ToggleToggle

PayPal - Portfel Elektroniczny

PayPal - Portfel Elektroniczny

Czym jest PayPal?

Paypal to portfel elektroniczny, dzięki któremu każdy użytkownik internetu ma możliwość dokonywania płatności online, bez potrzeby wychodzenia z domu oraz korzystania ze swojej bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej banku. Jego początki sięgają aż 1988 roku, a w 18 lipca 2015 roku stał się on niezależny od eBay’a, do którego wcześniej należał.

PayPal umożliwia dodanie swojej karty płatniczej, dzięki której wszystkie dokonywane przez nas płatności możemy dokonywać jednym kliknięciem, (niżej opisany PayPal One Touch). W tym portfelu elektronicznym mamy również możliwość posiadania salda, więc możemy wpłacić tam pieniądze z naszego rachunku bankowego i np. przesyłać pieniądze znajomym i bliskim nam osobom na ich konto PayPal.

Zakupy przez PayPala

PayPal został stworzony głównie po to, aby ułatwić wszystkim użytkownikom zakupy na różnych stronach internetowych, które dają klientom możliwość korzystania z tego sposobu płatności. Gdy przy finalizowaniu zakupów wybierzemy PayPal jako sposób płatności, wyskoczy nam strona na której będziemy musieli wpisać nasze dane i zalogować się do konta PayPal, a następnie naszym oczom ukaże się podsumowanie, gdy je sprawdzimy i upewnimy się, że wszystko w porządku, wystarczy potwierdzić transakcję i zakup zostanie dokonany. 

Ze względu na to, że mamy możliwość posiadania salda na koncie PayPal, w przypadku płatności to właśnie z niego zostaje pobierana opłata w pierwszej kolejności, dopiero potem brakująca kwota zostanie ściągnięta z karty płatniczej połączonej z naszym kontem.

PayPal One Touch

Wszyscy użytkownicy posiadający konto w portfelu elektronicznym PayPal, mają możliwość skorzystania z specjalnie przygotowanej usługi PayPal One Touch, która została stworzona po to, aby nasze zakupy w internecie były jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze. Wystarczy ją włączyć na stronie PayPal, a wtedy nasze dane zostaną zapisane na konkretnym urządzeniu i przy następnych płatnościach nie będziemy musieli się ponownie logować, tylko dokonamy płatności jednym kliknięciem. 

Subskrypcje i umowy dotyczące płatności paypal

PayPal daje swoim klientom również możliwość korzystania z zaawansowanych opcji, takich jak subskrypcje i umowy dotyczące płatności PayPal. Subskrypcja umożliwia regularne płatności, czyli możemy ustawić pobieranie danej kwoty co tydzień, co miesiąc, co kilka dni itd. i w ten sposób opłacać np. abonament w serwisach muzycznych lub telewizji internetowej. 

Z kolei umowy dotyczące płatności PayPal polegają na tym, że gdy kupujemy coś u danego sprzedawcy za pomocą naszego konta PayPal, wyrażamy zgodę na każdorazowe pobieranie z naszego konta kwoty, którą jesteśmy winni sprzedawcy.

Przesyłanie środków przez PayPal

PayPal umożliwia wszystkim użytkownikom przesyłanie pieniędzy innym, pod warunkiem, że każda ze stron posiada zarejestrowane i aktywne konto w serwisie PayPal. Jedyne co jest potrzebne do wykonania takiej transakcji to adres oraz e-mail odbiorcy, na który posiada zarejestrowane konto. Poza tym nie potrzeba tak naprawdę nic, więc jest to zdecydowanie jeden z prostszych sposobów na przesyłanie pieniędzy innym osobom, tym bardziej, że nie trzeba czekać na sesje ELIXIR, przelewanie środków jest całkowicie darmowe oraz dzieje się niemal natychmiast.

Paypal kontakt logowanie

Aby zalogować wystarczy wejść na stronę paypala i kliknąć przycisk “zaloguj się” w prawym górnym rogu ekranu.

