ToggleToggle

Wszystkie artykuły - Blog Pożyczkolog.pl

Wszystkie artykuły
19.05.2019

W życiu zdarzają się takie sytuacje, w których niestety traci się źródło swojego utrzymania. Niekiedy dzieje się to niespodziewanie i takie momenty dla wielu ludzi są szczególnie trudne. Szczególnie kłopotliwe staje się to dla ludzi w podeszłym wieku. Warto jednak zauważyć, że dla osób w pewnym wieku odpowiednie wsparcie przygotowuje polskie państwo. Chodzi tutaj o zasiłek przedemerytalny, który ma być pomostem miedzy życiem zawodowym a emeryturą dla ludzi, którzy nagle stracili zatrudnienie. Poniższy wpis będzie traktował na temat tego kto może na ową pomoc liczyć i jakie są warunki jej otrzymania, a także, gdzie można złożyć stosowny wniosek. 

Wszystkie artykuły
19.05.2019

Prowadzenie działalności gospodarczej nigdy nie jest łatwą sprawą. Wymaga się dobrego pomysłu, a i tak bardzo często prowadzenie działalności przysparza sporo problemów. Dla przedsiębiorców sporym problemem są obciążenia publicznoprawne, którym muszą sprostać, w tym wysokie składki na ubezpieczenia społeczne. Z tego względu prawodawcy organizując przepisy przygotowują rozwiązania, w ramach których firmy rozpoczynające działalność bądź osiągające małe dochody mogą płacić mniejsze składki na ZUS, dzięki czemu ich rzeczywiste dochody się zwiększają. 

Wszystkie artykuły
12.04.2019

Często chcemy zamknąć swoje konto, chociażby dlatego, że pojawiły się dodatkowe opłaty, skończyły się promocje, bądź po prostu znaleźliśmy ciekawszą i atrakcyjniejszą dla nas ofertę. Powodów zamknięcia konta może być mnóstwo, jednak nie są one zbyt istotne. Zamykając konto chcemy to zrobić szybko i bezboleśnie. Dziś podpowiadamy, jak to zrobić. 

Wszystkie artykuły
12.04.2019

Wiele osób korzysta z usług kilku banków na raz. Często chcemy założyć nowe konto, czy też zamknąć stare. Nie ma w tym nic dziwnego. Ważne jednak, by zrobić to odpowiednio z procedurami. Dziś wytłumaczymy Ci, jak zamknąć konto w Banku Millennium.

Wszystkie artykuły
12.04.2019

Jesteś posiadaczem rachunku w banku Citi Handlowym, jednak nie jesteś zadowolony z tego produktu i chcesz zmienić bank zamykając konto w Citi? Zobacz, jak to zrobić!

Wszystkie artykuły
11.04.2019

Każdy bank daje klientom możliwość wypowiedzenia umowy o prowadzenie rachunku, nikt zatem nie ma możliwości trzymania nas przy sobie siłą. Nie inaczej ma się sytuacja w przypadku eurobanku, w którym bez problemu możemy zlikwidować zarówno rachunek, jak i kartę do niego przypisaną. Jak zatem zamknąć konto w eurobanku.​​​​​​​

Wszystkie artykuły
11.04.2019

Jeśli jesteś posiadaczem rachunku w Idea Banku, ale chciałbyś przejść do innego - bez problemu możesz zamknąć swoje konto. Dowiedz się, jak to zrobić!

Wszystkie artykuły
11.04.2019

W dzisiejszych czasach na szczęście nie jesteśmy dożywotnio związani z żadną instytucją finansową. Możemy bez trudu zamknąć swoje konto w każdej z nich, a następnie założyć je w innym banku, a nikt nas nie może od tego powstrzymać. A zatem, jak zamknąć konto w PKO Banku Polskim?  

Wszystkie artykuły
11.04.2019

Posiadasz konto w Santander Banku Polska, ale chcesz je zamknąć? Sprawdź jak to zrobić. 

Wszystkie artykuły
09.04.2019

Oferta BOŚ Banku zawiera kilka ciekawych kont osobistych. Jeśli jednak znalazłeś lepszą ofertę i chcesz zamknąć swój dotychczasowy rachunek, sprawdź instrukcje jak to zrobić! 

Wszystkie artykuły
09.04.2019

Jeżeli w dzisiejszych czasach nie jesteś zadowolony ze swojego rachunku bankowego, nic nie stoi na przeszkodzie byś po prostu wypowiedział umowę o prowadzenie konta. Aktualnie wystarczy poświęcić na to kilka minut, a nasz rachunek zostanie zamknięty i nie będziemy ponosić żadnych niechcianych kosztów związanych z jego prowadzeniem.  

Wszystkie artykuły
09.04.2019

Żyjemy w czasach, w których do niczego nie warto się przywiązywać. Rachunek bankowy nie powinien stanowić wyjątku, dlatego, jeśli oferta Twojego aktualnego banku Cię już nie zadowala, nic Cię przy nim nie trzyma. Konto można zamknąć w każdej chwili, zazwyczaj niestety potrzebna będzie nasza osobista wizyta w placówce ING Banku Śląskiego, lecz na nasze szczęście ta instytucja finansowa posiada ponad 350 placówek na terenie całej Polski.  

Wszystkie artykuły
09.04.2019

mBank z pewnością jest jednym z najpopularniejszych banków w Polsce. W jego ofercie znajdziemy wiele produktów - konta osobiste, oszczędnościowe, kredyty dla osób indywidualnych, biznesowych i tak dalej. Jeśli jednak nie odpowiada Ci twój obecny rachunek, masz możliwość zamknięcia konta w mBanku.   

Wszystkie artykuły
09.04.2019

Czasem warto przejrzeć oferty różnych instytucji finansowych, aby upewnić się, że konto w naszym banku daje nam największe korzyści. Jeśli jednak dojdziemy do wniosku, że potrzebujemy zmian i inny bank zaproponuje nam lepsze warunki, nie warto być przywiązanym do jednego rachunku. Banki stale konkurują między sobą i będą oferować nam większe korzyści, z tego też powodu trzeba być elastycznym i płynnie przechodzić między instytucjami finansowymi. Gdy już otworzymy konto w nowym banku, oraz będziemy mieć pewność, że nie będziemy już korzystać z dotychczasowego, warto je zamknąć, aby nie narażać się z czasem na koszty dodatkowe np. za brak płatności kartą, czy innych operacji. ​​​​​​​  

Wszystkie artykuły
08.04.2019

W 2018 roku, w marcu na polski rynek trafiła karta, pozwalająca na darmowe przelewy międzynarodowe, bezgotówkowe płatności za granicą bez kompletnie żadnych prowizji, całkowicie bezpłatne wypłaty z bankomatów na całej kuli ziemskiej. Czym jest? Jak to działa? Jak się zarejestrować? Czym jest Revolut Premium? Dowiedz się wszystkiego z poniższego artykułu.    

Wszystkie artykuły
07.04.2019

Renta socjalna jest jednym z wielu świadczeń społecznych, które oferuje nam nasze państwo. Jeśli chcesz się dowiedzieć czym w ogóle jest renta socjalna, komu przysługuje i ile właściwie wynosi - zachęcamy do przeczytania naszego artykułu! Ta wiedza z pewnością Ci się przyda. ​​​​​​​  

Wszystkie artykuły
05.04.2019

Jeśli za swoje codzienne zakupy płacisz kartą MasterCard, możesz zdobywać punkty, które możesz wymienić na atrakcyjne nagrody! Jest to świetny program rabatowy. Zarejestruj się w tym programie i sam się przekonaj!  

Wszystkie artykuły
04.04.2019

Ubezpieczenie OC najczęściej kojarzy się nam wszystkim z kierowcami, a jest to spowodowane głównie tym, że przepisy prawne nakazują im go posiadać.  W praktyce jednak ubezpieczenie OC może występować w przeróżnych formach, a jedną z nich jest właśnie ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. O co chodzi z tym rodzajem ubezpieczenia? Czym ono właściwie jest i gdzie można je wykupić?  

Wszystkie artykuły
02.04.2019

Osoby aktywne fizycznie, trenujące, biegające czy nawet te, które chodzą po prostu na spacery, często zostawiają w domu swoje smartfony czy też portfel. Garmin Pay jest świetnym rozwiązaniem właśnie dla takich osób, które są aktywne i zdarza im się, że muszą akurat zrobić zakupy pomiędzy treningami czy też podczas spaceru. Zegarek Garmin ma również inne, ciekawe możliwości - licznik kalorii, kroków, czujnik tętna, odbiornik GPS, alerty czasu i dystansu. Same plusy!

Wszystkie artykuły
02.04.2019

Wraz z rozwojem technologii wprowadzono na rynek nowoczesne rozwiązania, które pozwalają nam dokonywać płatności za usługi i zakupy bez używania gotówki ani nawet karty. Jeśli masz sprzęt firmy Apple, możesz również nim płacić, podobnie jak płaci się Androidem, BLIK-iem. Dowiedz się co to jest Apple Pay oraz jak płacić za jego pomocą!

Wszystkie artykuły
01.04.2019

Zarówno jak i woda, prąd w naszym kraju jest bardzo drogi i za szybko niestety nie stanieje, dopóki nie powstaną w Polsce elektrownie zasilane odnawialnymi źródłami energii z prawdziwego zdarzenia! Pewnie niejednokrotnie zastanawiałeś się, dlaczego Twój rachunek za prąd jest tak wysoki. Przekonaj się, ile kosztuje 1 kWh w Polsce. 

Wszystkie artykuły
28.03.2019

IBAN: PL + numer rachunku bankowego Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234

Wszystkie artykuły
27.03.2019

Pomimo tego, że zachowek przysługuje niezależnie od woli zmarłego, są jednak sytuacje w których spadkodawca ma możliwość pozbawienia bliskich tego prawa, wydziedziczając dane osoby w akcie notarialnym. Nie można tego jednak zrobić “bo tak”, musimy mieć ku temu poważne przesłanki. Jeśli opiekowałeś się zmarłym - nie musisz się martwić, nie zostaniesz pozbawiony prawa do zachowku. Wykluczenia dotyczące tego świadczenia mają przede wszystkim zapobiegać temu, by osoby z bliskiej rodziny zmarłego, które nie utrzymywały przez lata kontaktu z zmarłym, rościli sobie prawo do majątku.

Wszystkie artykuły
26.03.2019

Zasiłek pogrzebowy jest jednorazowym, specjalnym świadczeniem społecznym, którego wypłatą zajmuje się odpowiednia, przypisana do tego instytucja państwowa. W przypadku rolników, jest to Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a w większości ubezpieczonych - ZUS (Zakład Ubezpieczeń Społecznych). Zasiłek pogrzebowy przysługuje w przypadku śmierci bliskiej osoby wszystkim tym, którzy są ubezpieczeni i którzy pokryli wszelkie koszty zorganizowanego pogrzebu. W większości przypadków świadczenie to przysługuje rodzinie zmarłego, ale zdarza się że również zasiłek otrzymują znajomi, przyjaciele, sąsiedzi czy jakieś instytucje. Choć wiele osób myśli, że na zasiłek pogrzebowy może liczyć tylko rodzina, wcale tak nie jest.

Wszystkie artykuły
25.03.2019

Jeśli chcesz załatwić sprawy urzędowe przez internet, musisz założyć profil zaufany. Dzięki niemu, możesz potwierdzać swoją tożsamość w internecie oraz składać podpis zaufany. Dowiedz się, jak ten profil założyć i co on nam w ogóle daje!

Wszystkie artykuły
24.03.2019

Split Payment polega na podzieleniu płatności za usługę lub towar na kwotę netto oraz należy podatek VAT, a następnie umieszczenie ich na dwóch, całkiem odrębnych rachunkach bankowych przedsiębiorcy, który uzyskuje dochód. Jeżeli nabywca decyduje się na zastosowanie metody podzielonej płatności, jego obowiązkiem jest przekazanie całej wartości zakupu wpisanej na fakturze, na rachunek bankowy wskazany wcześniej przez sprzedawcę. Nabywca ma również obowiązek zastosowania komunikatu przelewu, który poinformuje sprzedawcę o tym, że nabywca zdecydował się na split payment. Wtedy obowiązkiem banku będzie zapewnienie tego, aby kwota netto znalazła się na głównym rachunku sprzedawcy, a kwota VAT trafiła na wydzielony rachunek, tak zwany “rachunek VAT”. Metoda Split Payment może zostać zastosowana tylko i wyłącznie w relacjach między jedną firmą, a drugą firmą. Mechanizm ten nigdy nie zadziała w przypadku transakcji z osobą fizyczną, która nie prowadzi aktualnie żadnej działalności gospodarczej.

Wszystkie artykuły
23.03.2019

Nie ma co ukrywać - płatność kartą w sklepie stała się bardzo popularna. Są jednak takie osoby, które nie posiadają karty bądź nie potrafią z niej po prostu korzystać i nie mogą się przełamać. Poniższe kroki jak płacić kartą w sklepie powinny pomóc takim właśnie osobom.

Wszystkie artykuły
22.03.2019

W naszym kraju przez ostatnie lata zrobiło się głośno na tematy związane z egzekucją komorniczą, lecz mimo wszystko wciąż bardzo mała liczba polaków ma pojęcie o tym, czym zajmuje się komornik, jak przebiega proces egzekucji komorniczej, jakie koszty będzie musiał ponieść dłużnik na skutek wszczęcia wobec niego egzekucji komorniczej. Są to zdecydowanie kwestie, z którymi każdy z nas powinien się zapoznać, nie tylko z czystej ciekawości, ale również z powodu tego, że życie jest bardzo nieprzewidywalne i nigdy nie wiemy co może nas spotkać. Gdy w którymś momencie naszego życia pojawią się poważne problemy finansowe, powinniśmy być na to przygotowani. Problemy finansowe nie zawsze oznaczają konfrontację z windykacją lub komornikiem, lecz czasem nie da się tego uniknąć.  

Wszystkie artykuły
21.03.2019

Zasiłek dla bezrobotnych to świadczenie, które jest przyznawane osobom bezrobotnym, które zostały zarejestrowane w powiatowych urzędach pracy. Prościej mówiąc, jest to podstawowa forma wsparcia wszystkich tych osób, którzy w jakiś sposób utracili pracę i po prostu nie są w stanie się samodzielnie utrzymać. Dzięki temu zasiłkowi, bardzo dużo Polaków co roku otrzymuje możliwość wyjścia z tego finansowego dołka. Może rozpocząć ścieżkę zawodową na nowo i gdzieś się zatrudnić. ​​​​​​​

Wszystkie artykuły
20.03.2019

Przelew Sorbnet idealnie sprawdza się w przelewaniu dużych sum pieniędzy. System ten jest nie tylko bardzo szybki, ale również bezpieczny! W 2017 roku za pośrednictwem systemu SORBNET zrealizowana ponad 2 mln przelewów, a łączna kwota przelanych pieniędzy przekroczyła 36 bilionów złotych! Statystyczny przelew w tym systemie opiewał na kwotę 18 milionów złotych.   

