ToggleToggle

Fellow Finance opinie


Wypełnij wniosek o pożyczkę NA RATY

Opinie o FellowFinance
Przyzwoite kwoty pożyczki na raty, krótki minimalny i dość długi maksymalny okres spłaty, wszystko online i bez zaświadczeń – tak w skrócie określić możemy ofertę Fellowfinance.pl. Czy jest to oferta wyróżniająca się na rynku? I tak, i nie. Wiele firm oferuje podobne kwoty i liczbę rat, wiele też pozwala na pożyczanie w całości przez Internet i nie wymaga dodatkowych dokumentów. Tym, co z pewnością Fellow Finance wyróżnia jest sama specyfika platformy, opierająca się na pożyczkach społecznościowych i dająca pożyczkobiorcy możliwość swego rodzaju negocjacji.

Strona internetowa firmy bardzo nam się spodobała – jest prosta w nawigacji, spełnia rolę informacyjną, a ponieważ można się też na niej zapoznać z dokumentacją, śmiało możemy o niej powiedzieć, że jest witryną transparentną.

Nie możemy nie wspomnieć o kilku rzeczach, które zdecydowanie nam się nie spodobały. Nie znaleźliśmy na stronie firmy żadnych promocji. Nie ma możliwości otrzymania pierwszej pożyczki na raty za darmo. Klient musi podać login i hasło do swojego konta bankowego. Biuro obsługi nie tylko nie pracuje w weekendy, ale i w dni robocze czynne jest bardzo krótko, bo zaledwie cztery godziny dziennie. Z drugiej strony opinie o Fellowfinance, na które trafiliśmy online, były w większości pozytywne, zatem być może nie wszystkie z tych rzeczy działają na klientów odstraszająco…

Nie możemy mieć zastrzeżeń co do samej uczciwości firmy. Swoje działania opiera ona na przejrzystych zasadach i nie doszukaliśmy się w jej ofercie niczego, co w jakikolwiek sposób by nas zaniepokoiło. Naszym zdaniem to podmiot jak najbardziej godny zaufania, dlatego tym bardziej mamy nadzieję, że w przyszłości również rzeczy, które wskazaliśmy jako wady oferty, ulegną znacznej poprawie.

 

 

Fellow Finance logowanie, kontakt

FellowFinance.pl - podstawowe informacje

KRS 0000576864
NIP 7010508554
REGON 362560885

Dane do kontaktu:

FELLOW FINANCE Spółka z o.o.
ul. Nowogrodzka 44 lok.3
00-695 Warszawa

strona www: fellowfinance.pl

e-mail:  bok@fellowfinance.pl

telefon: 22 397 51 15

Godziny pracy:

Poniedziałek - piątek: 11:00 - 15:00 


  WYPEŁNIJ WNIOSEK  

 

Kwota pożyczki: 1000 - 12000 zł

Okres spłaty: do 24 miesięcy

 

Możliwość przedłużenia terminu spłaty: NIE

Refinansowanie pożyczki: NIE


Weryfikacja danych bez przelewu: TAK

Jakie bazy weryfikuje Fellow Finance:

Firma weryfikuje klienta w KRD.Firma weryfikuje klienta w BIG.     

Firma weryfikuje klienta w BIK. Firma weryfikuje klienta w ERIF.


Honorowane źródła dochodu:
wszystkie polskie źródła dochodu

Wymagane dokumenty: dowód osobisty

Wymagania pożyczkodawcy:
polskie obywatelstwo, wiek od 20 do 75 lat, konto w banku oraz aktywny numer telefonu komórkowego.


Spłata pożyczki: spłaty pożyczki należy dokonać przelewem, na wskazany przez pożyczkodawcę rachunek bankowy.

FellowFinance.pl posiada konta bankowe w następujących bankach:

Logo mBank S.A.   Logo PKO BP.  


