ToggleToggle

eFino opinie


Wypełnij wniosek o pożyczkę NA RATY

Opinie o eFino


Opinie o efino.pl, jakie możemy znaleźć online, nie występują co prawda w takiej ilości, jak u części konkurencji, ale są w większości pozytywne. Firma działa na rynku dość krótko i jest to całkowicie zrozumiałe, dlatego tym bardziej mamy nadzieję, że nasza analiza pomoże Państwu w podjęciu decyzji co do pożyczki na raty w efino.

Szkoda, że firma nie oferuje opcji pierwsza darmowa pożyczka na raty, ale z kolei innymi działaniami ładnie ten brak uzupełnia. Mowa tu chociażby o dość wysokiej kwocie pierwszej pożyczki, a także kolejnych. Doceniamy również możliwość rozłożenia spłaty na długi okres, jak i skrócenie go nawet do trzech miesięcy. Także minimalna kwota 1000 zł może być dla wielu osób korzystnym rozwiązaniem, bowiem nie każdy potrzebuje od razu „góry pieniędzy”.

Dużym ukłonem w stronę klienta jest zarówno czynne 7 dni w tygodniu biuro obsługi, jak i dbanie o terminowe regulowanie przez niego zobowiązań (przypominanie o terminach spłat SMS-em). Okresowe promocje także zasługują na uwagę, podobnie jak chęć udzielenia klientowi pomocy, jeśli ten ma problemy ze spłatą.

Naszym zdaniem dobre opinie o efino.pl mają swoje podstawy. Uwagę zwraca dbałość o klienta,  przejrzystość witryny i dostęp do dokumentacji, a także nieukrywanie kosztów związanych z pożyczką ratalną w tej firmie. Naszym zdaniem warto dać szansę temu nowemu na rynku, ale dobrze odnajdującemu się w branży podmiotowi.

 

 

eFino logowanie, kontakt

eFino - Podstawowe informacje

KRS 0000453034
NIP
5252548958
REGON 146563260

Dane do kontaktu:

MDP Finance Sp. z o.o.
ul. Kasprzaka 2/8
01-211 Warszawa

strona www: efino.pl

e-mail: info@efino.pl

telefon: +22 388 66 33

Godziny pracy:

Poniedziałek - piątek: 08:00-22:00 
Sobota - niedziela: 09:00-18:00


  WYPEŁNIJ WNIOSEK  

 

Kwota pożyczki: 1000 - 10000 zł

Okres spłaty: do 24 miesięcy

 

Możliwość przedłużenia terminu spłaty: NIE

Refinansowanie pożyczki: NIE


Weryfikacja danych bez przelewu: TAK

Jakie bazy weryfikuje eFino:

Firma weryfikuje klienta w KRD.Firma weryfikuje klienta w BIG.     

Firma weryfikuje klienta w BIK. Firma weryfikuje klienta w ERIF.


Honorowane źródła dochodu:
wszystkie polskie źródła dochodu

Wymagane dokumenty: dowód osobisty

Wymagania pożyczkodawcy:
polskie obywatelstwo, wiek od 21 do 70 lat, konto w banku oraz aktywny numer telefonu komórkowego.


Spłata pożyczki: spłaty pożyczki należy dokonać przelewem, na wskazany przez pożyczkodawcę rachunek bankowy.

eFino.pl posiada konta bankowe w następujących bankach:   

Logo Bank Zachodni WBK.  Logo bank Pekao S.A. Logo bank Millenium.    

Logo Alior Bank. Logo mBank S.A. Logo Getin Bank. Logo PKO BP.    

     

 

 

Reprezentatywny przykład:

Reprezentatywny przykład pożyczki w eFino całkowita kwota pożyczki 5000 PLN; ilość rat: 12; prowizja: 54,4%; odsetki w skali roku: 10%; wartość prowizji 2720,00 PLN; wartość odsetek 274,16 PLN; całkowita kwota do zapłaty 7994,16 PLN; RRSO 154%

     

Informacje eFino


Firma działa od 2007 roku

Działa od: 2016 r.

Firma pożycza w 6 krajach.

Pożycza w: 6 krajach

eFino.pl - Brak darmowej pożyczki.

