ToggleToggle

PożyczkaOK opinie


Wypełnij wniosek o pożyczkę NA RATY

Opinie o PożyczkaOk

Dość standardowe kwoty pożyczki na raty (od 1500 zł do 7000 zł), jakie ma do zaoferowania Pozyczkaok.pl nie robią specjalnego wrażenia, ale trzeba przyznać, że nie są to też sumy niskie. Śmiało można stwierdzić, że spełnią one oczekiwania większości klientów, a maksymalny okres spłaty wynoszący 2,5 roku to opcja bardzo kusząca z uwagi na możliwość zmniejszenia wysokości raty do naprawdę znośnego poziomu.

Szybka weryfikacja wniosku, wysoka górna granica wiekowa, brak konieczności przedstawiania dodatkowych zaświadczeń, dokumenty przesyłane kurierem wprost do domu klienta oraz możliwość wpłaty pieniędzy na konto w 15 minut lub też odebrania kwoty pożyczki na raty w banku i na poczcie to kolejne udogodnienia, jakie oferuje Pozyczkaok.pl.

Szkoda, że jak dotąd firma nie zdecydowała się na obniżenie dolnej granicy wiekowej – 25 lat to jednak dość sporo. Szkoda też, że w swojej ofercie nie posiada promocji, polegającej na otrzymaniu pierwszej pożyczki (lub chociażby pierwszej raty) za darmo. Mamy nadzieję, że w przyszłości coś się w tych kwestiach zmieni, bo podniosłoby to konkurencyjność Pozyczkaok.pl na rynku.

W samej ofercie firmy nie doszukaliśmy się niczego, co wzbudziłoby nasze podejrzenia o jakiekolwiek nieuczciwe działania. Wszystko jest tu jasne i przejrzyste, z dokumentacją zapoznać możemy się na witrynie internetowej, a opinie o Pozyczkaok.pl, na które trafiliśmy online, w większości były pozytywne. Dlatego naszym zdaniem jest to firma uczciwa i godna polecenia.

 

 

Pożyczka OK logowanie, kontakt

PożyczkaOK - Podstawowe informacje
 

KRS 0000610035
NIP 8971731029
REGON 020558301

Dane do kontaktu:

SMS Kredyt Sp. z o. o.
Św. Mikołaja 8-11
50-125 Wrocław

strona www: pozyczkaok.pl

e-mail:  nie podano

telefon: 611 100 414

Godziny pracy:

Poniedziałek - piątek: 8:00- 18:00 


  WYPEŁNIJ WNIOSEK  

 

Kwota pożyczki: 1500 - 7000 zł

Okres spłaty: do 30 miesięcy

 

Możliwość przedłużenia terminu spłaty: NIE

Refinansowanie pożyczki: NIE


Weryfikacja danych bez przelewu: NIE

Jakie bazy weryfikuje PożyczkaOK:

Firma weryfikuje klienta w KRD.Firma weryfikuje klienta w BIG.     

Firma weryfikuje klienta w BIK. Firma weryfikuje klienta w ERIF.


Honorowane źródła dochodu:
wszystkie polskie źródła dochodu

Wymagane dokumenty: dowód osobisty

Wymagania pożyczkodawcy:
polskie obywatelstwo, wiek od 25 do 80 lat, konto w banku oraz aktywny numer telefonu komórkowego.


Spłata pożyczki: spłaty pożyczki należy dokonać przelewem, na wskazany przez pożyczkodawcę rachunek bankowy.

PozyczkaOK.pl posiada konta bankowe w następujących bankach:

Logo Bank Zachodni WBK.  Logo bank Pekao S.A. Logo bank Millenium.    

Logo Alior Bank. Logo mBank S.A. Logo Getin Bank. Logo PKO BP.    