Wszystkie artykuły
19.03.2019

Progiem podatkowym nazywamy przedział w skali podatkowej. Dla osób fizycznych, progi te są ustalane w naszym kraju odgórnie każdego roku. Obowiązują pracowników w rozliczeniach podatku dochodowego za dany rok. To, w jakim znajdziemy się progu podatkowym, zależy od naszych zarobków. Poza roczną sumą wszystkich dochodów, nie jest brane pod uwagę źródło zarobków, zarobki miesięczne, ani nawet to, czy pracujemy na etacie czy też dorywczo w kilku, różnych miejscach.     

Wszystkie artykuły
19.03.2019

Średnia krajowa to przeciętne wynagrodzenie, średnia płaca w danym kraju, w tym przypadku w Polsce. Oblicza się je poprzez dzielenie wynagrodzenia które zostało naliczone za okres sprawozdawczy przez liczbę pracowników. Wyłącza się osoby, które przebywają na urlopie macierzyńskim. Średnia krajowa obliczana jest przez Główny Urząd Statystyczny. Podawana jest wraz z podatkiem dochodowym PIT oraz ze składkami na ubezpieczenie chorobowe, rentowe i emerytalne. Ostatnie dane, czyli średnia płaca w czwartym kwartalne 2018 roku wyniosła 5 071 złotych brutto.

Wszystkie artykuły
19.03.2019

W 2019 roku minimalne wynagrodzenie wynosi 2 250,00 zł brutto. Oznacza to, że na rękę, każda zatrudniona osoba otrzyma przynajmniej 1 633,00 zł! Stawka godzinowa również wzrosła, gdyż w 2019 roku każda przepracowana godzina da nam 14,70 zł brutto, co daje nam aż 13 zł netto, na rękę. Dowiedz się, jak zmieniło się minimalne wynagrodzenie w ciągu ostatnich lat, co to jest stawka godzinowa, jak wygląda płaca zarówno w brutto jak i netto. 

Wszystkie artykuły
18.03.2019

Prawda jest taka, że jeśli przelaliśmy pieniądze na konto błędnego adresata, nie mamy prawa do reklamacji w banku. Przecież to my popełniliśmy błąd, a nie nasz operator. Jest możliwość odzyskania pieniędzy, jeśli skontaktujemy się z naszym bankiem. Na mocy zapisu Sądu Najwyższego z roku 2008, bank ma obowiązek jedynie wykonać zlecenie zgodne z określonym przeznaczeniem oraz zasadami pożycia społecznego. W praktyce oznacza to, że do zadań instytucji nie należy naprawianie naszych błędów, m.in. odzyskania pieniędzy zaadresowanych do złego adresata

Wszystkie artykuły
17.03.2019

SEPA (Single Euro Payments Area), to obszar na którym dokonywane są płatności w walucie euro, która jest oficjalną walutą Unii Europejskiej, która ma z czasem zostać wprowadzona do wszystkich krajów członkowskich. 

Wszystkie artykuły
17.03.2019

SEPA (Single Euro Payments Area), to obszar na którym dokonywane są płatności w walucie euro, która jest oficjalną walutą Unii Europejskiej, która ma z czasem zostać wprowadzona do wszystkich krajów członkowskich. 

Wszystkie artykuły
16.03.2019

Paypal to portfel elektroniczny, dzięki któremu każdy użytkownik internetu ma możliwość dokonywania płatności online, bez potrzeby wychodzenia z domu oraz korzystania ze swojej bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej banku. Jego początki sięgają aż 1988 roku, a w 18 lipca 2015 roku stał się on niezależny od eBay’a, do którego wcześniej należał. PayPal umożliwia dodanie swojej karty płatniczej, dzięki której wszystkie dokonywane przez nas płatności możemy dokonywać jednym kliknięciem, (niżej opisany PayPal One Touch). W tym portfelu elektronicznym mamy również możliwość posiadania salda, więc możemy wpłacić tam pieniądze z naszego rachunku bankowego i np. przesyłać pieniądze znajomym i bliskim nam osobom na ich konto PayPal.

Wszystkie artykuły
15.03.2019

Spotykają nas różne sytuacje. Każdemu może się zgubić dowód, czy też uszkodzić. Zdarzają się nawet kradzieże. Jednak co należy zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim nie panikować. Pierwsze co musimy zrobić, to zgłosić to w urzędzie gminy bądź przez internet, o czym jest napisane niżej. Zastrzeżenie dowodu osobistego jest w tym momencie najważniejsze. Możemy to zrobić w specjalnym systemie który jest prowadzony przez Związek Banków Polskich, czyli w bazie Dokumenty Zastrzeżone. ZBN prowadzi tą bazę już długo, od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Z tego systemu korzystają osoby prywatne, ale nie tylko - instytucje takie jak firmy pożyczkowe czy banki również. 

Wszystkie artykuły
14.03.2019

Kredyt konsumencki jest to pewien rodzaj finansowania który jest udzielany osobie prywatnej przez pożyczkodawcę. Co warto wiedzieć - ten kredyt jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla osób fizycznych, nie udziela się go dla tych, którzy prowadzą swoją działalność gospodarczą. W ustawie z dnia 12 maja 2011r. kredyt konsumencki został uregulowany.

Wszystkie artykuły
13.03.2019

Kredyt konsumencki jest to pewien rodzaj finansowania który jest udzielany osobie prywatnej przez pożyczkodawcę. Co warto wiedzieć - ten kredyt jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla osób fizycznych, nie udziela się go dla tych, którzy prowadzą swoją działalność gospodarczą. W ustawie z dnia 12 maja 2011r. kredyt konsumencki został uregulowany.

Wszystkie artykuły
12.03.2019

Wszystkie banki funkcjonujące na terenie naszego kraju wykonują przelewy międzybankowe przy użyciu systemu rozliczeń międzybankowych, a konkretnie ELIXIR. Dla nas oznacza to jedynie tyle, że gdy chcemy wykonać przelew, a jego adresat posiada konto w innym banku niż my, pieniądze zostaną zaksięgowane na jego koncie dopiero podczas jednej z sesji przychodzących w jego banku.

Wszystkie artykuły
11.03.2019

Instytucje finansowe oraz wszelkie inne instytucje pozabankowe zajmujące się usługami związanymi z finansami, mogą samodzielnie decydować zarówno o wysokości oprocentowania oraz o wszelkich warunkach dotyczących pożyczki. Zazwyczaj, choć nie zawsze, oprocentowanie wszystkich pożyczek w przedsiębiorstwach pozabankowych jest znacznie większe niż w przypadku oprocentowania kredytów bankowych.  

Wszystkie artykuły
10.03.2019

Najprościej mówiąc, kod CVC jest to kod autoryzacyjny naszej karty. Nazywa się go również kodem bezpieczeństwa. Jest on nadrukowany na większości kart kredytowych, debetowych oraz płatniczych. Tylko właściwie po co? Ten kod jest rozwiązaniem, które ma na celu zapobieganie posługiwaniu się skradzionymi numerami kart w przypadkach transakcji typu card not present. Są to takie transakcje, w których nie musimy ukazywać karty sprzedawcy. Nie jest on zatem w stanie stwierdzić, czy osoba dokonująca płatności jest posiadaczem danej karty.

Wszystkie artykuły
09.03.2019

HCE - Host Card Emulation, jest obecnie jedną z najwygodniejszych, najbezpieczniejszych oraz najszybszych metod płatności, którą możemy wykorzystać w dowolnym miejscu, gdzie można korzystać z płatności zbliżeniowych.  

Wszystkie artykuły
08.03.2019

Płatność pay-by-link w naszym kraju jest bardzo popularną metodą regulowanie rachunków, a jest to spowodowane jej prostotą oraz wygodą, jaką zapewnia użytkownikom. 

Wszystkie artykuły
05.03.2019

Visa Checkout jest to pewien rodzaj elektronicznego portfela czyli e-wallet. Umożliwia nam on wykonywanie płatności online kartą, bez konieczności wpisywania za każdym razem danych które są konieczne by zrealizować tą transakcje. Mało kto o tym wie, ale Polska była pierwszym w Europie krajem który mógł skorzystać z tej usługi, pojawiła się ona w 2017 roku na polskim rynku. Jako pierwsi do swoich płatności wprowadzili ją serwis OLEOLE! oraz sieć sklepów RTV EURO AGD. Dzisiaj bardzo wiele e-sklepów korzysta z tego systemu. Korzystanie z niego jest w pełni bezpieczne, gdyż podczas każdej wykonywanej przez nas płatności wykorzystywany jest szereg zabezpieczeń, które uniemożliwiają przekazanie danych karty osobom trzecim.

Wszystkie artykuły
04.03.2019

BLIK jest to polski system płatności mobilnych, który jest dostępny w aplikacjach mobilnych w wybranym przez nas banku. System ten został stworzony przez spółkę Polski Standard Płatności w 2015 roku i cieszy się dużą popularnością! Transakcje które są wykonywane BLIK-iem zatwierdzane są kodem generowanym w aplikacji mobilnej banku. Dużym plusem zatem jest to, że dokonując płatności za pomocą tego systemu, nie musisz mieć przy sobie karty płatniczej. Warto korzystać z innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Sprawdzone i autoryzowane systemy, mogą wiele ułatwić i oszczędzić nam naprawdę dużo czasu. Takim systemem jest właśnie płatność BLIK, z której naprawdę opłaca się korzystać.

Wszystkie artykuły
02.03.2019

WIBOR (Warsaw Interbank Offered Rate) jest to wysokość oprocentowania na naszym, polskim rynku bankowym. To właśnie według tej stopy banki udzielają pożyczek innym bankom.  Pożyczają między sobą pieniądze na jakiś czas, na przykład dzień, tydzień, dwa tygodnie, miesiąc, dwa miesiące, czy nawet rok. To właśnie wskaźnik WIBOR określa, ile na danych transakcjach bank może zarobić, bądź ile będzie musiał zapłacić. 

Wszystkie artykuły
01.03.2019

Masterpass jest to portfel elektroniczny Mastercard. Został stworzony w 2013 roku, jednak w Polsce dopiero rok później. O dziwo, nie spotkał się z dużym zainteresowaniem. Dzięki temu elektronicznemu portfelowi mamy możliwość dokonywania płatności przez internet, bez konieczności wpisywania danych osobowych oraz danych karty. Masterpass funkcjonuje już w prawie 30 krajach na całym świecie.

Wszystkie artykuły
02.03.2019

Jaki kod IBAN Bank Pekao? IBAN: PL + numer rachunku bankowego Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234 Jaki kod SWIFT Bank Pekao? SWIFT/BIC: PKOPPLPW

Wszystkie artykuły
02.03.2019

Jaki kod IBAN BGŻ BNP Paribas? IBAN: PL + numer rachunku bankowego Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234 Jaki kod SWIFT BGŻ BNP Paribas? SWIFT/BIC: PPABPLPKXXX

Wszystkie artykuły
01.03.2019

Jaki kod IBAN Bank BPS? IBAN: PL + numer rachunku bankowego Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234 Jaki kod SWIFT Bank BPS? SWIFT/BIC: POLUPLPR

Wszystkie artykuły
28.02.2019

Jaki kod IBAN Bank Ochrony Środowiska? IBAN: PL + numer rachunku bankowego Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234 Jaki kod SWIFT Bank Ochrony Środowiska? SWIFT/BIC: EBOSPLPWXXX

Wszystkie artykuły
26.02.2019

Jaki kod IBAN Bank Ochrony Środowiska? IBAN: PL + numer rachunku bankowego Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234 Jaki kod SWIFT Bank Ochrony Środowiska? SWIFT/BIC: EBOSPLPWXXX

Wszystkie artykuły
26.02.2019

Jaki kod IBAN Bank Gospodarstwa Krajowego? IBAN: PL + numer rachunku bankowego Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234 Jaki kod SWIFT Bank Gospodarstwa Krajowego? SWIFT/BIC: GOSKPLPWXXX  

Wszystkie artykuły
26.02.2019

Jaki kod IBAN Bank Citi Handlowy? IBAN: PL + numer rachunku bankowego Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234 Jaki kod SWIFT Bank Citi Handlowy? SWIFT/BIC: CITIPLPX

Wszystkie artykuły
25.02.2019

Jaki kod IBAN Bank Millennium? IBAN: PL + numer rachunku bankowego Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234 Jaki kod SWIFT Bank Millennium? SWIFT/BIC: BIGBPLPW

Wszystkie artykuły
22.02.2019

Jaki kod IBAN Bank BPH? IBAN: PL + numer rachunku bankowego Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234 Jaki kod SWIFT Bank BPH? SWIFT/BIC: BPHKPLPK  

Wszystkie artykuły
20.02.2019

Jaki kod IBAN VOLKSWAGEN BANK? IBAN: PL + numer rachunku bankowego Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234 Jaki kod SWIFT VOLKSWAGEN BANK? SWIFT/BIC: INGBPLPW

Wszystkie artykuły
19.02.2019

Jaki kod IBAN TOYOTA BANK POLSKA? IBAN: PL + numer rachunku bankowego Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234 Jaki kod SWIFT TOYOTA BANK POLSKA? SWIFT/BIC: TOBAPLPWXXX

Wszystkie artykuły
18.02.2019

Jaki kod IBAN Santander Consumer Bank? IBAN: PL + numer rachunku bankowego Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234 Jaki kod SWIFT Santander Consumer Bank? SWIFT/BIC: SCFBPLPWXXX

Wszystkie artykuły
16.02.2019

Jaki kod IBAN Plus Bank? IBAN: PL + numer rachunku bankowego Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234 Jaki kod SWIFT Plus Bank? SWIFT/BIC: IVSEPLPP

Wszystkie artykuły
15.02.2019

Jaki kod IBAN Nest Bank? IBAN: PL + numer rachunku bankowego Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234 Jaki kod SWIFT Nest Bank? SWIFT/BIC: NESBPLPW

Wszystkie artykuły
13.02.2019

Jaki kod IBAN Idea Bank? IBAN: PL + numer rachunku bankowego Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234 Jaki kod SWIFT Idea Bank? SWIFT/BIC: IEEAPLPAXXX

Wszystkie artykuły
09.02.2019

Jaki kod IBAN ING Bank Śląski? IBAN: PL + numer rachunku bankowego Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234 Jaki kod SWIFT ING Bank Śląski? SWIFT/BIC: INGBPLPW

Wszystkie artykuły
06.02.2019

Jaki kod IBAN DNB Bank? IBAN: PL + numer rachunku bankowego Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234 Jaki kod SWIFT DNB Bank? SWIFT/BIC: MHBFPLPW

Wszystkie artykuły
05.02.2019

Jaki kod IBAN DNB Bank? IBAN: PL + numer rachunku bankowego Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234 Jaki kod SWIFT DNB Bank? SWIFT/BIC: MHBFPLPW

Wszystkie artykuły
03.02.2019

Jaki kod IBAN Credit Agricole? IBAN: PL + numer rachunku bankowego Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234 Jaki kod SWIFT Credit Agricole? SWIFT/BIC: AGRIPLPR  

Wszystkie artykuły
01.02.2019

Jaki kod IBAN Euro Bank? IBAN: PL + numer rachunku bankowego Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234 Jaki kod SWIFT Euro Bank? SWIFT/BIC: EBSAPLPW  

Wszystkie artykuły
01.02.2019

Jaki kod IBAN Getin Noble Bank? IBAN: PL + numer rachunku bankowego Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234 Jaki kod SWIFT Getin Noble Bank? SWIFT/BIC: GBGCPLPK

Wszystkie artykuły
30.01.2019

Jaki kod IBAN Alior Bank? IBAN: PL + numer rachunku bankowego Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234 Jaki kod SWIFT Alior Bank? SWIFT/BIC: ALBPPLPW

Wszystkie artykuły
28.01.2019

Jaki kod IBAN PKO Bank Polski? IBAN: PL + numer rachunku bankowego Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234 Jaki kod SWIFT PKO Bank Polski? SWIFT/BIC: BPKOPLPWXXX

Wszystkie artykuły
26.01.2019

Instytucja finansowa Santander (dawniej Bank Zachodni BWK) powstał w roku 2001, na skutek połączenia się Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym. Jeszcze w tym samym roku akcje tego przedsiębiorstwa zostały po raz pierwszy odnotowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W roku 2011 BZWBK dołączył do większej grupy Santander, która aktualnie posiada największą liczbę udziałów tej instytucji, konkretnie jest to aż 70% akcji.  Na terenie Polski znajduje się około tysiąca placówek stacjonarnych tej instytucji.

