@pozyczkolog.pl

Chwilówki mogą być tanie, a nawet darmowe - wiemy, gdzie ich szukać i tą wiedzą się dzielimy. W naszym serwisie znajdziesz zawsze aktualne oferty chwilówek i pożyczek na raty, porównasz je ze sobą i wybierzesz najlepszą dla siebie. Nasi eksperci publikują obiektywne, rzetelne i obszerne recenzje pożyczkodawców, które staną się dla Ciebie źródłem wiedzy, a narzędzie „Mój portfel” sprawi, że nigdy nie zapomnisz o terminie spłaty swojej chwilówki. Naszą misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie mądrego pożyczania.

Główną funkcją serwisu jest porównywanie oraz promocja ofert finansowych takich jak pożyczki pozabankowe, kredyty bankowe, konta bankowe oraz inne produkty finansowe.
Pozyczkolog.pl działa we współpracy z systemami partnerskimi, firmami pożyczkowymi oraz firmami o profilu działalności pośrednictwa finansowego.

Pozyczkolog.pl podaje koszty pożyczek, reprezentatywne przykłady oraz inne dane dla poszczególnych pożyczek, wzorując się na informacjach o ofercie, podawanych bezpośrednio na stronach poszczególnych pożyczkodawców.

Kalkulator w serwisie Pozyczkolog.pl służy do symulacji kosztów pożyczek. Informacje w serwisie Pozyczkolog.pl nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Podawane dane na temat pożyczek mają charakter orientacyjny. Szczegółowe parametry pożyczki, użytkownik może sprawdzić po kliknięciu w link "wypełnij wniosek" i przejściu bezpośrednio na stronę pożyczkodawcy. Faktyczne koszty poszczególnych pożyczek mogą nieznacznie różnić się od kosztów podawanych przez Pozyczkolog.pl ze względu na bieżącą aktualizację ofert na stronach pożyczkodawców.

Wszystkie Prawa Zastrzeżone © 2021