Darmowa pożyczka: brak

 

Krótka informacja o eFino.pl

 

Właścicielem marki efino.pl jest firma MDP Finance Sp. z o.o., która do rejestru przedsiębiorców wpisana została na początku 2016 roku, a jej siedziba znajduje się w Warszawie, przy ulicy Grzybowskiej. Firma udziela pożyczek na raty, przy czym pierwsza z nich może wynieść maksymalnie 6000 zł, przy okresie spłaty do 18 miesięcy. Kolejne to już kwoty wyższe, bo nawet do 10 000 zł, a okres spłaty również ulec może wydłużeniu, nawet do 24 miesięcy. Wart uwagi jest tu również minimalny okres spłaty pożyczki, który wynieść może jedynie 3 miesiące, co oczywiście skutkuje niższym kosztem takiej szybkiej gotówki. Ponieważ efino działa jeszcze dość krótko, a opinie o firmie dostępne przez Internet nie są tak liczne, jak w przypadku „starych wyjadaczy”, naszym dzisiejszym zadaniem będzie dokładne przeanalizowanie zarówno oferty, jak i udogodnień dla klienta i poziomu jego obsługi, dzięki którym udaje się efino.pl na rynku pożyczek ratalnych funkcjonować.

 

WYPEŁNIJ WNIOSEK

Opinie o eFino.pl  
Opinie o eFino.pl: 

„Bardzo dobra firma, polecam naprawde“ ~ Kasior

 

„Do mnie pieniądze trafiły błyskiem“ ~ Dybul

 

„Jestem Bardzo zadowolona, poleciłam sąsiadce“ ~ Aga

 


Opinia eksperta

Optymistyczna, utrzymana w niebieskiej tonacji platforma efino.pl robi bardzo pozytywne wrażenie. I to nie wyłączenie pierwsze wrażenie. Nie jest ona przeładowana niepotrzebnymi informacjami, za to te najważniejsze widzimy od razu po jej odwiedzeniu. W oczy rzucają się dobrze przemyślane hasła marketingowe, jak chociażby „Weź pożyczkę ratalną! Zacznij spełniać marzenia!”. Trzeba przyznać, że nawiązanie do marzeń ma sens, bo dla wielu osób to właśnie one stają się przyczyną wnioskowania o szybką gotówkę.

Witryna została zaprojektowana w nieco innej koncepcji, niż u większości konkurencji. Mamy tu oczywiście zakładki, ale ich treść i tak zobaczymy na stronie głównej, po prostu zjeżdżając w dół. To bardzo wygodne rozwiązanie. Zaraz pod tradycyjnymi suwakami mamy sekcję „Weź pożyczkę w 3 krokach!” (te trzy kroki to wybór kwoty i okresu spłaty, wypełnienie prostego wniosku i… cieszenie się pożyczonymi pieniędzmi). Poniżej znajdziemy okno „Pobierz niezbędne dokumenty, zapoznaj się z regulaminem pożyczek”. Możemy zapoznać się tu z Ramową umową pożyczki, regulaminem serwisu efino.pl oraz z polityką prywatności. Jak zawsze zachęcamy do dokładnego przestudiowania tych dokumentów, w szczególności pierwszego z nich. Tak, by uniknąć nieporozumień i niekoniecznie miłych niespodzianek.

Dlaczego warto wybrać ofertę efino? O tym dowiadujemy się z kolejnej sekcji: wygoda, jasność i przejrzystość. Sami decydujemy o kwocie i liczbie rat, mamy całodobowy dostęp do Panelu Klienta, zaś o konieczności spłaty informowani jesteśmy SMS-em.

„Najczęściej zadawane pytania” to sekcja, która jest często mocno rozbudowana w innych firmach pożyczkowych, w efino mamy tu jednak jedynie dziewięć punktów. Ma to swoje zalety, bo po pierwsze są to punkty najważniejsze z punktu widzenia klienta (m.in. „Jak otrzymać pożyczkę?”, „Ile mogę pożyczyć i na jak długo” czy „Nie mam środków na spłatę, co zrobić?”), po drugie zaś łatwo przez nie przebrnąć. Gdy pytań i odpowiedzi byłoby, powiedzmy, pięćdziesiąt, większość osób po prostu przeczytałaby kilka z nich, być może omijając jednak te najistotniejsze. Tutaj takiego ryzyka nie ma, a na zapoznanie się z najczęściej zadawanymi pytaniami potrzebujemy około pięciu minut.

 

Kolejną sekcją na stronie głównej jest „Kontakt”. Możemy dowiedzieć się z niej, że biuro obsługi efino.pl pracuje siedem dni w tygodniu – od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 22.00, w soboty i niedziele w godzinach 9.00 – 18.00. Trzeba przyznać, że ten rozstaw godzinowy, zwłaszcza w dni powszednie, jest naprawdę imponujący i powinien zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Poza możliwością kontaktu telefonicznego do firmy o każdej porze wysłać możemy e-mail, albo skorzystać ze znajdującego się na stronie formularza online.