     

   

  

Reprezentatywny przykład:

Pozyczkaok.pl: Dla kwoty pożyczki o wartości 4 000 zł udzielonej na okres 30 miesięcy, spłacanej w równych ratach kapitałowo-odsetkowych z oprocentowaniem stałym w wysokości 10% rocznie, kwota raty wynosi 284,52 zł, całkowity koszt pożyczki wynosi 4535,15 zł (w tym: opłata operacyjna: 4 000 zł, odsetki 535,15 zł), całkowita kwota do spłaty to 8535,15 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania dla przykładowej pożyczki wynosi 97,01%.

     

Informacje PożyczkaOK
 

Firma działa od 2007 roku

Działa od: 2007 r.

Firma pożycza w tylko w Polsce

Pożycza w: Tylko w Polsce

PozyczkaOk.pl - Brak darmowej pożyczki.

Darmowa pożyczka: brak

 

Krótka informacja o PozyczkaOK.pl

 

Właścicielem platformy Pozyczkaok.pl jest SMS Kredyt Sp. z o.o., która do rejestru przedsiębiorców wpisana została w 2007 roku. Jej siedziba znajduje się we Wrocławiu, przy ulicy Św, Mikołaja. Firma udziela pożyczek na raty w wysokości od 1500 zł do 7000 zł, przy czym okres ich spłaty wynieść może od 6 do 30 miesięcy. Serwis stworzony został dla osób, które cenią sobie wygodę, przejrzystość oraz bezpieczeństwo. Co istotne, PożyczkaOk kieruje swoją ofertę również do osób starszych – górna granica wieku klienta to aż 80 lat. Warto dodać, że SMS Kredyt Sp. z o.o. to jedna z najdłużej działających w Polsce firm pożyczkowych, która udziela szybkiej gotówki nie tylko przez Internet, ale też przez telefon, SMS lub w biurach kredytowych, działających na terenie całego kraju. Postanowiliśmy wziąć pod lupę ofertę Pozyczkaok.pl i sprawdzić, jak wygląda ona na tle tego, co mają do zaproponowania konkurencyjne firmy z branży. Oczywiście przeanalizujemy dokładnie nie tylko sam produkt, ale też inne zmienne, jak chociażby poziom obsługi klienta czy proces weryfikacji wniosku.

 

WYPEŁNIJ WNIOSEK

Opinie o PozyczkaOK.pl  
Opinie o PozyczkaOK.pl: 

„Bardzo dobra firma, polecam naprawde“ ~ Kasior

 

„Do mnie pieniądze trafiły błyskiem“ ~ Dybul

 

„Jestem Bardzo zadowolona, poleciłam sąsiadce“ ~ Aga

 


Opinia eksperta

Dobrze zaprojektowana strona główna witryny to sprawa niezwykle istotna. W przypadku PożyczkaOk tak właśnie jest, bo znajdujemy na niej wszystkie najważniejsze informacje. Mamy zatem suwaki z dokładnymi wyliczeniami tuż obok, wyjaśnienie, jak pożyczyć pieniądze, opinię zadowolonego klienta, pięć kroków wygodnego pożyczania, informację, kto może starać się o szybką gotówkę oraz reprezentatywny przykład pożyczki i informację o tym, kto jest administratorem danych osobowych. A to przecież jedynie strona główna serwisu.

„Pożyczka do 7000 zł”, „Bez dodatkowych zaświadczeń” – dwa mocne hasła na samej górze strony, obok rysunku mężczyzny ze skierowanym w górę kciukiem (gest „ok.”) to naprawdę dobrze przemyślany chwyt marketingowy, który rzeczywiście zachęca do zapoznania się z ofertą.

Na suwakach zaznaczamy kwotę pożyczki i okres spłaty. Tuż obok wyświetla nam się informacja o kwocie całkowitej, czasie, minimalnym i maksymalnym dostępnym okresie spłaty, RRSO i maksymalnym RRSO, odsetkach, prowizji, dacie pierwszej i ostatniej raty oraz o całkowitej kwocie spłaty. Rzadko spotkać można się z aż tak szczegółową listą i uważamy to za ogromny plus – widać, że firma niczego nie ukrywa i wszystko jest tu czarno na białym.

