Dodatkowa praca w domu – 18 pomysłów

Przeczytasz w ciągu 14 minut

Praca z domu jest marzeniem nie jednej osoby. Jeszcze jakby była dobrze płatna, to by dopiero było coś, prawda? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, pracować w domu może praktycznie każdy. Wystarczy jedynie dobry pomysł i chęci do tego, aby robić coś dodatkowego „po godzinach”. Dodatkowa praca w domu – nasze sugestie.

Copywriting – sposób na dodatkową pracę w domu.

Pierwszym pomysłem na to, jak dorobić w domu po godzinach jest copywriting. Jeśli do tej pory nie miałeś styczności z pisaniem na zamówienie, to na sam początek możesz przyjmować zamówienia na proste teksty np. treści na bloga tematycznego, opisy produktów, ogłoszenia itp. W internecie można znaleźć wiele portali, na których znajdują się ogłoszenia wraz ze stawkami. Ceny za krótkie i proste teksty nie są może zawrotne, ale jeśli regularnie będziesz poświęcać czas takim zleceniom, to w miesiącu możesz zarobić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Nie brakuje także osób, które decydują się na profesjonalny copywriting i wiążą swoją przyszłość właśnie z tym zawodem. Osoba z lekkim piórem, która potrafi nie tylko pisać, ale także sprzedawać słowem jest bardzo pożądana na rynku pracy i wiele firm jest w stanie zapłacić duże pieniądze za teksty z najwyższej półki. W wolnych chwilach możesz szlifować swój warsztat i wspinać się po szczeblach kariery, zaczynając od prostych tekstów zapleczowych przechodząc płynnie w poważniejsze zlecenia dla cenionych marek. Takie zajęcie z pracy dorywczej w domu może przerodzić się z czasem w pełnoetatową pracę i własny biznes.

Korepetycje online, jako dodatkowa praca w domu dla chcących nauczać.

Korepetycje przez internetowe komunikatory są coraz popularniejsze i są rozwiązaniem dla osób, które interesuje praca w domu przez internet. Dużą zaletą takich lekcji jest to, że nie musisz poświęcać czasu na dojazdy do uczniów i możesz znaleźć więcej osób, które będą zainteresowane Twoją ofertą. Nie ogranicza Cię Twoja lokalizacja, więc tak naprawdę możesz uczyć osoby z całego kraju, a nawet zza granicy. Jeśli masz dużą wiedzę z jakiegoś przedmiotu i potrafisz się nią dzielić, to warto to wykorzystać, ponieważ za godzinę takich korepetycji możesz zarobić od 30 do nawet 50 zł. Wystarczy zaledwie kilka godzin w tygodniu, a miesięcznie możesz zebrać całkiem sporą sumę za swoją pracę.

Dodatkowa praca w domu – Krawiectwo

Jeśli zastanawiasz się nad dodatkową pracą w domu i niekoniecznie chcesz używać do tego komputera, to możesz spróbować krawiectwa. Możesz wykonywać drobne usługi takie jak przerabianie ubrań, a także szyć różne rzeczy i je sprzedawać. Warto wykorzystać to, że moda na odnawianie starych ubrań i przerabianie ich na coś oryginalnego wraca, a wiele osób po prostu nie potrafi szyć i szuka osoby, która zajmie się tym za nich.

Tłumaczenie tekstów – dodatkowa praca w domu

To pomysł na pracę w domu, który mogą wykorzystać osób, które znają perfekcyjnie chociaż jeden język obcy. Podobnie jak copywriter możesz szukać swoich klientów na stronach internetowych dla freelancerów, a także umieszczać ogłoszenia o swoich usługach np. na OLX i grupach na Facebooku. W zależności od tego, jakim językiem władasz, możesz otrzymać różne stawki za swoją pracą. Osoby tłumaczące z języka angielskiego lub niemieckiego zarobią nieco mniej niż te, które znają trudniejsze języki np. norweski czy chiński. Jeśli jednak poświecisz trochę czasu na swoją pracę lub nawet zdobędziesz stałego klienta, to miesięcznie możesz znacząco powiększyć swój domowy budżet.

