Pożyczka dla bezrobotnego – jak ją otrzymać?

Przeczytasz w ciągu 9 minut

Oferty banków i firm pożyczkowych są skierowane do różnego typu konsumentów. Niektóre instytucje finansowe w swojej ofercie posiadają taki produkt, jak pożyczka dla bezrobotnych. Dzięki niej nawet osoby nieposiadające stałego zatrudnienia mogą poprawić swoją sytuację i zrealizować plany czy marzenia. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, jakie warunki należy spełnić, aby mieć szansę na pożyczkę dla bezrobotnych, a także w jaki sposób ją znaleźć. Zapraszamy do lektury.

Pożyczka dla bezrobotnego – jak ją otrzymać?

Niespodziewana potrzeba pozyskania gotówki zdarza się w różnorodnych sytuacjach. Właśnie dlatego banki oraz firmy pożyczkowe oferują tak dużą ilość wszelkich kredytów i pożyczek dostosowanych do różnych klientów i posiadanych przez nich celów. Niestety, najczęściej do otrzymania określonej kwoty wsparcia finansowego koniecznie jest spełnienie określonych warunków. Na surowsze kryteria weryfikacji klientów wnioskodawca musi się przygotować w szczególności w przypadku kredytu udzielanego przez bank. Nieco mniej skomplikowana procedura sprawdzania wiarygodności klienta występuje natomiast w przypadku pożyczki. 

Czy osoba bezrobotna może jednak liczyć na możliwość pozyskania pożyczki? Dzięki pozyskanym pieniądzom mogłaby zapewnić sobie chociażby szkolenie lub kurs potrzebny do zdobycia kwalifikacji pozwalających na zatrudnienie. W ten sposób bezrobotny mógłby również dokonać zakupu samochodu potrzebnego do dojazdów do pracy. Pożyczka dla bezrobotnych jest bez wątpienia pożądanym produktem. Czy jej pozyskanie jest rzeczywiście możliwe? Na jakich zasadach następuje i czego możemy się spodziewać w związku z tym?

Czy pozyskanie pożyczki naprawdę jest możliwe w przypadku braku zatrudnienia?

W przypadku różnego rodzaju produktów finansowych oferowanych przez banki i firmy pożyczkowe często możemy spodziewać się konieczności udokumentowania otrzymywanych dochodów. W związku z tym wiele osób może być zdziwionych faktem, że pożyczkę dla bezrobotnych można znaleźć tak naprawdę bez żadnego problemu. Utrzymująca się na poziomie kilku procent stopa bezrobocia i dodatkowo notowany w wyniku pandemii wzrost odsetka osób bezrobotnych sprawia, że firmy pożyczkowe doskonale zdają sobie sprawę z potrzeby istnienia takiego produktu. Oprócz tego kredyto i pożyczkodawcy wiedzą, że niektóre osoby posiadają dochody, które jednak nie zostają udokumentowane, Dotyczy to chociażby młodych osób, które utrzymują się jeszcze z pieniędzy otrzymywanych od rodziców lub niepracujących małżonków zajmujących się domem. 

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bezrobocie_w_Polsce

Czym tak naprawdę jest pożyczka dla bezrobotnego?

Mówiąc o pożyczce dla bezrobotnych, mamy tak naprawdę na myśli produkt, w przypadku którego wnioskodawca nie musi wykazywać stałego źródła dochodu wynikającego ze stosunku umowy o pracę. Z tego względu pożyczka dla bezrobotnych jest również często nazywana pożyczką bez zaświadczeń o dochodach. Oznacza to, że na tego typu pożyczkę mają szansę osoby, które posiadają określone dochody, ale nie można w ich przypadku mówić o otrzymywaniu regularnych wypłat w podobnych kwotach z związku z zatrudnieniem. Pożyczka dla bezrobotnych będzie więc również skierowana do emerytów i rencistów, stypendystów, osób utrzymujących się z alimentów czy różnego rodzaju świadczeń społecznych, takich jak zasiłek dla bezrobotnych czy 500+. 

Dostępne warianty pożyczki dla bezrobotnego

Pożyczka dla bezrobotnego występuje w wielu możliwych wariantach. Firmy pożyczkowe starają się bowiem wychodzić naprzeciw potrzebom klientów i dostosowywać swoje produkty do różnych konsumentów. Bez wątpienia ciekawą opcją jest pożyczka, którą możemy otrzymać bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić wniosek online, cała procedura przebiega za pośrednictwem internetu. To duże udogodnienie dla osób, które do placówki danej instytucji mają daleko lub po prostu nie chcą tracić czasu na wizyty w placówce. 

Oprócz tego dużą popularnością cieszą się pożyczki dla bezrobotnych, które możemy otrzymać już w dniu złożenia wniosku. Proces przyznawania takiej pożyczki jest błyskawiczny dzięki minimalnej ilości formalności i uproszczonemu sposobowi weryfikacji wnioskodawcy w celu sprawdzenia jego wiarygodności. Czas otrzymania przelewu od danej instytucji zależy jednak często od czasu sesji wychodzących i przychodzących przewidzianego w systemie Elixir.

