600 000 złMaksymalna kwota pożyczki
-Max. okres spłaty pożyczki
Ocena: 97%
300 000 złMaksymalna kwota pożyczki
-Max. okres spłaty pożyczki
Ocena: 94%
450 000 złMaksymalna kwota pożyczki
-Max. okres spłaty pożyczki
Ocena: 95%
100 000 złMaksymalna kwota pożyczki
6 miesięcyMax. okres spłaty pożyczki
Ocena: 89%
200 000 złMaksymalna kwota pożyczki
36 miesięcyMax. okres spłaty pożyczki
Ocena: 90%
30 000 złMaksymalna kwota pożyczki
60Max. okres spłaty pożyczki
Ocena: 97%
Rozwiń całą listę

Kredyty dla firm to rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy obawiają się problemów z płynnością finansową lub potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki na realizację inwestycji. Jeżeli znajdujesz się w tej grupie, idealnym rozwiązaniem mogą być pożyczki pozabankowe lub kredyt dla firm w banku. Sprawdź, jak to działa!

Spis treści:

Kredyty dla firm

Kredyty dla firm to rozwiązanie, które może Ci pomóc w różnych sytuacjach. W zależności od Twoich potrzeb możesz skorzystać z nieco innego rozwiązania. W ofercie znajdziesz między innymi: kredyt obrotowy, kredyt inwestycyjny, kredyt kupiecki, kredyt płatniczy. Każdy z tych produktów pomoże Ci rozwiązać inne problemy w Twojej firmie. Pamiętaj, aby przed zaciągnięciem zobowiązania finansowego przeanalizować swoją sytuację w firmie. Do każdego kredytu należy podchodzić z ostrożnością i pełną analizą finansową. Dzięki temu unikniesz utraty płynności finansowej, a sytuacja w przedsiębiorstwie po prostu się poprawi. Kredyty dla firm to rozwiązanie, które sprawdzi się zwłaszcza w przypadku przedsiębiorstw prowadzących działalność charakteryzującą się sezonowością.

W tym przypadku warto również przetestować faktoring dla firm. Dzięki niemu nie będziesz miał już problemów z brakiem płatności za faktury od kontrahentów. Pieniądze otrzymasz od razu po przesłaniu dokumentów, a firma faktoringowa zajmie się resztą.

Jak wybrać kredyt dla firm?

Kredyt dla firm należy przede wszystkim dopasować do aktualnej sytuacji firmy oraz potrzeb. Zadaj sobie pytanie o cel, na jaki chcesz przeznaczyć zaciągnięte zobowiązanie. Zastanów się, czy chcesz inwestować, a może podreperować swoją płynność finansową. Przemyśl również, jaką kwotę miesięcznie będziesz w stanie przeznaczyć na spłatę takiego zobowiązania. Jeżeli będziesz miał już te informacje, przychodzi czas na zapoznanie się z ofertą kredyt dla firm. Wybór jest duży, dlatego musisz podejść do tego zadania kompleksowo. Na początku warto dowiedzieć się, czym charakteryzują się poszczególne produkty.

  • Obrotowy kredyt dla firm pozwoli Ci zgromadzić dodatkowe środki finansowe na bieżące wydatki.
  • Kredyt inwestycyjny dla nowych i doświadczonych firm pozwoli Ci zrealizować zaplanowane projekty, które wymagają większego nakładu finansowego.
  • Kredyt płatniczy jest zaciągany w przypadku problemów z płynnością finansową. 
  • Kredyt dla firmy na innowacje technologiczne pomoże Ci w rozwoju firmy pod względem nowoczesnych rozwiązań.
  • Kredyt kupiecki to jedno z popularnych rozwiązań, które pozwoli Ci na zapłatę zlecenia po jego realizacji.

Jakie warunki należy spełniać, składając wniosek o kredyt dla firmy?

Kredyt dla firmy to specyficzny rodzaj zobowiązania finansowego. Instytucja finansowa może sprawdzić pod względem scoringu nie tylko Twoją firmę, ale również Ciebie jako osobę reprezentującą przedsiębiorstwo. Jakie kryteria obowiązują firmę? Po pierwsze musisz posiadać działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W zależności od tego, w jakiej formie prowadzisz swoje przedsiębiorstwo, możesz być zobowiązany do dostarczenia różnych dokumentów oraz zgód od wspólników. Część banków rezygnuje z obowiązku przedstawienia dokumentów potwierdzających fakt prowadzenia firmy. 

Wnioskodawca może być poproszony o:

  • zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, 
  • zaświadczenie o nr REGON, NIP, 
  • zgoda współmałżonka lub orzeczenie o rozdzielności majątkowej,
  • odpis z KRS, 
  • umowa/status spółki,
  • uchwała dotycząca zaciągania zobowiązań.

Jakie dokumenty finansowe będą potrzebne podczas wnioskowania o kredyty dla firm?

W celu potwierdzenia sytuacji finansowej możesz być poproszony o szereg różnych dokumentów w zależności od tego, jaki rodzaj opodatkowania wybrałeś podczas rejestracji przedsiębiorstwa. Oto przykładowe dokumenty:

  • deklaracja PIT-36 lub PIT-36L z załącznikiem PIT/B, 
  • podsumowanie KPiR,
  • tabele amortyzacyjne,
  • deklaracja PIT-28,
  • deklaracja VAT,
  • ostatnia strona ewidencji przychodów za ostatni rok,
  • ewidencja przychodów za rok bieżący,
  • spis z natury, wykaz środków trwałych i wartości materialnych i prawnych,
  • decyzja US o wysokości podatku dochodowego,
  • bilans i rachunek zysków i strat za ostatnie dwa lata i okres bieżący. 

Warto również zaznaczyć, że kredyt dla nowych firm wiąże się z większymi obowiązkami. W takim przypadku musisz przygotować biznesplan, ponieważ bank może Cię o niego poprosić. 

Jak złożyć wniosek o kredyt firmowy?

Kredyt firmowy w banku wymaga dopełnienia większych formalności niż w firmach pożyczkowych. Instytucje bankowe przykładają większą wagę do weryfikacji klienta pod kątem zdolności kredytowej. Musisz pamiętać, że oprócz dokumentów związanych z firmą będzie Ci potrzebny również dowód osobisty.

Pierwszy krok to skompletowanie wszystkich niezbędnych dokumentów. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, skontaktuj się z doradcą.

Następnie przejdź na wybraną stronę internetową. Znajdziesz tam narzędzie nazywane: kredyt dla firm kalkulator. Za pomocą suwaków wybierz kwotę i okres kredytowania. W odpowiedzi otrzymasz potencjalne koszty. 

Kolejny krok to wypełnienie formularzu wniosku kredytowego. Po wysłaniu tego dokumentu otrzymasz wstępną decyzję kredytową.

Następnie skontaktuje się z Tobą konsultant w celu umówienia spotkania oraz omówienia szczegółów podpisania umowy. 

Oceń artykuł