Płatne ankiety – dodatkowa praca w domu

Jest to sposób na zarobek stary jak sam internet i nie wymaga od nas zbyt dużo wiedzy. W internecie jest wiele stron, które pośredniczą między zleceniodawcami a zleceniobiorcami. Wystarczy, że poświęcisz czas na wypełnianie prostych ankiet – im więcej ich wypełnisz, tym większa będzie Twoja „wypłata”. Zanim jednak zarejestrujesz się na jakiejkolwiek platformie do wypełniania ankiet online, sprawdź dokładnie zasady jej działania. W wielu przypadkach jest tak, że dopiero po osiągnięciu odpowiedniej ilości punktów lub wypełnionych ankiet możemy wypłacić zarobione pieniądze. Niektóre strony ustalają też pewne limity ilości ankiet, które jedna osoba może wypełnić w ciągu miesiąca.

Projektowanie graficzne – idealna praca dodatkowa

Kolejnym zajęciem, które możesz wykonywać wprost ze swojego domu, jest projektowanie grafik. Nie muszą to być skomplikowane obrazy. Na sam początek możesz przyjmować zlecenia na proste loga, ulotki, grafiki do social mediów itp. Taki projekt spokojnie możesz sprzedać za kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych.

Jeśli jesteś profesjonalnym grafikiem, możesz postawić na pracę zdalną, ale już za nieco lepsze pieniądze. Jeśli sprawnie poruszasz się po profesjonalnych programach graficznych, możesz szukać zleceń lub proponować znanym markom swoją pomoc np. w projektowaniu banerów, plakatów czy też bardziej skomplikowanych grafik na strony internetowe i profile w social mediach.

Nie brakuje także ogłoszeń od osób, które chcą, aby od zera stworzyć całą wizualizację graficzną ich firmy. Wtedy możesz popisać się swoją kreatywnością i po konsultacji z klientem przystąpić do tworzenia loga, papieru firmowego i innych elementów, bez których nie obejdzie się żadna firma.

Prowadzenie social mediów – dodatkowa praca w domu

Wiele firm nie ma czasu lub wystarczającej wiedzy na temat tego, jak prowadzić swoje profile w social mediach. Właśnie dlatego zapotrzebowanie na tego typu usługi stale rośnie, a większe marki pozostawiają prowadzenie swoich social mediów agencjom marketingowych. Nie brakuje także mniejszych przedsiębiorstw, które do prowadzenia swojego profilu na Facebooku lub Instagramie potrzebują tylko jednej osoby, która zajmie się tym za niewielką opłatą. To idealna szansa dla osób, które chcą dorobić w domu i dobrze znają trendy panujące w internecie. Za jeden wpis możesz zarobić nawet 10 zł, możesz także organizować konkursy, odpowiadać na komentarze i przygotowywać grafiki wtedy Twoje zarobki w miesiącu mogą przekroczyć 100 zł.

Kulinarnia – praca w domu

Jeśli lubisz gotować lub piec to możesz z tego stworzyć prawdziwy biznes. Robienie ciast i różnorodnych potraw na zamówienie może sprawić Ci nie tylko radość, ale także pozwoli dorobić Ci do domowego budżetu. Wiele osób jest zbyt zabiegana, aby na święta i inne okazje samodzielnie przygotować wszystkie potrawy. W takich sytuacjach najczęściej sięgamy po sklepowe gotowce, które nie smakują tak dobrze, jak domowe wyroby. O wiele lepiej jest poprosić zaufaną osobę o to, aby przygotowała jedzenie za nas w zamian za odpowiednią opłatę. Taką osobą możesz być Ty, a w sezonach, gdy zapotrzebowanie na świąteczne potrawy i ciasta jest większe, możesz zareklamować swoje usługi wśród przyjaciół i sąsiadów. Z pewnością wiele osób skorzysta z takiej pomocy.