Wszystkie artykuły
23.01.2019

Raiffeisen Bank jest instytucją finansową działającym na terenie całej polski od roku 1991, rok później zaczął swoją ekspansję w branży detalicznej. Dziś posiada ponad 200 placówek stacjonarnych oraz blisko milion Klientów, którym stale oferuje najwyższej jakości usługi finansowe. Każda osoba obsługiwana przez Bank Raiffeisen może skorzystać z nowoczesnej i bardzo rozbudowanej bankowości internetowej, a w razie potrzeby może zadzwonić do Centrum Obsługi Telefonicznej i skorzystać z profesjonalnych porad i doradztwa, dzięki czemu zawsze będziemy wiedzieć z jakiej usługi powinniśmy skorzystać. 

Wszystkie artykuły
24.01.2019

Stuletni bank PKO BP, od samego początku aż do teraz, cieszy się ogromną popularnością wśród Klientów. Ze statystyk wynika, że z tygodnia na tydzień, liczba klientów banku PKO BP wciąż rośnie, czyli bank rozwija się nieprzerwanie od całego, pełnego wieku. Instytucja finansowa ta została założona w 1919 roku, lecz dopiero w 2004 spółka została zanotowana w warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Aktualnie jest to największy bank w naszym kraju, posiada on znacznie ponad tysiąc stacjonarnych placówek detalicznych, dziesiątki korporacyjnych centrali i ponad trzy tysiące bankomatów. Liczba klientów jaką bank PKO BP może się pochwalić, wynosi niemalże dziesięć milionów. 

Wszystkie artykuły
22.01.2019

Nest Bank - instytucja posiadająca szeroką gammę usług, jej rozbudowana oferta jest kierowana do Klientów indywidualnych jak i małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Jest ona przejrzysta, uczciwa i bezpieczna, co - sądząc po statystykach - przyciąga coraz większą liczbę Klientów z całej Polski. 

Wszystkie artykuły
20.01.2019

Instytucja finansowa mBank jest pierwszym bankiem internetowym w naszym kraju. Został on założony w roku 1986, jeszcze pod nazwą Bank Rozwoju Eksportu. Niedługo po tym, bo w roku 1992, trafił na Giełdę Papierów Wartościowych. W 2013 roku nastąpiła fuzja marek, MultiBank, BRE Bank i BRE Private Banking działają od tamtego momentu pod szyldem mBanku.

Wszystkie artykuły
15.01.2019

Idea Bank to bank, który na celu ma przede wszystkim wspieranie osób przedsiębiorczych, umożliwiając im realizowanie swoich marzeń o prowadzeniu efektywnego, rozkwitającego biznesu. Świadczy swoje usługi mikroprzedsiębiorstwom, a także małym, oraz średnim firmom. 

Wszystkie artykuły
13.01.2019

Getin Bank to nieustannie rozwijająca się instytucja finansowa, należąco do przedsiębiorstwa Getin Noble Bank S.A., który w chwili obecnej jest jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych banków na terenie całego naszego kraju. Bank ten posiada ponad czterysta stacjonarnych placówek, w których czeka na nas wykształcony personel, który odpowie na wszystkie nasze pytania i rozwieje wątpliwości odnośnie najlepszego wyboru produktu finansowego. Oferta Getin Banku jest skierowana nie tylko do Klientów indywidualnych, ale również do małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw. 

Wszystkie artykuły
10.01.2019

Eurobank to przedsiębiorstwo komercyjne zyskujące na popularności z miesiąca na miesiąc w naszym kraju. Instytucja ta oferuje produkty finansowe tylko i wyłącznie dla Klientów indywidualnych, nie obsługuje zatem żadnych przedsiębiorstw, samorządów ani innych organizacji. 

Wszystkie artykuły
08.01.2019

Credit Agricole jest jedną z największych instytucji finansowych na świecie. Posiada oddziały w 49 krajach, a z jego usług korzysta ponad pięćdziesiąt milionów osób i firm. Jest to również statystycznie najczęściej polecany bank na terenie całej Polski, a skorzystać z jego oferty mogą tak naprawdę wszyscy obywatele. Credit Agricole świadczy usługi zarówno dla Klientów Indywidualnych, jak i dla małych, średnich czy dużych przedsiębiorstw. 

Wszystkie artykuły
06.01.2019

BGŻ BNP Paribas to nowoczesna instytucja finansowa, która posiada uniwersalną ofertę skierowaną do Klientów Indywidualnych, małych i średnich firm, rolników, a także potężnych korporacji. Bank ten posiada ponad 500 stacjonarnych oddziałów na terenie całego kraju, a w tym momencie z jego usług korzysta niemalże trzy miliony Klientów, co jak na stosunkowo młody bank jest niesamowitym wynikiem. 

Wszystkie artykuły
05.01.2019

Bank Pekao jest jednym z największych banków na terenie nie tylko naszego kraju, ale również Europy Środkowo-Wschodniej. Jest to bank międzynarodowy i rozpoznawalny w bardzo wielu państwach, obecnie posiada ponad pięć milionów Klientów.

Wszystkie artykuły
03.01.2019

Bank Millennium jest przedsiębiorstwem komercyjnym, o bardzo nowoczesnym charakterze.  Rozpoczął on swoją działalność w roku 1989, wchodząc na wolny rynek w naszym kraju wraz z pierwszymi demokratycznymi zmianami. 

Wszystkie artykuły
01.01.2019

Alior Bank to zdecydowanie jedna z najbardziej rozpoznawalnych instytucji finansowych wśród Polaków. Jej klienci mają do dyspozycji ogromną sieć placówek w całym kraju, ale jakby było tego mało, Alior Bank posiada rozbudowana bankowość internetową oraz swoją własną aplikację mobilną. 

Wszystkie artykuły
21.11.2018

Istnieje wiele różnych form zewnętrznego finansowania. Zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne, mogą skorzystać np. przy zakupie samochodu, z finansowania leasingiem. Co jest jego istotą? Jakie opłaty wiążą się z leasingiem? Na czym on polega?

Wszystkie artykuły
18.11.2018

Podstawowym obowiązkiem spoczywającym na pracodawcy zatrudniającym pracownika jest zapewnienie mu bezpiecznych i higienicznych warunków pracy oraz wynagrodzenia. W umowie podpisanej z pracownikiem powinny znaleźć się graniczne terminy wypłaty. Jak pracownik może je wyegzekwować i zawsze na czas otrzymywać pensję?

Wszystkie artykuły
15.11.2018

Pomimo rosnącej popularności płatności bezgotówkowych, wykonywanych najczęściej z wykorzystaniem karty płatniczej, nadal Polacy korzystają z bankomatów. Wypłata gotówki z maszyn tego typu nie ogranicza się tylko do wykorzystania w tym celu karty płatniczej. Można wypłacić pieniądze również bez niej. Jak to możliwe?

Wszystkie artykuły
12.11.2018

Pieniądze są bardzo ważnym elementem naszego życia. Bez nich nie moglibyśmy sobie na wiele pozwolić. Pozostawałaby nam jedynie opcja starania się o pomoc finansową z miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej i przysłowiowe „klepanie biedy”. Środki finansowe można uczciwie zarobić, pracując zawodowo albo też pozyskać je w ramach kredytów i pożyczek. Życie na kredycie to codzienność tysięcy, jeśli nie milionów Polaków. Na co najczęściej zaciągamy kredyty? Czy Polacy radzą sobie z ich spłatą? Co zrobić, aby terminowo spłacić zobowiązanie i móc po prostu cieszyć się życiem?

Wszystkie artykuły
09.11.2018

Z roku na rok rośnie liczba miejsc, w których można płacić kartą za zakupy produktów lub usług. Coraz rzadziej potrzebujemy zatem gotówki, aby zrealizować transakcję. Wystarczy karta i zapłacimy za zakupy produktów spożywczych, za kwiaty w kwiaciarni czy za usługę fryzjerską i kosmetyczną. Zdarza się jednak, że potrzebujemy gotówki. Najprościej jest ją wypłacić z bankomatu. Takich maszyn w Polsce na koniec marca 2018 roku było ponad 23 tys. sztuk. Trzeba wiedzieć, jak wypłacać pieniądze z bankomatów, żeby zapłacić za to jak najmniej albo wcale. Ile wynosić może prowizja za wypłatę z bankomatu? Jak jej uniknąć?

Wszystkie artykuły
06.11.2018

Instytucje pożyczkowe i kredytowe biorą pod uwagę całą masę czynników przy weryfikacji wniosku o pożyczkę lub kredyt. Najważniejsza jest zdolność kredytowa oraz to, żeby osoba wnioskująca o zobowiązanie nie miała złej historii kredytowania, ale też nie była nierzetelnym dłużnikiem wpisanym do baz Biur Informacji Gospodarczej. Jednak nie bez znaczenia przy wydawaniu decyzji kredytowej jest to, ile lat ma główny kredytobiorca lub pożyczkobiorca. Wiek wnioskującego może spowodować, że jego wniosek o kredyt lub pożyczkę zostanie z miejsca odrzucony. Jaki jest akceptowalny maksymalny wiek kredytobiorcy? Czy banki i firmy pożyczkowe pozabankowe mają pod tym względem inne wymagania?

Wszystkie artykuły
04.11.2018

Przy udzielaniu finansowania zewnętrznego, czyli w momencie na przykład, gdy bank podejmuje decyzję o  udzieleniu kredytu swojemu klientowi, sprawdzana jest nie tylko zdolność kredytowa potencjalnego kredytobiorcy, ale i jego wiarygodność kredytowa. Jeśli jest ona niewystarczająco wysoka, analityk kredytowy będzie zmuszony odrzucić wniosek o zobowiązanie kredytowe. Warto wiedzieć, co należy rozumieć pod pojęciem wiarygodności kredytowej, jak jest ona oceniana i jak poprawić ową wiarygodność

Wszystkie artykuły
02.11.2018

Karta płatnicza wydana do konta osobistego lub firmowego pozwala na dokonywanie transakcji w sklepach i punktach usługowych, jak również w internecie. Jednocześnie to właśnie za jej pośrednictwem najczęściej możemy wypłacać pieniądze z bankomatu. Jak tego dokonać bezpiecznie? Jak wypłacić pieniądze z bankomatu tanio i skutecznie? Czy możliwa jest wypłata środków finansowych z bankomatu bez użycia karty płatniczej

Wszystkie artykuły
31.10.2018

Sztuką jest takie planowanie własnego budżetu i zarządzanie nim, aby na wszystko wystarczyło, zwłaszcza przy mocno ograniczonych środkach finansowych. Jeszcze większym wyczynem w takiej sytuacji będzie zaoszczędzenie czegokolwiek na przysłowiową czarną godzinę. Zanim przystąpimy do planowania budżetu domowego, powinniśmy określić, co właściwie będzie naszym celem przy zarządzaniu posiadanymi środkami?

Wszystkie artykuły
29.10.2018

Każdy rodzic chciałby wszystkiego, co najlepsze dla swoich dzieci. Aby zapewnić im dobry start w dorosłe życie, rodzice mogą zainwestować w fundusz powierniczy dla dziecka i tym samym zadbać o lepszą przyszłość dla swojej pociechy.  Jak oszczędzać w ramach funduszu powierniczego i czym on właściwie jest?

Wszystkie artykuły
27.10.2018

Finansiści przekonują, że trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie, czyli w formie gotówki w domu, jest nie tylko niebezpieczne, ale powoduje utratę wartości pieniądza w czasie. Jeśli schowamy dziś 1000 zł, to za rok za tę samą kwotę będzie można najpewniej kupić mniej produktów niż obecnie. Inflacja powoduje, że pieniądz traci na wartości. Poza tym, pieniądze trzymane w domu tak naprawdę są łatwym łupem dla złodziei. Czy jednak lepiej nie byłoby przechowywać posiadane środki finansowe w banku? Gdzie trzymać pieniądze?

Wszystkie artykuły
25.10.2018

Twoja pensja wydaje się mało zadowalająca i często masz problem z tym, aby związać koniec z końcem i z sukcesem zamknąć domowy budżet? A może masz trochę wolnego czasu po zakończeniu pracy i chciałbyś spożytkować go mądrze? Przejrzyj zaprezentowane przez nas możliwości tego, jak dorobić po godzinach.

Wszystkie artykuły
23.10.2018

Czy na jedzeniu można oszczędzać? Okazuje się, że jak najbardziej, ale nie chodzi tu bynajmniej o to, aby jeść coraz mniej, ale zwracać uwagę, co znajduje się w naszym codziennym menu, jak i co kupujemy w sklepach oraz po jakich cenach. Cięcia wydatków w sferze stricte konsumpcyjnej, dokonywane mądrze, mogą przynieść pozytywne efekty w dłuższym terminie. Jeśli jednak zaczniemy oszczędzać chaotycznie, bez spójnego planu na wydatkach na jedzenie, co prawda odczujemy krótkoterminową ulgę dla budżetu, ale konsekwencje zdrowotne i finansowe na dłużej mogą pogrążyć nasze finanse. Jak zatem oszczędzać na jedzeniu, aby nie narażać swojego zdrowia?

Wszystkie artykuły
21.10.2018

Oszczędzanie to trudna sztuka, ale każdy może się jej nauczyć, niezależnie od tego, ile zarabia. Trzeba zracjonalizować wydatki i mieć je cały czas pod kontrolą, a przy tym samodzielnie narzucić sobie dyscyplinę i nie wydawać bezmyślnie posiadanych środków finansowych.

