Jak zamknąć konto w ING banku?
ING Bank Śląski jest jednym z najstarszych i najpopularniejszych banków. Powstał początkiem lat 90-tych i swoją działalność rozpoczął jako państwowy bank. Z upływem czasu przekształcił się w spółkę akcyjną, wszedł na giełdę, a potem szybko kupiła go holenderska grupa finansowa ING. Bardzo dużo klientów prowadzi w nim swoje konta. ING współpracuje z klientami korporacyjnymi i spójnym marketingiem. Dzisiaj wzięliśmy pod lupę ING Bank. Sprawdź, jak zamknąć konto w ING Banku.
Jak zamknąć konto w ING Banku?
Obecnie istnieje kilka sposobów na zamknięcie konta w banku ING. Wybór sposobu zależy już głównie od użytkownika, która forma będzie dla niego wygodniejsza.
Sprawdź ranking kont osobistych!
Opcja drogą online
Opcja „Zamknij konto” jest na dole podstrony z innymi szczegółami rachunku. Wystarczy w nią kliknąć. Bank poinformuje klienta, iż rezygnacja z konta wiąże się z pełną utratą dostępu do jego historii rachunku, zamknięciem kart wydanych do ROR-u oraz koniecznością spłaty wykorzystanego wcześniej debetu. Ponadto, jeśli klient będzie musiał zmienić sposób na uregulowanie rat, kiedy spłaca kredyt z zamykanego rachunku. Otwarte Konto Oszczędnościowe można również zamknąć online. Jest to możliwe, w przypadku, kiedy klient posiada w banku inny rachunek, który wskaże się jako docelowe miejsce transferu środków z OKO.
Konto w ING – list z wypowiedzeniem rachunku bankowego
Wybierając tę formę zamknięcia konta należy samemu utworzyć treść, ponieważ nie ma dostępnego jakiegokolwiek wzoru lub formularza do wypełnienia. Jedne co bank zrobił to określił jaka ma być zawartość pisma. Dokument ma zawierać takie informacje jak:
- dane osobowe klienta,
- adres zamieszkania klienta zgodny z tym, który został podany w bankowości,
- numer pesel,
- seria oraz numer dowodu osobistego z datą ważności,
- numer rachunku, który chce się zamknąć,
- wskazanie docelowego numeru konta z pełną nazwą banku, na które mają zostać przelane środki,
- własnoręczny podpis.
Zaleca się, aby wysłać list poleconą przesyłką z uwzględnieniem potwierdzenia odbioru, aby mieć pewność, że został on prawidłowo dostarczony do placówki. Zamykając konto nie ma żadnego okresu wypowiedzenia, ponieważ rachunek zamyka się natychmiast po zgłoszeniu informacji. Ustawione polecenia zapłaty czy stałe zlecenia są automatycznie usuwane, a karta kredytowa zostaje zamykana, a także dostęp do konta logując się poprzez bankowość elektroniczną jest już odtąd zablokowany. Jeśli klient posiada jeszcze np. pożyczkę to bankowość elektroniczna jest dalej dla niego otwarta. Wadą jest to, iż bank nie poinformuje o zamknięciu rachunku. W celu sprawdzenia, można spróbować zalogować się do elektronicznej bankowości albo udać się do najbliższej placówki banku.
Osobista wizyta w oddziale
Wizyta w oddziale jest najszybszą opcją do wyboru. Wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty. Zaleca się wybór tej formy zwłaszcza przez osoby posiadające jeszcze kredyt lub pożyczkę w ING. W celu zamknięcia konta nie można mieć nieuregulowanych zaległości względem banku. Ewentualnie można posiadać inny rachunek, który pozwoli na ich pokrycie. Poza tym trzeba wskazać pracownikowi, na które konto w innym banku maja trafić aktualne pieniądze z zamykanego rachunku. Wszelkie zaległości można uregulować również gotówką, wpłacając w kasie pieniądze. Można tam także wypłacić środki. Kiedy konto zostanie już wyzerowane, doradca da klientowi do podpisania dyspozycję, której tematem jest zamkniecie rachunku. Czynność nie powinna trwać długo.