Na samym dole strony mamy dodatkowo reprezentatywny przykład pożyczki, który możemy łatwo przeanalizować. Warto to zrobić – treść nie jest długa, a im więcej wiedzieć będziemy o szybkiej gotówce od efino.pl, tym lepiej dla nas.

Wróćmy teraz na moment na górę witryny efino.pl i przyjrzyjmy się obecnym na niej suwakom. Na jednym z nich wybieramy kwotę pożyczki ratalnej, na drugim – liczbę comiesięcznych rat. Pod spodem od razu otrzymujemy informację na temat wielkości raty, daty pierwszej spłaty, wielkości pożyczki, jej okresie, a także łącznej kwoty do spłaty. Wszystko czarno na białym, bez przysłowiowej ściemy i bez ukrywania informacji. Aby uniknąć nieporozumień, w momencie przekroczenia na suwaku kwoty 6000 zł jesteśmy informowani o tym, że jest to maksymalna kwota pierwszej pożyczki na raty, a jeśli zainteresowani jesteśmy wyższą, musimy zalogować się na swoje konto (w domyśle, być już klientem efino.pl, wnioskującym o kolejną pożyczkę).

Naszym zdaniem witryna firmy została bardzo dobrze zaprojektowana i dostarcza wszystkich potrzebnych informacji. Nie ma tu również problemu z zabłądzeniem czy nadmiarem informacji, tak częstych w przypadku platform bardziej rozbudowanych.

 


Warunki otrzymania pożyczki


Podobnie jak w innych firmach z branży, także w efino klient spełnić musi kilka warunków, by móc wnioskować o udzielenie pożyczki na raty – oto one:

Po pierwsze: wnioskujący musi mieć ukończone 21 lat (górna granica wieku nie została ustalona).

Po drugie: wnioskujący musi mieć stałe miejsce zamieszkania w Polsce.

Po trzecie: klient posiadać musi regularne źródło dochodu.

Po czwarte: klient zaakceptować musi Ramową Umowę Pożyczki efino, Umowę szczegółową, Regulamin serwisu internetowego.

Po piąte: wnioskujący musi wyrazić zgody wymagane na stronie formularza rejestracyjnego.

Pierwsza pożyczka w eFino.pl

Pożyczka na raty w eFino

 

Wypełnij wniosek o pożyczkę NA RATY w eFino.pl


Pożyczka w eFino.pl - proces weryfikacji

Firma weryfikuje swoich klientów w bazach dłużników. Jeśli nasze dane znajdują się w BIG Infomonitor, BIK, KRD czy ERIF, musimy liczyć się z możliwością odmowy przyznania pożyczki na raty. Takie działanie to jednak normalna procedura, zwłaszcza gdy mamy do czynienia właśnie z ratami, bo w grę wchodzą tu zwykle wyższe kwoty, niż przy typowych chwilówkach, które spłaca się na raz. Żadna poważna firma, kierująca się zasadą odpowiedzialnego pożyczania, nie będzie chciała ryzykować, rozdając pieniądze wszystkim, którzy tylko wyrażą taką chęć. Byłoby to po prostu zachowanie niemądre. Efino.pl zastrzega sobie dodatkowo możliwość weryfikacji dochodów u naszego pracodawcy. Każdy wniosek jest jednak rozpatrywany indywidualnie i nie w każdym przypadku do takiej weryfikacji dojdzie.

 


Jakie bazy weryfikuje eFino.pl :

  Firma weryfikuje klienta w BIK. Firma weryfikuje klienta w BIG.  Firma weryfikuje klienta w ERIF.  Firma weryfikuje klienta w KRD.  

eFino.pl wymaga do pożyczki :

Firma wymaga do pożyczki dowód osobisty.

Dowód osobisty

Wiek wymagany do pożyczki, od 21 do 70 lat.

Wiek od 21 do 70 lat

Do wypełnienia wniosku potrzebny komputer lub telefon z dostępem do internetu.

Komputer lub smartfon z dostępem do internetu

Firma wymaga posiadanie aktywnego konta bankowego.

Konto bankowe

 


eFino pożyczki


Pierwsza pożyczka na raty wynieść może maksymalnie 6000 zł, kolejne – nawet do 10 000 zł. Okres spłaty przy pierwszym wnioskowaniu to 3 – 18 miesięcy, przy następnych – od 3 do 24 miesięcy. Jak więc widać mamy tu sporą możliwość wyboru zarówno wielkości kwoty pożyczki, jak i ilości rat, w jakiej chcemy ją spłacić.

