
W dzisiejszych czasach na szczęście nie jesteśmy dożywotnio związani z żadną instytucją finansową. Możemy bez trudu zamknąć swoje konto w każdej z nich, a następnie założyć je w innym banku, a nikt nas nie może od tego powstrzymać. A zatem, jak zamknąć konto w PKO Banku Polskim?
Zamykanie konta w PKO Banku Polskim
Rachunek osobisty posiadany w PKO Banku Polskim można zamknąć na kilka sposobów, a konkretnie trzy.
- osobiście, udając się do placówki PKO Banku Polskiego,
- telefonicznie, dzwoniąc na infolinię banku 801 302 302, lub 81 535 65 65.
- listownie, wysyłając do banku wypowiedzenie umowy o prowadzenie konta, koniecznie z podpisem i listem poleconym za potwierdzeniem odbioru!
Likwidacja karty do konta PKO Banku Polskiego
- Zamknięcie karty w placówce PKO Banku Polskiego:
- udaj się osobiście do najbliższej placówki banku i poinformuj doradcę o chęci zrezygnowania z karty.
- Zamknięcie karty przez bankowość elektroniczną
- zaloguj się na swoje konto w systemie bankowości internetowej PKO Banku Polskiego, następnie przejdź do zakładki Karty, naciśnij rozwinięcie Szczegóły karty, kliknij w Unieważnij kartę, następnie potwierdź szczegóły.
- Zamknięcie karty przez telefon PKO Bank Polski:
- zadzwoń na infolinię banku, pod numer telefonu:
- 801 302 302
- 81 535 65 65
Trzeba pamiętać o tym, że nawet po zastrzeżeniu naszej karty, bank w dalszym ciągu będzie pobierał od nas opłatę. Trzeba złożyć ją razem z wypowiedzeniem, listownie lub osobiście, w placówce banku.
Zamknięcie konta w placówce PKO Banku Polskiego
- Na samym początku znajdź najbliższą, lub najwygodniejszą placówkę PKO Banku Polskiego, następnie udaj się do niej. Uważaj, aby nie zapomnieć swojego dowodu osobistego zarejestrowanego do konta. Musi być ważny!
- Poinformuj doradcę banku o chęci zrezygnowania z konta osobistego oraz karty debetowej przypisanej do niego, a następnie złóż wypowiedzenie zgodnie ze wskazówkami.
Likwidacja konta PKO BP krok po kroku
- Udaj się na stronę PKO Banku Polskiego, odnajdź do pobrania plik z przygotowanym formularzem wypowiedzenia umowy o prowadzenie rachunku bankowego.
- Wypełnij wniosek bardzo dokładnie, nie może się na nim znaleźć żaden błąd. Wpisz po kolei swoje dane osobowe, oddział banku w którym założyłeś konto lub ten, który znajduje się najbliżej Twojego aktualnego miejsca zamieszkania, nazwę rachunku oraz numer rachunku bankowego, oraz numer konta, na który mają zostać przelane wszystkie pozostałe środki znajdujące się na twoim dotychczasowym koncie bankowym w PKO BP. Pamiętaj, aby się podpisać.
- Zaadresuj kopertę na wybrany przez Ciebie adres, czyli oddział banku o którym pisałem wyżej, lub wyślij wypowiedzenie umowy na adres centrali PKO Banku Polskiego:
PKO Bank Polski Spółka Akcyjna-Centrala
ul. Puławska 15
02-515 Warszawa
- Wypełniony i podpisany formularz wyślij listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, aby mieć pewność oraz dowód na to, że przesyłka dotarła do banku.
- Następnie trzeba jedynie poczekać na kontakt ze strony banku.
Czy zamknięcie konta w PKO Banku Polskim kosztuje?
Jeżeli posiadany przez nas rachunek był darmowy, zamknięcie konta również będzie bezpłatne. Jeśli jednak płaciliśmy za prowadzenie naszego konta bankowego, bank pobierze od nas opłatę w wysokości 5,99 zł za przelanie pieniędzy na nasz nowy rachunek bankowy, czyli ten, który został przez nas wpisany w formularzu wypowiedzenia umowy.
Jeżeli nie udamy się do placówki banku osobiście w celu zrezygnowania z konta oraz karty, będziemy musieli ponieść również opłatę za wysyłkę oraz kopertę.