Nagrywanie na YouTube – dodatkowy zarobek w domu

Jeśli dobrze czujesz się przed kamerą i masz pomysł na to, o czym mógłbyś nagrywać to łap za kamerę i do dzieła. Na sam początek zadbaj o dobre tło do nagrań, sprawny komputer, na którym będziesz edytować filmy oraz kamerę, która będzie stanowić Twoje główne narzędzie pracy. Niezbędna będzie też duża doza cierpliwości, ponieważ rozkręcenie własnego kanału może zając Ci nawet kilkanaście miesięcy.

Przy odrobinie umiejętności i dobrej tematyce kanału już po pierwszym filmie mogą pojawić się pierwsi subskrybenci, którzy regularnie będą odwiedzać Twój kanał. Po jakimś czasie możesz skorzystać z programów partnerskich YT, a jeśli będziesz bardziej rozpoznawalny to z pewnością znajda się także osoby, które będą Ci w stanie zapłacić np. za promocję ich produktów.

Pisanie bloga – dodatkowa praca w domu

Tak jak w przypadku prowadzenia kanału na YT także blogowanie wymaga czasu. Na pierwsze pieniądze ze swojej działalności możesz czekać kilka miesięcy. Zarabianie na blogu nie jest czymś, co potrafi każdy i czasem trzeba się nieźle nagłowić nad tym, jak spieniężyć swoją stronę w sieci. Na początku z pewnością będziesz pisać tylko dla małej grupy ludzi, ale po jakimś czasie znajdą się także nowi czytelnicy.

Im bardziej rozpoznawalny będzie Twój blog, tym większa będzie Twoja szansa na jego spieniężenie. Możesz np. reklamować produkty, zarabiać na reklamach, sprzedawać własne produkty np. e-booki lub wstawiać linki do innych stron, które Ci za to zapłacą. Blogowanie to pomysł na pracę w domu, który owocuje dopiero po jakimś czasie. Jeśli będziesz robić to dobrze, to po kilku latach możesz należeć do grona czołowych twórców w blogosferze, którzy piszą etatowo i to blog jest źródłem ich utrzymania. Tak to możliwe!

Dodatkowa praca w domu – sklep internetowy

Nie ma co ukrywać, że kolejne sklepy internetowe rosną jak grzyby po deszczu. Oznacza to więc, że jest to branża, na której można zarobić dobre pieniądze. Jeśli znasz się na handlu i masz pomysł na to, jakie produkty sprzedawać, aby na tym zarobić, to możesz spróbować swoich sił w tej branży. Możesz sprzedawać zarówno swoje produkty, jak i te, które produkowane są przez innych producentów.

Opieka nad dziećmi – jako praca dodatkowa?

Lubisz towarzystwo dzieci i wiesz jak się nimi opiekować? Może to być Twoja dodatkowa praca w domu, którą możesz wykonywać przed lub po pracy na etacie. Zapotrzebowanie na opiekunki rośnie między innymi przez to, że liczba miejsc w żłobkach i przedszkolach nie jest wystarczająca, a młode mamy często nie mają z kim zostawić dziecka, gdy idą do pracy. Warto rozejrzeć się po okolicy i podpytać znajomych czy ktoś w ich otoczeniu nie szuka opieki do dziecka. Za taką opiekę możesz zarobić od kilku do kilkunastu złotych za godzinę – wszystko zależy od wielkości miasta, w którym mieszkasz. Możesz pracować zarówno w domu swoich klientów, jak i w swoim własnym, jeśli są tam odpowiednie warunki dla dziecka.

Usługi kosmetyczne – praca dodatkowa dla kobiet

Jeśli masz w domu trochę przestrzeni, którą możesz zaaranżować na mały gabinet, to nie ma na co czekać. Możesz np. robić manicure, wykonywać makijaż okazjonalny lub układać fryzury na różne okazje. Wiele profesjonalnych kosmetyczek i fryzjerek właśnie w taki sposób stawiało swoje pierwsze kroki w tej branży. Pierwsze umiejętności możesz zdobywać dzięki poradnikom w internecie, a także zapisując się na różne kursy i szkolenia.