Sam proces wnioskowania pokazany jest na stronie w sposób uproszczony, za pomocą krótkich tekstów i gustownych obrazków. Wybieramy zatem kwotę i okres, wypełniamy formularz i czekamy na decyzję. Otrzymujemy ją SMSem i jeśli będzie ona pozytywna, przyjedzie do nas kurier z umową do podpisu. Kwotę pożyczki na raty otrzymujemy następnie na nasze konto bankowe (pieniądze odebrać możemy również w banku lub na poczcie).

 

W zakładce „Pytania i odpowiedzi” znajdziemy wiele przydatnych informacji, dotyczących szybkiej gotówki w Pozyczkaok.pl. Zachęcamy do dokładnego jej przestudiowania – treści nie są długie, a warto dowiedzieć się, czym charakteryzuje się pożyczka na raty w tej akurat firmie i jakie warunki dodatkowe obowiązują nas jako klienta. Odpowiedzi pisane są naprawdę prostym językiem i nawet kompletny laik bez problemu zrozumie każdy z punktów.

Na witrynie mamy dostępne dokumenty do pobrania. Są to Opłaty i prowizje, Umowa pożyczki, Regulamin oraz Pozasądowe rozstrzyganie. Przed skorzystaniem z oferty warto zapoznać się również z nimi, by uniknąć późniejszych niespodzianek – w końcu chodzi tutaj o nasze pieniądze. Tak, tak – nie musimy być klientem firmy, by móc się z tymi dokumentami zapoznać i za to firmie należą się duże brawa.

Na witrynie dostępny jest blog firmowy, prowadzony od października 2015 roku, a więc stosunkowo długo. Tym bardziej, że i wpisy pojawiają się regularnie. A lektura jest naprawdę ciekawa – możemy chociażby dowiedzieć się, jakie są różnice między pożyczką a kredytem, co robić w razie problemów ze spłatą zadłużenia, co wpływa na zdolność kredytową czy jak sprawdzić uczciwość firmy, w której zamierzamy pożyczyć pieniądze. Wpisów jest naprawdę sporo i większość z nich będzie bardzo przydatna, zwłaszcza jeśli wcześniej nie byliśmy zainteresowani tą akurat tematyką.

Biuro obsługi klienta czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00. Niestety w weekend nie skontaktujemy się z doradcą Pozyczkaok.pl. Oczywiście wnioski o pożyczki na raty składać można o dowolnej porze, każdego dnia tygodnia, podobnie zresztą jak wysyłać e-maile lub skorzystać z dostępnego na witrynie formularza kontaktowego, jednak na odpowiedź poczekać już musimy do czasu, gdy biuro będzie czynne.

 


Warunki otrzymania pożyczki

Istnieje kilka warunków, które musimy spełnić, aby móc wnioskować o szybką gotówkę na Pozyczkaok.pl, oto one:

Po pierwsze: osoba wnioskująca musi znajdować się w przedziale wiekowym 25-80 lat. Dolna granica jest tu stosunkowo wysoka, co wyklucza możliwość udzielenia pożyczki na raty młodszym osobom, za to granica górna jest naprawdę imponująca i z pewnością ucieszy wielu seniorów.

Po drugie: wnioskujący musi posiadać numer PESEL.

Po trzecie: klient musi posiadać stałe źródło dochodu.

Po czwarte: klient musi posiadać stałe miejsce zamieszkania.

Po piąte: wnioskujący nie może posiadać negatywnej historii kredytowej w BIG InfoMonitor, KRD, ERIF i BIK.