 

Reprezentatywny przykład:

Reprezentatywny przykład dla pożyczki od Fellow Finance: Całkowita kwota pożyczki – 1000 zł; okres pożyczkowania – 12 miesięcy; opłata wstępna – 120 zł; opłata administracyjna – 134,55 zł.; opłata za prowadzenia konta – 16,60 zł/m-c (łącznie: 199,20 zł); oprocentowanie w stosunku rocznym – 10%; łączna kwota odsetek – 54,99 zł; wysokość comiesięcznych rat: 115,07 zł; całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 1380,88 zł; całkowity koszt pożyczki – 500,88 zł; rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) – 144,55%

     

Informacje Fellow FinanceFellow Finance - opinie i recenzja

Firma działa od 2015 roku

Działa od: 2015 r.

Firma pożycza w tylko w Polsce

Pożycza w: Tylko w Polsce

FellowFinance.pl - Brak darmowej pożyczki.

Darmowa pożyczka: brak

 

Krótka informacja o FellowFinance.pl

 

Właścicielem platformy Fellowfinance.pl jest Fellow Finance Polska Sp. z o.o., która do rejestru przedsiębiorców wpisana została w drugiej  połowie 2015 roku. Jej siedziba znajduje się w Warszawie, przy ulicy Pięknej. Podmiot jest częścią nordyckiej firmy Fellow Finance Oyj, która swoje biura posiada w Finlandii (w Helsinkach i w Turku). Swój serwis reklamuje jako miejsce dla ludzi, którzy szukają źródeł finansowania, ale też dla osób, które chciałyby zainwestować swoje oszczędności. Dzięki takiemu rozwiązaniu pożyczkobiorca może znaleźć odpowiednie dla siebie warunki uzyskania szybkiej gotówki, natomiast inwestor uzyskać może zysk z oprocentowania. Firma ma w swojej ofercie pożyczki na raty w wysokości od 1000 zł do 12 000 zł. Okres spłaty wynieść może od 4 do 24 miesięcy. Ponieważ zasada działania platformy znacznie różni się od tego, co oferują inne firmy udzielające szybkiej gotówki ratalnej, w dzisiejszej analizie dokładnie przyjrzymy się jej ofercie, a także innym istotnym zmiennym, jak chociażby obsługa klienta czy proces weryfikacji. Pozwoli nam to sprawdzić, czy jest to firma godna zaufania, choć już na wstępie warto zaznaczyć, że opinie o Fellowfinance.pl w Internecie są w większości pozytywne. 

WYPEŁNIJ WNIOSEK

Opinie o FellowFinance.pl  
Opinie o FellowFinance.pl: 

„Bardzo dobra firma, polecam naprawde“ ~ Kasior

 

„Do mnie pieniądze trafiły błyskiem“ ~ Dybul

 

„Jestem Bardzo zadowolona, poleciłam sąsiadce“ ~ Aga

 


Opinia eksperta

Witryna Fellowfinance.pl została zaprojektowana bardzo profesjonalnie i od razu rzuca się to w oczy. Już na wejściu dowiadujemy się z sekcji na górze strony, że mamy tu do wyboru pożyczki gotówkowe (stałe oprocentowanie, bez gwarancji i bez ukrytych kosztów), pożyczki dla firm (elastyczny okres spłaty, możliwość szybkiej gotówki bez gwarancji) oraz możliwość inwestowania (comiesięczne stałe zyski, ograniczone ryzyko, darmowe konto inwestycyjne). Dowiadujemy się również, że jest to największy nordycki serwis pożyczek społecznościowych w Skandynawii (aktualnie obsługuje on ponad 362 000 klientów).

Kierując się w dół platformy mamy przyjazny Kalkulator pożyczki, na którym zaznaczamy jej kwotę i okres spłaty, a pod spodem uzyskujemy informację o wielkości miesięcznej raty, opłacie wstępnej, całkowitej kwocie do zapłaty oraz oczywiście o RRSO. Mimo to czytamy też, że są to dane orientacyjne, bowiem ostateczne oprocentowanie zależy od indywidualnej zdolności kredytowej. Warto dodać, że osoby pożyczające same wybierają, komu i na jakich warunkach chcą pożyczyć pieniądze, nic więc dziwnego, że nie ma możliwości podania tutaj dokładnych danych.

