Bocian pożyczki – recenzja oferty i opinie klientów

Przeczytasz w ciągu 8 minut

W ostatnich latach pojawiło się coraz więcej firm, które oferują pożyczkę, znacząco różniącej się od tej, którą można otrzymać w banku. Oczywiście, nie brakuje pewnych wad przy korzystaniu z takiej opcji, jednak trzeba powiedzieć, że takie pieniądze w znacznym stopniu reperują budżet domowy. Jedną z takich firm jest Bocian Pożyczki, której reklamy możemy zobaczyć również w telewizji. Jak wygląda historia firmy? Co może zaoferować swoim klientom? Jakie są opinie na jej temat? Po więcej szczegółów zachęcamy do tego, żeby zapoznać się z naszym tekstem, do lektury którego serdecznie zachęcamy.

Jaką firmą jest Bocian Pożyczki?

Historia firmy Bocian Pożyczki sięga 2000 roku, kiedy to spółka Everest Finance otworzyła swoją działalność pożyczkową. Na przestrzeni lat udzielili już kilka milionów pożyczek, co zdecydowanie stawia ją w rzędzie tych firm, którym jak najbardziej można zaufać. Obecnie króluje bankowość internetowa, gdzie pieniądze przelewa się z konta na konto, natomiast Bocian Pożyczki ma swój niezmienny model udzielania pożyczek polegający na tym, że pieniądze dostarcza się pod wskazany adres.

Na początku firma działała tylko i wyłącznie na terenie województwa wielkopolskiego, natomiast z czasem rozwinęła się tak bardzo, że od 2008 nastąpiła ekspansja firmy. Rok 2014 był rokiem, gdzie można było otrzymać pożyczkę na terenie całego kraju, a jak widać po ostatnich latach, jest to trend, który stale przybiera na wartości. Bocian Pożyczki stawia się w ścisłej czołówce firm udzielających pożyczek. Jest to również pewne wyzwanie, ponieważ z racji rosnącego zainteresowania należy również podnieść jakość usług i z tego zadania firma wywiązuje się należycie.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że na rynku jest wiele podmiotów, które działają nie do końca w zgodzie z prawem i starają się oszukiwać swoich klientów; jeżeli nie wprost, to przynajmniej przez pewne sprytne sztuczki, mające na celu zatajenie najważniejszych szczegółów. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku Bocian Pożyczki, ponieważ jest to legalna firma, która jest wpisana do Rejestru Instytucji Pożyczkowych. Taki rejestr jest poświadczony wpisem w Komisji Nadzoru Finansowego. Tak jak wspomnieliśmy, każdy z klientów otrzymuje pieniądze do domu, które są mu udzielane przez asystenta doradcy klienta.

Jak wygląda pożyczka w Bocian Pożyczki i na jakie potrzeby można ją przeznaczyć?

Potrzeby mogą być najróżniejsze. Najczęstszymi są remonty mieszkań, komunie, wesela czy też inne drobne wydatki, które czasami spadają na nas „jak grom z jasnego nieba”. Tak naprawdę to od nas zależy na co weźmiemy taką pożyczkę. Warto jednak powiedzieć więcej, jak wygląda proces udzielania takiej pożyczki. W pierwszej kolejności trzeba powiedzieć, że cały proces zajmuje chwilę, około 5 minut. Załatwiając wszelkie formalności internetowo, należy wypełnić formularz, później następuje weryfikacja, a na samym końcu następuje umówienie wypłacenia środków finansowych. Oczywiście, jest również możliwość skorzystania z kontaktu za pomocą telefonu czy też SMS-a.

Co znajduje się w takim formularzu. Nie może zabraknąć podstawowych informacji na nasz temat jak: imię i nazwisko, PESEL, ale również tych, które dotyczą naszych dochodów. Na tej podstawie firma ocenia czy jesteśmy zdolni do spłaty i czy rzeczywiście jest to pożyczka dla nas. W takiej rozmowie dowiemy się też o konkretnych warunkach spłaty pożyczki oraz kosztach, które musimy ponieść. Ostatnim etapem jest podpisanie umowy, ale do tego dojdzie już po umówieniu spotkania z przedstawicielem Bocian Pożyczki.

Największą zaletą Bocian Pożyczki jest to, że do każdego klienta dostosowywane są inne warunki. To tylko pokazuje, że firma jest na tyle elastyczna, że chce zaoferować swoim klientom jak najlepsze i najwygodniejsze warunki spłaty. Wynika to przede wszystkim ze świadomości, że banki czasem niechętne są na udzielanie takich pożyczek, a w Bocian Pożyczki warunki są naprawdę prosty i cały proces zajmuje niewiele czasu.

Jakie są wady oraz zalety Bocian Pożyczki?