Aby skontaktować się z działem obsługi paypala powinniśmy najpierw zalogować się na nasze konto, wtedy otrzymamy więcej informacji niż kontaktując się jako gość.

PayPal posiada na swojej stronie pytania oraz odpowiedzi na tematy typu:

 • Jakie są opłaty na koncie PayPal? 
 • Jaka jest opłata za przeliczenie walut? 
 • Czy mogę anulować płatność? 
 • Jak założyć konto PayPal? 
 • W jaki sposób wysłać pieniądze? 
 • Jak wypłacić pieniądze i ile czasu to zajmie? 
 • Na czym polega błyskawiczne doładowanie konta PayPal i jak z niego skorzystać? 
 • Jak mogę dodać środki do swojego konta PayPal (w kilka dni)? 
 • Jak zmienić imię lub nazwisko na koncie PayPal? 
 • Jak mogę złożyć formalną reklamację w systemie PayPal?
 • Jak działa PayPal
 • Edycja danych osobowych 
 • Edycja informacji finansowych
 • E-mail i hasło
 • Bezpieczeństwo
 • Wysyłanie i odbieranie pieniędzy
 • Dodawanie i wypłacanie środków
 • Status transakcji
 • Waluty
 • Ogólnie o weryfikacji
 • Potwierdzenie karty
 • Potwierdzenie rachunku
 • Limit odbioru płatności
 • Roszczenia i spory
 • Zasady ochrony użytkowników
 • Ograniczenie dostępu do konta
 • Obciążenia zwrotne
 • Saldo ujemne
 • Funkcje dla kupujących
 • Funkcje dla handlowców
 • Integracja
 • Zbiórka
 • Informacje podatkowe w Stanach Zjednoczonych
 • Obowiązki sprawozdawcze wobec urzędu podatkowego Internal Revenue Service (IRS) 
 • Pytania dotyczące formularza 1099-K i powiadomienia B-Notice 
 • Pytania dotyczące ustawy FATCA

Jak zalozyć konto paypal?

Aby założyć konto w serwisie PayPal nie trzeba wnosić żadnej opłaty, jest to całkowicie darmowe i jedyne co jest potrzebne do wykonania tego działania, to adres e-mail, który trzeba podać podczas rejestracji. Musi to być adres e-mail do którego mamy dostęp, ponieważ ostatnim krokiem zakładania konta w serwisie PayPal jest jego aktywacja. Możemy tego dokonać poprzez kliknięcie w link otrzymany w wiadomości mailowej, na adres e-mail podany podczas rejestracji.

Weryfikacja użytkownika Paypal

Na samym początku, po zarejestrowaniu konta w serwisie PayPal, jesteśmy tak zwanym użytkownikiem niezweryfikowanym, co oznacza, że możemy skorzystać z usługi płacenia za nasze zakupy online oraz przesyłania pieniędzy innym użytkownikom serwisu PayPal, jest to jednak ograniczone pewnymi limitami rocznymi. Aby się ich pozbyć i móc korzystać z PayPala bez żadnych ograniczeń, musimy dodać swoją kartę lub konto bankowe, czyli połączyć je z kontem PayPal a następnie zweryfikować.

Dodawanie karty i konta do PayPala

Aby móc w pełni korzystać z możliwości jakie daje PayPal, trzeba powiązać z nim naszą kartę płatniczą lub konto bankowe. 

Po wpisaniu wszystkich danych naszej karty płatniczej trzeba potwierdzić to działanie, a robimy to klikając ikonę karty w naszym portfelu PayPal, a następnie wciskamy OK. Teraz nasz rachunek bankowy, do którego przypisana jest karta płatnicza, zostanie obciążony kwotą 6,50 zł (która potem trafia ponownie na nasze konto, służy to tylko do weryfikacji). Teraz musimy zalogować się do naszego rachunku bankowego i odnaleźć 4-cyfrowy kod, który został podany w opisie tej transakcji. Musimy wprowadzić go w naszym koncie PayPal, czyli wchodzimy ponownie w portfel, naciskamy ikonkę karty, wpisujemy nasz 4-cyfrowy kod i zatwierdzamy działanie klikając przycisk “potwierdź”. Teraz wszystkie limity zostaną zniesione z naszego konta a my będziemy mogli korzystać ze wszystkich możliwości jakie daje nam PayPal, bez żadnych ograniczeń.