Pierwsza pożyczka w PozyczkaOK.pl

PozyczkaOk.pl - Opinie i recenzja

 

Wypełnij wniosek o pożyczkę NA RATY w PozyczkaOK.pl


Pożyczka w PozyczkaOK.pl - proces weryfikacji

Firma dokładnie weryfikuje swoich klientów w bazach dłużników, co w sumie nie powinno budzić zdziwienia, bo nie mamy tu przecież do czynienia ze zwykłą chwilówką – oferta firmy dotyczy pożyczki na raty. BIG InfoMonitor, KRD, ERIF, BIK – do każdej z tych baz Pozyczkaok.pl może zajrzeć i musimy być na to przygotowani. Oczywiście dla zdecydowanej większości osób taka weryfikacja nie będzie miała żadnego znaczenia, jednak ci, którzy w przeszłości nie spłacali na czas swoich zobowiązań, mogą spotkać się z odmową udzielenia szybkiej gotówki. Firma sprawdzi również naszą zdolność kredytową, analizując dochody, jakie pobieramy. To również jest szczególnie istotne, kiedy udzielane są pożyczki na raty. Mimo że sytuacja dotycząca zatrudnienia może się w przyszłości zmienić, to jednak również stan aktualny potrafi o danym kliencie sporo powiedzieć i w dużym stopniu ryzyko zminimalizować.

 


Jakie bazy weryfikuje PozyczkaOK.pl :

  Firma weryfikuje klienta w BIK. Firma weryfikuje klienta w BIG.  Firma weryfikuje klienta w ERIF.  Firma weryfikuje klienta w KRD.  

PozyczkaOK.pl wymaga do pożyczki :

Firma wymaga do pożyczki dowód osobisty.

Dowód osobisty

Wiek wymagany do pożyczki, od 25 do 80 lat.

Wiek od 25 do 80 lat

Do wypełnienia wniosku potrzebny komputer lub telefon z dostępem do internetu.

Komputer lub smartfon z dostępem do internetu

Firma wymaga posiadanie aktywnego konta bankowego.

Konto bankowe

 


PożyczkaOK - pożyczki

W Pozyczkaok.pl możemy otrzymać pożyczkę na raty w w wysokości od 1500 zł do 7000 zł, a spłatę rozłożyć na okres od 6 do 30 miesięcy. Choć same kwoty nie robią tu większego wrażenia i bez większych problemów znajdziemy na rynku oferty porównywalne lub wyższe, to już sam maksymalny czas na spłatę zasługuje na uwagę – 30 miesięcy to, co by nie mówić, aż 2,5 roku.

Jak już wspominaliśmy, górna granica wieku klienta w Pozyczkaok.pl to aż 80 lat. Co za tym idzie, większość starszych osób będzie mogła wnioskować o udzielenie pożyczki na raty w tej firmie.

Wszystko (poza dostarczeniem umowy przez kuriera) odbywa się w całości przez Internet, nie są wymagane dodatkowe dokumenty, a pieniądze trafić mogą na nasze konto nawet w 15 minut. Co więcej, klient odebrać może je również w banku lub w jednej z placówek Poczty Polskiej.

W razie problemów ze spłatą PożyczkaOK namawia swoich klientów do kontaktu, w celu wypracowania rozwiązania, które będzie korzystne dla obu stron.

Kredyt w banku nie jest przeszkodą w uzyskaniu pożyczki na raty w firmie. Warunkiem jest jedynie brak zaległości w spłacie bieżących zobowiązań.

Dokonując przedterminowej spłaty pożyczki na raty, ponosimy jedynie koszty związane z okresem jej faktycznego wykorzystania.

 

 


Pożyczka w PozyczkaOK.pl - zalety i wady

 

Zalety:

Zaleta firmy. Długi maksymalny okres spłaty pożyczki na raty.

Zaleta firmy. W całości przez Internet, szybka decyzja, bez dodatkowych zaświadczeń.

Zaleta firmy. Pieniądze na koncie nawet w 15 minut.

Zaleta firmy. Możliwość odebrania przyznanej kwoty w banku i w urzędzie pocztowym.

Zaleta firmy. Wysoka górna granica wiekowa klienta.

Zaleta firmy. Z pożyczki na raty skorzystać możemy nawet wówczas, gdy posiadamy kredyt w banku.

Zaleta firmy. Informacyjna strona internetowa (dokumentacja).

Zaleta firmy. Możliwość szybszej spłaty pożyczki na raty (zmniejszenie kosztów).

 

 

Wady:

Wada firmy. Brak opcji pierwsza pożyczka za darmo.