Wszystkie artykuły
19.10.2018

Pieniądze szczęścia nie dają, ale z nimi po prostu łatwiej jest żyć i spełniać swoje marzenia. Zarabiamy po to, aby funkcjonować na odpowiednim poziomie. Bez względu na to, ile pieniędzy wpływa na nasze konto, zawsze chcielibyśmy mieć więcej. Przyjrzyjmy się zatem sposobom na to, skąd wziąć pieniądze na dodatkowe, często zupełnie nieprzewidziane wydatki, np. na nagłe leczenie, remont czy naprawę samochodu po awarii.

Wszystkie artykuły
17.10.2018

Pracownik długo pracujący w jednym przedsiębiorstwie może stanąć przed dylematem, czy poprosić o podwyżkę swojego szefa i pracować za godziwą, lepszą pensję, czy lepiej siedzieć cicho i cieszyć się z tego, co otrzymuje? Prędzej czy później każdy chce zarabiać więcej, zwłaszcza jeśli firma dobrze prosperuje, a przełożeni utwierdzają podwładnego w przekonaniu, że jego praca jest ważna dla przyszłości całego przedsiębiorstwa. Jeśli podejmujemy decyzję o poproszeniu szefa o podwyżkę, powinniśmy dowiedzieć się, jak rozmawiać o podwyżce tak skutecznie, aby stała się ona naszym udziałem.

Wszystkie artykuły
15.10.2018

Początki oszczędzania są trudne. Kiedy jednak podejmiesz decyzję, że będziesz oszczędzał, bądź konsekwentny i regularnie odkładaj pieniądze. Nie muszą to być duże kwoty. Błędem jest twierdzenie, że odkładanie np. 100 zł miesięcznie to zbyt mała suma. Ważne, że w ogóle będziemy oszczędzać. Małe kwoty też można inwestować i sukcesywnie pomnażać wartość naszego funduszu awaryjnego. Oszczędności rosną i dzięki temu możemy stworzyć dla siebie i swojej rodziny warunki ekonomicznego komfortu. W co inwestować małe kwoty? Przedstawiamy swoje propozycje.

Wszystkie artykuły
14.10.2018

Chcesz jechać w kolejne wakacje na egzotyczne wyspy? Zwiedzać europejskie stolice? Może marzy ci się wymiana samochodu lub zakup nowoczesnego telefonu? Najważniejsze to znaleźć sobie cel, do którego chcesz dążyć. To zdecydowanie ułatwia oszczędzanie. Mając jasno wytyczony, mierzalny i realny do osiągnięcia cel, prędzej czy później uda nam się to zrealizować. Przedstawiamy najważniejsze kwestie dotyczące oszczędzania.

Wszystkie artykuły
13.10.2018

Finanse dotyczą każdego z nas. Do życia potrzebne są pieniądze - trzeba zapłacić za mieszkanie, za korzystanie z wody, prądu czy gazu, a także za szeroko rozumiane wydatki konsumpcyjne. Po to pracujemy i zarabiamy, aby wypracować budżet domowy, do rozdysponowania pomiędzy różne potrzeby zgłaszane przez członków gospodarstwa domowego.

Wszystkie artykuły
12.10.2018

Rozmowy o pieniądzach nigdy nie są proste, a zwłaszcza wtedy, gdy dotyczą podwyżek, a rozmawiają ze sobą pracodawca z pracownikiem. Jeśli pracownik zgłasza się do przełożonego po to, aby otrzymać wyższe wynagrodzenie za swoją pracę i zaangażowanie, jakie w nią wkłada, powinien prośbę o podwyżkę dobrze umotywować, aby mieć szansę na jej otrzymanie. Jakich argumentów warto użyć  i ostatecznie sprawić, że szef będzie chciał nam przyznać upragnioną podwyżkę?

Wszystkie artykuły
11.10.2018

Bieda to zjawisko powszechne na całym świecie. W globalnym społeczeństwie są ludzie, którzy żyją na skraju nędzy. Czasem to ich wina, że znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. W innych przypadkach to zbieg fatalnych okoliczności doprowadził ich do biedy. Co zrobić, jeśli znajdziemy się w trudnej sytuacji finansowej? Gdzie powinniśmy szukać pomocy i jak ją uzyskać?

Wszystkie artykuły
10.10.2018

Pracujesz już jakiś czas w dotychczasowym zakładzie pracy? Sumiennie wywiązujesz się ze swoich obowiązków, angażujesz w pracę, a jednak nie jesteś doceniany? Zamiast ciebie awans dostał twój kolega, choć wydaje ci się, że macie takie same kompetencje i umiejętności? Sprawdź, dlaczego awans w pracy nie stał się twoim udziałem i co powinieneś zrobić, aby szef cię docenił i dał upragniony awans.

Wszystkie artykuły
09.10.2018

Rozmowy o podwyżce należą do najtrudniejszych, jakie przychodzi przeprowadzać pracownikom. Wielu z nich nie wie, od czego zacząć i jak przede wszystkim wywalczyć pensję, na której im zależy.  Pracodawcy niezmiernie rzadko decydują się samemu podnieść wynagrodzenie swoim pracownikom. Dopóki więc ci nie zgłoszą się do nich z prośbą o to, że chcieliby więcej zarabiać, płacą tyle, ile ustalili podczas podpisywania umowy o pracę. Przedstawiamy kilka ważnych wskazówek, jak negocjować podwyżkę wynagrodzenia i kiedy zdecydować się na taki krok?

Wszystkie artykuły
08.10.2018

Pożyczki pozabankowe zwykle nie wymagają ustanawiania dodatkowych zabezpieczeń spłaty, ponieważ priorytetem dla firm pożyczkowych jest zaoferowanie klientowi pożyczki gotówkowej w jak najprostszej formie - szybko, skutecznie, bez zbędnych formalności. Istnieją jednak pożyczki pod zastaw nieruchomości. Czy taki produkt dostępny jest jedynie w bankach, czy również w firmach pozabankowych będzie można z niego skorzystać?

Wszystkie artykuły
07.10.2018

Szczycisz się tym, że nigdy nie korzystałeś z pożyczek pozabankowych i kredytów bankowych? Nie miałeś karty kredytowej, ani nawet nie kupowałeś sprzętów RTV i AGD na raty? To dobrze, że dotychczas radziłeś sobie z wydatkami przy użyciu własnych oszczędności i bieżących dochodów, ale miej na uwadze także i to, że nie zbudowałeś sobie historii kredytowania, a to jest przeszkodą przy wnioskowaniu o kredyty i pożyczki. Czy brak historii kredytowania likwiduje szanse na uzyskanie pożyczki chwilówki?

Wszystkie artykuły
06.10.2018

Chwilówki, czyli pozabankowe pożyczki gotówkowe mają to do siebie, że można je szybko zaciągnąć. Część pożyczkobiorców nie analizuje decyzji o zaciągnięciu takiego zobowiązania. Podpisuje umowy bez pewności, że będzie w stanie spłacić pożyczkę. Dlatego pojawiają się sytuacje, gdzie pożyczka nie jest uiszczana w terminie i pojawiają się długi. Co grozi osobie, która nie spłaca na czas pożyczek chwilówek?

Wszystkie artykuły
05.10.2018

Hipoteka jest rzeczowym środkiem pozwalającym na solidne zabezpieczenie wierzytelności. Zaliczana jest do grupy ograniczonych praw rzeczowych i można ją ustanowić na nieruchomościach i niektórych prawach. Czym w tym kontekście jest hipoteka odwrócona? Co warto o niej wiedzieć?

Wszystkie artykuły
04.10.2018

Ugodowe załatwienie niektórych spornych spraw pozwala uniknąć w wielu przypadkach długotrwałej batalii sądowej i oczekiwania nawet po kilka miesięcy czy lat na wydanie wiążącego, prawomocnego wyroku. Osoby fizyczne i podmioty gospodarcze czasem wolą zawrzeć ugodę z przeciwnikiem niż iść ze sprawą do sądu. To już ostateczność. W praktyce w kwestiach ugodowego załatwiania sportów stosuje się zawezwanie do próby ugodowej. Czym ono jest i jak je napisać?

Wszystkie artykuły
03.10.2018

Bezpieczeństwo naszej rodziny może być rozumiane na szereg różnych sposobów. To stan, w którym podejmujemy odpowiednie kroki, aby nic złego nie przydarzyło się naszym najbliższym. Bezpieczeństwo może mieć stricte wymiar finansowy i wówczas możemy mówić o poduszce bezpieczeństwa finansowego, na którą powinny składać się oszczędności. Jaka pula zapewni nam ochronę przed niedostatkiem na wszelki wypadek?

Wszystkie artykuły
02.10.2018

Każdy doradca jest osobą, która przy wykorzystaniu swojej wiedzy, umiejętności i przesłanek opartych na doświadczeniu może doradzać innym osobom w wielu różnych kwestiach. Wśród doradców wyróżnić można również doradcę finansowego. Czym charakteryzuje się taka profesja? Kto może zostać doradcą finansową i czym na co dzień taki specjalista się zajmuje?

Wszystkie artykuły
01.10.2018

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości na drodze, parkowanie w miejscu do tego niedozwolonym, rozmowa przez telefon komórkowy w czasie prowadzeniu pojazdu czy jazda bez zapiętych pasów - w każdej z tych sytuacji kierowca może otrzymać mandat od policji. Można go opłacić między innymi wygodnie w trybie online, w podobny sposób, jak na przykład rachunek za telefon czy czynsz za mieszkanie. Jak wygląda prawidłowa procedura opłacania mandatu przez internet?

Wszystkie artykuły
24.09.2018

Telefon komórkowy służy obecnie nie tylko do wykonywania połączeń oraz odbierania i wysyłania SMS-ów. Wiele smartfonów to przenośne biura, czytelnie, a często także… portfele. W artykule sprawdzimy jak wygodnie, bezpiecznie i szybko płacić telefonem.

Wszystkie artykuły
23.09.2018

Potrzebujesz dodatkowych środków? Na sfinansowanie Twoich wydatków z powodzeniem wystarczy 500 zł? Korzystając z usług instytucji pozabankowych, możesz pożyczyć taką kwotę szybko, bez formalności i… zupełnie za darmo! Gdzie szukać najtańszej chwilówki i jak wnioskować o 500 zł? Podpowiadamy.

Wszystkie artykuły
22.09.2018

Zgodnie z definicją wskazaną przez Kodeks cywilny, przedawnienie długów daje dłużnikowi możliwość uchylenia się od zaspokojenia roszczenia po upływie określonego prawem terminu. Co to oznacza w praktyce? Czy na skutek przedawnienia dłużnik przestaje być dłużnikiem? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
21.09.2018

Nie ulega wątpliwości, że popularne chwilówki nie cieszą się najlepszą sławą. Często bywają postrzegane jako drogie, a udzielające ich podmioty — jako nieuczciwe. Czy tak rzeczywiście jest? Na szczęście nie do końca. W artykule dokonamy rzetelnej, obiektywnej analizy wad i zalet pożyczek pozabankowych.

Wszystkie artykuły
20.09.2018

Egzekucja komornicza jest z reguły ostatnim etapem procesu windykacji. Aby pozyskać środki na spłatę długu, komornik może zająć wynagrodzenie dłużnika, środki zgromadzone na jego kontach bankowych, a nawet należące do niego ruchomości i nieruchomości. Co jednak z przedmiotami, kupionymi na kredyt? Czy one także podlegają egzekucji?

Wszystkie artykuły
18.09.2018

Ślub i wesele to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej osoby. Od chwili wypowiedzenia sakramentalnego „TAK” lub zawarcia związku małżeńskiego w Urzędzie Stanu Cywilnego, dwoje ludzi tworzy wspólnotę, jedność i zakłada rodzinę. To wydarzenie młoda para chce zwykle świętować wraz z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. Organizacja wesela pociągać może za sobą bardzo wysokie koszty, zwłaszcza jeśli młoda para marzy o tradycyjnym weselu na kilkaset gości, które będzie trwało co najmniej dwa dni. Ile takie wesele będzie kosztowało i skąd wziąć pieniądze na ten cel?

Wszystkie artykuły
17.09.2018

Przy ubieganiu się o kredyt w banku można mieć pewność, że w ramach weryfikacji zdolności i wiarygodności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy, instytucja bankowa sprawdzi historię kredytowania klienta w bazach Biura Informacji Kredytowej. Negatywne wpisy w tej bazie spowodują, że bank odmówi udzielenia kredytu. Jednocześnie są one realną przeszkodą do zaciągnięcia pożyczki w niektórych firmach pozabankowych sprawdzających BIK przed udzieleniem zobowiązania pożyczkowego. Czy zatem wyjściem z sytuacji może być skorzystanie z usługi czyszczenia BIK? Na czym ona polega?

Wszystkie artykuły
16.09.2018

Odsetki są wynagrodzeniem, jakie bank lub firma pożyczkowa pobierać mogą z tytułu udzielanych zobowiązań finansowych. Naliczane są one według stopy oprocentowania wskazanej w umowie kredytowej lub pożyczkowej. Są dziś limity wysokości odsetek, które są z góry określone przez polskie prawo. W szczególnych przypadkach pożyczkobiorca czy kredytobiorca może wnosić do swojego wierzyciela - banku lub do firmy pożyczkowej o umorzenie odsetek. Jak napisać podanie o umorzenie odsetek, które ma szanse na pozytywne rozpatrzenie?

Wszystkie artykuły
15.09.2018

Konsolidacja to pojęcie wykorzystywane w świecie finansów, oznaczające zamianę kilku pożyczek i kredytów na jedno zobowiązanie, o ujednoliconych warunkach spłaty. Można więc powiedzieć, że konsolidacja prowadzi do spłaty wcześniej zaciągniętych, mniejszych pożyczek, a w zamian pożyczkobiorca zyskuje do spłaty jedno zobowiązanie, zwykle o wydłużonym okresie spłaty. Czy konsolidacja chwilówek jest możliwa i w których firmach pożyczkowych działających na rynku pozabankowym można się o nią starać? Czy konsolidacja przeznaczona jest również dla osób z długami?

Wszystkie artykuły
14.09.2018

W Polsce żyje prawie 5,5 mln emerytów. Mają wypłacane świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, z tytułu odprowadzanych składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Warunkiem wypłaty emerytury w Polsce jest uzyskanie wieku emerytalnego, a na jej wysokość wpływa rzecz jasna staż pracy. Im wyższy, tym większa emerytura. Czy świadczenie emerytalne, jako stały dochód wpływający na konto emeryta, może być podstawą do udzielenia mu pożyczki chwilówki w firmie pozabankowej?

Wszystkie artykuły
13.09.2018

Podstawowym dokumentem potwierdzającym tożsamość obywatela Rzeczypospolitej Polskiej jest dowód osobisty. Za pomocą takiego dowodu możemy wylegitymować się w urzędzie, odebrać przesyłkę poleconą, a również przy użyciu wyłącznie dowodu możemy skutecznie wnioskować o pożyczkę w firmie pożyczkowej. Co jednak, jeśli z różnych powodów nie możemy posłużyć się dowodem? Czy może go zastąpić paszport? Czy otrzymamy chwilówkę na paszport?