Panie coraz chętniej korzystają z usług pielęgnacyjnych i urodowych „na mieście” dlatego szansa, że znajdziesz klientki, jest bardzo duża. Na początku mogą to być koleżanki i osoby z polecenia. Jeśli będziesz chciała rozwinąć bardziej swoją działalność to możesz pomyśleć o założeniu fanpage, na którym będziesz wstawiać zdjęcia swoich prac. Osoby, które zauważą Twoją stronę i spodobają się im Twoje prace, same się do Ciebie zgłoszą i zapełnią Twój grafik.

Księgowość – jako praca dodatkowa?

Jeśli z zawodu zajmujesz się księgowością, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zająć się pracą w domu. Możesz działać na własną rękę i samemu pozyskiwać klientów lub pracować dla innej firmy, która umożliwia prace w domowym biurze. Z roku na rok w Polsce powstaje coraz więcej firm, które potrzebują dobrej księgowej. To doskonała szansa dla Ciebie i właśnie w taki sposób możesz sobie dorobić w domu.

Dodatkowa praca w domu – Projektowanie stron internetowych

W czasach gdy marketing w znacznej części przeniósł się do internetu, praktycznie koniecznością jest posiadanie własnej strony internetowej. Jeśli oferujesz jakieś usługi, sprzedajesz produkty lub prowadzisz jakąkolwiek inną działalność, powinieneś być widoczny w sieci. Możesz zostać freelancerem i tworzyć takie strony za pieniądze.

Taka praca dodatkowa w domu może być przyjemna pod warunkiem, że znasz się na rzeczy i jesteś gotów poświęcić sporo czasu na naukę budowania i programowania stron. Na sam początek możesz tworzyć proste strony i blogi w WordPressie, aż w końcu będziesz na tyle doświadczony, że budowa bardziej profesjonalnych stron nie będzie stanowiła żadnego problemu. Na projektowaniu stron www można naprawdę dużo zarobić, więc jest to kierunek, którym jak najbardziej warto podążać.

Transkrypcja nagrań – dodatkowa praca w domu

Dla tych, którzy nie są w temacie transkrypcja to przekształcenie nagrania na formę tekstową. Najczęściej wykonuje się ją w przypadku wywiadów jednak coraz częściej osoby, które nagrywają podcasty, decydują się na to, aby swoje nagranie udostępnić w wersji tekstowej na blogu. W wielu przypadkach jest to zadanie bardzo czasochłonne, dlatego twórcy szukają osoby, która zrobi to za nich. Taką osobą możesz być Ty a za „przepisanie” tego, co usłyszysz w nagraniu do edytora tekstu, możesz zarobić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Wszystko zależy od tego jakiej jakoś i długości jest nagranie, które wymaga transkrypcji. Jest to dodatkowa praca w domu, która nie powinna sprawić Ci wiele problemów, a jedynie wymaga sporych nakładów czasowych.

Handel domenami internetowymi – dodatkowa praca w domu

To pomysł na biznes, który nie cieszy się dużą popularnością, a można na nim bardzo dobrze zarobić i co najważniejsze – realizować we własnym domu. Na sam początek może to być praca dorywcza w domu, a później można to zmienić w stałe źródło dochodu. Domeny internetowe możesz kupić, sprzedać lub przechwycić, a następnie zarobić na nich od kilkunastu do nawet kilku tysięcy złotych. Za jakiś czas bardzo ciężko będzie wymyślić oryginalną nazwę strony, której jeszcze nie ma w internecie. Wtedy osoby, które chcą mieć własną stronę internetową z konkretnym adresem, chętnie odkupią ją od Ciebie za wyższą kwotę, niż Ty za nią wcześniej zapłaciłeś.

Lekcje gry na instrumencie – dodatkowa praca w domu

Alternatywą dla dawania korepetycji z matematyki czy języka obcego może być nauka gry na instrumencie. Jeśli masz umiejętności muzyczne, które potrafisz przekazywać w dostępny sposób, to możesz dorabiać pieniądze na płatnych lekcjach gry na instrumencie. Swoją pomoc w nauce możesz oferować na portalach społecznościowych i ogłoszeniowych. Warto też podpytać znajomych czy nie znają kogoś, kto nie potrzebuje takich lekcji dla siebie lub swojego dziecka.