Na dole strony użytkownik znajdzie wiele przydatnych informacji, takich jak chociażby Wzór umowy pożyczki, Regulamin Świadczenia Usług Drogą Elektroniczną czy wyjaśnienie, na czym polegają pożyczki społecznościowe czy konsolidacyjne. Jest tu także sekcja Częste pytania – średnio rozbudowana, zatem warto poświęcić kilka minut, by dobrze się z nią zapoznać. Tym bardziej, że jak już wspominaliśmy, oferta Fellowfinance.pl znacznie różni się od ofert innych firm, które proponują pożyczki na raty.

 

Dla osób przyzwyczajonych do tego, że z doradcą firmy mogą się one skontaktować jeśli nie w weekend, to przynajmniej w dni robocze od rana do wieczora, sporym zaskoczeniem mogą być godziny pracy Fellow Finance. Nie dość, że biuro czynne jest tylko w dni robocze, to na dodatek w bardzo wąskim zakresie godzin – od 11.00 do 15.00. Dłużej pracuje Dział Należności – od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00.

Firma ma swój profil na Facebooku – aktualnie zebrała prawie 400 polubień, co jednak nie jest imponującą wartością. Na uwagę zasługuje natomiast fakt, iż zdecydowała się ona na umożliwienie klientom wystawiania opinii. I dobrze, bo jak dotychczas jej ocena to 5 gwiazdek na 5 możliwych. Same wpisy na profilu są natomiast bardzo nieregularne i raczej mało informacyjne. Szkoda, bo pożyczki na raty to temat rzeka i bez problemu można byłoby zainteresować nimi o wiele większe grono użytkowników.

 


Warunki otrzymania pożyczkiA oto warunki, jakie musi spełnić klient, jeśli zamierza wnioskować o szybką gotówkę w Fellowfinance.pl:

Po pierwsze: osoba wnioskująca musi znajdować się w przedziale wiekowym 20-75 lat. Dolna granica wieku jest podobna, jak u większości firm konkurencyjnych, górna natomiast – nieco wyższa, niż zwykle ma to miejsce.

Po drugie: klient musi posiadać stały adres zamieszkania w Polsce.

Po trzecie: klient musi posiadać rachunek w polskim banku z dostępem online i podać login i hasło do swojej usługi bankowej. Co istotne, konto powinno istnieć od co najmniej trzech miesięcy w momencie składania wniosku o udzielenie pożyczki na raty.

Pierwsza pożyczka w FellowFinance.pl

Pożyczka na raty w Fellow Finance

 

Wypełnij wniosek o pożyczkę NA RATY w FellowFinance.pl


Pożyczka w FellowFinance.pl - proces weryfikacji

Na swojej witrynie firma otwarcie informuje, że na podstawie dostarczonych podczas zakładania konta informacji sprawdzi ona ewentualne zaległości płatnicze klienta, wpisy w biurach informacji gospodarczej (BIK, BIG, KRD, ERIF), a następnie dokona oceny zdolności kredytowej. Co więcej Fellow Finance uwierzytelni tożsamość i dochody osoby wnioskującej o udzielenie pożyczki na raty za pośrednictwem serwisu Kontomatik. Oczywiście są to działania, jakie podejmuje wiele innych firm, mające na celu zminimalizowanie ryzyka, jednak osoby, których dane widnieją w rejestrach dłużników lub takie, które podadzą nieprawdziwe informacje we wniosku o udzielenie pożyczki na raty muszą liczyć się z tym, że nie otrzymają szybkiej gotówki. Dla tych, którzy zawsze na czas regulowali swoje zobowiązania finansowe cały proces to przysłowiowa bułka z masłem i nie mają się one czego obawiać.