Wszystkie artykuły
12.09.2018

Po polskich drogach z roku na rok jeździ coraz więcej samochodów - osobowych i dostawczych. Polacy wybierają auta z różnych segmentów cenowych i wyposażenia. Są auta bardzo luksusowe, modnych marek, jak i tanie kompaktowe samochody miejskie, które mają na liczniku wiele tysięcy kilometrów przebiegu. Jak finansujemy zakup samochodu i na jakie modele decydujemy się najczęściej?

Wszystkie artykuły
10.09.2018

Remont jest przedsięwzięciem, które może pochłonąć bardzo duże wydatki. Wszystko zależy od tego, co chcemy remontować i w jakiej skali. Kosmetyczne zmiany w aranżacji pomieszczeń mieszkalnych nie będą tak kosztochłonne, jak na przykład gruntowny remont łazienki z pełną wymianą instalacji hydraulicznej i elektrycznej. Pieniądze na remont można wziąć między innymi z pożyczek pozabankowych. Czy jednak warto zdecydować się na takie zobowiązanie?

Wszystkie artykuły
09.09.2018

W Polsce działa wiele firm pożyczkowych udzielających tzw. chwilówek i pożyczek ratalnych. To zobowiązania udostępniane konsumentom poza systemem bankowym. Na ogół każdemu klientowi zależy na tym, aby znaleźć ofertę najtańszej pożyczki w pożądanej kwocie, którą będzie mógł zwrócić w dogodnym dla siebie terminie. Czy jednak wybór najtańszej pożyczki to dobra decyzja?

Wszystkie artykuły
08.09.2018

Ponad 25 lat temu napisano i przesłano pierwszego SMS-a, czyli krótką wiadomość tekstową, która zrewolucjonizowała komunikację międzyludzką. SMS może być dziś wykorzystywany nie tylko do komunikacji, ale również do oferowania klientom produktów i usług oraz do prowadzenia działań promocyjnych. Kanał komunikacji smsowej pozwala też w niektórych firmach pozabankowych na zaciąganie szybkich pożyczek gotówkowych. Które firmy pożyczkowe mają takie produkty w swojej ofercie i jak się o nie ubiegać?

Wszystkie artykuły
07.09.2018

Przedsiębiorcy w Polsce z rezerwą podchodzą do kwestii finansowania swojej działalności gospodarczej - zarówno na starcie, jak i w toku jej prowadzenia, ze źródeł zewnętrznych. Jednak zaciągnięcie pożyczki czy kredytu firmowego może przybliżyć ich do realizacji swoich planów inwestycyjnych albo pomóc w szczególnych przypadkach w utrzymaniu płynności finansowej, która jest bardzo ważna dla dobrej kondycji całej firmy. Czy zatem warto jest zaciągać chwilówki dla firm? Czym charakteryzują się takie pożyczki?

Wszystkie artykuły
06.09.2018

Rynek firm pożyczkowych cały czas się rozwija, z korzyścią dla potencjalnych pożyczkobiorców, ponieważ mogą oni wybierać pożyczki chwilówki pozabankowe z szerokiej oferty różnych propozycji. Najlepiej widoczny jest wzrost rynku na podstawie Rejestru Instytucji Pożyczkowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Jakie nowe chwilówki online pojawiły się na polskim rynku finansowym w 2018 roku?

Wszystkie artykuły
05.09.2018

Pierwszy dzwonek na korytarzach szkolnych rozbrzmiewa z początkiem września. To znak, że rozpoczął się nowy rok szkolny i dzieci będą od tej chwili uczęszczać na lekcje i zajęcia pozalekcyjne od poniedziałku do piątku. W ramach przygotowań do szkoły każdy uczeń, a raczej jego rodzice lub opiekunowie muszą go zaopatrzyć w niezbędne przedmioty i książki. Ile wydamy na wyprawkę szkolną w roku 2018/2019? Jak sfinansować takie wydatki, jeśli nie mamy własnych oszczędności?

Wszystkie artykuły
04.09.2018

Jeśli zawarłeś umowę chwilówki, jednak z jakiegokolwiek powodu zmieniłeś swoją decyzję, możesz od niej odstąpić. Pod warunkiem, że od momentu podpisania dokumentu nie minęło więcej niż 14 dni. Jakie warunki trzeba spełnić, aby odstąpić od umowy pożyczkowej? Jak tego dokonać? Kiedy zwrócić pieniądze? W artykule odpowiemy na te inne pytania pożyczkobiorców.

Wszystkie artykuły
03.09.2018

Żyjesz od pierwszego do pierwszego? Twój budżet jest bardzo napięty i często ledwie wiążesz koniec z końcem? Nieustający strach o „finansowe jutro” może być przyczyną ogromnego stresu, frustracji i bezsilności. Co zrobić, aby zadbać o stan swojego konta? Jak zwiększać zyski i oszczędzać? Podpowiadamy.

Wszystkie artykuły
02.09.2018

Czy banki i firmy pożyczkowe wliczają świadczenia z programu Rodzina 500+ do dochodu? Czy wypłacane przez państwo środki pomogą zwiększyć zdolność kredytową? Podpowiadamy.

Wszystkie artykuły
01.09.2018

Umiejętność zarządzania własnymi finansami to jedna z kluczowych umiejętności, które powinien posiąść dorosły człowiek. Niestety, polski system edukacji ma w tym zakresie niewiele do zaoferowania. Właśnie dlatego rolę finansowych edukatorów najczęściej przejmują rodzice. Chcesz nauczyć swoje dziecko oszczędzania? Przeczytaj nasze wskazówki.

Wszystkie artykuły
31.08.2018

Marzysz o nowym telewizorze, kinie domowym lub wielofunkcyjnym robocie kuchennym? Jeśli nie jesteś w stanie sfinansować zakupu gotówką, sięgnij po zewnętrzne źródło finansowania. Gdzie szukać najlepszych kredytów i pożyczek? Jak znaleźć tą, najbardziej dostosowaną do potrzeb? Podpowiadamy.

Wszystkie artykuły
30.08.2018

Wesele i podróż poślubna to nie tylko uwieńczenie wspólnej drogi dwojga kochających się ludzi. To również dodatkowe, często bardzo wysokie koszty. Ile wynosi średni koszt wesela? Czy warto zaciągnąć na ten cel pożyczkę? Podpowiadamy.

Wszystkie artykuły
29.08.2018

W 2018 roku wysokość minimalnej pensji wynosi w naszym kraju 2100 zł brutto, czyli 1530 zł netto To 100 zł brutto więcej niż rok wcześniej. Czy wzrost najniższego wynagrodzenia przełoży się na poprawę zdolności kredytowej? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
28.08.2018

Szukasz sposobu na pozyskanie dodatkowych środków? Chcesz zaciągnąć pożyczkę na nieprzewidziane wydatki? Jeśli zależy Ci na tym, aby otrzymać pieniądze szybko, bezpiecznie i bez formalności, sięgnij po chwilówkę. W artykule omówimy wady i zalety szybkich pożyczek online.

Wszystkie artykuły
27.08.2018

Większość banków i firm pożyczkowych umożliwia zarówno nadpłacanie, jak również całkowitą spłatę kredytu przed upływem terminu określonego w umowie. Bez konieczności ponoszenia z tego tytułu dodatkowych kosztów. Czy takie rozwiązanie jest jednak opłacalne dla kredytobiorcy? Czy warto nadpłacać kredyt? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
26.08.2018

Wbrew obiegowej opinii Biuro Informacji Kredytowej nie jest kolejnym rejestrem dłużników. Instytucja zbiera, gromadzi i udostępnia informacje zarówno o opóźnieniach w spłacie kredytów, jak również o terminowo regulowanych zobowiązaniach. Kiedy banki i firmy pożyczkowe przekazują informacje do BIK-u? Jakie mogą być skutki zadłużenia? Podpowiadamy.

Wszystkie artykuły
25.08.2018

Większość firm, oferujących popularne chwilówki pożycza pieniądze na dowód. Istnieją jednak takie, które wymagają od wnioskujących zaświadczeń o zarobkach, wyciągów z konta bankowego lub innych dokumentów, potwierdzających wysokość dochodów. Skąd te różnice? Jak znaleźć pożyczkodawcę, który pożyczy pieniądze bez formalności? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
24.08.2018

Pożyczka internetowa to pożyczka, którą można zaciągnąć w 100 proc. przez Internet. Wygodnie i komfortowo. Bez konieczności wychodzenia z domu. Gdzie znaleźć najlepszą pożyczkę internetową? Podpowiadamy.

Wszystkie artykuły
23.08.2018

Rządowy program Rodzina 500+ to inicjatywa, która zmieniła codzienność wielu Polaków. Dzięki dodatkowym, otrzymywanym od państwa środkom mieszkańców naszego kraju stać na więcej, a ich poziom życia odczuwalnie wzrósł.

Wszystkie artykuły
22.08.2018

Czy osoba bezrobotna może zaciągnąć pożyczkę? Czy bez stałych, udokumentowanych dochodów będzie odpowiednio wiarygodna dla pożyczkodawcy? W artykule odpowiemy na najczęściej zadawane pytania, dotyczące chwilówek dla bezrobotnych.

Wszystkie artykuły
21.08.2018

Poręczyciel, zwany inaczej żyrantem lub gwarantem to osoba, która potwierdza możliwość spłaty zobowiązania finansowego przez inną osobę. Jeśli kredytobiorca przestanie spłacać raty, obowiązek dalszego regulowania należności spadnie właśnie na żyranta. Jakie prawa i obowiązki ma żyrant? Kto może nim być i kiedy będzie niezbędny do zaciągnięcia pożyczki? Podpowiadamy.

Wszystkie artykuły
19.08.2018

Jeśli wiesz już, że nie zdołasz sfinansować swoich wydatków z oszczędności, jednak nie potrafisz stwierdzić, jakiej kwoty Ci zabraknie, rozważ uruchomienie linii pożyczkowej. Dzięki linii szybko sprawnie i wygodnie pokryjesz koszty potrzebnych towarów lub usług, płacąc tylko za środki, które realnie wydasz.

Wszystkie artykuły
02.08.2018

Każda osoba, która w danym roku kalendarzowym uzyskała przychody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, stanie przed obowiązkiem wypełnienia i złożenia rocznej deklaracji podatkowej. Jak wypełnić PIT? Jak i do kiedy go złożyć? Jakie konsekwencje może mieć przekroczenie określonych prawem terminów? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
02.08.2018

Pozabankowe pożyczki ratalne to znakomita propozycja dla osób, które chcą pożyczyć pieniądze szybko i bez formalności oraz rozłożyć spłatę na wygodne, niewielkie raty. W artykule sprawdzimy, jak zaciągnąć pozabankową ratalkę. Wskażemy także najtańsze na rynku pożyczki pozabankowe na 12 miesięcy.

Wszystkie artykuły
02.08.2018

Krajowy Rejestr Długów to jedno z Biur Informacji Gospodarczej. Jeśli zalegasz ze spłatą pożyczki, kredytu, rachunku za gaz, telefon czy polisę ubezpieczeniową — wierzyciel może umieścić w nim Twoje dane. Jak działa KRD? Jakie warunki muszą zostać spełnione, aby dane dłużnika znalazły się „na czarnej liście”? W artykule odpowiemy na te i inne pytania naszych czytelników.

Wszystkie artykuły
01.08.2018

Szukasz sposobu na pozyskanie dodatkowych środków? Zależy Ci na tym, aby otrzymać pieniądze jak najszybciej? Jeśli na sfinansowanie extra wydatków z powodzeniem wystarczy 1000 zł, sięgnij do kieszeni firmy pożyczkowej. Korzystając z usług takiej instytucji, pożyczysz pieniądze szybko, bez formalności, a w dodatku… zupełnie za darmo.

Wszystkie artykuły
01.08.2018

Provident jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm pożyczkowych, jednoznacznie kojarzoną z chwilówkami. Trudno się dziwić. Swoje pierwsze kroki stawiała na rynku ponad 20 lat temu. Od tego czasu rzetelnie zapracowała na uznanie i zaufanie milionów Polaków, szukających sposobów na szybkie i wygodne pożyczenie pieniędzy.

Wszystkie artykuły
01.08.2018

Jednym z elementów wnioskowania o szybką pożyczkę pozabankową jest konieczność potwierdzenia swojej tożsamości. Najpopularniejszym i najczyściej praktykowanym sposobem na realizację tego celu jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego na konto firmy pożyczkowej. Co jednak w sytuacji, jeśli konto wnioskującego świeci pustkami? Czy można pożyczyć pieniądze bez konieczności przelewania opłaty rejestracyjnej?

Wszystkie artykuły
01.08.2018

Jeśli zmagasz się z zajęciem komorniczym i chcesz pożyczyć pieniądze (np. na spłatę zadłużenia), wiedz, że nie będzie to prostym zadaniem. Większość instytucji finansowych będzie postrzegać Cię bowiem jako niewiarygodnego i niepewnego. Na szczęście istnieją również firmy, które przychylnym okiem patrzą na zadłużonych klientów. Gdzie szukać takich pożyczkodawców i jak wnioskować o dodatkowe środki? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
01.08.2018

Straciłeś pracę i nie możesz znaleźć nowej posady? Z powodu nieprzewidzianych wydatków Twój budżet bardzo ucierpiał? Jeśli wpadłeś w przejściowe kłopoty finansowe i nie jesteś w stanie terminowo spłacać rat, nie załamuj rąk. Niektóre instytucje finansowe oferują swoim klientom możliwość zawieszenia spłat. Na czym polega taka usługa i kto może z niej skorzystać? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
30.07.2018

Wbrew obiegowej opinii, studenckie życie nie zawsze bywa tak beztroskie, jakim się wydaje. Zwłaszcza jeśli portfel młodego ucznia świeci pustkami, a bliscy nie są w stanie udzielić mu finansowego wsparcia. W artykule sprawdzimy, czy student ma szanse na uzyskanie pożyczki. Podpowiemy również, jakie warunki musi spełnić, aby otrzymać dodatkowe środki.

Wszystkie artykuły
30.07.2018

Emeryci dają się poznać instytucjom finansowym jako lojalni klienci, którzy spłacają zaciągnięte zobowiązania terminowo i rzetelnie. Czy dojrzały wiek seniorów nie jest jednak przeszkodą w otrzymaniu pożyczki lub kredytu? Czy emeryt może wziąć chwilówkę? W artykule odpowiemy na te oraz inne pytania najstarszych pożyczkobiorców.

Wszystkie artykuły
30.07.2018

Wyłudzenia kredytów na skradzione lub pozyskane w nieuczciwy sposób dane zdarzają się częściej, niż mogłoby się wydawać. Chcesz wiedzieć jak uchronić się przed oszustami? Koniecznie przeczytaj nasze wskazówki.