Wada firmy. Wysoka dolna granica wiekowa (25 lat).

Wada firmy. Firma sprawdza klientów w bazach dłużników.

Wada firmy. Klient posiadać musi stałe dochody.

Wada firmy. Biuro obsługi nie pracuje w weekendy.

 

 

Bardzo dużą zaletą szybkiej gotówki w tej firmie jest z pewnością długi maksymalny okres spłaty, który wynieść może 30 miesięcy (2,5 roku). Nawet biorąc pożyczkę rzędu 5 czy 7 tysięcy, raty miesięczne nie będą wielkim obciążeniem dla naszego budżetu, jeśli zdecydujemy się na tak długi okres kredytowania.

Wszystko odbywa się w 100% online, co oznacza naprawdę duży komfort. Dokumenty kurier dostarczy do naszego domu – nie musimy nigdzie wychodzić. Dodatkowe zaświadczenie także nie będą potrzebne, o czym firma otwarcie informuje na swojej witrynie. Po podpisaniu umowy pieniądze zasilą nasze konto nawet w 15 minut, przy czym możemy otrzymać je na swoje konto bankowe, ale też odebrać w banku czy na poczcie.

80 lat jako górna granica wiekowa klienta robi pozytywne wrażenie i z pewnością ucieszy wiele starszych osób, które u części konkurencji mogłyby poczuć się po prostu wykluczone.

Z pożyczki na raty w firmie skorzystać możemy nawet wówczas, kiedy posiadamy już kredyt w banku. Wystarczy, że jesteśmy osobą odpowiedzialną i na czas regulujemy tego typu zobowiązania.

Strona internetowa firmy jest przejrzysta i bogata w informacje. Każdy, kto ją odwiedzi, ma też możliwość zapoznania się z dokumentacją dotyczącą pożyczki na raty.

Spłacając pożyczkę szybciej, ponosimy jedynie koszty związane z okresem jej faktycznego wykorzystania.

Dużym minusem oferty Pozyczkaok.pl jest brak promocji w postaci opcji pierwsza pożyczka za darmo. Wiele konkurencyjnych podmiotów taką bezterminową promocje posiada i naszym zdaniem firma powinna rozważyć jej wprowadzenie, by przyciągnąć nowych klientów.

Wysoka dolna granica wiekowa (25 lat) to również spora wada oferty. Z pewnością firma wie, co robi, bo tego typu wymaganie w jakiś sposób podnosi wiarygodność klienta, jednak osoby młodsze mogą poczuć się po prostu dyskryminowane.

Firma sprawdza klientów w bazach dłużników i wymaga od nich stałych dochodów. Oba działania są zrozumiałe, jednak uznajemy je za wadę – niewielka część podmiotów wciąż nie sprawdza niektórych baz, a całkiem spora nie wymaga stałych dochodów.

Biuro obsługi klienta nie pracuje w weekendy. Co za tym idzie, nie możemy liczyć na pomoc doradcy ani w soboty, ani w niedziele. Nie jest to oczywiście duża wada, ale faktem jest, iż wiele firm z konkurencji zapewnia klientom możliwość kontaktu przez 7 dni w tygodniu.

Opinie klientów

9,5 2  oceny

No i OK

16.07.2018

Pożyczka OK no i OK :D pożyczyli bez problemów, trochę weryfikują długo bo np. w SuperGrosz miałem praktycznie po 20 minutach kase na koncie. Tutaj czekałem trochę ale wszystko w jeden dzień więc nie ma tragedii.

Regizjusz

02.08.2018

Najlepsza oferta ratalna w Polsce! Mega niskie raty i super obsługa klienta- polecam gorąco!

Dodaj opinię

Informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

Pożyczka w PozyczkaOK.pl dla Twoich ustaleń:

Kwota5000 zł
Czas spłaty 7 mies.
Całkowita kwota spłatysprawdź
Termin spłaty10.04.2020
Wypełnij wniosek

Ta strona używa ciasteczek (COOKIE). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce odwiedzając Politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

X
Częste pytania ?