ToggleToggle

AASA opinie


Wypełnij wniosek o pożyczkę NA RATY

Opinie o AASA

Choć kwoty pożyczki na raty w Aasapolska.pl są dość standardowe (od 1000 zł do 10 000 zł), to dla większości osób będą one po prostu wystarczające. Długi maksymalny okres spłaty sprawia też, że klient może comiesięczne raty skutecznie obniżyć.

Prostota, szybkość, transparentność i bezpieczeństwo – Aasa uważa je za swoje atuty, my zaś potwierdzić możemy, że faktycznie tak jest. Oczywiście konieczność podpisania umowy w wersji papierowej wydłuża nieco czas udzielenia pożyczki na raty, jednak trzeba docenić fakt, że dokumenty dostarcza do nas kurier.

Aasapolska.pl charakteryzuje się bardzo pro klienckim podejściem. Mamy tu nie tylko możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki czy wzięcia kolejnej, nim spłacimy bieżącą - możemy otrzymać szybką gotówkę mimo posiadania innych zobowiązań, odebrać pieniądze w urzędzie pocztowym, a nawet skorzystać z wakacji pożyczkowych.

Wielka szkoda, że Aasa nie oferuje pierwszej pożyczki na raty za darmo. Konieczność posiadania przez klienta stałych dochodów rozumiemy, ale z kolei nad niepracującym w weekendy biurem obsługi ubolewamy – nikt nie lubi być pozostawiony samemu sobie w razie niespodziewanych problemów. Mamy nadzieję, że coś się w tych kwestiach zmieni.

W ofercie firmy nie znaleźliśmy niczego, co wzbudziłoby nasz niepokój, a dobre opinie o Aasapolska.pl, na które trafiliśmy online potwierdzają, że warto z jej usług skorzystać. Naszym zdaniem podmiot zasługuje na zaufanie, choć oczywiście jak zawsze namawiamy do dokładnego zapoznania się z umową pożyczki na raty, jaką oferuje.

 

 

Aasa logowanie, kontakt

Aasa - podstawowe informacje
 

KRS 0000411939
NIP 5252528111
REGON 146017266

Dane do kontaktu:

Aasa Polska S.A
ul. Hrubieszowska 2
01-209 Warszawa

strona www: aasapolska.pl

e-mail:  info@aasapolska.pl

telefon: 801 40 40 40 lub 22 4 600 300

Godziny pracy:

Poniedziałek - piątek: 8:00 - 19:00 


  WYPEŁNIJ WNIOSEK  

 

Kwota pożyczki: 1000 - 10 000 zł

Okres spłaty: do 24 miesięcy

 

Możliwość przedłużenia terminu spłaty: NIE

Refinansowanie pożyczki: NIE


Weryfikacja danych bez przelewu: NIE

Jakie bazy weryfikuje AASA Polska:

Firma weryfikuje klienta w KRD.Firma weryfikuje klienta w BIG.     

Firma weryfikuje klienta w BIK. Firma weryfikuje klienta w ERIF.


Honorowane źródła dochodu:
wszystkie polskie źródła dochodu

Wymagane dokumenty: dowód osobisty

Wymagania pożyczkodawcy:
polskie obywatelstwo, wiek od 20 do 80 lat, konto w banku oraz aktywny numer telefonu komórkowego.


Spłata pożyczki: spłaty pożyczki należy dokonać przelewem, na wskazany przez pożyczkodawcę rachunek bankowy.

AasaPolska.pl posiada konta bankowe w następujących bankach:

Logo mBank S.A.   Logo PKO BP.  


 

Reprezentatywny przykład:

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w AasaPolska.pl o wysokości 5000 zł na okres 23 miesięcy wynosi 81,05%. Rata miesięczna 373,37 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa stała) 10%, odsetki od kwoty pożyczki – 514,43 zł, opłata przygotowawcza (jednorazowa) 2490 zł, opłata administracyjna (miesięczna) 25 zł. Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 579,43 zł

     

Informacje AASA


AasaPolska.pl opinie i recenzja

Firma działa od 2012 roku

Działa od: 2012 r.

Firma pożycza w 6 krajach

Pożycza w: 6 krajach

AasaPolska.pl - Brak darmowej pożyczki.

