Czy osoba zadłużona z komornikiem może uzyskać kredyt? Pożyczki dla zadłużonych

Przeczytasz w ciągu 10 minut

Niska zdolność kredytowa, zaległości w spłacie czy negatywna historia. Powyższe czynniki mogą być przyczyną odmowy udzielenia kredytu przez bank. Banki rygorystycznie podchodzą do weryfikacji wnioskodawców. Niechętnie udzielają kredytów osobom zadłużonym i jeszcze mniej entuzjastycznie podchodzą do osób z komornikiem na koncie. Czy oznacza to jednak, że takich przypadkach nasza szansa na kredyt zostaje całkowicie przekreślona? Niekoniecznie. Zobacz, czy osoba zadłużona może uzyskać kredyt i gdzie szukać alternatyw. 

Czy można uzyskać kredyt, będąc zadłużonym?

Bez wątpienia osobom zadłużonym dużo trudniej jest uzyskać kredyt. Banki rygorystycznie podchodzą do wnioskodawców. Jeżeli dana osoba ma na swoim koncie wiele otwartych zobowiązań lub wyróżnia ją negatywna historia kredytowa, to uzyskanie zobowiązania może okazać się niemożliwe. Banki udzielają kredytów osobom, które posiadają wysoką zdolność kredytową. Nadmiernie zadłużenie znacznie obniża naszą zdolność do otrzymania nowego zobowiązania. Nie znaczy to jednak, że otrzymanie kredytu będąc zadłużonym, jest całkowicie niemożliwe. Po prostu niektóre procedury mogą być dla nas utrudnione.

Musimy się jednak liczyć się z tym, że w wielu przypadkach bank może udzielić nam odmowy. Kiedy? Banki niechętnie udzielają kredytów osobom, które nieregularnie spłacały swoje zobowiązania lub mają duże zaległości w spłacie. Odmowy mogą spodziewać się także wnioskodawcy, którzy posiadają negatywne wpisy w bazach BIK-u. W takim przypadku możemy pożegnać się z kredytem hipotecznym czy nawet gotówkowym. Jeżeli chcemy uzyskać kredyt, będąc osobą zadłużoną, to warto skontaktować się z doradcą finansowym. Ekspert ma możliwość negocjacji na szczeblu decyzyjnym, dzięki czemu ma dostęp do korzystniejszych ofert. Jest w stanie wynegocjować z bankiem lepsze warunki i pomóc nam w uzyskaniu trudnego kredytu.

Definicja osoby zadłużonej

Osobą zadłużoną jest każdy kredyto- lub pożyczkobiorca. Tak naprawdę już jedno zobowiązanie finansowe na koncie sprawia, że jesteśmy dłużnikami. Nie oznacza to jednak, że od razu będziemy mieć problem z uzyskaniem kredytu. Osoby, które mają otwarty kredyt, ale regularnie go spłacają, nie będą miały problemu z uzyskaniem nowego zobowiązania finansowego. Oczywiście jeżeli analiza ich zdolności kredytowej wykaże, że stać je na podjęcie kolejnego kredytu. Kłopot pojawia się dopiero w momencie, kiedy mamy zbyt dużo otwartych zobowiązań na swoim koncie lub zaległości w spłacie. To właśnie takie przypadki najbardziej kojarzą się nam z osobą zadłużoną. Dlatego mówiąc o osobie zadłużonej, która ma problemy z uzyskaniem kredytu, mamy na myśli kredytobiorcę nieradzącego sobie ze spłatą zobowiązania.

Kredyt dla zadłużonych – co to jest?

Kredyt dla zadłużonych, to zobowiązanie przeznaczone dla osób, które chcą pozbyć się starych kredytów. Tutaj możemy wyróżnić kilka opcji. Najpopularniejszym kredytem dla osób zadłużonych jest kredyt konsolidacyjny. Tego typu zobowiązanie pozwala na spłatę dotychczasowych kredytów i pożyczek, dzięki czemu zostajemy z jedną, wygodną do spłaty ratą. Kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest dla osób, w których budżet domowy wkradł się chaos. Kilka zobowiązań finansowych potrafi namieszać w naszym życiu. Raty rozrzucone w różnych dniach miesiąca nie ułatwiają sprawy. Ponadto kilka małych rat sumuje się w jedną dużą, która obciąża nasz budżet domowy. Jeżeli więc czujesz, że przestajesz sobie radzić ze spłatą, to warto rozważyć opcję kredytu konsolidacyjnego.