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę dla bezrobotnych?

Każda osoba ubiegająca się o pozyskanie pożyczki dla bezrobotnych musi liczyć się z koniecznością spełnienia określonych kryteriów. Do kluczowych kwestii pozwalających na otrzymanie określonej kwoty pieniędzy należą:

  • ukończenie 18 lat,
  • posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych,
  • posiadanie adresu zameldowania na terenie Polski,
  • posiadanie dowodu tożsamości,
  • dysponowanie własnym numerem telefonu i prywatnym adresem e-mail,
  • posiadanie polskiego rachunku bankowego.

Wśród innych możliwych warunków znaleźć się może również brak innych zadłużeń w danej firmie pożyczkowej. Dana instytucja pożyczkowa może również poprosić nas o udokumentowanie faktu uzyskiwania regularnych dochodów pochodzących z legalnego źródła. 

Koszt pożyczki dla bezrobotnych

Jedną z kluczowych kwestii dla osoby wnioskującej o przyznanie pożyczki dla bezrobotnych jest związany z nią koszt. Wysokość opłat wynikających z pozyskania w ramach pożyczki pieniędzy jest szczególnie istotna, jeśli bezrobotny nie otrzymuje zbyt wysokich dochodów. Powinien on bowiem liczyć się z tym, że suma pieniędzy, którą będzie musiał oddać instytucji finansowej może w znaczny sposób przewyższyć pożyczoną kwotę. Co zwykle składa się na koszt produktu finansowego skierowanego do osób bezrobotnych? 

Osoba wnioskująca o taką pożyczkę powinna wziąć pod uwagę oprocentowanie, prowizję oraz dodatkowe opłaty, które zależą od konkretnej oferty danej firmy, np. opłata za uruchomienie. Całkowity koszt, jaki poniesie w związku z otrzymaniem pożyczki, będzie zależał też od wysokości przyznanej kwoty i ustalonej ilości rat. Dłuższy okres spłaty może oznaczać, że będziemy musieli zapłacić nieco więcej, jednak wpłynie to również na mniejszą wysokość miesięcznej raty. Wyższa kwota pożyczki również wiąże się z większym kosztem. Jednak porównując koszty procentowo może okazać się, że taka pożyczka będzie bardziej opłacalna, niż w przypadku mniejszej pożyczanej kwoty. Najlepszym sposobem na zweryfikowanie kosztu pożyczki jest skorzystanie ze wskaźnika RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania, która mówi nam o faktycznej cenie danego produktu.

Jak znaleźć pożyczkę dla bezrobotnych?

Znalezienie pożyczki dla bezrobotnych nie jest tak trudnym zadaniem, jak mogłoby się to wydawać. Istotną informacją jest jednak fakt, że nie warto poszukiwać jej w ofertach banków, które zwykle kładą większy nacisk na rzetelny proces weryfikacji wiarygodności swoich klientów. W sytuacji braku stałej pracy nie musimy się jednak martwić – wiele firm pożyczkowych oferuje produkt finansowy skierowany do bezrobotnych, co możemy bardzo łatwo sprawdzić, poszukując pożyczki chociażby na stronach internetowych określonych instytucji. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że bardzo często taki produkt funkcjonuje w ofertach firm pożyczkowych, jako pożyczka bez zaświadczeń o dochodach. Jego dostępność jest bardzo duża.

Szukając pożyczki dla bezrobotnych, warto skorzystać z porównywarki internetowej. Jest to tak naprawdę najszybszy sposób na wyszukanie wielu ofert dostępnych dla osób bezrobotnych. Dużym ułatwieniem jest również fakt, że w takim rankingu znajdują się najważniejsze informacje na temat warunków dostępnych w ramach danej oferty.

W jaki sposób wybrać najlepszą pożyczkę dla bezrobotnych?

Warunki spłaty w przypadku każdej pożyczki dla bezrobotnych są tak naprawdę całkowicie odmienne. Dostępne oferty różnią się od siebie przede wszystkim maksymalną wysokością finansowania, możliwym okresem spłaty zobowiązania oraz przewidywanymi opłatami. Oznacza to, że warto poświęcić nieco więcej czasu na wybór pożyczki o najdogodniejszych dla nas warunkach. W ten sposób możemy bowiem zaoszczędzić na kosztach poniesionych w związku z daną pożyczką. Oprócz tego łatwiej będzie nam dzięki temu dopasować ofertę do naszych potrzeb oraz możliwości w zakresie spłaty powstałego zobowiązania. 

W trakcie podejmowania decyzji odnośnie konkretnej pożyczki, warto skorzystać z rankingu, w którym znajdziemy oferty dostosowane do naszych preferencji. Dzięki rozpisanym w porównywarce warunkom proponowanym przez daną firmę pożyczkową możemy bardzo szybko zweryfikować, którą z nich warto wybrać. Dobrą praktyką jest zestawienie ze sobą kilku najbardziej odpowiadających nam ofert i porównanie ich szczegółowych warunków w celu wyselekcjonowania najlepszej z nich.