Jasnym jest to, że są wady oraz zalety rozwiązania jakim są pożyczki „u Bociana”. Na pewno na tle konkurencji jest to firma sprawdzona, która ma już ponad 20-letnie doświadczenie, więc nie jest to pierwszy lepszy podmiot oferujący pożyczkę „na wyjątkowych warunkach”. Ogromnym plusem jest to, że wszelkie formalności załatwiane są w domu klienta, a jest to bardzo ważne szczególnie wtedy, kiedy beneficjentem jest osoba starsza, która może mieć już większe problemy z chodzeniem i pojawienie się osobiście w banku jest już niemożliwe. Warto podkreślić również to, że usługi są świadczone rolnikom.

Szukając innych zalet należy z pewnością podkreślić, że jest to firma, która środki wypłaca natychmiast po zawarciu umowy oraz jest przy tym minimum formalności. Osoby, które miały w przeszłości doświadczenia z bankami dobrze wiedzą, że jest to procedura, której przejście naprawdę bywa męczące. Kolejną zaletą Bocian Pożyczki jest to, że pożyczkę mogą otrzymać osoby nawet z wpisem w BIK czy BIG. Ciekawostką jest możliwość zdalnej spłaty poprzez przelew kartą płatniczą bądź blikiem.

Nie można również zapomnieć o wadach, bo tych też nie brakuje. Na pierwszy plan wysnuwa się krótki okres spłaty, który trwa 25 tygodni. Nie jest to długo, bo mniej więcej pół roku z niewielkim okładem. Jest to jednak czas, w którym można poprawić swoją sytuację finansową na tyle, że warunki spłaty nie będą czymś przykrym. Jednym z większych minusów jest to, że pierwsza rata jest spłacana już po 7 dniach od zawarcia umowy, więc należy być na to gotowym.

Jak można skontaktować się z Bocian Pożyczki?

Możliwości jest wiele. Na pewno najwygodniejszą opcją kontaktu jest strona internetowa. Jeżeli chodzi o siedzibę firmy spółki., to mieści się ona przy ul. Stary Rynek 88, 61-772 Poznań. Godziny pracy to: Pn-Pt 7:30-20:00, Sb 9:00-18:00, Nd 10:00-17:00. Chcąc podjąć próbę kontaktu za pomocą adresu e-mail, to należy napisać na biuro@bocianpozyczki.pl, a telefon to 600 100 100. Centrala i adres korespondencyjny firmy Bocian Pożyczki to: ul. Sikorskiego 6, 63-100 Śrem

Dane firmy Everest Finanse, która jest odpowiedzialna za Bocian Pożyczki to:

  • KRS: 0000541820
  • NIP: 7831722320
  • REGON: 360730596
  • Kapitał zakładowy: 105 000 000 zł

Bocian Pożyczki a opinie

Internet jest najważniejszym źródłem informacji, więc nie ma żadnych problemów z tym, aby móc zapoznać się z informacjami na temat firmy. Na pierwszy plan szczególnie przebija się docenienie klientów w kontekście dostarczania pożyczki do mieszkania. Nie każdy podmiot stara się być tak bardzo aktywny w stosunku co do klienta. Obecnie odchodzi się raczej od tego typu pożyczek, które niektórym kojarzą się z dawnymi czasami. Owszem, być może wygodniejszy jest przelew na konto, natomiast taka praktyka zyskuje uznanie w oczach klientów.

Jasnym jest to, że opinie w internecie są podzielone i nie brakuje również tych negatywnych. Sporo osób narzeka na to, że pierwszą ratę należy spłacić już po 7 dniach, co nie zawsze jest w smak w szczególności tym, którzy potrzebują wydać sporą jej część na daną rzecz. Nie brakuje komentarzy, w których to krytykuje się Bocian Pożyczki za to, że jest dość wysokie oprocentowanie. Na bazie doświadczeń zdarzają się przypadki, w których ludzie narzekają, że nie otrzymali zwrotu za wcześniejszą spłatę pożyczki. Nie jesteśmy jednak w stanie zweryfikować każdego z przypadków, bo możliwe jest też to, że takie komentarze są pisane przez konkurencję bądź „życzliwych”.

Opinie na temat Bociana są przeważnie jednak pozytywne, a na pewno sporym plusem jest współpraca z Polskim Związkiem Narciarskim i tym samym wspierając naszych skoczków narciarskich jako partner. Wracając jeszcze na chwilę do negatywnych komentarzy, to chociaż Bocian Pożyczki podkreśla o klauzuli poufności, to jednak niektórzy z doradców informowali rodzinę o pobraniu takiej pożyczki. Na pewno dobrym rozwiązaniem przed wzięciem pożyczki będzie zapoznanie się ze wszelkimi opiniami, również tych z naszego otoczenia, ponieważ być może ktoś miał doświadczenie ze spółką, jaką jest Bocian Pożyczki.