Na witrynie efino.pl zapoznać się możemy z dokumentacją i to niezależnie od tego, czy jesteśmy już klientem firmy, czy też zamierzamy dopiero podjąć decyzję w tej kwestii. Mamy tu zatem do czynienia z przejrzystością, którą w przypadku firm z branży pożyczkowej naprawdę warto docenić.

Możliwość kontaktu z doradcami efino.pl 7 dni w tygodniu to duże udogodnienie dla klientów, a w tym przypadku mamy dodatkowo do czynienia z dużym zakresem godzin pracy biura obsługi. Oczywiście 24h na dobę możemy też wysłać do firmy e-maila, lub też skorzystać z formularza online.

Co pewien czas efino.pl przygotowuje specjalne oferty na swoje pożyczki na raty, a regulamin każdej z nich udostępniany jest na witrynie firmy.

W przypadku problemów ze spłatą zalecany jest kontakt z doradcą, w celu znalezienia rozwiązania problemu.

 


Pożyczka w eFino.pl - zalety i wady

 

Zalety:

Zaleta firmy. Wysokie kwoty maksymalne pożyczki na raty.

Zaleta firmy. Niska dostępna kwota minimalna.

Zaleta firmy. Możliwość rozłożenia spłaty na długi okres (nawet 24 miesiące).

Zaleta firmy. Biuro obsługi czynne 7 dni w tygodniu.

Zaleta firmy. Możliwy krótki okres spłaty (3 miesiące).

Zaleta firmy. Przejrzysta witryna z możliwością przejrzenia dokumentacji.

Zaleta firmy. Informowanie klienta SMS-em o terminie spłaty.

Zaleta firmy. Szybka decyzja co do pożyczki ratalnej.

Zaleta firmy. Pomoc efino.pl w przypadku problemów ze spłatą pożyczki na raty.

Zaleta firmy. Okresowe promocje dla klientów.

 

Wady:

Wada firmy. Brak opcji pierwsza pożyczka za darmo.

Wada firmy. Firma sprawdza wnioskujących w bazach dłużników.

Wada firmy. efino.pl może zweryfikować dochody u naszego pracodawcy.

 
Kwota maksymalna dla stałych klientów (10 000 zł) robi wrażenie, ale i nowi klienci nie mogą narzekać, bowiem 6000 zł również rozwiąże większość problemów lub pomoże zrealizować marzenia. Długi okres spłaty zwiększa co prawda koszt samej pożyczki, ale z kolei sprawia, że raty nie są rujnujące dla budżetu. Zresztą ci, którzy mogą spłacić dług szybciej, mogą wybrać krótki okres spłaty, np. minimum – 3 miesiące. Uwagę zwraca też niska, jak na pieniądze na raty, kwota minimalna – 1000 zł.

Witryna efino.pl spełnia rolę informacyjną, jest bardzo wygodna w nawigacji (intuicyjność), a dodatkowo mamy na niej możliwość zapoznania się z dokumentacją. Dzięki suwakom i umieszczonymi pod nimi wyliczeniami dowiemy się również, ile rzeczywiście kosztować nas będzie wybrana pożyczka na raty.

Decyzja dotycząca wniosku podejmowana jest szybko. Klient informowany jest również (SMS-em) o kolejnych terminach spłat. Dodatkowo 7 dni w tygodniu ma on możliwość kontaktu z doradcą efino.pl.

Gdy pojawią się problemy ze spłatą pożyczki na raty, firma sama zachęca do kontaktu, by znaleźć rozwiązanie problemu.

Klienci mogą liczyć na okresowe promocje, których zasady udostępniane są na witrynie efino.pl.

Za wadę firmy uznajemy brak promocji w postaci pierwszej darmowej pożyczki. Z jakichś powodów firma nie oferuje (jeszcze?) takiego rozwiązania.

Za wadę firmy uznajemy również weryfikowanie klientów w bazach dłużników, choć jak zawsze z zaznaczeniem, że całkowicie rozumiemy konieczność takiej właśnie procedury.

Za kolejną wadę uznajemy weryfikowanie dochodów u pracodawcy. Oczywiście i to jest zrozumiałe, bo wystarczy podawać we wniosku prawdziwe dane i problemu nie będzie, jednak wiele firm z branży nie stosuje tej akurat metody.

Pożyczka od eFino.pl – dla kogo i w jakich sytuacjach?