Oceń artykuł

Sprawdź ranking pożyczek

500 - 6000 złKwota
0złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 100%
Maksymalna wartość RRSO - 688,69%. Przykład pożyczki: 2000 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 2370,01 zł
100 - 5000 złKwota
4000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Maksymalna wartość RRSO - 1915,52%. Przykład pożyczki: 2 500 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 3 200 zł.
100 - 3 000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 99%
Minimalne RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 485,25%. Przykład pożyczki: 5000 zł na 365 dni. Suma do zapłaty: 14 600 zł.
100 - 5000 złKwota
5000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 89%
Przykład pożyczki: 2000 zł na 60 dni. RRSO: 3,65%. Suma do zapłaty: 2018 zł
500 - 6000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 92%
Maksymalna wartość RRSO - 476,71%. Przykład pożyczki: 5000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 5 774,50 zł
500 - 15 000 złKwota
5 000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 96%
Maksymalna wartość RRSO - 1410,33% Przykład pożyczki: 3000 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 3750,00 zł.
100 - 7 500 złKwota
3 000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 94%
Pierwsza darmowa pożyczka RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 819,12%. Przykład pożyczki: 5900 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 7080 zł.
300 - 3000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 91%
Pierwsza pożyczka RRSO 0%. Maksymalna wartość RRSO - 268,71%. Przykład pożyczki: 1000 zł na 6 miesięcy. Suma do zapłaty: 1 441,61 zł
100 - 8000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 92%
Maksymalna wartość RRSO - 517,31%. Przykład pożyczki: 8000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 9287.21 zł
500 - 15000 złKwota
5000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 97%
Maksymalna wartość RRSO - 1926,41%. Przykład pożyczki: 3000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 3841,70 zł.
200 - 15000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Pierwsza darmowa pożyczka RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 1913,99%. Przykład pożyczki: 1000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 1 279,92 zł. Minimalny okres spłaty 30 dni, maksymalny okres spłaty 30 dni.
600 - 20 000 złKwota
0złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Maksymalna wartość RRSO - 513,37%. Przykład pożyczki: 3000 zł na 3 miesiące. Suma do zapłaty: 4024,98 zł
Rozwiń całą listę
Kontakt z redakcją: kontakt@pozyczkolog.pl

Chwilówki mogą być tanie, a nawet darmowe - wiemy, gdzie ich szukać i tą wiedzą się dzielimy. W naszym serwisie znajdziesz zawsze aktualne oferty chwilówek i pożyczek na raty, porównasz je ze sobą i wybierzesz najlepszą dla siebie. Nasi eksperci publikują obiektywne, rzetelne i obszerne recenzje pożyczkodawców, które staną się dla Ciebie źródłem wiedzy, a narzędzie „Mój portfel” sprawi, że nigdy nie zapomnisz o terminie spłaty swojej chwilówki. Naszą misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie mądrego pożyczania.

Główną funkcją serwisu jest porównywanie oraz promocja ofert finansowych takich jak pożyczki pozabankowe, kredyty bankowe, konta bankowe oraz inne produkty finansowe.
Pozyczkolog.pl działa we współpracy z systemami partnerskimi, firmami pożyczkowymi oraz firmami o profilu działalności pośrednictwa finansowego.

Pozyczkolog.pl podaje koszty pożyczek, reprezentatywne przykłady oraz inne dane dla poszczególnych pożyczek, wzorując się na informacjach o ofercie, podawanych bezpośrednio na stronach poszczególnych pożyczkodawców.

Kalkulator w serwisie Pozyczkolog.pl służy do symulacji kosztów pożyczek. Informacje w serwisie Pozyczkolog.pl nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Podawane dane na temat pożyczek mają charakter orientacyjny. Szczegółowe parametry pożyczki, użytkownik może sprawdzić po kliknięciu w link "wypełnij wniosek" i przejściu bezpośrednio na stronę pożyczkodawcy. Faktyczne koszty poszczególnych pożyczek mogą nieznacznie różnić się od kosztów podawanych przez Pozyczkolog.pl ze względu na bieżącą aktualizację ofert na stronach pożyczkodawców.

Wszystkie Prawa Zastrzeżone © 2021