Wszystkie artykuły
27.07.2018

Jednym z warunków otrzymania pożyczki pozabankowej jest poprawna weryfikacja tożsamości wnioskującego. Taka procedura służy zapewnieniu bezpieczeństwa obu stronom umowy i eliminuje ryzyko zaciągnięcia chwilówki na skradzione lub wyłudzone dane osobowe. W artykule sprawdzimy, jakie metody weryfikacji stosują firmy pożyczkowe. Podpowiemy również, czy da się dostać pożyczkę bez weryfikacji.

Wszystkie artykuły
27.07.2018

Jeśli spóźnisz się ze spłatą chwilówki choćby jeden dzień, pożyczkodawca będzie miał prawo obciążyć Cię kosztem odsetek za opóźnienie. Przedłużająca się zwłoka w spłacie może skutkować rozpoczęciem procedury windykacyjnej, zmierzającej do wyegzekwowania zwrotu należności. Jak wygląda postępowanie windykacyjne i ile kosztuje? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
27.07.2018

Jednym z kluczowych wymagań, jakie stawiają klientom firmy pożyczkowe, jest konieczność posiadania konta w banku. Co jednak w sytuacji, jeśli wnioskujący o dodatkowe środki nie ma własnego rachunku lub nie może z niego skorzystać? Czy da się zaciągnąć pożyczkę online bez konta bankowego? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
27.07.2018

Czy dostanę pożyczkę bez dochodów? Czy aby otrzymać chwilówkę, trzeba udokumentować zarobki? Te oraz podobne pytania każdego dnia zadają sobie tysiące osób, które szukają sposobu na załatanie dziury w domowym budżecie. W artykule sprawdzimy, czy istnieją pożyczkodawcy, udzielający chwilówek bez dochodów.

Wszystkie artykuły
27.07.2018

Emeryci są jedną z najbardziej pożądanych przez instytucje finansowe grup klientom. Dzięki dożywotnio wypłacanym świadczeniom nie są narażeni na utratę dochodów, są również rzetelni, sumienni i terminowi. W artykule sprawdzimy, jak pożyczają najstarsi klienci. Podpowiemy również, które instytucje oferują seniorom najbardziej atrakcyjne warunki finansowania.

Wszystkie artykuły
26.07.2018

Planujesz sięgnąć po pierwszą chwilówkę? Nie chcesz popełnić błędów, które przełożą się na dodatkowy stres i straty finansowe? Jeśli zależy Ci na tym, aby pożyczyć pieniądze szybko, wygodnie, a co najważniejsze bezpieczenie, koniecznie przeczytaj nasze wskazówki. W artykule wskażemy, co powinien wiedzieć każdy pożyczkobiorca. Podpowiemy także, jakich błędów musisz się koniecznie wystrzegać.

Wszystkie artykuły
23.07.2018

Aby ułatwić swoim klientom wykonywanie operacji finansowych, wiele banków przygotowało nowoczesne aplikacje mobilne. Te proste w obsłudze, wygodne narzędzia umożliwiają zarządzanie pieniędzmi w dowolnej chwili, z każdego miejsca na świecie. Bez konieczności wizyty w oddziale banku. Czy korzystanie z bankowych aplikacji mobilnych jest bezpieczne? W jaki sposób instytucje finansowe dbają o ich bezpieczeństwo?

Wszystkie artykuły
23.07.2018

W dzisiejszych czasach trudno już sobie wyobrazić funkcjonowanie bez konta bankowego. Za zakupy czy usługi powszechnie płacimy kartą, telefonem czy nawet zegarkiem. Swoje zobowiązania realizujemy, zlecając przelewy. Należności dla nas, pensje czy wynagrodzenia również wpływają na konto. Są osoby, które właściwie w ogóle nie noszą już przy sobie gotówki.

Wszystkie artykuły
23.07.2018

Potrzebujesz pieniędzy na już, a najlepiej na wczoraj? Nie możesz pozwolić sobie na kilkudniowe oczekiwanie na rozpatrzenie wniosku pożyczkowego przez bank? Nie załamuj rąk! Korzystając z usług pozabankowych pożyczkodawców, zaciągniesz chwilówkę szybko, tanio i bez formalności. W artykule podpowiemy, jak tego dokonać.

Wszystkie artykuły
23.07.2018

Jakieś było zdziwienie pani Anny, kiedy kilka dni temu do jej drzwi zapukał komornik. Choć kobieta nie zaciągała ostatnio żadnych kredytów i pożyczek, nie kupowała też niczego na raty, okazało się, że… 5 miesięcy temu zgubiła dowód osobisty. A ten posłużył nieuczciwemu znalazcy do wyłudzenia kredytu…

Wszystkie artykuły
23.07.2018

Choć zdecydowana większość dostępnych na rynku instytucji pozabankowych to podmioty, które działają zgodnie z prawem i najwyższymi standardami etycznymi, od czasu do czasu na pożyczkowej mapie Polski, pojawiają się również oszuści. Najskuteczniejszą bronią w walce z nimi są jednak nie regularnie zaostrzane ustawy i rozporządzenia, lecz nasza własna czujność.

Wszystkie artykuły
23.07.2018

Vivus jest jednym z najbardziej znanych serwisów, udzielających szybkich pożyczek online. Nowi klienci Vivusa pożyczą za darmo nawet 3000 zł. Co jednak z osobami, które sięgną po kolejne finansowanie? Ile zapłacą za drugą chwilówkę i jakie kryteria muszą spełnić, aby ją otrzymać? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
20.07.2018

Potrzebujesz dodatkowych środków? Chcesz sfinansować nieplanowane wydatki, zakup nowego sprzętu RTV lub remont mieszkania? Jeśli zależy Ci na tym, aby pożyczyć pieniądze szybko, wygodnie i bez formalności, sięgnij po pożyczkę pozabankową. Najlepiej taką, którą będziesz mógł spłacać w wygodnych, niskich ratach.

Wszystkie artykuły
20.07.2018

Jeszcze do niedawna możliwość pożyczenia pieniędzy zupełnie za darmo mieli wyłącznie klienci, sięgający po chwilówki. Obecnie także pożyczkobiorcy, którzy chcą rozłożyć spłatę na raty, mogą zaciągnąć pożyczkę bez kosztów. Wszystko dzięki nowej promocji Providenta. W artykule sprawdzimy, jak z niej skorzystać. Odpowiemy również na najczęściej zadawane przez pożyczkobiorców pytania.

Wszystkie artykuły
20.07.2018

Czy mogę dostać pożyczkę bez zdolności kredytowej? Czy mogę pożyczyć pieniądze, jeśli jestem zadłużony lub nie zarabiam? Takie pytania regularnie zadają sobie tysiące Polaków, którzy nie mają szansy na otrzymanie tradycyjnego kredytu w banku. W artykule sprawdzimy, czy pozyskanie finansowania bez zdolności kredytowej jest możliwe.

Wszystkie artykuły
20.07.2018

Jeśli zaciągniesz pożyczkę i nie spłacisz zobowiązania w terminie, pożyczkodawca może rozpocząć procedurę windykacyjną, przekazać sprawę zewnętrznej firmie windykacyjnej lub skierować ją na drogę sądową. Jeśli sąd wyda tytuł egzekucyjny, który zostanie opatrzony klauzulą wykonalności, wierzyciel będzie miał prawo złożyć wniosek o wszczęcie egzekucji komorniczej. W artykule sprawdzimy, co może zająć komornik. Podpowiemy również, czego zgodnie z prawem zająć nie może.

Wszystkie artykuły
18.07.2018

Karta wielowalutowa to nowoczesny instrument finansowy, dedykowany zwłaszcza osobom, które regularnie podróżują za granice. Korzystając z karty, będą mogły bowiem wygodnie i co najważniejsze — niedrogo obsługiwać płatności w złotych, euro, dolarach czy funtach. Ile można zaoszczędzić dzięki karcie walutowej i jak ją wyrobić? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
18.07.2018

Nagły brak dostępu do zgromadzonych na koncie pieniędzy może istotnie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Czy taki scenariusz może przytrafić się każdemu z nas? Czy bank może zablokować konto z dnia na dzień, pozostawiając nas bez środków do życia? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
18.07.2018

Zaciągnięcie pożyczki pozabankowej często bywa zdecydowanie łatwiejsze niż zwrot pożyczonych pieniędzy w terminie. Niestety, opóźnienia w spłacie mogą pociągnąć za sobą długofalowe, stresujące i bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Chcesz wiedzieć jak dobrać wysokość pożyczki do własnych możliwości finansowych? Podpowiadamy.

Wszystkie artykuły
17.07.2018

Historia kredytowa w Biurze Informacji Gospodarczej to bardzo istotne dla banków i firm pożyczkowych źródło informacji. Analizując zawarte w BIK-u dane, instytucja finansowa może ocenić rzetelność i wiarygodność wnioskującego, a co za tym idzie również własne ryzyko. Czy osoba z „czystą kartą” w BIK-u może otrzymać kredyt? Czy da się zaciągnąć pożyczkę bez historii kredytowej? Podpowiadamy.

Wszystkie artykuły
17.07.2018

Chcesz pożyczyć pieniądze na sfinansowanie nieplanowanych wydatków? Zależy Ci na tym, aby pozyskać fundusze jak najszybciej? Korzystając z usług film pożyczkowych, możesz otrzymać chwilówkę nawet w 15 minut. Musisz wiedzieć jednak, że tempo otrzymania pieniędzy nie zależy wyłącznie od tego, jak szybko podejmie decyzję pożyczkodawca.

Wszystkie artykuły
17.07.2018

Jak pokazują wyniki badania, zrealizowane na zlecenie Grupy KRUK, statystyczny Polak wyda na wakacje 1677 zł. W przypadku osób w grupie wiekowej 45-44 lat będzie to prawie 2000 zł. Ci, którzy nie są w stanie sfinansować wypoczynku z oszczędności lub bieżących środków, mogą sięgnąć po tanią pożyczkę na wakacje. Gdzie jej szukać i jak wybrać najlepszą? Podpowiadamy.

Wszystkie artykuły
17.07.2018

Utrata dokumentu tożsamości może mieć długofalowe, wyjątkowo nieprzyjemne konsekwencje. Bez względu na to, czy Twój dowód został skradziony, czy w zwyczajnie go zgubiłeś, jak najszybciej go zastrzeż. W artykule podpowiemy, jak tego dokonać. Omówimy również najpopularniejsze zagrożenia związane z kradzieżą naszych dokumentów.

Wszystkie artykuły
17.07.2018

Czasem zdarza się, że klient, który nie może spłacić chwilówki na czas, sięga po przedłużenie terminu spłaty lub pożyczkę refinansującą. Taki zabieg sprawia jednak, że jego dług nie tylko nie maleje, ale dodatkowo rośnie. A to, jak nietrudno zgadnąć, może nieść za sobą długofalowe, kosztowne i bardzo stresujące konsekwencje. W artykule w przystępny i zrozumiały sposób wyjaśnimy, co oznacza rolowanie pożyczki. Podpowiemy również co zrobić, aby go uniknąć.

Wszystkie artykuły
16.07.2018

Chcesz zaciągnąć pożyczkę od ręki? Nie masz czasu gromadzić stosu dokumentów i oczekiwać na decyzję? Nie wszyscy wiedzą, że korzystając z usług firm pożyczkowych, można pożyczyć pieniądze na dowód. Szybko, sprawnie i bez formalności. Jak tego dokonać? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
15.07.2018

Chcesz pożyczyć pieniądze szybko, bezpiecznie i przede wszystkim tanio? Korzystając z usług pozabankowych pożyczkodawców, zaciągniesz chwilówkę bez odsetek, prowizji i innych opłat. Niemożliwe? A jednak! Sprawdźmy, jak dostać pożyczkę bez odsetek i jakie są warunki braku dodatkowych kosztów.

Wszystkie artykuły
15.07.2018

Jeśli szukasz pożyczki, którą otrzymasz nawet w 15 minut, wprost na konto bankowe, zapomnij o bankach. Taki cel pozwolą Ci zrealizować instytucje pozabankowe, oferujące popularne chwilówki. Gdzie szukać pożyczek online? Na co zwrócić uwagę, aby otrzymać pieniądze jak najszybciej? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
15.07.2018

Filarum to znany, sprawdzony i bezpieczny serwis udzielający pożyczek krótkoterminowych. Nowi klienci Filarum mogą pożyczyć za darmo 1000 zł, rozkładając spłatę na 30 dni. Czy lojalni, stali pożyczkobiorcy także mogą liczyć na preferencyjne warunki? Ile zapłacą za kolejną chwilówkę i jak mogą ją wziąć? Podpowiadamy.

Wszystkie artykuły
14.07.2018

Wonga jest jednym z niekwestionowanych liderów rynku pożyczek pozabankowych w Polsce. Choć pierwsza chwilówka nie jest darmowa, jej koszt wynosi jedynie 10 zł. Czy klienci, którzy sięgną po drugą chwilówkę, mogą liczyć na równie preferencyjne warunki? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
14.07.2018

Często zdarza się, że niespodziewane wydatki spadają na nas w najmniej odpowiednim momencie. W dodatku w dzień wolny od pracy. Awaria samochodu, pralki, konieczność zakupu kosztownych leków — skąd pozyskać potrzebne środki, kiedy portfel świeci pustkami?

Wszystkie artykuły
14.07.2018

Choć instytucje pozabankowe udzielają finansowania osobom zadłużonym, uzyskanie pożyczki z zajęciem komorniczym może okazać się szczególnie trudne. W artykule wskażemy, gdzie szukać pożyczki z komornikiem. Podpowiemy również czy osoby zadłużone mogą spłacać długi chwilówkami.

Wszystkie artykuły
13.07.2018

Chcesz zaciągnąć pożyczkę na wakacje? Nie wiesz, która z nich okażę się najlepszym wyborem? Jeśli zależy Ci na tym, aby rozłożyć spłatę na wygodne, niewielkie raty, zamiast popularnej chwilówki wybierz pożyczkę ratalną. Jak ją zaciągnąć i gdzie szukać najtańszej? Podpowiadamy.

Wszystkie artykuły
12.07.2018

Chcesz pozyskać dodatkowe środki na sfinansowanie swoich wydatków? Zależy Ci na tym, aby pożyczyć pieniądze w wygodny sposób, najlepiej bez wychodzenia z domu? Korzystając z usług instytucji pozabankowych, możesz zaciągnąć chwilówkę w 100 proc. online. Bez formalności, zaświadczeń i długiego oczekiwania na decyzję. Od czego zacząć? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
12.07.2018

Kredyty krótkoterminowe to skuteczne panaceum na nieprzewidziane wydatki. Zwłaszcza te, które nie mogą czekać. Korzystając z usług firm, udzielających chwilówek pożyczysz pieniądze łatwo, szybko i bez formalności. Na ich zwrot będziesz miał jednak nie dłużej niż 2 miesiące. Kiedy warto sięgnąć po kredyt krótkoterminowy i jak go zaciągnąć? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
11.07.2018

Choć wiele osób uważa, że kredyt jest dokładnie tym samym co pożyczka, nic bardziej mylnego. W artykule wskażemy kilka kluczowych różnić pomiędzy kredytem a pożyczką. Podpowiemy również, który z produktem okaże się lepszy do sfinansowania wakacji.