Darmowa pożyczka: brak

 

Krótka informacja o AasaPolska.pl

 

Właścicielem platformy Aasapolska.pl jest Aasa Polska S.A., która do rejestru przedsiębiorców wpisana została na początku 2012 roku. Jej siedziba znajduje się w Warszawie, przy ulicy Hrubieszowskiej. Podmiot jest częścią technologicznej grupy finansowej Aasa Global o skandynawskich korzeniach, która poza Polską ma swoje oddziały w Szwecji, Finlandii i Estonii, a także w Indonezji i Chile. Firma specjalizuje się w pożyczkach ratalnych dla konsumentów oraz małego biznesu. Udziela szybkiej gotówki w wysokości od 1000 zł do 10 000 zł, przy czym okres spłaty wynieść może od 14 do 24 miesięcy. Jak sama twierdzi, stawia na prostotę, szybkość, transparentność i bezpieczeństwo, a dobre w przeważającej części opinie o firmie, na które trafiliśmy online, zdają się te cechy potwierdzać. Postanowiliśmy jednak przeanalizować ofertę Aasapolska oraz przyjrzeć się innym zmiennym, które są z nią bezpośrednio powiązane, jak m.in. obsługa klienta czy proces weryfikacji wniosku. Pozwoli nam to stwierdzić, czy jest to podmiot godny zaufania.

 

WYPEŁNIJ WNIOSEK

Opinie o AasaPolska.pl  
Opinie o AasaPolska.pl: 

„Bardzo dobra firma, polecam naprawde“ ~ Kasior

 

„Do mnie pieniądze trafiły błyskiem“ ~ Dybul

 

„Jestem Bardzo zadowolona, poleciłam sąsiadce“ ~ Aga

 


Opinia eksperta

Utrzymana w przyjemnej i nie męczącej oczu niebiesko-białej tonacji witryna Aasapolska.pl robi dobre pierwsze wrażenie. Na górnym pasku wybrać możemy, czy interesuje nas pożyczka na raty prywatna czy też na działalność gospodarczą. Z przewijanych bannerów możemy też od razu dowiedzieć się, że firma stworzyła własną, bezpłatną aplikację ułatwiającą staranie się o pożyczkę oraz że możliwy jest dostęp do kalendarza płatności czy wakacje od spłat. „Aasa – lekkie raty” to również hasło, które rzuca się w oczy zaraz po wejściu na witrynę.

Na górze strony znajdują się dwa suwaki: „Ile pieniędzy potrzebujesz?” oraz „Na ile miesięcy?”. Po wybraniu odpowiednich wartości, w polu poniżej pt. „Twoja niska rata” informowani jesteśmy o wysokości miesięcznej spłaty. Co więcej, mamy tu również dokładną rozpiskę tego, ile wynoszą: kwota pożyczki, okres, opłata przygotowawcza, odsetki, opłata administracyjna, oprocentowanie, RRSO i łączna kwota do spłaty.

„Trzy kroki do pieniędzy” (jak określa swoją opcję pożyczki na raty sama firma) to: wybranie kwoty i okresu spłaty, wypełnienie formularza online i otrzymanie pieniędzy (na konto lub czekiem Giro). To oczywiście bardzo uproszczony schemat, ale trzeba przyznać, że bardzo zachęcający.

Na głównej stronie serwisu Aasapolska.pl publikowane są krótkie opinie klientów firmy, które dla zwiększenia wiarygodności opatrzone są również ich zdjęciami. Innym bardzo dobrym posunięciem (i to zarówno z marketingowego, jak i z praktycznego punktu widzenia) jest zamieszczenie na stronie sekcji „Pożyczki skrojone na miarę”, gdzie Aasa sama podpowiada, na co pieniądze można przeznaczyć (m.in. na remont, na zdrowie, na wakacje).

 

Od stycznia 2015 roku na witrynie prowadzony jest blog firmowy z imponującą liczbą ciekawych wpisów (aktualnie są to aż 92 podstrony!). Dowiemy się z nich na przykład, jaka jest różnica między komornikiem a windykatorem, co zrobić w przypadku kradzieży tożsamości, czym jest przedawnienie długu oraz jak obliczyć koszty remontu. Jak widzimy, tematyka wpisów jest bardzo zróżnicowana - nie jest to jedynie powielanie informacji dotyczącej oferty Aasapolska.pl, które dostępne są na witrynie.

Na platformie znajdziemy oczywiście zakładkę „Pytania i odpowiedzi”, ale również informacje o warunkach pożyczki na raty, kalkulator i formularz informacyjny. Warunki umowy, opłaty i prowizje czy formularz odstąpienia od umowy to również treści, jakie na stronie dostępne są dla wszystkich zainteresowanych (nie tylko dla klientów Aasapolska.pl).

Jeśli zechcemy skontaktować się z doradcą firmy, do wyboru mamy kilka wygodnych metod. Możemy oczywiście zadzwonić na infolinię, skorzystać z formularza kontaktowego online czy wysłać e-mail, ale możemy również posłużyć się oknem czatu, który dostępny jest na witrynie (to doskonała opcja dla osób, które nie przepadają za rozmowami telefonicznymi, ale jednocześnie cenią sobie rozmowę w czasie rzeczywistym). Biuro obsługi czynne jest w Aasa od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 19.00. W weekendy niestety nie pracuje.