 


Jakie bazy weryfikuje FellowFinance.pl :

  Firma weryfikuje klienta w BIK. Firma weryfikuje klienta w BIG.  Firma weryfikuje klienta w ERIF.  Firma weryfikuje klienta w KRD.  

Fellow Finance wymaga do pożyczki :

Firma wymaga do pożyczki dowód osobisty.

Dowód osobisty

Wiek wymagany do pożyczki, od 25 do 80 lat.

Wiek od 20 do 75 lat

Do wypełnienia wniosku potrzebny komputer lub telefon z dostępem do internetu.

Komputer lub smartfon z dostępem do internetu

Firma wymaga posiadanie aktywnego konta bankowego.

Konto bankowe

 


Fellow Finance pożyczki


W Fellowfinance.pl możemy otrzymać pożyczkę na raty w wysokości od 1000 zł do 12 000 zł, a spłatę rozłożyć na okres od 4 do 24 miesięcy. Oferowane przez firmę kwoty nie wyróżniają się specjalnie wysokością, natomiast minimalny okres spłaty zasługuje na uwagę – decydując się na raty tylko przez cztery miesiące możemy znacznie obniżyć koszty pożyczki. Z kolei decydując się na okres maksymalny, znacznie obniżona zostanie comiesięczna rata.

Po czterech miesiącach terminowych spłat klient Fellowfinance może ubiegać się o zwiększenie kwoty pożyczki. Jest to duże udogodnienie, zwłaszcza dla osób, które zdecydowały się na szybką gotówkę, z długim okresem spłaty.

Po uprzednim skontaktowaniu się z biurem obsługi, klient ma możliwość przesunięcia raty o 14 dni oraz może wnioskować o jej odroczenie (zawieszenie spłaty kapitału na miesiąc). Nie są to opcje darmowe – trzeba za nie uiścić stosowną opłatę.

Wniosek dotyczący pożyczki na raty składać można drogą elektroniczną każdego dnia tygodnia, 24 godziny na dobę, jednak rozpatrywany jest on tylko w godzinach pracy biura.

 

 


Pożyczka w FellowFinance.pl - zalety i wady

Zalety:

Zaleta firmy. Krótki minimalny i dość długi maksymalny okres spłaty pożyczki na raty.

Zaleta firmy. Gotówka na cele prywatne lub na działalność gospodarczą.

Zaleta firmy. Informacyjna strona internetowa (możliwość zapoznania się z dokumentacją.

Zaleta firmy. 100% online, bez dodatkowych zaświadczeń.

Zaleta firmy. Wysoka górna granica wiekowa klienta.

Zaleta firmy. Możliwość otrzymania większej pożyczki po 4 miesiącach terminowych spłat.

Zaleta firmy. Możliwość wakacji od spłat i przesunięcia raty o 14 dni (opcje płatne).

 

 

Wady:

Wada firmy. Brak opcji pierwsza pożyczka (lub rata) za darmo.

Wada firmy. Firma sprawdza klientów w bazach dłużników.

Wada firmy. Biuro obsługi nie pracuje w weekendy, w dni robocze czynne jest tylko 4 godziny dziennie.

 

 

 

Krótki minimalny i dość długi maksymalny okres spłaty to z pewnością duża zaleta oferty firmy. Co do kwot to, jak już podkreślaliśmy, są one raczej standardowe, co jednak wcale nie oznacza, że są niskie. 12 000 zł, czyli kwota maksymalna pożyczki na raty, to naprawdę spore pieniądze, które mogą rozwiązać wiele problemów lub umożliwić spełnienie marzeń.

Pożyczka na raty w Fellowfinance.pl może być gotówką dla osób prywatnych, ale może być też przeznaczona dla firm.