Wszystkie artykuły
11.07.2018

Wiele osób zadaje sobie pytanie „Czy warto brać kredyt?”. Nie da się jednak ukryć, że nie ma na nie jednoznacznej, oczywistej odpowiedzi. Wiele zależy tu przede wszystkim od celu finansowania, możliwości finansowych kredytobiorcy oraz parametrów samego kredytu. W artykule przyjrzymy się tej kwestii nieco bliżej.

Wszystkie artykuły
10.07.2018

Karta kredytowa jest rodzajem kredytu bankowego. Choć kredyty na kartach są jednymi z najwyżej oprocentowanych na rynku, wysokich odsetek często można uniknąć. Jak? Spłacając zadłużenie w okresie trwania tzw. okresu bezodsetkowego. W artykule wyjaśnimy, na czym polega korzystanie z karty kredytowej. Podpowiemy także jak spłacać długi z karty kredytowej, aby otrzymać zupełnie darmowy kredyt.

Wszystkie artykuły
10.07.2018

Choć zarówno karta kredytowa, jak i debetowa służą do regulowania płatności, ich specyfika jest odmienna. W artykule wskażemy kluczowe różnice pomiędzy kartą debetową a kredytową. Podpowiemy również, która z nich najlepiej sprawdzi się w określonych sytuacjach.

Wszystkie artykuły
10.07.2018

Mówiąc w sporym uproszczeniu, zdolność kredytowa jest zdolnością do spłaty zaciągniętego kredytu razem z odsetkami, zgodnie z harmonogramem spłat. Im wyższa, tym więcej pieniędzy pożyczy Ci bank. W artykule sprawdzimy, od czego zależy zdolność kredytowa. Podpowiemy również, w jaki sposób ustala ją bank.

Wszystkie artykuły
10.07.2018

Oceniając zdolność do spłaty pożyczki, wielu pożyczkodawców zagląda do rejestrów Biur Informacji Gospodarczej, zwanych potocznie rejestrami dłużników. Jednym z nich jest Rejestr Dłużników ERIF. W artykule sprawdzimy, na jakich zasadach działa. Podpowiemy również, jak samodzielnie sprawdzić, czy nasze dane w nim figurują oraz… co zrobić, by zniknęły z rejestru.

Wszystkie artykuły
07.07.2018

Korzystają z usług serwisu LendOn, zaciągniesz chwilówkę szybko, wygodnie i niedrogo. Na preferencyjne warunki mogą liczyć zwłaszcza nowi klienci, którzy za darmo pożyczą aż 3000 zł. W artykule sprawdzimy, ile wynoszą koszty kolejnej chwilówki w LendOn. Podpowiemy również, jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pieniądze i jak spłacić drugą pożyczkę.

Wszystkie artykuły
05.07.2018

Choć pozabankowi pożyczkodawcy stosują uproszczoną procedurę badania zdolności kredytowej, nie oznacza to wcale, że udzielają chwilówek wszystkim wnioskującym. Przed podjęciem decyzji dokładnie analizują zawarte we wniosku informacje. Zaglądają także do baz i rejestrów dłużników. Jakie czynniki wpływają na jego „werdykt”? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
04.07.2018

Student, zwłaszcza jeśli nie posiada stałych, udokumentowanych dochodów ma niemal zerowe szanse na zaciągnięcie kredytu w banku. W przypadku nieplanowanych wydatków może jednak liczyć na wsparcie instytucji pozabankowych, otwartych na potrzeby młodych klientów. Gdzie szukać chwilówki dla studenta? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
07.07.2018

Jeśli potrzebujesz extra gotówki, jednak nie jesteś pewien, ile finalnie wyniosą Twoje wydatki, wartym rozważenia rozwiązaniem może być sięgnięcie po pożyczkę odnawialną. W artykule wyjaśnimy, na czym polega pożyczka odnawialna. Podpowiemy również, kiedy warto z niej skorzystać.

Wszystkie artykuły
03.07.2018

Potrzebujesz extra gotówki? Zależy Ci na tym, aby pożyczyć pieniądze szybko i tanio? Sięgnięcie po kieszeni „pierwszego lepszego” pożyczkodawcy może być nie tylko kosztowne, ale również niebezpieczne. W artykule porównamy dostępne na rynku pożyczki krótkoterminowe. Podpowiemy również, które z nich okażą się najlepszym wyborem.

Wszystkie artykuły
03.07.2018

Pojęcia zobowiązania i należności często bywają używane zamiennie. Nie wszyscy wiedzą jednak, że ich znaczenie jest odmienne. W artykule sprawdzimy, czym są należności i zobowiązania. Podpowiemy również czy między tymi pojęciami istnieją różnice w definicji prawnej.

Wszystkie artykuły
03.07.2018

Już za kilka dni uczniowie polskich szkół usłyszą ostatni w tym roku szkolnym dzwonek.Upragnione dla nich wakacje, dla ich rodziców często bywają powodem frustracji i bezradności. Dlaczego? Wszystko za sprawą braku pieniędzy i co za tym idzie niemożności organizacji wymarzonego wyjazdu. Czy warto zaciągnąć pożyczkę na wakacyjne wydatki? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
02.07.2018

Konsolidacja to zamiana kilku zobowiązań kredytowych na jedno, z niższą ratą. Przedmiotem konsolidacji mogą być kredyty i pożyczki bankowe, zadłużenie na kartach kredytowych, i debetowych oraz chwilówki. W artykule sprawdzimy, dlaczego warto sięgnąć po konsolidację. Podpowiemy również, komu przyniesie najwięcej korzyści.

Wszystkie artykuły
01.07.2018

Masz dość skomplikowanych bankowych procedur? Potrzebujesz pieniędzy na już, a najlepiej na wczoraj? Szukasz taniej pożyczki, która nie zrujnuje Twojego budżetu? Korzystając z usług instytucji pozabankowych, możesz pożyczyć nawet kilka tysięcy złotych, w ciągu kilkunastu minut, a do tego zupełnie za darmo. Jak to zrobić? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
30.06.2018

Chcesz zaciągnąć pożyczkę bez konieczności dokumentowania swoich dochodów? Zależy Ci na tym, aby rozłożyć zwrot pieniędzy na niewielkie, wygodne do spłaty raty? W artykule omówimy i porównamy oferty 3 serwisów udzielających szybkich pożyczek ratalnych — SupergGrosz, Zaplo i Rapida. Która z nich okaże się najkorzystniejsza? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
30.06.2018

Złożyłeś wniosek o chwilówkę, jednak pożyczkodawca go odrzucił? W artykule wyjaśnimy, co mogło być tego przyczyną.

Wszystkie artykuły
28.06.2018

Pojęć kredyt i pożyczka często używa się zamiennie. Nie wszyscy wiedzą jednak, że oba produkty finansowe różni kilka drobnych, ale bardzo istotnych kwestii. Zastanawiasz się, czym się różni kredyt od pożyczki? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
30.06.2018

W zależności od tego, jakie są potrzeby danego klienta, może on się starać o pożyczkę w różnej kwocie i z różnym terminem spłaty. W części przypadków najlepszą opcją będą chwilówki, a kiedy indziej korzystniejsza będzie pożyczka na raty. Na jakich zasadach jest przyznawana?

Wszystkie artykuły
20.06.2018

Kiedy nagle potrzeba pieniędzy, wiele osób zanim zdecyduje się na zapożyczenie w jakiejkolwiek instytucji finansowej planuje szukać wsparcia u rodziny. Jednak nie wszyscy wiedzą, że część pożyczek tego rodzaju powinna być zgłoszona do urzędu skarbowego, a zaniedbanie tych formalności może wiązać się z dużymi kosztami.

Wszystkie artykuły
20.06.2018

Większość Polaków albo ma kredyty do spłaty albo zaciągała je w przeszłości. Wszyscy oni wiedzą,  jak wielu formalnościom trzeba sprostać, aby go otrzymać. Czasem wnioskowanie o kredyt jest związane z długo planowaną inwestycją, czy wydarzeniem, ale może się okazać wynikiem nagłej potrzeby. Nasuwa się w takim razie pytanie, gdzie najłatwiej dostać kredyt?

Wszystkie artykuły
18.06.2018

Chcesz wyglądać modnie, ale stan Twojego konta często nie pozwala na zakup najnowszych kolekcji ubrań? Ceny sukienek, bluzek i jeansów w popularnych sieciówkach przyprawiają Cię o istny zawrót głowy? Nie martw się. Wbrew pozorom, by wyglądać modnie, wcale nie potrzebujesz góry pieniędzy. W artykule sprawdzimy, gdzie kupować, by nie zbankrutować.

Wszystkie artykuły
18.06.2018

Planujesz generalny remont mieszkania? A może chcesz tylko „wiosennie” odświeżyć kuchnię? Zarówno drobne, jak i skomplikowane prace remontowe wymagają sporych nakładów finansowych. Skąd wziąć pieniądze na remont, jeśli portfel świeci pustkami?

Wszystkie artykuły
18.06.2018

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Jeśli w lipcu lub sierpniu planujesz urlop, już dziś znajdź i zarezerwuj najlepszą ofertę. Gdzie warto wyjechać, aby nie zrujnować stanu swojego konta, a przy okazji świetnie się bawić? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
13.06.2018

Chcesz pożyczyć pieniądze szybko, wygodnie i bez formalności? Jeśli boisz się, że nie zdołasz zwrócić pieniędzy w ciągu 30 dni, zamiast popularnej chwilówki wybierz pożyczkę ratalną. Dzięki takiej decyzji rozłożysz spłatę na niewielkie, wygodne raty i zminimalizujesz ryzyko opóźnień. Gdzie szukać najwyższych pożyczek ratalnych? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
26.05.2018

Potrzebujesz urlopu? Czujesz się zmęczony pracą i przeciążony domowymi obowiązkami? Dobrym pomysłem, by naładować baterie i porządne wypocząć mogą być szybkie wakacje. Najlepiej w wersji last minute.

Wszystkie artykuły
26.05.2018

Kiedy nagle brakuje na jakiś cel niewielkiej kwoty, jak kilkaset złotych, nie trzeba chodzić do banku. Przejście przez całą procedurę ubiegania się o kredyt z jednej strony jest czasochłonne, z drugiej nie ma pewności, co do tego, czy na pewno go dostaniemy. Jeżeli nagle będą potrzebne pieniądze można wziąć pod uwagę dużo szybszy sposób ich pozyskania. Mała pożyczka wzięta z jednej z pozabankowych firm z tego sektora jest łatwiejsza do zdobycia i często dużo bardziej opłacalna niż to, co oferuje swoim klientom bank.

Wszystkie artykuły
26.05.2018

Osoby, które na skutek nieprzemyślanych działań i niefortunnych zdarzeń wpadły w pętlę długów, z którą dłużnik nie będzie potrafił sobie poradzić, mają inne wyjście. Mogą postarać się o upadłość konsumencką. W takiej sytuacji trzeba nastawić się na postępowanie sądowe i utratę całości lub większości posiadanych dóbr. Zostaną one sprzedane, by uregulować zadłużenia.

Wszystkie artykuły
26.05.2018

Badania przeprowadzone w 2015 roku przez CBOS jasno pokazują, że blisko połowa naszych rodaków ma jakiekolwiek zobowiązania wobec różnych instytucji. Część z nich powstała w skutek zaciągnięcia kredytów bankowych, inne związane są ze spłacaniem rat za zakupy. Wszystkich łączy jedno – mają długi, które trzeba uregulować. Im wyższe kwoty zobowiązania, tym łatwiej wpaść w pętlę zadłużenia i większe kłopoty. Duża część osób z kłopotami finansowymi zadaje sobie pytanie: jak wyjść z długów? Oto, co należy zrobić!

Wszystkie artykuły
16.05.2018

Słowo „spadek” ma wydźwięk raczej pozytywny, ale nie zawsze rzeczywistość jest równie pomyślna. Wielu Polaków jest z różnych powodów zadłużonych, a ich śmierć nie oznacza tylko bólu i smutku dla rodziny, to także dziedziczenie ich długów. Co może zrobić spadkobiorca, jeżeli długi są dużo większe niż wartość majątku?

Wszystkie artykuły
09.05.2018

Wielokrotnie można spotkać się z określeniem przedawnienia długu, które jest powszechnie błędnie pojmowane jako jego unieważnienie. Niestety dług nie znika, a tym samym historia kredytowa nie będzie całkowicie pozytywna. Wraz z upływem czasu i brakiem uregulowania zobowiązań, dług może przejść z zobowiązania prawnego w zobowiązanie naturalne, co to znaczy?

Wszystkie artykuły
09.05.2018

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej oznacza zbiorową pamięć banków. To właśnie tam wędrują informacje o wszystkich zaciągniętych kredytach i historii ich spłacania. Każda osoba, która ubiegała się o to, by uzyskać kredyt bankowy, doskonale wie o tym, że weryfikacja historii kredytowej w BIK jest jednym z podstawowych czynników, które wpływają na pozytywne lub negatywne rozpatrzenie wniosku.

Wszystkie artykuły
07.05.2018

Pożyczki internetowe stanowią fantastyczną alternatywę dla kredytów bankowych. Nie tylko można je dostać wyjątkowo szybko, ale jest to także możliwość ominięcia długich kolejek. Wnioskując o kredyt w banku wielu klientów dostaje decyzję odmowną. Często wynika to z tego, że dochody są zbyt niskie albo historia kredytowa nie prezentuje się najlepiej. Trudno zaplanować swój budżet domowy pod kątem nagłych wydatków, więc poszukuje się innych rozwiązań.

Wszystkie artykuły
07.05.2018

Swego czasu wielu Polaków decydowało się na kredyty hipoteczne we frankach. Kurs był korzystny, wizja spłaty mniej przytłaczająca niż w złotówkach. Jeszcze w 2014 roku kredytobiorcy mogli lepiej wyjść na kredycie walutowym Ale potem nadszedł rok 2015 i tzw. czarny czwartek, który zmienił wszystko. Więc co z kredytami we frankach można zrobić teraz?

Wszystkie artykuły
05.05.2018

Czy wiesz, że ceny tego samego modelu telewizora, pralki czy sprzętu grającego w zależności od sklepu mogą różnić się od siebie nawet o kilkaset złotych? Nie przepłacaj! W artykule sprawdzimy, gdzie kupować najtańszy sprzęt RTV i AGD. Podpowiemy również gdzie szukać najlepszych promocji i jak trafić na wyjątkowe okazje.

Wszystkie artykuły
30.04.2018

Nieuchronnie zbliża się końcówka miesiąca, konto zaczyna świecić pustkami, a ciebie czekają jeszcze wydatki? Nie musisz bezradnie rozkładać rąk, być może wystarczy niewielki debet na koncie, by problemy się skończyły. Pomimo tego, że karty debetowe są powszechne od dawna, duża grupa Polaków nieumiejętnie się nimi posługuje, co w konsekwencji prowadzi do nieprzyjemności.

