
Jeśli zmagasz się z zajęciem komorniczym i chcesz pożyczyć pieniądze (np. na spłatę zadłużenia), wiedz, że nie będzie to prostym zadaniem. Większość instytucji finansowych będzie postrzegać Cię bowiem jako niewiarygodnego i niepewnego. Na szczęście istnieją również firmy, które przychylnym okiem patrzą na zadłużonych klientów. Gdzie szukać takich pożyczkodawców i jak wnioskować o dodatkowe środki? Sprawdźmy.
Przed wydaniem decyzji, banki dokładnie analizują informacje zawarte we wniosku pożyczkowym, dostarczone dokumenty i zaświadczenia. Weryfikują także historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej oraz rejestry Biur Informacji Kredytowej, zwane potocznie rejestrami dłużników. Nawet niewielka rysa na wizerunku wnioskującego bywa przyczyną odmownej decyzji.
Pożyczki dla zadłużonych z komornikiem
Historia kredytowa osoby, która ma „na karku” komornika, pozostawia zazwyczaj wiele do życzenia. Jej dane często figurują także we wszystkich możliwych rejestrach dłużników, co dodatkowo wpływa na zmniejszenie wiarygodności w oczach instytucji finansowych. Zamiast niewielkiej rysy na wizerunku, taki klient posiada ich dziesiątki. A to, jak nietrudno zgadnąć eliminuje jakiekolwiek szanse na uzyskanie kredytu w banku.
Przeczytaj też: Jak wyjść z długów komorniczych?
Czy firma pożyczkowa udzieli pożyczki z komornikiem?
Choć pozabankowe instytucje finansowe zdecydowanie przychylniej niż banki patrzą na mniej wiarygodnych klientów, nie wszystkie zdecydują się ponieść tak duże ryzyko. Osoba, która zmaga się z zajęciem komorniczym, nie pożyczy więc pieniędzy w „pierwszej lepszej” firmie pożyczkowej. Kluczem do sukcesu jest więc znalezienie takiego serwisu, który jest otwarty na potrzeby zadłużonych klientów.
Warto wiedzieć: większość serwisów, oferujących pożyczki z komornikiem wymaga dodatkowego zabezpieczenia spłaty. Np. w postaci gwaranta lub nieruchomości. Dzięki temu mogą pozwolić sobie na poniesienie wysokiego ryzyka, związanego z pożyczeniem pieniędzy osobie zadłużonej.
Udzielając pożyczki z komornikiem firma pożyczkowa:
- nie weryfikuje wysokości i źródła Twoich dochodów;
- nie sprawdza, ile wynosi wysokość Twoich miesięcznych zobowiązań finansowych oraz ile osób masz na utrzymaniu;
- nie zagląda zasobów BIK-u i nie przegląda rejestrów dłużników.
Musisz wiedzieć jednak, że w przypadku braku terminowej spłaty, może spieniężyć przedmiot zabezpieczenia lub — w przypadku pożyczek z gwarantem — wezwać do spłaty gwaranta.
Gdzie można dostać pożyczkę dla zadłużonych z komornikiem?
Pożyczki dla zadłużonych z komornikiem udzielą Ci m.in. RapidaMoney.
Pożyczka z komornikiem w RapidaMoney
RapidaMoney udziela pozabankowych pożyczek z gwarantem. Aby pożyczyć pieniądze, musisz więc znaleźć gwaranta (poręczyciela). Jeśli nie wywiążesz się ze swoich obowiązków względem pożyczkodawcy, ten wezwie do spłaty właśnie gwaranta. Korzystając z usług RapidaMoney, pożyczysz nawet 25 000 zł, rozkładając spłatę na 12, 24, 36 lub 48 miesięcy.
Z usług RapidaMoney może skorzystać osoba, która:
- ma nie mniej niż 18 i nie więcej niż 75 lat;
- ma status rezydenta, czyli zamieszkuje na terenie Polski;
- nie jest w trakcie postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej;
- wykaże zdolność do pokrycia miesięcznej raty.
Jak deklaruje pożyczkodawca, firma akceptuje osoby z negatywną historią kredytową i zapewnia szybką wypłatę środków.
Czy pożyczki z komornikiem są dla wszystkich?
Po pożyczki, przygotowane z myślą o klientach, zmagającym się z zajęciem komorniczym powinni sięgać wyłącznie zadłużeni. W wielu przypadkach zaciągnięcie takiego zobowiązania wiąże się z koniecznością pokrycia stosunkowo wysokich opłat. Dodatkowe koszty, konieczność ustanowienia zabezpieczeń oraz trudności w pożyczeniu pieniędzy to konsekwencje mało przemyślanych decyzji, które wpłynęły na aktualny stan rzeczy. W pełni wiarygodna osoba, posiadająca stabilne zatrudnienie i pozytywną historię w BIK-u, z powodzeniem może sięgnąć po tradycyjną pożyczkę.