ToggleToggle

Karta Revolut – czy warto założyć?

Karta Revolut – czy warto założyć?

W 2018 roku, w marcu na polski rynek trafiła karta, pozwalająca na darmowe przelewy międzynarodowe, bezgotówkowe płatności za granicą bez kompletnie żadnych prowizji, całkowicie bezpłatne wypłaty z bankomatów na całej kuli ziemskiej. Czym jest? Jak to działa? Jak się zarejestrować? Czym jest Revolut Premium? Dowiedz się wszystkiego z poniższego artykułu.

Co to jest Revolut?

Revolut to tak naprawdę aplikacja mobilna, istniejąca od roku 2015, która od marca 2018 posiada swoją siedzibę w Krakowie, a prowadzona jest przez byłego szefa polskiego oddziału Ubera. 

Dzięki aplikacji Revolut możemy komfortowo płacić za zakupy w internecie, ale jest to aktualnie niemalże niezbędna rzecz, którą musi posiadać każda osoba podróżująca, lub wybierająca się na podróż za granicę. W aplikacji Revolut każdy posiada swoją indywidualną, wirtualną kartę, którą można w każdej chwili doładować i zaoszczędzić na przewalutowaniu - możesz płacić kilkudziesięcioma walutami bez żadnych prowizji, dodatkowych czy ukrytych kosztów. 

Aplikacja Revolut daje swoim klientom możliwość zamówienia również karty w formie fizycznej, Visa lub MasterCard, którymi będziemy mogli płacić za granicą podczas zakupów w sklepie, wizyty w restauracji, na lotniskach, metrach, dworcach, czy w każdym innym miejscu akceptującym sposób płatności kartą. Możemy również wypłacać środki w bankomatach na całym świecie, wszystko to kompletnie za darmo.  

Jak założyć konto Revolut?

Aby skorzystać z usług firmy Revolut i mieć dostęp do wszystkich możliwości, które oferuje, najpierw trzeba się zarejestrować. Aby tego dokonać, musimy wykonać kilka prostych kroków, a dokładnie:

 1. Pobierz aplikację Revolut na swojego smartfona.
  Możesz to zrobić w sklepie Google Play, korzystając z telefonu z Androidem, lub w sklepie AppStore, będąc użytkownikiem iPhone’a.
 2. Zapoznaj się z instrukcją.
  Po pobraniu aplikacji i jej uruchomieniu zobaczysz instrukcję objaśniająca działanie Revoluta.
 3. Wpisz swój numer telefonu.
  SMS-em otrzymasz kod, który pozwoli Ci skonfigurować aplikację.
 4. Podaj kod dostępu lub zeskanuj odcisk swojego palca.
  W zależności od posiadanego telefonu utwórz kod dostępu do apki lub wczytaj linie papilarne swojego palca w celu uruchamiania aplikacji za pomocą szybkiego odcisku palca.
 5. Podaj swoje podstawowe dane.
  Wpisz swoje imię, nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania oraz e-mail.

Doładowanie konta Revolut

Po założeniu konta i aktywowaniu aplikacji mobilnej Revolut, czas wykonać następny krok, bez którego nie zajdziemy daleko. 

 1. Dodaj do aplikacji swoją obecną kartę płatniczą, by móc szybko doładowywać konto Revolut.
  Możesz też wybrać opcję przelewu bankowego lub ustawić Apple Pay. Podpięcie karty płatniczej będzie według mnie najlepszym wyborem.
 2. Doładuj swoje konto kwotą min. 20 zł.
  Jeśli na Twoim koncie pojawi się ta kwota, to będziesz mógł zamówić swoją kartę. Doładowanie konta to jedno kliknięcie – wpisujesz kwotę, a pieniądze z Twojego konta osobistego lądują na Revolucie – przelewy są darmowe!
 3. Zamów swoją kartę Revolut. Do wyboru masz dwa rodzaje kart:
  – wirtualną – karta, która widnieje tylko w aplikacji i służy do wykonywania płatności internetowych,
  – fizyczną – tradycyjna karta plastikowa wyposażona w chip, paypass oraz pasek magnetyczny, którą możesz dokonywać płatności i wypłacać gotówkę z bankomatów na całym świecie.Korzystając z opcji podstawowej (darmowej) Revolut, masz do wyboru tylko jeden rodzaj karty – tęczową.
 4. Podaj adres, na jaki ma być dostarczona karta, i wybierz opcje przesyłki standardowa, ekspresowa lub bezpłatna (lecz w pakiecie z Revolut Premium!).
 5. Sprawdź, gdzie jest Twoja karta.
  W aplikacji znajdziesz aktualny status wysyłki i dokładną datę doręczenia karty.
 6. Zweryfikuj swoją tożsamość.
  Wystarczy, że zrobisz zdjęcie swojego dowodu oraz… wykonasz selfie, a w kilkanaście sekund weryfikacja będzie już za Tobą.