Wszystkie artykuły
30.04.2018

Każdy, kto boryka się z długami, telefonami od wierzycieli i wizytami komorników marzy o tym, by było możliwe umorzenie długu i uwolnienie się od problemów finansowych. Niestety nie zawsze tak się dzieje. Jeżeli jednak do niego dojdzie,  dłużnik nie będzie miał wobec wierzyciela żadnych zobowiązań. A jakie korzyści czerpie wierzyciel?

Wszystkie artykuły
30.04.2018

Wydatki na paliwo to jedna z najistotniejszych pozycji w budżecie każdego kierowcy. Zwłaszcza, jeśli na co dzień pokonują długie dystanse i często tankują bak „do pełna”. W artykule sprawdzimy, jakie czynniki wpływają na ostateczną cenę benzyny. Podpowiemy również ile kosztuje litr paliwa w poszczególnych krajach Europejskich.

Wszystkie artykuły
27.04.2018

W tym roku majówka wypada w kalendarzu wyjątkowo korzystnie. Zwłaszcza dla etatowych pracowników, którzy biorąc 3 dni urlopu, będą mogli wypoczywać ponad tydzień. Jeśli wciąż nie masz pomysłu, jak spędzić pierwsze dni maja, koniecznie przeczytaj nasze wskazówki. Dla wielu osób majówka oznacza jedno — solidną dawkę odpoczynku. Aby ten okazał się naprawdę owocny, warto starannie zaplanować majówkowe aktywności.

Wszystkie artykuły
27.04.2018

Zalegasz ze spłatą chwilówki? Nie zapłaciłeś mandatu za jazdę na gapę? Jeśli wierzyciel nie upomina się o zwrot należności, możesz uniknąć spłaty długu. Aby zadłużenie przestało być wymagalne, musi upłynąć jednak określony prawem okres czasu. W artykule wyjaśnimy, co w praktyce oznacza przedawnienie długów.

Wszystkie artykuły
27.04.2018

Nie raz to nie my, a od nas ktoś pożycza pieniądze. Wszystko jest w porządku w momencie wzięcia pożyczki, problem pojawia się wtedy, kiedy nadchodzi czas spłaty, a my pieniędzy nie otrzymujemy z różnych powodów. Jakie stoją przed nami rozwiązania, kiedy dłużnik nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań?

Wszystkie artykuły
23.04.2018

Wbrew obiegowej opinii, egzekucja komornicza nie musi oznaczać „końca świata”. Nawet jeśli Twoje zadłużenie stało się przedmiotem postępowania egzekucyjnego, wciąż masz realne szanse na wyjście z długów. W artykule podpowiemy, dlaczego warto negocjować z wierzycielem. Wskażemy także skuteczne sposoby na wyjście z długu komorniczego.

Wszystkie artykuły
20.04.2018

Zdarza się, że osoba, która ma do spłacenia kredyty, dysponuje gotówką umożliwiającą pokrycie następnych rat we wcześniejszym terminie. W zależności od tego, z jaką sytuacją mamy do czynienia, wcześniejsza spłata kredytu może być albo wyjątkowo opłacalna albo okazuje się, że lepiej trzymać się terminów wyznaczonych w umowie.

Wszystkie artykuły
19.04.2018

Wraz ze zbliżającym się końcem miesiąca, środki na koncie maleją. Nie oznacza to jednak, że całkowicie musimy zostać bez pieniędzy. Wielu swoim klientom banki oferują debet, czyli dają możliwość operowania pewną kwotą, kiedy pieniędzy nie ma na koncie.

Wszystkie artykuły
16.04.2018

Zaciągnąłeś kilka chwilówek? Wiesz już, że nie zdołasz spłacić wszystkich w terminie? Dobrym pomysłem na poprawę płynności finansowej i odciążenie domowego budżetu może być konsolidacja. W artykule sprawdzimy, czym jest w praktyce oraz jak skonsolidować swoje pożyczki.

Wszystkie artykuły
16.04.2018

Nie jest rzadkością sytuacja, że jeden kredyt goni drugi, że klient bierze kolejne pożyczki, by ratować się z opresji. Kupuje na raty, bo to przecież niskie opłaty miesięczne. Wiele osób nawet się nie orientuje, kiedy ich zadłużenia zaczynają rosnąć w zatrważającym tempie, a spirala zaległości się nakręca. Czy jest sposób na to, by wyjść na prostą?

Wszystkie artykuły
16.04.2018

Remont mieszkania zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami. Te mogą być jednak większe lub mniejsze. Co warto zrobić, aby ograniczyć wydatki do niezbędnego minimum? Czy samodzielna realizacja prac remontowych to dobry pomysł na oszczędności? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
16.04.2018

Chcesz zaciągnąć pożyczkę? Masz dość żmudnych, bankowych procedur, stosu dokumentów i długiego oczekiwania na decyzję? Korzystając z usług instytucji pożyczkowych możesz otrzymać pieniądze nawet w ciągu 15 minut. Bez zaświadczeń o dochodach, wyciągów z konta i dodatkowych formalności. Jak to zrobić? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
16.04.2018

Sprzedaż długów może być skutecznym sposobem na odciążenie budżetu, odzyskanie płynności finansowej i …spokojnego snu. Niestety, nie wszyscy zdają sobie sprawę z takiej możliwości.Ten krótki poradnik przygotowaliśmy z myślą o osobach, rozważających sprzedaż długów.

Wszystkie artykuły
18.04.2018

Długi są balastem, który ciąży wielu Polakom. Zastanawiają się, jak żyć z długami, które tak bardzo przytłaczają. Nie ulega wątpliwości, że rzutuje to na codziennym funkcjonowaniu, samopoczuciu i relacjach rodzinnych. 

Wszystkie artykuły
16.04.2018

Wbrew pozorom mamy całkiem niezłe możliwości, żeby odłożyć na boku trochę gotówki. Zacząć można od dokładnego przeanalizowania swojego budżetu. Może się okazać, że w momencie, kiedy zaczniemy spisywać wszystkie drobne zakupy dojdziemy do wniosku, że wiele z nich było niepotrzebnych i uzbierałaby się pokaźna kwota. Na tym jednak nie koniec tego, jak odkładać pieniądze.

Wszystkie artykuły
16.04.2018

Czy za niespłacony kredyt męża odpowie jego żona? Czy komornik może zająć osobisty majątek męża, jeśli jego żona popadła w długi? W artykule sprawdzimy, kiedy bliscy mogą odpowiadać za nasze zadłużenie.

Wszystkie artykuły
19.04.2018

Czy za niespłacony kredyt męża odpowie jego żona? Czy komornik może zająć osobisty majątek męża, jeśli jego żona popadła w długi? W artykule sprawdzimy, kiedy bliscy mogą odpowiadać za nasze zadłużenie.

Wszystkie artykuły
16.04.2018

Chyba każdy ucieszyłby się z większego zastrzyku gotówki. Niejednokrotnie chcielibyśmy coś kupić, ale środki, jakimi dysponujemy są za małe. Nie chcemy się nigdzie zapożyczać. Czy w takim razie mamy jakieś rozwiązanie alternatywne? Być może wystarczające będzie zmienienie domowych nawyków, co przełoży się na regularne oszczędzanie.

Wszystkie artykuły
16.04.2018

Pożyczkobiorcy, którzy nie są w stanie spłacić zaciągniętych zobowiązań w terminie, snują w głowach czarne scenariusze. Windykacja, sprawa sądowa, komornik, a później… więzienie… Właśnie tego wielu z nich obawia się najbardziej. W artykule sprawdzimy, co prawo mówi o zadłużeniach. Podpowiemy również, czy za długi rzeczywiście można iść do więzienia.

Wszystkie artykuły
16.04.2018

Wiele osób uważa, że szybką pożyczkę pozabankową zdecydowanie łatwiej wziąć aniżeli spłacić. Czy tak rzeczywiście jest? Do kiedy należy spłacić chwilówkę? Co, gdy jesteśmy niewypłacalni? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
16.04.2018

Dawniej karty kredytowe były utożsamiane z symbolem zamożności. Teraz ich posiadanie nie wiąże się z niczym szczególnym, choć nie każdy chce lub może takową posiadać. Wiele banków chętnie je udostępnia swoim klientom, nęcąc promocjami i korzyściami płynącymi z ich posiadania. Czy rzeczywiście warto korzystać z karty kredytowej? A jeśli tak, to jak to zrobić, aby nie stała się źródłem problemów finansowych?

Wszystkie artykuły
16.04.2018

Kto powiedział, że najlepsze święta wielkanocne to te, spędzone we własnym domu? Szukając relaksu, odpoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków, coraz więcej Polaków spędza Wielkanoc poza miejscem zamieszkania. W artykule sprawdzimy, dlaczego warto zrealizować taki scenariusz i jak sfinansować wakacyjny wyjazd.

Wszystkie artykuły
16.04.2018

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego ma obowiązek wykupienia obowiązkowej polisy odpowiedzialności cywilnej (OC). Aby zwiększyć zakres ochrony oraz zapewnić sobie kompleksowe wsparcie ubezpieczyciela, może zdecydować się także na zakup dodatkowych, dobrowolnych polis. Jedną z nich jest ubezpieczenie samochodu od awarii. Jak działa i ile kosztuje? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
16.04.2018

Chcesz zaciągnąć chwilówkę? Zależy Ci na tym, by otrzymać pieniądze nawet w 15 minut? Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z usług instytucji pozabankowych, nie martw się. W artykule podpowiemy, jak krok po kroku pożyczyć pieniądze oraz co zrobić, aby trafiły na Twoje konto jak najszybciej.

Wszystkie artykuły
16.04.2018

Nieplanowane wydatki często spadają na nas w najmniej odpowiednim momencie. Co zrobić, gdy na koncie brakuje pieniędzy? Jak sfinansować kosztowną naprawę samochodu, kiedy portfel świeci pustkami? Sprawdźmy.

Wszystkie artykuły
16.04.2018

Choć do letniego urlopu zostało jeszcze kilka miesięcy, aby uniknąć frustracji i nieprzyjemnych niespodzianek, już dziś zaplanuj wakacyjny budżet. W artykule sprawdzimy, ile kosztują wakacje nad morzem. Podpowiemy również, na co należy zwrócić uwagę, planując wakacyjne wydatki.

Wszystkie artykuły
16.04.2018

Długi są czymś powszechnym i blisko połowa Polaków ma kredyty bankowe i pozabankowe, a jeszcze więcej w przeszłości miała zadłużenia. Niestety duża grupa ma problemy z uregulowaniem zaległości, a często nawet, kiedy po czasie dana osoba postanawia wyrównać swoje rachunki, nie do końca wie, jak się do tego zabrać.

Wszystkie artykuły
16.04.2018

Czas okołoświąteczny to jeden z najgorętszych okresów w branży pożyczkowej. Właśnie wtedy po szybką pożyczkę przez internet sięga najwięcej Polaków. Jeśli Ty również szukasz dodatkowej gotówki, która pomoże Ci sfinansować wielkanocne wydatki, koniecznie przeczytaj nasze wskazówki.

Wszystkie artykuły
16.04.2018

Każdego roku coraz więcej mieszkańców naszego kraju decyduje się spędzić Wielkanoc w alternatywny sposób. Zamiast podróży do rodziny, mieszkającej na drugim końcu Polski Polacy wybierają egzotyczne wycieczki, zamiast spaceru w rześki kwietniowy poranek — lenistwo pod palmą.

Wszystkie artykuły
16.04.2018

Chwilówki kuszą swoimi ofertami. Można je wziąć przez Internet, nie potrzeba żadnych zaświadczeń, klienci nie są sprawdzani w BIK, gotówkę można mieć w kilkanaście dni. Są to cechy, które zachęcają kolejnych pożyczkobiorców. Chwilówki charakteryzują się...

Wszystkie artykuły
16.04.2018

Wkraczając w dorosłość, każdy marzy o niezależności finansowej, jednak to nie jest wcale proste. Wydatki coraz rzadziej są pokrywane z kieszeni rodziców i młodzież idzie do pracy. Jednak szybko okazuje się, że pierwsze wypłaty w większości nie są zadowalające, a potrzeby wciąż rosną. Co w takiej sytuacji można zrobić?

Wszystkie artykuły
30.03.2018

Chcesz zgromadzić wkład własny na zakup własnego mieszkania, pieniądze na egzotyczną podróż lub zabezpieczyć przyszłość swoich bliskich? Jeśli zależy Ci na tym, aby wreszcie zacząć oszczędzać, zacznij od… skrupulatnej analizy codziennych wydatków. Skutecznym wsparciem w realizacji tego celu będzie lista zakupów.

Wszystkie artykuły
30.03.2018

Całkowity koszt kredytu jest jednym z kluczowych czynników, przemawiającym za wyborem danego produktu finansowego. W artykule sprawdzimy, na co zwrócić uwagę, wybierając najtańszy kredyt. Podpowiemy również, jak precyzyjnie obliczyć ratę kredytu i wysokość zadłużenia.

Wszystkie artykuły
16.04.2018

Jeżeli masz za sobą duże doświadczenie z kredytami, wiesz, że jego uzyskanie nie zawsze jest łatwe. W przypadku, kiedy historia kredytowa w BIK, czy różnego rodzaju biurach informacji gospodarczej jest negatywna, mogą pojawić się duże komplikacje. Czy w takim razie istnieje możliwość zdobycia pożyczki?

Wszystkie artykuły
30.03.2018

Jak sama nazwa wskazuje parabanki mają wiele wspólnego z bankami. Jednak sposób działania tych instytucji wygląda inaczej, ponadto funkcjonują w oparciu o inne przepisy prawne niż banki. Co należy o nich wiedzieć, zanim zdecydujemy się na podjęcie współpracy?

Wszystkie artykuły
30.03.2018

Nie jesteś w stanie spłacić chwilówki w terminie? Zalegasz z ratą kredytu bankowego? Oprócz rozpoczęcia procedury windykacyjnej i naliczenia odsetek za opóźnienie, pożyczkodawca może umieścić Twoje dane w Krajowym Rejestrze Długów. Sprawdźmy, czym jest i w jaki sposób działa KRD.

Wszystkie artykuły
30.03.2018

W dobie komputerów i rozwoju nowoczesnych technologii, najbardziej ceniona jest informacja. Posiadając informację można zrobić bardzo wiele. A jaką informację może mieć każdy z nas, która będzie ważniejsza niż dane osobowe i hasła do kont? 

Wszystkie artykuły
16.04.2018

Nie można przewidzieć tego, kiedy nagle będzie potrzebny zastrzyk gotówki. Zepsuje się lodówka, samochód będzie rozbity, zbliżają się długo wyczekiwane wakacje. Przyczyny, dla których poszukujemy możliwości zdobycia pieniędzy są różne. Pomimo tego, że często brakujące fundusze nie osiągają ogromnych sum, ich brak może wywoływać stres.

Ta strona używa ciasteczek (COOKIE). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce odwiedzając Politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

X
Częste pytania ?
Copyright © 2020 Pożyczkolog