 


Aasa pożyczka ratalna

Warunki otrzymania pożyczki


Istnieje kilka warunków, które spełnić musi każda osoba, chcąca wnioskować o gotówkę na Aasapolska.pl, oto one:

Po pierwsze: osoba wnioskująca musi znajdować się w przedziale wiekowym 20-80 lat. Dolna granica wieku jest tu dość standardowa, natomiast górna – naprawdę imponująca.

Po drugie: wnioskujący nie może figurować w rejestrze dłużników BIG (InfoMonitor, ERIF).

Po trzecie: klient musi posiadać stały adres zamieszkania w Polsce.

Po czwarte: klient musi mieć udokumentowany stały dochód w Polsce (z tytułu umowy o pracę, renty, emerytury).

 

 

Wypełnij wniosek o pożyczkę NA RATY w AasaPolska.pl


Pożyczka w AasaPolska.pl - proces weryfikacji

Na witrynie firmy znalazła się informacja o tym, iż podmiot ten, w ramach procesu weryfikacji, sprawdza swoich klientów w bazach BIK, BIG i ZBP. Co więcej, Aasa otwarcie przyznaje, że w przypadku, gdy ich dane znajdują się w rejestrze dłużników BIG (InfoMonitor, ERIF, KRD) otrzymanie pożyczki nie będzie możliwe. Z naszego punktu widzenia takie otwarte informowanie klientów o podejmowanych działaniach weryfikacyjnych zasługuje na uznanie – nie wszystkie podmioty z konkurencji decydują się na taki stopień jawności, choć w zasadzie wszystkie podobnej weryfikacji dokonują (czasami omijając jedynie którąś z baz, jak chociażby BIK). Jest to normalna procedura, minimalizująca ryzyko trafienia na klientów nieuczciwych i/lub mających problemy ze spłatą swoich zobowiązań finansowych. Aasa nie wymaga zazwyczaj dodatkowych dokumentów, jednak w niektórych przypadkach może poprosić wnioskującego o wyciąg bankowy, zaświadczenie o zatrudnieniu czy inny dokument potwierdzający stały dochód.

 


Jakie bazy weryfikuje AasaPolska.pl :

  Firma weryfikuje klienta w BIK. Firma weryfikuje klienta w BIG.  Firma weryfikuje klienta w ERIF.  Firma weryfikuje klienta w KRD.  

AASA wymaga do pożyczki :

Firma wymaga do pożyczki dowód osobisty.

Dowód osobisty

Wiek wymagany do pożyczki, od 20 do 80 lat.

Wiek od 20 do 80 lat

Do wypełnienia wniosku potrzebny komputer lub telefon z dostępem do internetu.

Komputer lub smartfon z dostępem do internetu

Firma wymaga posiadanie aktywnego konta bankowego.

Konto bankowe

 


Aasa pożyczki


W Aasapolska.pl możemy otrzymać pożyczkę na raty w wysokości od 1000 zł do 10 000 zł, a spłatę rozłożyć na okres od 14 do 24 miesięcy. Kwoty są, można powiedzieć, dość standardowe i niespecjalnie się wyróżniają. Maksymalny okres spłaty także nie jest najdłuższym oferowanym na rynku, ale przyznać trzeba, że dwa lata to dość długi czas i comiesięczne raty można dzięki temu skutecznie obniżyć.

Klienci Aasapolska.pl mogą wnioskować o udzielenie pożyczki na raty nawet jeśli mają niespłacone kredyty w banku czy innej instytucji finansowej. Warunkiem jest jedynie to, by raty i odsetki spłacane były regularnie, a klient nie był wpisany do rejestru dłużników BIG.

Wniosek o pożyczkę składać można drogą elektroniczną każdego dnia tygodnia, 24 godziny na dobę, jednak rozpatrzony będzie on jedynie w godzinach pracy biura.

Spłacając przynajmniej połowę bieżącej pożyczki na raty klient może ubiegać się o udzielenie kolejnej. Ma też możliwość spłacenia jej przed terminem, bez ponoszenia dodatkowych kosztów oraz możliwość zmiany terminu miesięcznych rat.

Pożyczka na raty wypłacana jest w Aasapolska.pl na trzy sposoby: przelew na konto (system ELIXIR), wypłata czekiem Giro (wypłata gotówki w oddziałach Poczty Polskiej), przelew ekspresowy Bluecash.

Potwierdzając swoje dane na portalu Facebook klient otrzymuje 10 zł rabatu na opłatę przygotowawczą (potwierdzenie takie jest opcjonalne).

W przypadku problemów ze spłatą pożyczki na raty firma sama namawia do kontaktu z doradcą w celu znalezienia dogodnego rozwiązania.

 

 


Pożyczka w AasaPolska.pl - zalety i wady

Zalety:

Zaleta firmy. Długi maksymalny okres spłaty pożyczki na raty.