Revolut – jak to działa?

Karta Revolut działa na zasadzie pre-paid, czyli najpierw musimy doładować swoje konto w aplikacji mobilnej Revolut, a dopiero potem możemy dokonywać jakichkolwiek płatności oraz wypłacać środki w dowolnym bankomacie na całym świecie. Wpłaty na konto zawsze są bezpłatne, a po doładowaniu konta dostępne środki możesz wymienić na waluty. Jakie waluty są dostępne? Jest to EUR, USD, GBP, PLN, CHF, SEK, NOK, DKK, RON, AUD, NZD, SGD, HKD, ILS, TRY, AED, CAD, HUF, INR, JPY, MAD, MXN, QAR, THB oraz ZAR. W tych walutach możesz wykonywać bezpłatne przelewy międzynarodowe do adresatów posiadających rachunek bankowy w instytucji finansowej funkcjonującej tylko za granicą, możesz wydawać je na zakupy w sklepach internetowych, wymieniać saldo między walutami, a dzięki karcie Revolut możesz wypłacać je z bankomatów w 130 walutach.

Płatności kartą Revolut

Płatności kartą Revolut są bardzo szybkie, wygodne i nie ma z nimi praktycznie żadnych problemów. Atrakcyjne kursy walut, brak dodatkowych opłat, czego chcieć więcej? Jedynymi problemami są pewne limity, ale można sobie z nimi w pewien sposób poradzić będąc posiadaczem Revolut Premium.

Jak dokładnie wyglądają płatności kartą fizyczną Revolut?

Przed każdą płatnością musimy być pewni, że mamy środki na swoim koncie Revolut, ponieważ gdy zapomnimy o doładowaniu karty i będziemy chcieli za coś zapłacić, transakcja zostanie niestety odrzucona. Aplikacja Revolut automatycznie przelicza posiadaną przez nas walutę na tą, w której chcemy aktualnie dokonać transakcji. 

Gdybyśmy w takim razie chcieli dokonać transakcji w Berlinie, np. na lotnisku, a na naszą kartę Revolut wpłacilibyśmy pieniądze z polskiego konta bankowego, to nasze PLN zostałoby przeliczone automatycznie na EURO. Warto wspomnieć również o tym, że kurs w Revolut jest bardzo korzystny dla klienta. 

Po dokonanej płatności w aplikacji mobilnej Revolut pokazuje nam się dokładna rozpiska tego, na co wydaliśmy pieniądze, jak obliczona została waluta, kurs, oraz jakie ewentualne koszty dodatkowe ponieśliśmy, zazwyczaj jednak nie ma ich wcale.

Wypłaty gotówki kartą Revolut

Karta Revolut dla posiadaczy bezpłatnej, podstawowej wersji konta, daje możliwość bezpłatnego wypłacania środków do przekroczenia kwoty równej 200 EUR/200 GBP lub jej równowartości w innej walucie, a limit ten jest odnawiany raz na miesiąc. Przekroczenie tego progu wypłat równa się niestety z dodatkowymi kosztami, ponoszona jest przez nas opłata prowizji w wysokości 2% transakcji, co i tak jest bardzo dobrym wynikiem w porównaniu do większości tradycyjnych banków, szczególnie przy wypłatach z bankomatów znajdujących się w krajach pozaeuropejskich.

Revolut Premium – co daje i ile kosztuje?