Kredyt konsolidacyjny pozwala na zmniejszenie miesięcznej raty zobowiązania oraz wydłużenie okresu spłaty. Czym dokładnie jest to zobowiązanie? Kredyt konsolidacyjny, to kredyt celowy. Pozyskane środki możemy przeznaczyć, tylko i wyłącznie, na spłatę dotychczasowych zobowiązań finansowych. Dzięki temu pozbywamy się starych i uciążliwych kredytów, za to zostajemy z jednym, dużo łatwiejszym do spłaty. 

Jak uzyskać kredyt dla zadłużonych?

Żeby uzyskać kredyt dla zadłużonych, taki jak kredyt konsolidacyjny, musimy złożyć wniosek na stronie kredytodawcy. Pamiętaj jednak, że banki bardzo rygorystycznie podchodzą do weryfikacji wnioskodawców. Bank udziela kredytu na podstawie zdolności kredytowej. Na nią z kolei składają się nasze zarobki, miesięczne koszty utrzymania oraz historia kredytowa. Jeżeli mamy bardzo niską zdolność kredytową, to musimy liczyć z odmową banku. Warto jednak spróbować złożyć wnioski w kilku placówkach. Każdy bank podchodzi do klienta indywidualnie, więc jedna odmowa nie oznacza, że nie uda się nam uzyskać zobowiązania w innym banku.

Żeby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie kredytu, warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Specjalista doradzi nam, co możemy zrobić, żeby maksymalnie zwiększyć swoją zdolność kredytową. Ponadto postara się wybrać ofertę kredytu, która będzie dopasowana do naszych potrzeb oraz możliwości.

Największy kłopot z uzyskaniem kredytu będą mieć osoby zadłużone z komornikiem na koncie. Niestety w takim przypadku uzyskanie kredytu będzie niemożliwe. Nie ma banku, który by oferował kredyty osobom z komornikiem. W takim przypadku warto za to rozważyć pożyczkę. Firmy pożyczkowe łagodniej podchodzą wobec klienta i opierają się na zróżnicowanych metodach weryfikacji. 

Czy można uzyskać kredyt z komornikiem?

Na chwilę obecną nie istnieją oferty kredytów bankowych dla osób z komornikiem na koncie. Dlaczego? Banki to instytucje, które muszą podporządkować się zasadom wskazanym w rekomendacjach Komisji Nadzoru Finansowego. Wynika z nich, że udzielanie kredytu osobom nadmiernie zadłużonym i z komornikiem na koncie jest niemożliwe. Dlatego wszelkie oferty kredytów dla zadłużonych, to zwykły chwyt marketingowy. Realną opcją są natomiast pożyczki pozabankowe. Jednak i tutaj możemy natrafić na pewne kłopoty. Pożyczkodawcy, mimo że, łagodniej podchodzą do weryfikacji klienta, to również niechętnie udzielają zobowiązań osobom zadłużonym. Dlatego, zanim wybierzemy konkretną ofertę pożyczki, upewnijmy się, że jest ona skierowana do osób zadłużonych.

Pożyczki dla zadłużonych – alternatywa dla kredytów bankowych

Pożyczki dla zadłużonych to najlepsza alternatywa dla kredytów bankowych. Uzyskanie kredytu w banku jest nie lada wyzwaniem. Drobna rzecz może zaważyć na naszej zdolności kredytowej, na której opiera się uzyskanie kredytu. Dlatego jeśli spotykamy się z odmową banków, to warto rozważyć opcję pożyczek pozabankowych. Dzięki temu rozwiązaniu możemy pozyskać niezbędne pieniądze, a także zacząć budować naszą historię kredytową.

źródło: https://abcpozyczki.com/pozyczka-a-kredyt/

Pożyczki dla zadłużonych z komornikiem – jak wybrać ofertę?

Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę pożyczki dla zadłużonych, musimy ją dokładnie przeanalizować. Tylko w ten sposób upewnimy się, że zobowiązanie będzie pasować do naszych potrzeb oraz możliwości. Źle dobrana pożyczka może wpędzić nas w jeszcze większe kłopoty finansowe, z których wyjście będzie bardzo trudne. Dlatego, zanim złożymy wniosek, upewnijmy się, że będzie nas stać na spłatę tego zobowiązania. Bardzo ważnym elementem jest także sprawdzenie firmy pożyczkowej w sieci. Niestety, ale w Internecie bardzo łatwo natknąć się na fałszywe oferty pożyczek dla zadłużonych. Jeżeli pożyczka wydaje Ci się podejrzana, to koniecznie sprawdź rzetelność firmy. Jak to zrobić? Wystarczy, że sprawdzisz, czy dana firma figuruje w Rejestrze Firm Pożyczkowych.