Strona internetowa jest łatwa w nawigacji i spełnia rolę informacyjną. Wszystko wyjaśnione jest prostym językiem, a zakładka Częste pytania może okazać się naprawdę pomocna, zwłaszcza dla laików.  Na witrynie jest również dostępna odpowiednia dokumentacja, z którą może zapoznać się każdy – nie trzeba być klientem Fellowfinance.pl, by to zrobić.

W firmie pożyczamy całkowicie przez Internet, bez wychodzenia z domu, bez kolejek i bez zaświadczeń. Opinie o Fellow Finance, na które trafiliśmy online, pełne były pochwał klientów z powodu wszystkich tego typu udogodnień.

75 lat jako górna granica wiekowa to spora zaleta firmy – większość osób starszych będzie mogła o pożyczkę wnioskować i nie będą czuły się wykluczone, jak to niekiedy bywa w innych firmach z branży.

Po czterech miesiącach terminowych spłat możemy ubiegać się o zwiększenie kwoty.

W trakcie spłacania pożyczki klient ma możliwość skorzystania z tak zwanych wakacji od spłat, zatem niepłacenia rat przez jeden wybrany miesiąc, jest to jednak opcja płatna, podobnie jak przesunięcie terminu spłaty o 14 dni.

Fellow Finance nie oferuje pierwszej pożyczki (czy też raty pożyczki) za darmo. Być może w przyszłości się to zmieni, na razie jednak zmuszeni jesteśmy uznać to za wadę firmy.

Firma sprawdza klientów w bazach dłużników, wymaga też podania loginu i hasła do konta bankowego, co wielu klientów może niestety odstraszać, mimo zapewnień, że jest to procedura bezpieczna.

Biuro obsługi klienta nie pracuje w weekendy, a w dni robocze czynne jest tylko cztery godziny dziennie.

Opinie klientów

9,4 7  ocen

Endi

02.08.2018

Przede wszystkim sam proces jest przejrzysty i miałem informacje na każdym etapie. Jak spłacę to na pewno wrócę po kolejną pożyczkę.

Filip

02.08.2018

Obsługa na bardzo wysokim poziomie. Widać, że konsultant bardzo dobrze wyszkolony. Inne firmy, nie tylko pożyczkowe, mogłyby się uczyć od PC. Pożyczkę dobrano specjalnie pode mnie, dostosowałam sobie wysokość rat. Jestem mile zaskoczona i mogę polecić tę firmę.

Wojtek

02.08.2018

Bardzo kompetenta obsługa. Zadałam wiele pytań, bo wiele rzeczy było dla mnie niezrozumiałych (to moja pierwsza pożyczka) . Na wszystkie pytania udzielono mi rzeczowej odpowiedzi. Sama oferta bardzo korzystna. Pożyczyłam 6 tysięcy na remon łazienki, pożyczkę spłaciłam w rok.

Blazko

02.08.2018

Spoko oferta. Szybko i raty przystępne.

Paula

02.08.2018

Jestem w pełnym szoku, że tak niepozorna i nierozreklamowana firma może być tak dobra!

Radek

02.08.2018

Ja miałem pozytywne doświadczenia z tą firmą. Pieniądze tego samego dnia na koncie i kompetentni doradcy przez tel.

Rita

02.08.2018

Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z LoanMe, profesjonalne podejście do klienta. Weryfikacja jak wszędzie, nikt na ładne oczy nie udziela pożyczek, dokumenty do dostarczenia, w granicach rozsądku. Nie widzę problemu z dostarczenia kopi dowodu i potwierdzenie zatrudnienia. Elastyczna splata w ratach. Polecam!

Dodaj opinię

Informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

Pożyczka w FellowFinance.pl dla Twoich ustaleń:

Kwota5000 zł
Czas spłaty 7 mies.
Całkowita kwota spłatysprawdź
Termin spłaty07.06.2020
Wypełnij wniosek

Ta strona używa ciasteczek (COOKIE). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce odwiedzając Politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

X
Częste pytania ?