Opinie o firmie, które przeczytać możemy online są w większości pozytywne, dlatego warto sprawdzić, kiedy i dla kogo pożyczka ratalna w efino.pl może być dobrym rozwiązaniem. Oto dwa z życia wzięte przykłady:

Pożyczka na wkład we własną działalność

Pani Mariola pracowała od wielu lat w firmie odzieżowej, ale zawsze chciała otworzyć własne biuro nieruchomości. Skończyła odpowiedni kurs, by otrzymać uprawnienia i postanowiła, że jeszcze przez jakiś czas pozostanie na etacie, ale jednocześnie uruchomi już własną działalność. Na początek potrzebowała tylko kilku podstawowych rzeczy: laptopa, wygodnego biurka i jeszcze wygodniejszego fotela, a także kilku artykułów biurowych. Pewnego dnia przeczytała pozytywne opinie o efino.pl i to właśnie tam zdecydowała się wnioskować o pierwszą pożyczkę ratalną. Zanim wypełniła wniosek, porozmawiała z konsultantem, by rozwiać wszelkie wątpliwości, a także zapoznała się z dokumentacją zamieszczoną na witrynie. 6000 zł, a więc maksymalna kwota pożyczki na raty dostępna w efino.pl, trafiła na konto bankowe pani Marioli bardzo szybko. Kobieta zakupiła potrzebne do rozpoczęcia działalności rzeczy, a dług spłaca w wygodnych comiesięcznych ratach. Ponieważ okres spłaty rozłożyła na 18 miesięcy, nie nadszarpują one mocno jej budżetu, a działalność biura nieruchomości zaczyna już przynosić pierwsze zyski.

 Pożyczka na wkład we własną działalność
Pożyczka na wymianę instalacji elektrycznej 

Pożyczka na wymianę instalacji elektrycznej

Pan Zygmunt potrzebował pieniędzy na wymianę instalacji elektrycznej w swoim domu. Myślał o tym od co najmniej dwóch lat, jednak dopiero dymiące się po podłączeniu żelazka gniazdko elektryczne uświadomiło mu, że zagrożone jest bezpieczeństwo zarówno jego, jak i jego rodziny. Podobna sytuacja mogłaby wydarzyć się przecież pod nieobecność domowników i stać się przyczyną pożaru. Dlatego pan Zygmunt zdecydował się na pożyczkę na raty, która pozwoliłaby mu sfinansować wymianę całej instalacji elektrycznej oraz zastosowanie kilku dodatkowych zabezpieczeń, między innymi w postaci czujników dymu. Mężczyzna od dłuższego czasu korzystał z usług efino.pl i to właśnie tam zdecydował się na skorzystanie z pożyczki ratalnej, tym bardziej, że opinię o firmie miał bardzo dobrą. Jako stały klient, który zawsze na czas regulował swoje zobowiązania, bez problemu otrzymał pozytywną decyzję, wnioskując o najwyższą maksymalną kwotę pożyczki na raty – 10 000 zł. Pieniądze bardzo szybko znalazły się na jego koncie, a już po kilku tygodniach mężczyzna odetchnął z ulgą – cała instalacja elektryczna w jego domu została wymieniona, a dodatkowe zabezpieczenia zainstalowane. Pan Zygmunt rozłożył spłatę na maksymalny okres 24 miesięcy.

 

 

Opinie klientów

9,6 5  ocen

Gabrysia

02.08.2018

Firma ma dobry cennik i miła obsługe. Profesjonalne podejscie do klienta i ekspresowe działanie. Warto!

Szymek

02.08.2018

Skorzystalam ostatnio żeby zapłacić za wyjazd na wakacje dla mojej rodziny. Raty zdecydowanie zachęciły do tego bo sa bardzo przystepne i łatwe do spłaty. :)

Jaccob

02.08.2018

Wziąłem 3 pożyczki i pewnie będę brał kolejne jeśli zajdzie taka potrzeba.Podoba mi sie obsluga klienta. Fajna firma, nic tylko polecić!

Zuza

02.08.2018

dostalam 3000 w pierwszej pozyczce! Raty bardzo OK!

Hania

02.08.2018

Nie ma dużego pola do negocjacji, ale kilka drobnostek można chyba dopasować do swoich warunków. Pracownik, z którym się kontaktowałem też mnie nie rozczarował. Rzeczowo podszedł do moich dylematów. Bylam pozytywnie zadowolona

Dodaj opinię

Informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

Pożyczka w eFino.pl dla Twoich ustaleń:

Kwota5000 zł
Czas spłaty 3 mies.
Rata 2150 zł
Całkowita kwota spłaty 6450 zł
Termin spłaty26.02.2020
Wypełnij wniosek

Ta strona używa ciasteczek (COOKIE). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce odwiedzając Politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

X
Częste pytania ?