Zaleta firmy. Gotówka na cele prywatne lub na działalność gospodarczą.

Zaleta firmy. Informacyjna strona internetowa (możliwość zapoznania się z dokumentacją).

Zaleta firmy. 100% online, zwykle bez dodatkowych zaświadczeń.

Zaleta firmy. Możliwość odebrania przyznanej kwoty w urzędzie pocztowym.

Zaleta firmy. Wysoka górna granica wiekowa klienta.

Zaleta firmy. Z pożyczki na raty skorzystać możemy nawet wówczas, gdy posiadamy kredyt w banku.

Zaleta firmy. Możliwość zaciągnięcia kolejnej pożyczki przed spłaceniem bieżącej.

Zaleta firmy. Możliwość spłaty pożyczki przed terminem.

Zaleta firmy. Wakacje od spłat.

 

 

Wady:

Wada firmy. Brak opcji pierwsza pożyczka (lub rata) za darmo.

Wada firmy. Firma sprawdza klientów w bazach dłużników.

Wada firmy. Klient posiadać musi stałe dochody.

Wada firmy. Biuro obsługi nie pracuje w weekendy.

 

 

 

Dużą zaletą szybkiej gotówki w tej firmie jest stosunkowo długi maksymalny okres spłaty, który wynieść może 24 miesiące. Nawet przy kwocie maksymalnej miesięczna rata staje się wówczas „do udźwignięcia”.

Pożyczka na raty w Aasapolska.pl może być gotówką na cele prywatne, ale może być również przeznaczona na działalność gospodarczą (i to już od pierwszego dnia jej prowadzenia).

Strona internetowa firmy jest prosta w nawigacji i spełnia swoją rolę informacyjną (dział „Pytania i odpowiedzi”, bardzo dobrze prowadzony blog), możemy też zapoznać się na niej z dokumentacją.

Ubieganie się o pożyczkę odbywa się w 100% online, co oznacza duży komfort. Dodatkowe zaświadczenia nie są zwykle potrzebne, a umowę kurier dostarczy do naszego domu. Po jej podpisaniu pieniądze mogą do nas trafić już następnego dnia – możemy otrzymać je na nasze konto bankowe lub też odebrać w jednej z placówek Poczty Polskiej.

80 lat jako górna granica wiekowa to również duża zaleta Aasapolska.pl, gdyż w niektórych firmach konkurencyjnych mamy niestety do czynienia ze swego rodzaju wykluczeniem osób starszych.

Z pożyczki na raty w firmie skorzystać możemy nawet wówczas, gdy mamy już kredyt w banku czy w innej instytucji finansowej. Wystarczy, że nie zalegamy ze spłatami tych zobowiązań.

O kolejną pożyczkę ubiegać możemy się już w momencie spłacenia połowy kwoty pożyczki bieżącej.

Pożyczka na raty może zostać przez nas spłacona przed terminem.

W trakcie spłacania pożyczki klient ma możliwość skorzystania z tak zwanych wakacji od spłat, zatem niepłacenia rat przez jeden wybrany miesiąc.

Aasapolska.pl nie oferuje niestety pierwszej pożyczki (czy też raty pożyczki) za darmo. Uznajemy to za wadę i mamy nadzieję, że w przyszłości tego typu promocja się pojawi.

Firma sprawdza klientów w bazach dłużników. Wymaga też stałych dochodów. Choć dzięki temu minimalizuje ona ryzyko pożyczenia pieniędzy nieodpowiednim osobom, uznajemy to za wadę.

Biuro obsługi klienta nie pracuje w weekendy, zatem ani w sobotę, ani w niedzielę nie skontaktujemy się z doradcą Aasapolska.pl.

Opinie klientów

9,2 5  ocen

Biedrona

16.07.2018

AASA trochę długo weryfikują ale decyzja pozytywna to najważniejsze. Spłacam już 3 miesiąc, bez żadnych problemów ta firma. Nic dodatkowego nie nalicza jak u niektórych.

Kami

02.08.2018

Super cennik.

Kasia

02.08.2018

Cenowo bardzo dobrze. Częste promocje. Miła obsługa.

Grzes

02.08.2018

Rewelacja. Dzięki środowej promocji opłaca się do nich wracać.

Hrabi

16.03.2019

Jedna z najlepszych firm na rynku. Działają bardzo sprawnie i warto polecać ich dalej.

Dodaj opinię

Informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

Pożyczka w AasaPolska.pl dla Twoich ustaleń:

Kwota5000 zł
Czas spłaty21 mies.
Rata 402 zł
Całkowita kwota spłaty 8442 zł
Termin spłaty24.04.2020
Wypełnij wniosek

Ta strona używa ciasteczek (COOKIE). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce odwiedzając Politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

X
Częste pytania ?