Kredyt dla prawników – czym się wyróżnia?
Czym można uzyskać kredyt na podstawie oświadczenia o wysokości dochodów? Tak, ale taka możliwość jest skierowana tylko do kredytobiorców wykonujących wolne zawody, na przykład prawników. Jak działa kredyt dla prawników i jak się o niego ubiegać?
Czym są wolne zawody?
W Polsce prawnicy są zaliczani do tak zwanych wolnych zawodów, razem z takimi profesjami jak lekarze, doradcy podatkowi, architekci, aptekarze itd. Powyższe zawody uważane są za prestiżowe i godne zaufania, z tego względu banki mają specjalną ofertę kredytową skierowaną właśnie do nich.
Takim rozwiązaniem jest właśnie kredyt dla prawników, który wyróżnia się uproszczoną procedurą uzyskania. Zanim jednak przejdziemy do kwestii charakterystycznych dla produktu, warto zaznaczyć, kto w ogóle może ubiegać się o kredyt dla prawników. Prawnikiem jest każda osoba, która ukończyła studia prawnicze. Jednak to dopiero później wykonana aplikacja sprawia, że prawnik specjalizuje się w wybranym segmencie prawa. Do prawników możemy więc zaliczyć:
- adwokatów;
- radców prawnych;
- notariuszy;
- sędziów;
- komorników sądowych;
- prokuratorów;
- rzeczników patentowych.
Kredyt dla prawników – czym dokładnie jest?
W Polsce wolne zawody, w szczególności zawód prawniczy, cieszą się prestiżem i uznaniem. Uważane są także za godne zaufania. Przekłada się to na pozytywny stosunek banków do różnych przedstawicieli wolnych zawodów. Sektor bankowy oferuje więc produkty, takie jak kredyty dla prawników, czy adwokatów na preferencyjnych warunkach.
Banki zakładają, że prawnicy są wiarygodnymi klientami, którzy mają małe problemy z regulowaniem swoich zobowiązań. To sprawia, że kredyty dla prawników są często objęte uproszczoną procedurą, a wnioski adwokatów są rozpatrywane szybciej niż w przypadku zwykłych kredytów. Ponadto takie zobowiązania finansowe często mają niższe oprocentowanie lub prowizję oraz wyższą maksymalną kwotę możliwą do uzyskania.
Kredyt dla prawników na oświadczenie — jak i gdzie się o niego ubiegać?
Prawnik, zanim złoży wniosek o kredyt, powinien zapoznać się z warunkami kredytów dedykowanych dla swojej grupy zawodowej. W wielu instytucjach wymagania będą podobne i nierzadko korzystniejsze niż dla zwykłych konsumentów lub firm. Prawnik zazwyczaj może pożyczyć pieniądze taniej niż przeciętny klient, a jego wniosek zostanie rozpatrzony szybciej. Jednakże banki mają pewne wymagania, nawet w przypadku prawników. Niektóre z nich wymagają prowadzenia praktyki przez co najmniej 6 miesięcy, a maksymalna kwota kredytu może być niższa w przypadku krótszego stażu. Prawnik musi również wykazać się zdolnością kredytową. Zazwyczaj jednak zarobki prawników są wysokie i stabilne, co zmniejsza ryzyko dla banku. Ponadto kredyt dla adwokatów możesz zaciągnąć na oświadczenie, bez konieczności dostarczania dodatkowych dokumentów.
Kredyt dla radców prawnych – spłata zobowiązania na preferencyjnych warunkach
Prawnicy i adwokaci, jako przedstawiciele wolnych zawodów, mogą korzystać z dodatkowych korzyści przy ubieganiu się o finansowanie. W przypadku wnioskowania o kredyt „na oświadczenie” procesowanie wniosku jest przyspieszone. Wiele banków oferuje również indywidualnego opiekuna, który pomaga w załatwianiu spraw związanych z wnioskiem. Co więcej, w przypadku klientów wykonujących wolny zawód, banki nierzadko udzielają preferencyjnych warunków spłaty, takich jak wydłużony okres, niższe oprocentowanie, czy niższe raty.
Ranking kredytów dla wolnych zawodów – znajdź najlepszą ofertę kredytową dla prawników
Zastanawiasz się, jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę kredytową dla prawników? Postaw na sprawdzony ranking. Dlaczego warto korzystać z zestawień? Przede wszystkim ranking kredytów umożliwia szybkie i łatwe porównanie różnych ofert kredytowych, co pozwala na wybór najlepszej opcji. Ponadto jest to oszczędność czasu. Zamiast przeglądać setki ofert kredytowych, ranking kredytów pozwala na wybór kilku najlepszych opcji w krótkim czasie. Postaw na sprawdzony ranking kredytów dla wolnych zawodów i znajdź najkorzystniejszy kredyt dopasowany do Twoich potrzeb.