Jakie są opcje pożyczek dla zadłużonych?

Firmy pożyczkowe oferują kilka opcji dla osób zadłużonych. Jedną z nich jest pożyczka bez BIK, czyli bez sprawdzania baz. Biuro Informacji kredytowej, to instytucja, która gromadzi informacje o kredyto- i pożyczkobiorcach. Do baz trafiamy wraz z zaciągnięciem pierwszego zobowiązania. I nie jest to rzeczą negatywną. BIK gromadzi także pozytywne informacje o kredytobiorcach. Odnotowuje regularne spłaty i ilość zobowiązań. Jeżeli więc nie mamy problemów ze spłatą kredytu, to nie mamy się czym martwić. Pozytywna historia kredytowa, przekłada się na zwiększenie naszej zdolności kredytowej.

Problem pojawia się dopiero w momencie, kiedy nie radzimy sobie ze spłatą. Jeżeli mamy duże opóźnienia, to na nasz temat pojawia się negatywny wpis. Taka sytuacja utrudnia uzyskanie zobowiązania. Dla takich osób przeznaczona jest właśnie pożyczka bez BIK, czyli bez sprawdzania baz. Możliwość taką oferują tylko firmy pożyczkowe. Kredyt bez BIK w banku jest opcją niemożliwą. Instytucje pozabankowe natomiast nierzadko korzystają z alternatywnych metod weryfikacji klienta. Na przykład poprzez wykonanie przelewu na jeden złoty. Jeżeli więc wiemy, że mamy negatywny wpis w bazach BIK, to możemy starać się o pożyczkę bez sprawdzania baz.

Drugą opcją jest pożyczka pod zastaw, np. samochodu. W takim przypadku jakiś drogocenny przedmiot staje się zabezpieczeniem pożyczki. W przypadku samochodu musimy pamiętać, że minimalna wartość auta pod zastaw to 30 000 zł. Dzięki tej opcji możemy uzyskać pożyczkę, nawet jeśli nie mamy wystarczającej zdolności kredytowej. Przedmiot staje się zabezpieczeniem w przypadku jeżeli byśmy nagle przestali spłacać zobowiązanie. W takim przypadku firma pożyczkowa będzie upoważniona do zaanektowania samochodu, który stanie się własnością instytucji pozabankowej. Dzięki temu pożyczkodawca nie będzie stratny. Niestety my stracimy swój samochód. Dlatego też jest to rozwiązanie tylko dla osób, które wiedzą, że poradzą sobie ze spłatą pożyczki.

Jakie są zalety pożyczek dla zadłużonych?

Decydując się na pożyczkę dla zadłużonych, musimy mieć świadomość, że oferty często wiążą się z wysokim oprocentowaniem i krótkim czasem spłaty. Jednak pożyczki pozabankowe to nie samy wady. Tego typu zobowiązania mają zdecydowanie więcej zalet. Przede wszystkim dla wielu osób jest to jedyna szansa na pozyskanie dodatkowych pieniędzy. Ponadto dobrze dobrana pożyczka dla zadłużonych może pomóc nam wyjść ze spirali zadłużenia. Co ważne, pożyczki pozabankowe wiążą się z minimalną ilością formalności. Wniosek o pożyczkę składamy online i czekamy na weryfikację. Najczęściej jest ona dokonywana jeszcze tego samego dnia. Natomiast pieniądze po zaakceptowanym wniosku możemy otrzymać na swoje konto w ciągu 15 minut.

Pożyczki i kredyty dla zadłużonych – podsumowanie

Z roku na rok coraz więcej Polaków zmaga się z zadłużeniem i spłatą dotychczasowych zobowiązań. Jednak takie sytuacje nie zmniejszają popytu na pożyczki i kredyty. Wręcz odwrotnie, potrzebujemy ich coraz bardziej. Niestety uzyskanie kredytu w banku, będąc osobą zadłużoną, jest trudnym zadaniem. Banki niechętnie udzielają zobowiązań osobom zadłużonym, a tym bardziej tym, które mają komornika na swoim koncie. W takich przypadkach alternatywą są pożyczki dla zadłużonych, oferowane przez instytucje pozabankowe. Dlatego jeżeli jesteś osobą zadłużoną i stale spotykasz się z odmową banków, to rozważ opcję pożyczek dla zadłużonych. Dzięki temu rozwiązaniu zwiększysz swoje szanse na uzyskanie niezbędnych pieniędzy.