Waluty w Paypal

Na swoim koncie PayPal mamy możliwość posiadania również salda w innej walucie niż polskie złotówki, może być to np. Dolar australijski (AUD) Real brazylijski (BRL) Funt brytyjski (GBP) Dolar kanadyjski (CAD) Korona czeska (CZK) Korona duńska (DKK) Euro (EUR) Dolar hongkoński (HKD) Forint węgierski (HUF) Nowy szekel izraelski (ILS) Jen japoński (JPY) Peso meksykańskie (MXN) Nowy dolar tajwański (TWD) Dolar nowozelandzki (NZD) Korona norweska (NOK) Peso filipińskie (PHP) Złoty polski (PLN) Rubel rosyjski (RUB) Dolar singapurski (SGD) Korona szwedzka (SEK) Frank szwajcarski (CHF) Baht tajski (THB) Dolar amerykański (USD).

Mamy również możliwość przesyłania oraz odbierania środków w obcej walucie, co jest zdecydowanym ułatwieniem podczas prowadzenia międzynarodowego sklepu internetowego, lub w przypadku, gdy często robimy zakupy na zagranicznych stronach internetowych. 

Gdy ktoś przesyła na nasze konto PayPal pieniądze w obcej walucie, możemy:

 • wybrać opcję przeliczenia środków na podstawową walutę wybraną dla naszego konta PayPal z zastosowaniem kursu PayPala;
 • wybrać opcję zaakceptowania transakcji w niezmienionej formie i bez przeliczania na naszą walutę, czyli w polsce na złotówki, otworzone zostanie nowe saldo, w walucie w której otrzymujemy środki.

Nie mamy niestety możliwości wypłacenia z naszego konta PayPal środków w walucie innej niż polskie złote, dotyczy to nawet sytuacji, w której jesteśmy w posiadaniu salda w innej walucie. Wypłata takich środków będzie możliwa jedynie wtedy, gdy pieniądze zostaną przeliczone na złotówki i przeniesione do naszego głównego salda, w naszej walucie. Te zasady nie mają jednak zastosowania w przypadku, gdy przesyłamy nasze środki na inne konto w serwisie PayPal lub płacimy za nasze zakupy internetowe, w takiej sytuacji możemy wybrać dowolną walutę w której chcemy dokonać naszej płatności i sfinalizować transakcję.

Zasilanie konta PayPal

Jeżeli bardzo zależy nam na tym, aby nie dodawać karty płatniczej do konta PayPal, możemy zasilać nasze saldo ręcznie poprzez dwie dostępne metody, czyli przelew standardowy lub doładowanie błyskawiczne. 

 • Standardowe zasilenie konta PayPal polega na wykonaniu zwykłego przelewu na dane podane na stronie PayPala, widać je po naciśnięciu opcji “Dodaj środki”. Cała operacja może trwać do dwóch dni, a obsługiwana będzie tylko i wyłącznie w dni robocze. Zasilenie konta PayPal tą metodą może odbyć się jedynie z rachunku zarejestrowanego na to samo imię i nazwisko, które zostało przez nas podane przy rejestrowaniu się do portfela elektronicznego PayPal.
 • Doładowanie błyskawiczne konta PayPal polega na zasileniu naszego salda metodą Pay-by-link, a cały ten proces jest obsługiwany przez firmę Trustly oraz Dotpay, dzięki czemu przesłana przez nas kwota pojawi się na naszym koncie PayPal niemalże natychmiast. Wystarczy zalogować się na nasze konto PayPal, wybrać opcję “Dodaj środki błyskawicznie z Trustly” a następnie postępować zgodnie z wskazówkami które wyświetlają na na naszym ekranie. PayPal sam w sobie nie pobiera żadnych opłat za doładowanie naszego konta tym sposobem, ale pewną prowizję może pobrać nasz bank, ze względu na korzystanie z płatności pay-by-link, warto zatem zapoznać się z taryfą instytucji finansowej w której posiadamy rachunek bankowy.  