1/5 - (1 vote)

Sprawdź ranking pożyczek

500 - 6000 złKwota
0złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 100%
Maksymalna wartość RRSO - 688,69%. Przykład pożyczki: 2000 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 2370,01 zł
100 - 5000 złKwota
4000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Maksymalna wartość RRSO - 1915,52%. Przykład pożyczki: 2 500 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 3 200 zł.
100 - 3 000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 99%
Minimalne RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 485,25%. Przykład pożyczki: 5000 zł na 365 dni. Suma do zapłaty: 14 600 zł.
100 - 5000 złKwota
5000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 89%
Przykład pożyczki: 2000 zł na 60 dni. RRSO: 3,65%. Suma do zapłaty: 2018 zł
500 - 6000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 92%
Maksymalna wartość RRSO - 476,71%. Przykład pożyczki: 5000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 5 774,50 zł
500 - 15 000 złKwota
5 000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 96%
Maksymalna wartość RRSO - 1410,33% Przykład pożyczki: 3000 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 3750,00 zł.
100 - 7 500 złKwota
3 000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 94%
Pierwsza darmowa pożyczka RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 819,12%. Przykład pożyczki: 5900 zł na 30 dni. Suma do zapłaty: 7080 zł.
300 - 3000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 91%
Pierwsza pożyczka RRSO 0%. Maksymalna wartość RRSO - 268,71%. Przykład pożyczki: 1000 zł na 6 miesięcy. Suma do zapłaty: 1 441,61 zł
100 - 8000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 92%
Maksymalna wartość RRSO - 517,31%. Przykład pożyczki: 8000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 9287.21 zł
500 - 15000 złKwota
5000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 97%
Maksymalna wartość RRSO - 1926,41%. Przykład pożyczki: 3000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 3841,70 zł.
200 - 15000 złKwota
3000złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Pierwsza darmowa pożyczka RRSO - 0%. Maksymalna wartość RRSO - 1913,99%. Przykład pożyczki: 1000 zł na 61 dni. Suma do zapłaty: 1 279,92 zł. Minimalny okres spłaty 30 dni, maksymalny okres spłaty 30 dni.
600 - 20 000 złKwota
0złDarmowa pożyczka
Pierwsza za darmo
Wypłata w ten sam dzień
bez sprawdzania BIK
wysoka przyznawalność
bez zaświadczeń
wysoka kwota
Ocena: 95%
Maksymalna wartość RRSO - 513,37%. Przykład pożyczki: 3000 zł na 3 miesiące. Suma do zapłaty: 4024,98 zł
Rozwiń całą listę
Kontakt z redakcją: kontakt@pozyczkolog.pl

Chwilówki mogą być tanie, a nawet darmowe - wiemy, gdzie ich szukać i tą wiedzą się dzielimy. W naszym serwisie znajdziesz zawsze aktualne oferty chwilówek i pożyczek na raty, porównasz je ze sobą i wybierzesz najlepszą dla siebie. Nasi eksperci publikują obiektywne, rzetelne i obszerne recenzje pożyczkodawców, które staną się dla Ciebie źródłem wiedzy, a narzędzie „Mój portfel” sprawi, że nigdy nie zapomnisz o terminie spłaty swojej chwilówki. Naszą misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie mądrego pożyczania.

Główną funkcją serwisu jest porównywanie oraz promocja ofert finansowych takich jak pożyczki pozabankowe, kredyty bankowe, konta bankowe oraz inne produkty finansowe.
Pozyczkolog.pl działa we współpracy z systemami partnerskimi, firmami pożyczkowymi oraz firmami o profilu działalności pośrednictwa finansowego.

Pozyczkolog.pl podaje koszty pożyczek, reprezentatywne przykłady oraz inne dane dla poszczególnych pożyczek, wzorując się na informacjach o ofercie, podawanych bezpośrednio na stronach poszczególnych pożyczkodawców.

Kalkulator w serwisie Pozyczkolog.pl służy do symulacji kosztów pożyczek. Informacje w serwisie Pozyczkolog.pl nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Podawane dane na temat pożyczek mają charakter orientacyjny. Szczegółowe parametry pożyczki, użytkownik może sprawdzić po kliknięciu w link "wypełnij wniosek" i przejściu bezpośrednio na stronę pożyczkodawcy. Faktyczne koszty poszczególnych pożyczek mogą nieznacznie różnić się od kosztów podawanych przez Pozyczkolog.pl ze względu na bieżącą aktualizację ofert na stronach pożyczkodawców.

Wszystkie Prawa Zastrzeżone © 2021