Karta Revolut Premium jest świetnym wyborem dla osób, które naprawdę dużo podróżują i nie chcą tracić ciągle pieniędzy przekraczając próg darmowych wypłat w bankomatach, oraz dla osób prowadzących np. transakcje z klientami zagranicznymi, ze względu na nielimitowane wymiany walut oraz bezpłatne transfery międzynarodowe. W skrócie, Revolut Premium oferuje mnóstwo korzyści, a wśród nich znajdują się: 

 • dwukrotnie większy limit wypłat z bankomatów – 400 EUR/GBP miesięcznie,
 • bezpłatne ubezpieczenie zdrowotne za granicą, m.in. dostęp do sieci centrów medycznych na całym świecie czy opiekę medyczną i stomatologiczną w nagłych wypadkach,
 • darmową wysyłkę karty w każde miejsce na świecie,
 • bezpłatne transfery międzynarodowe w ofercie TURBO – darmowe przelewy zagraniczne po realnym kursie wymiany,
 • priorytetowe wsparcie klienta 24/7,
 • darmowe, jednorazowe karty wirtualne ze zmiennym numerem.

Karta Revolut - Opinie

Klienci Revolut generalnie się nie skarżą, choć w internecie można przeczytać różne opinie, jedną z nich wygłosił Michał Mackiewicz, odpowiadając na pytanie, czy Revolut ma jakieś wady. 

Ma. Taka wada ujawniła się na Węgrzech. Okazało się, że tamtejsze bankomaty w ogóle nie widzą karty. Tzn. po włożeniu wyświetlał się komunikat że karta jest nieczytelna i żeby włożyć ją jeszcze raz. Z kartą oczywiście technicznie wszystko było w porządku, jednak węgierski system bankowy z jakiegoś powodu jej nie rozpoznawał.”

 

Zazwyczaj jednak wszyscy są zadowoleni z usług Revolut, a karta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród społeczności graczy komputerowych, którzy zaoszczędzili już majątki na kluczach do gier kupowanych w zagranicznych sklepach, a przed wprowadzeniem karty Revolut na polski rynek musieli każdorazowo dopłacać do transakcji różne prowizje oraz tracili pieniądze na niekorzystnym kursie walut.

Komentarze

Dodaj komentarz

Informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

Inne z działu Wszystkie artykuły

Wszystkie artykuły
19.05.2019

Podatki dla większości obywateli to zmora, jednak taka której nie jesteśmy w stanie uniknąć, trzeba się z nią pogodzić. W przypadku osób fizycznych rozliczenie podatków na pewno jest prostsze niż w przypadku firm. Jednak dla wielu ludzi nie jest to przysłowiowa bułka z masłem. Warto również pamiętać, że większość płatników może korzystać ze zwrotu pewnej kwoty podatku. Jest ona uzależniona od wykorzystywanej podstawy opodatkowania. Istotną rolę ma również kwota zmniejszająca podatek, która wpływa na wysokość kosztów jakie zostaną nam zwrócone w trakcie rozliczenia corocznego. Jak to wygląda w roku 2019? O tym właśnie będzie ten wpis. ​​​​​​​

Wszystkie artykuły
19.05.2019

W życiu zdarzają się takie sytuacje, w których niestety traci się źródło swojego utrzymania. Niekiedy dzieje się to niespodziewanie i takie momenty dla wielu ludzi są szczególnie trudne. Szczególnie kłopotliwe staje się to dla ludzi w podeszłym wieku. Warto jednak zauważyć, że dla osób w pewnym wieku odpowiednie wsparcie przygotowuje polskie państwo. Chodzi tutaj o zasiłek przedemerytalny, który ma być pomostem miedzy życiem zawodowym a emeryturą dla ludzi, którzy nagle stracili zatrudnienie. Poniższy wpis będzie traktował na temat tego kto może na ową pomoc liczyć i jakie są warunki jej otrzymania, a także, gdzie można złożyć stosowny wniosek. 

Wszystkie artykuły
19.05.2019

Prowadzenie działalności gospodarczej nigdy nie jest łatwą sprawą. Wymaga się dobrego pomysłu, a i tak bardzo często prowadzenie działalności przysparza sporo problemów. Dla przedsiębiorców sporym problemem są obciążenia publicznoprawne, którym muszą sprostać, w tym wysokie składki na ubezpieczenia społeczne. Z tego względu prawodawcy organizując przepisy przygotowują rozwiązania, w ramach których firmy rozpoczynające działalność bądź osiągające małe dochody mogą płacić mniejsze składki na ZUS, dzięki czemu ich rzeczywiste dochody się zwiększają. 

 

Ta strona używa ciasteczek (COOKIE). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce odwiedzając Politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

X
Częste pytania ?
Copyright © 2020 Pożyczkolog