Opłaty za korzystanie z PayPala

 

Saldo konta PayPal

Karta podpięta do PayPala

Wysyłanie pieniędzy w kraju

bezpłatnie

2,9% + 0,8 zł

Wysyłanie pieniędzy za granicę

9,99 zł - do kont z Europy, USA i Kanady*

19,99 zł - do kont z pozostałych krajów

2,9% + opłata stała (opłata naliczana w walucie, w której płatność jest odbierana)**

Kupowanie w kraju

bezpłatnie

bezpłatnie

Kupowanie za granicą

4% prowizji za przewalutowanie

4% prowizji za przewalutowanie

 

Założenie konta w serwisie PayPal oraz korzystanie z niego jest bezpłatne, tak samo jak dołączenie do niego karty płatniczej oraz rachunku bankowego. Nie ponosimy również opłaty za zamknięcie naszego konta, oraz za wypłatę środków z salda PayPal na nasze konto bankowe, pod warunkiem, że jest ono powiązane z kontem PayPal. Odbieranie pieniędzy również jest darmowe.

Komentarze

Dodaj komentarz

Informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

Inne z działu Wszystkie artykuły

Wszystkie artykuły
19.05.2019

Podatki dla większości obywateli to zmora, jednak taka której nie jesteśmy w stanie uniknąć, trzeba się z nią pogodzić. W przypadku osób fizycznych rozliczenie podatków na pewno jest prostsze niż w przypadku firm. Jednak dla wielu ludzi nie jest to przysłowiowa bułka z masłem. Warto również pamiętać, że większość płatników może korzystać ze zwrotu pewnej kwoty podatku. Jest ona uzależniona od wykorzystywanej podstawy opodatkowania. Istotną rolę ma również kwota zmniejszająca podatek, która wpływa na wysokość kosztów jakie zostaną nam zwrócone w trakcie rozliczenia corocznego. Jak to wygląda w roku 2019? O tym właśnie będzie ten wpis. ​​​​​​​

Wszystkie artykuły
19.05.2019

W życiu zdarzają się takie sytuacje, w których niestety traci się źródło swojego utrzymania. Niekiedy dzieje się to niespodziewanie i takie momenty dla wielu ludzi są szczególnie trudne. Szczególnie kłopotliwe staje się to dla ludzi w podeszłym wieku. Warto jednak zauważyć, że dla osób w pewnym wieku odpowiednie wsparcie przygotowuje polskie państwo. Chodzi tutaj o zasiłek przedemerytalny, który ma być pomostem miedzy życiem zawodowym a emeryturą dla ludzi, którzy nagle stracili zatrudnienie. Poniższy wpis będzie traktował na temat tego kto może na ową pomoc liczyć i jakie są warunki jej otrzymania, a także, gdzie można złożyć stosowny wniosek. 

Wszystkie artykuły
19.05.2019

Prowadzenie działalności gospodarczej nigdy nie jest łatwą sprawą. Wymaga się dobrego pomysłu, a i tak bardzo często prowadzenie działalności przysparza sporo problemów. Dla przedsiębiorców sporym problemem są obciążenia publicznoprawne, którym muszą sprostać, w tym wysokie składki na ubezpieczenia społeczne. Z tego względu prawodawcy organizując przepisy przygotowują rozwiązania, w ramach których firmy rozpoczynające działalność bądź osiągające małe dochody mogą płacić mniejsze składki na ZUS, dzięki czemu ich rzeczywiste dochody się zwiększają. 

 

Ta strona używa ciasteczek (COOKIE). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce odwiedzając Politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

X
Częste pytania ?
Copyright © 2020 Pożyczkolog