Pożyczka dla bezrobotnych – podsumowanie

Skierowana do bezrobotnych pożyczka to doskonały sposób na zyskanie dodatkowej gotówki w szybkim czasie. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności wykazywania przed firmą pożyczkową faktu pozyskiwania dochodów. Nie musimy więc martwić się, jeśli nasze dochody są niskie lub nieregularne. Kluczem do sukcesu podczas ubiegania się o pozyskanie takiego produktu finansowego jest przemyślany wybór odpowiedniej oferty. Po podjęciu decyzji i złożeniu wniosku kredytowego warto również prześledzić wszystkie warunki umowy, aby mieć pewność, że każdy jej zapis jest zrozumiały. W razie wystąpienia jakichkolwiek niejasności należy korzystać z pomocy pracownika danej firmy pożyczkowej lub doświadczonego doradcy finansowego. W ten sposób zapewnimy sobie bezpieczną transakcję finansową. 

Oceń artykuł

Sprawdź ranking pożyczek

500 - 6000 złKwota
0złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 100%
Maksymalna wartość RRSO - 688,69%. Przykład pożyczki: 2000 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 2370,01 zł
100 - 5000 złKwota
4000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Maksymalna wartość RRSO - 1915,52%. Przykład pożyczki: 2 500 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 3 200 zł.
100 - 3 000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 99%
Minimalne RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 485,25%. Przykład pożyczki: 5000 zł na 365 dni. Suma do zapłaty: 14 600 zł.
100 - 5000 złKwota
5000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 89%
Przykład pożyczki: 2000 zł na 60 dni. RRSO: 3,65%. Suma do zapłaty: 2018 zł
500 - 6000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 92%
Maksymalna wartość RRSO - 476,71%. Przykład pożyczki: 5000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 5 774,50 zł
500 - 15 000 złKwota
5 000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 96%
Maksymalna wartość RRSO - 1410,33% Przykład pożyczki: 3000 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 3750,00 zł.
100 - 7 500 złKwota
3 000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 94%
Pierwsza darmowa pożyczka RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 819,12%. Przykład pożyczki: 5900 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 7080 zł.
300 - 3000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 91%
Pierwsza pożyczka RRSO 0%. Maksymalna wartość RRSO - 268,71%. Przykład pożyczki: 1000 zł na 6 miesięcy. Suma do zapłaty: 1 441,61 zł
100 - 8000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 92%
Maksymalna wartość RRSO - 517,31%. Przykład pożyczki: 8000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 9287.21 zł
500 - 15000 złKwota
5000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 97%
Maksymalna wartość RRSO - 1926,41%. Przykład pożyczki: 3000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 3841,70 zł.
200 - 15000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Pierwsza darmowa pożyczka RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 1913,99%. Przykład pożyczki: 1000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 1 279,92 zł. Minimalny okres spłaty 30 dni, maksymalny okres spłaty 30 dni.
600 - 20 000 złKwota
0złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Maksymalna wartość RRSO - 513,37%. Przykład pożyczki: 3000 zł na 3 miesiące. Suma do zapłaty: 4024,98 zł
Rozwiń całą listę
Kontakt z redakcją: kontakt@pozyczkolog.pl

Chwilówki mogą być tanie, a nawet darmowe - wiemy, gdzie ich szukać i tą wiedzą się dzielimy. W naszym serwisie znajdziesz zawsze aktualne oferty chwilówek i pożyczek na raty, porównasz je ze sobą i wybierzesz najlepszą dla siebie. Nasi eksperci publikują obiektywne, rzetelne i obszerne recenzje pożyczkodawców, które staną się dla Ciebie źródłem wiedzy, a narzędzie „Mój portfel” sprawi, że nigdy nie zapomnisz o terminie spłaty swojej chwilówki. Naszą misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie mądrego pożyczania.

Główną funkcją serwisu jest porównywanie oraz promocja ofert finansowych takich jak pożyczki pozabankowe, kredyty bankowe, konta bankowe oraz inne produkty finansowe.
Pozyczkolog.pl działa we współpracy z systemami partnerskimi, firmami pożyczkowymi oraz firmami o profilu działalności pośrednictwa finansowego.

Pozyczkolog.pl podaje koszty pożyczek, reprezentatywne przykłady oraz inne dane dla poszczególnych pożyczek, wzorując się na informacjach o ofercie, podawanych bezpośrednio na stronach poszczególnych pożyczkodawców.

Kalkulator w serwisie Pozyczkolog.pl służy do symulacji kosztów pożyczek. Informacje w serwisie Pozyczkolog.pl nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Podawane dane na temat pożyczek mają charakter orientacyjny. Szczegółowe parametry pożyczki, użytkownik może sprawdzić po kliknięciu w link "wypełnij wniosek" i przejściu bezpośrednio na stronę pożyczkodawcy. Faktyczne koszty poszczególnych pożyczek mogą nieznacznie różnić się od kosztów podawanych przez Pozyczkolog.pl ze względu na bieżącą aktualizację ofert na stronach pożyczkodawców.

Wszystkie Prawa Zastrzeżone © 2021