4.5/5 - (6 votes)

Sprawdź ranking pożyczek

500 - 6000 złKwota
0złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 100%
Maksymalna wartość RRSO - 688,69%. Przykład pożyczki: 2000 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 2370,01 zł
100 - 5000 złKwota
4000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Maksymalna wartość RRSO - 1915,52%. Przykład pożyczki: 2 500 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 3 200 zł.
100 - 3 000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 99%
Minimalne RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 485,25%. Przykład pożyczki: 5000 zł na 365 dni. Suma do zapłaty: 14 600 zł.
100 - 5000 złKwota
5000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 89%
Przykład pożyczki: 2000 zł na 60 dni. RRSO: 3,65%. Suma do zapłaty: 2018 zł
500 - 6000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 92%
Maksymalna wartość RRSO - 476,71%. Przykład pożyczki: 5000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 5 774,50 zł
500 - 15 000 złKwota
5 000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 96%
Maksymalna wartość RRSO - 1410,33% Przykład pożyczki: 3000 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 3750,00 zł.
100 - 7 500 złKwota
3 000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 94%
Pierwsza darmowa pożyczka RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 819,12%. Przykład pożyczki: 5900 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 7080 zł.
300 - 3000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 91%
Pierwsza pożyczka RRSO 0%. Maksymalna wartość RRSO - 268,71%. Przykład pożyczki: 1000 zł na 6 miesięcy. Suma do zapłaty: 1 441,61 zł
100 - 8000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 92%
Maksymalna wartość RRSO - 517,31%. Przykład pożyczki: 8000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 9287.21 zł
500 - 15000 złKwota
5000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 97%
Maksymalna wartość RRSO - 1926,41%. Przykład pożyczki: 3000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 3841,70 zł.
200 - 15000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Pierwsza darmowa pożyczka RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 1913,99%. Przykład pożyczki: 1000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 1 279,92 zł. Minimalny okres spłaty 30 dni, maksymalny okres spłaty 30 dni.
600 - 20 000 złKwota
0złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Maksymalna wartość RRSO - 513,37%. Przykład pożyczki: 3000 zł na 3 miesiące. Suma do zapłaty: 4024,98 zł
Rozwiń całą listę
Kontakt z redakcją: kontakt@pozyczkolog.pl

Chwilówki mogą być tanie, a nawet darmowe - wiemy, gdzie ich szukać i tą wiedzą się dzielimy. W naszym serwisie znajdziesz zawsze aktualne oferty chwilówek i pożyczek na raty, porównasz je ze sobą i wybierzesz najlepszą dla siebie. Nasi eksperci publikują obiektywne, rzetelne i obszerne recenzje pożyczkodawców, które staną się dla Ciebie źródłem wiedzy, a narzędzie „Mój portfel” sprawi, że nigdy nie zapomnisz o terminie spłaty swojej chwilówki. Naszą misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie mądrego pożyczania.

Główną funkcją serwisu jest porównywanie oraz promocja ofert finansowych takich jak pożyczki pozabankowe, kredyty bankowe, konta bankowe oraz inne produkty finansowe.
Pozyczkolog.pl działa we współpracy z systemami partnerskimi, firmami pożyczkowymi oraz firmami o profilu działalności pośrednictwa finansowego.

Pozyczkolog.pl podaje koszty pożyczek, reprezentatywne przykłady oraz inne dane dla poszczególnych pożyczek, wzorując się na informacjach o ofercie, podawanych bezpośrednio na stronach poszczególnych pożyczkodawców.

Kalkulator w serwisie Pozyczkolog.pl służy do symulacji kosztów pożyczek. Informacje w serwisie Pozyczkolog.pl nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Podawane dane na temat pożyczek mają charakter orientacyjny. Szczegółowe parametry pożyczki, użytkownik może sprawdzić po kliknięciu w link "wypełnij wniosek" i przejściu bezpośrednio na stronę pożyczkodawcy. Faktyczne koszty poszczególnych pożyczek mogą nieznacznie różnić się od kosztów podawanych przez Pozyczkolog.pl ze względu na bieżącą aktualizację ofert na stronach pożyczkodawców.

Wszystkie Prawa Zastrzeżone © 2021